Czateria... 2021

Coś dla zabicia czasu – zjawiska śmieszne i ciekawe.

Postprzez marcinowozniako » 6 lis 2018, 00:48

radzi89 napisał(a):faktycznie na hamowni pokazała 316 KM.


Bez żadnych modów ani nic? Lekko mówiąc to bardzo duży rozstrzał. Nie wiem na jakich oponach śmigał gościu ale ja jeżdżę na miękkich semi z przodu które mają spoko trakcje a jak ruszył z procedurą to na 1 biegu napędził się tak samo jak mazda więc podejrzewam że opony to miał dobre. To jeżeli on ma modelowo 300KM to aż strach wiedzieć ile faktycznie silnik ma mocy. :D
Największy Ścigant
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lis 2015, 18:40
Posty: 915 (5/8)
Skąd: Kalisz
Auto: Jest:
Mazda MX-3 KL-DE '91
Była:
Mazda MX-3 KL-DE '93

Postprzez Grzyby » 6 lis 2018, 01:39

marcinowozniako napisał(a):Bez żadnych modów ani nic?

Ja bez modów miałem 12% więcej niż fabryka. Tu też jest +/– 12% więcej. Taki szok?

Jeżeli chodzi o nietrzymanie temperatury to VAGowe diesle są chyba mistrzami.
Żadnego A3/4/6 Golfa 3/4/5/6 ani Pastucha w klekocie nie dało się dosuszać po praniu na wolnych obrotach bo po chwili leciało zimne.

Michał, masz w Golfie większy silnik niż w klocuszku, a ten skubany daje letnie powietrze juz po jakichś 2-3 minutach od odpalenia (przy 2-4 stopniach).
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez nemi » 6 lis 2018, 07:12

U mnie po 3 km wskazówka jest na sztorc, ale dużo dłużej muszę jechać, żeby zrobić saunę w samochodzie ;). W innych autach benzynowych miałem efekt dużo szybciej.
Możemy też porównać moc z litra – mam wrażenie, że jeden silnik oddaje moc, drugi ciepło i nawet nie ma sensu to porównanie ;)
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez loockas » 6 lis 2018, 07:45

marcinowozniako napisał(a): jak ruszył z procedurą to na 1 biegu napędził się tak samo jak mazda


Noc, przejścia dla pieszych, ograniczenie do 50. Krótko mówiąc, gratuluję bycia debilem.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2007, 23:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez ZdzichuZ » 6 lis 2018, 08:49

Szybko... ale ostrożnie. I jeszcze pewnie kolejny argument: "no ale noc, piesi w nocy nie chodzą". Pewien taksiarz z Torunia też tak w Nowy Rok myślał.
ZdzichuZ
 

Postprzez marcinowozniako » 6 lis 2018, 09:06

loockas napisał(a):ograniczenie do 50


Od 23 do 5 obowiązują ograniczenie do 60, gratuluję nieznajomości prawa "kierowco".

loockas napisał(a):gratuluję bycia debilem


Debilem możesz nazwać osobę która by weszła na to przejście słysząc te dwa auta, a nawet jeżeli by weszła to tam jest 200m na hamowanie ;)

Grzyby napisał(a):Ja bez modów miałem 12% więcej niż fabryka. Tu też jest +/– 12% więcej. Taki szok?


12% od 100KM to sporo mniej niż 12% od 280 czy 300. No nic jeżeli pomiar na hamowni był autentyczny to tylko się cieszyć.
Największy Ścigant
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lis 2015, 18:40
Posty: 915 (5/8)
Skąd: Kalisz
Auto: Jest:
Mazda MX-3 KL-DE '91
Była:
Mazda MX-3 KL-DE '93

Postprzez ZdzichuZ » 6 lis 2018, 09:30

Bo jechaliście 60 na filmie, który wrzuciłeś w swoim temacie, na pewno. To pierwsza sprawa. A druga:
marcinowozniako napisał(a):
Debilem możesz nazwać osobę która by weszła na to przejście słysząc te dwa auta, a nawet jeżeli by weszła to tam jest 200m na hamowanie ;)


