Czateria... 2021

Coś dla zabicia czasu – zjawiska śmieszne i ciekawe.

Postprzez radzi89 » 15 sty 2019, 09:46

Ciekawe, że w grupie VAG jest takie zróżnicowanie z gwarancją. Gdy kupowałem Seata to była w standardzie gwarancja na 4 lata. Teraz standardowa gwarancja jest już na 5 lat, a VW dalej ma 2 lata.

Swoją drogą chyba pierwszy raz przyda mi się ta gwarancja. Jakoś strasznie słabo działa nawiew w Seacie. Nawet w ustawieniu maksymalnym dmucha jakby na 30% mocy. Odstawiłem auto zobaczymy co z tego wyjdzie. Na wstępie mnie trochę wk....li bo zapytali czy wymieniałem filtr kabinowy. Oczywiście mówię, że w sumie nie wiem – serwisuje u was auto. Odstawiam, mówię żebyście zrobili wszystko co potrzeba i tyle. Sprawdził w systemie i mówi, że filtr nie był wymieniony. Stwierdziłem, że ok wymieniamy ale pytam w takim razie czemu nie jest wymieniany wg. jakiegoś planu przeglądów itd. Okazuje się, że powinien być wymieniony rok temu ale serwis tego nie zrobił. Z kolei przeglądu, który robiłem we wrześniu nikt nie wpisał do systemu Seata. Teoretycznie to nie problem bo mają w swoim systemie ale jak przyjdzie co do czego boje się, że będą jaja z gwarancją.
Rafal
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 cze 2009, 10:45
Posty: 4700 (22/49)
Skąd: Szczecin
Auto: BMW E30
Porsche 911 4S – 996.2
Porsche 911 4S – 991.2
Porsche Macan T

Postprzez Beny » 15 sty 2019, 09:46

nemi napisał(a):Teraz mam zarezerwowane kilka dni na Istrii w lipcu, może tym razem trafię
ja w lipcu przez 10 dni mialem po 29 st wiec raczej pewniak ale roznie moze byc.
Zobacz sobie Nin i okolice,domy z basenem to nie problem ale jechać tyle zeby przy basenie siedziec.No i jak Ci zależy na piaszczustych plażach to w tej okolicy jest ich najwiecej,my sie właśnie wozilismy codziennei inna plaza :)
Obrazek
Przemek...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 wrz 2006, 15:22
Posty: 8660 (84/80)
Skąd: KCH
Auto: Mazda 6gh 2.5pb
Mazda Xedos 9 2.5V6 KL
Mazda 323f 2.0 V6 GT

Postprzez loockas » 15 sty 2019, 09:50

nemi napisał(a):Dlaczego lipa?


Lipa, bo musisz się teraz szczypać z km, a 80kkm w 4 lata to żadna rewelacja.

Nie wiem jak Kia. Ja mam 5 lat, bez żadnego limitu km, a przeglądy są stosunkowo tanie jak na ASO. Na akumulator mam dopiero limit 8 lat lub 200kkm.

Beny napisał(a):domy z basenem to nie problem ale jechać tyle zeby przy basenie siedziec.


No wiadomo, że nie ale jeżeli mam mieć dom z basenem lub bez, to wolę z :P Zawsze można dodatkowo tyłek wymoczyć jak już dzieci pójdą spać, bez wychodzenia poza obiekt. Też chcemy się przemieszczać, ale bez nacisku na zwiedzanie bo to z dziećmi i tak nie ma sensu :)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2007, 23:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez nemi » 15 sty 2019, 09:56

Beny napisał(a):Zobacz sobie Nin

Właśnie o tym myślałem pisząc o piaszczystych plażach. Ale też patrząc po budynkach w tych okolicznych wioskach, które urodą nie grzeszą i są nastawiane bez ładu i składu to super wrażenia to wszystko nie robi :)

Beny napisał(a):,domy z basenem to nie problem ale jechać tyle zeby przy basenie siedziec.

Ja przy 2 i 4 latku bym wręcz unikał. Idziesz na plażę – masz wodę i obserwujesz co dzieci robią, a jak masz basen przed samą chałupą, to dodatkowo trzeba ich strzec non stop, żeby krzywdy sobie nie zrobiły :P

Lipa, bo musisz się teraz szczypać z km, a 80kkm w 4 lata to żadna rewelacja.

Nie spodziewałem się, że tyle km zrobię po prostu :)
Przeglądy kosztowały mnie 250 zł/szt chyba.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez loockas » 15 sty 2019, 10:00

nemi napisał(a):Ja przy 2 i 4 latku bym wręcz unikał. Idziesz na plażę – masz wodę i obserwujesz co dzieci robią, a jak masz basen przed samą chałupą, to dodatkowo trzeba ich strzec non stop, żeby krzywdy sobie nie zrobiły


Może to i racja...

Kurde fajne te chaty są tam do wynajęcia. Chyba mi to bardziej leży od hoteli, na które mam uczulenie po 5 konferencjach rocznie :/ Na jesień zabrałem rodzinę do takiego "wypasionego" hotelu w górach i żona też kręciła nosem.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2007, 23:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Bimbak » 15 sty 2019, 10:05

loockas napisał(a):Wiadomo, że się będziemy przemieszczać ale od plaży do plaży

Jakiej plaży? 90% wybrzeża to skały, a plaże piaszczyste w całym kraju policzysz na palcach jednej ręki. Większość kąpielisk jest żwirowo-kamienista. Na takie atrakcje lepsza pewnie będzie Istria, lub północne Włochy (na wschód od Wenecji). We wrześniu jednak włoskie aquaparki już się zamykają.
Pozdrawiam, Tomek

Drinking wine and killing time
Avatar użytkownika
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 2
 
Od: 17 maja 2005, 19:55
Posty: 3093 (23/152)
Skąd: Śrem
Auto: ponton i dziadkowóz, Moto: lyter

Postprzez loockas » 15 sty 2019, 10:06

Bimbak napisał(a):Jakiej plaży? 90% wybrzeża to skały, a plaże piaszczyste w całym kraju policzysz na palcach jednej ręki.


Bimbak wiem... plaża kamienista, żwirowa to dalej PLAŻA :)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2007, 23:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Beny » 15 sty 2019, 10:19

nemi napisał(a):Ja przy 2 i 4 latku bym wręcz unikał. Idziesz na plażę – masz wodę i obserwujesz co dzieci robią, a jak masz basen przed samą chałupą, to dodatkowo trzeba ich strzec non stop, żeby krzywdy sobie nie zrobiły
a jak zaczna waryjowac to nie posiedzisz. A na Ninie jest płyciutko i jestes w stanie siedzieć sam jak pójdziesz trochę dalej w głąb plaży.
Niektore miejscowości rzeczywiście urokiem nie grzeszą :P
Obrazek
Przemek...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 wrz 2006, 15:22
Posty: 8660 (84/80)
Skąd: KCH
Auto: Mazda 6gh 2.5pb
Mazda Xedos 9 2.5V6 KL
Mazda 323f 2.0 V6 GT

Postprzez loockas » 15 sty 2019, 10:24

Beny napisał(a):A na Ninie jest płyciutko i jestes w stanie siedzieć sam jak pójdziesz trochę dalej w głąb plaży.


Przyjrzę się. Dzięki.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2007, 23:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Bimbak » 15 sty 2019, 10:28

Okolice Zadaru to też dużo imprezowni.
Pozdrawiam, Tomek

Drinking wine and killing time
Avatar użytkownika
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 2
 
Od: 17 maja 2005, 19:55
Posty: 3093 (23/152)
Skąd: Śrem
Auto: ponton i dziadkowóz, Moto: lyter

Postprzez loockas » 15 sty 2019, 10:34

No właśnie jak tak czytam to pod względem rodzinnym bardzo Istrię polecają i okolice Medulinu.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2007, 23:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez nemi » 15 sty 2019, 10:35

Właśnie z 2 latką bym się zastanowił, czy nie pojechać do Włoch z wycieczką na Istrię na przykład, żeby "zakosztować" Chorwacji. W Bibione wynajmowałem apartament za 1300 zł za tydzień w maju, we wrześniu na pewno trochę drożej – 3 pokoje z kuchnią, ceny w knajpach są zbliżone do Cro, w sklepie wino nawet tańsze. Plaża szeroka, piaszczysta, idealna dla dzieci młodszych (starsze już pobudują z kamieni i mają większy fun z obserwacji fauny żyjącej w skałach, więc wtedy Chorwacja jest bardziej OK).

Ogólnie z moich doświadczeń dotychczasowych i gdyby to był początek września, to bym pojechał na kilka dni w okolice Bibione, potem krócej do Chorwacji, żeby zobaczyć jak to jest.

Robiąc wypad we dwoje bez wahania wybieram Chorwację :)
Teraz mam w planach kemping (pierwszy raz w życiu) ze śniadaniem i kolacją. No i wybrałem murowane budynki na tym kempingu hahaha

loockas napisał(a):Chyba mi to bardziej leży od hoteli, na które mam uczulenie po 5 konferencjach rocznie

Ja staram się robić jedno i drugie. Czyli dłuższy wyjazd, który nas nie wiąże na miejscu i żyjemy sobie kupując coś w sklepie, jemy na mieście gdy mamy ochotę etc.
Ale krótsze tylko takie, żebym nie musiał nic robić – przyjeżdżam – dają kolację, pada – idę na basen z dzieciakami, nie pada – wychodzę na miasto/jadę gdzieś do okolicznej atrakcji, rano śniadanie i tak dalej. Po prostu przy krótkim wyjeździe nie mam czasu na chodzenie po zakupy, przygotowanie posiłków i staram się skupić na czymś innym, skoro mam limit czasowy :)

Tak wygląda Nin – real foto :P
Załączniki
IMG_20170614_095215.jpg
IMG_20170614_122843.jpg
IMG_20170614_133939.jpg
Ostatnio edytowano 15 sty 2019, 10:37 przez nemi, łącznie edytowano 1 raz
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Szymon » 15 sty 2019, 10:35

Bimbak napisał(a): północne Włochy (na wschód od Wenecji).


bleee, w porównaniu nawet z Istrią (Rovinj-Pula) to te okolicce ssają :)

loockas chcesz ciekawie samochodem to kup bilety do Aten (lub lepiej Kalamata, ale tylko czartery zdaje się), tam sobie wynajmij samochód i pojedź w okolice Monemvasii :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 mar 2008, 23:01
Posty: 6451 (358/159)
Skąd: Tarnowskie Dziury
Auto: '13 Lexus IS250 III
'16 Scenic w Longu
'02 Mini Cooper
'04 Mazda Rx-8/4

Postprzez Beny » 15 sty 2019, 10:43

Nemi przyczepę od Grzyba pożyczysz :D
Jak cenowo te kempingi wychodzą domek/namiot?
Obrazek
Przemek...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 wrz 2006, 15:22
Posty: 8660 (84/80)
Skąd: KCH
Auto: Mazda 6gh 2.5pb
Mazda Xedos 9 2.5V6 KL
Mazda 323f 2.0 V6 GT

Postprzez loockas » 15 sty 2019, 10:44

nemi napisał(a):Ale krótsze tylko takie, żebym nie musiał nic robić – przyjeżdżam – dają kolację, pada – idę na basen z dzieciakami, nie pada – wychodzę na miasto/jadę gdzieś do okolicznej atrakcji, rano śniadanie i tak dalej


No tak, to spoko ale dla mnie to weekend, do 3 dni max. Życie w domu z ogrodem, placem zabaw itd mnie odzwyczaiło od ciasnoty. Jeszcze jak się trafi pokój z dwiema sypialniami to spoko, ale jednak większość to pojedyncze kwadraty.

Lubimy mieć pod ręką kuchnie, mimo że żywimy się na wyjazdach raczej w knajpach. Jednak to śniadanie wygodniej sobie zjeść na tarasie czy w salonie niż zwijać sie z rana do hotelowej restauracji – ale to pewnie indywidualne podejście.

Dopisano 15 sty 2019 10:45:

Szymon napisał(a):loockas chcesz ciekawie samochodem to kup bilety do Aten (lub lepiej Kalamata, ale tylko czartery zdaje się), tam sobie wynajmij samochód i pojedź w okolice Monemvasii


ja chce jechać autem. Wiem jakie mam dzieci i wyobrażam już sobie rumor na lotnisku, w samolocie. Przeraża mnie transfer, bagaże itd. Wolę się chyba zmęczyć w samochodzie. Wiem, paranoja ale to już jest wypracowane jakimś tam doświadczeniem :)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2007, 23:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Szymon » 15 sty 2019, 10:50

loockas napisał(a):ja chce jechać autem. Wiem jakie mam dzieci i wyobrażam już sobie rumor na lotnisku, w samolocie. Przeraża mnie transfer, bagaże itd. Wolę się chyba zmęczyć w samochodzie. Wiem, paranoja ale to już jest wypracowane jakimś tam doświadczeniem


nie będę jacobsował ( :P ) bo ch.. wiem o dzieciach, ale weź no kiedyś spróbuj, może się oswoją :) da się ostatnio zauważyć wyraźnie więcej dzieci podróżujących, nie tylko w czarterach. W większości są spokojne (może coś dostają do wypicia, nie wiem :P ) i nie drażnią :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 mar 2008, 23:01
Posty: 6451 (358/159)
Skąd: Tarnowskie Dziury
Auto: '13 Lexus IS250 III
'16 Scenic w Longu
'02 Mini Cooper
'04 Mazda Rx-8/4

Postprzez nemi » 15 sty 2019, 10:51

@Beny: A hgw szczerze mówiąc. Mam rezerwację (taką z możliwością odwołania do maja czy czerwca) i pokój w takim jakby szeregowcu kosztuje 3150 za 5 dni z żarciem w pełni sezonu. Tanio nie jest, ale jedzenie na mieście w Chorwacji to też spory wydatek.

Jeśli tam w ogóle pojadę, to zobaczę jak to wszystko wygląda – te mobilehome'y, jak ludzie żyją pod namiotami itd. Może znajdę nową formę wypoczynku ;). Trochę testowo będzie, bo wciąż to będzie pokój z łazienką tylko dla nas ;)
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez loockas » 15 sty 2019, 10:55

Szymon napisał(a):ale weź no kiedyś spróbuj


No na pewno spróbujemy, ale chce poczekać jak ta młodsza podrośnie. Ma 2 lata dopiero. W aucie ledwo znosi, ale tam to tylko my słuchamy tego jaźwienia :) Starsza spoko, myślę ze do USA bym z nią mógł lecieć :P

Do tej pory jeździliśmy tylko do PL, teraz chcemy za granicę ale jednak autem. Za rok może już polecimy. Starsze dziecko to też mniej tobołów.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2007, 23:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez nemi » 15 sty 2019, 11:01

loockas napisał(a):ja chce jechać autem. Wiem jakie mam dzieci i wyobrażam już sobie rumor na lotnisku, w samolocie. Przeraża mnie transfer, bagaże itd. Wolę się chyba zmęczyć w samochodzie. Wiem, paranoja ale to już jest wypracowane jakimś tam doświadczeniem

Ja to ćwiczyłem i uważam za bardzo racjonalne podejście. Zresztą sam tak robię przecież...
W tym roku pierwszy raz z młodszą (4 lata) planuję podróżować samolotem.

BTW. Lookas, ile jedziesz na Istrię? Z 10 h?
Pojęcia nie mam ile zajmuje Ci dojazd na najbliższe lotnisko, ale ja mam w moim mieście i jadę pół godziny ;). Już to pisałem kiedyś, ale powtórzę: jak miałem jedno dziecko byłem na Kosie samolotem. Leci się tam ze 2,5 h chyba, więc szybciutko. Czyli 2,5 h vs. 10 h. Ale tak naprawdę nic z tych rzeczy – powrót do domu zajął nam dokładnie 8 h od zamknięcia drzwi w hotelu do otwarcia mieszkania. Wygląda to przecież tak, że o jakiejś nieludzkiej porze zabiera Cię autobus, potem krążysz po okolicy, 2 h wcześniej jesteś na lotnisku, w południowych krajach raczej samolot zalicza spóźnienie ;), potem czekasz na bagaż, idziesz/jedziesz gdzieś po samochód, wracasz do domu. I ta podróż wcale nie jest taka krótka jak się wydaje na początku.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Szymon » 15 sty 2019, 11:04

Nemi, to są jakieś skrajnie traumatyczne wspomnienia :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 mar 2008, 23:01
Posty: 6451 (358/159)
Skąd: Tarnowskie Dziury
Auto: '13 Lexus IS250 III
'16 Scenic w Longu
'02 Mini Cooper
'04 Mazda Rx-8/4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park