To przepraszam, ale to pieszy ma ustępować tym, którzy chcą się nocą pościgać? To on ma odpowiadać za to, że jeździcie 60 +, że chcecie się sprawdzać na drodze publicznej?? 200 metrów? A co jak wpatrzony w swoje tarcze zegarów nawet na chwilę, nie zauważysz pieszego i go swoim autem ustrzelisz? To przepraszam, ale kto w takiej sytuacji będzie debilem? Ty czy pieszy? Sorry, ale takie podejście do tematu jest delikatnie mówiąc nieodpowiedzialne.
ZdzichuZ
 

Postprzez marcinowozniako » 6 lis 2018, 09:34

Nieodpowiedzialna to jest osoba która myśli ze ma pierwszeństwo bo są pasy, dodatkowo uważając że jeżeli jest już na pasach to jest na prawie. Owszem jest ale nikt zdrowia czy nawet życia mu nie zwróci a wiadomo że w starciu z samochodem szans nie ma. Gdyby ludzie byli bardziej ostrożni i myśleli co się dzieje za siebie jak i czasem za innych to byłoby o wiele mniej wypadków czy potrąceń.

A tak btw stawiam piwo temu który zobaczy na tym filmie jakiegokolwiek innego uczestnika ruchu.
Największy Ścigant
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lis 2015, 18:40
Posty: 915 (5/8)
Skąd: Kalisz
Auto: Jest:
Mazda MX-3 KL-DE '91
Była:
Mazda MX-3 KL-DE '93

Postprzez ZdzichuZ » 6 lis 2018, 09:40

marcinowozniako napisał(a):Owszem jest ale nikt zdrowia czy nawet życia mu nie zwróci a wiadomo że w starciu z samochodem szans nie ma. Gdyby ludzie byli bardziej ostrożni i myśleli co się dzieje za siebie jak i czasem za innych to byłoby o wiele mniej wypadków czy potrąceń.



I to właśnie na Tobie, jako chronionym puszką uczestniku ruchu jest większa odpowiedzialność, aby swoim zachowaniem nie narażać innych na niebezpieczeństwo. To jest właśnie odpowiedzialność, dorosłe podejście do tematu, ostrożność. A urządzając sobie ściganie niestety wbijasz się w stereotyp "Pana kierowcy", co to ma dłubnięte auto i jedzie na zasadzie "z drogi śledzie!". A z takim podejściem niestety ilości wypadków, potrąceń czy innych nieprzyjemnych zdarzeń drogowych nie będzie się zmniejszać.
ZdzichuZ
 

Postprzez Mr_Bartek » 6 lis 2018, 09:41

marcinowozniako napisał(a):[...]dodatkowo uważając że jeżeli jest już na pasach to jest na prawie. Owszem jest[...]
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 12:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez PeKa » 6 lis 2018, 09:56

marcinowozniako napisał(a):Gdyby ludzie byli bardziej ostrożni i myśleli co się dzieje za siebie jak i czasem za innych (...)

Dobrze, że Ty myślisz. Ścigancie za dychę.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 kwi 2014, 23:23
Posty: 1295 (151/95)
Skąd: S-wek/W-Wa
Auto: LIII 2.0 dCi GT '10
C3 1.4VTi '10

Postprzez marcinowozniako » 6 lis 2018, 09:57

ZdzichuZ napisał(a):I to właśnie na Tobie, jako chronionym puszką uczestniku ruchu jest większa odpowiedzialność, aby swoim zachowaniem nie narażać innych na niebezpieczeństwo


Nie narazilem nikogo.

ZdzichuZ napisał(a):To jest właśnie odpowiedzialność, dorosłe podejście do tematu, ostrożność.

Dokładnie, powiedz to pieszym którzy niejednokrotnie wchodzą na przejście i w pupie mają co sie dzieje przed przejściem.
Największy Ścigant
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lis 2015, 18:40
Posty: 915 (5/8)
Skąd: Kalisz
Auto: Jest:
Mazda MX-3 KL-DE '91
Była:
Mazda MX-3 KL-DE '93

Postprzez TheMonster » 6 lis 2018, 10:34

"– Wysoki sądzie, no przywaliłem gościa mając dwie paki na zegarze, ale po co debil wchodził na pasy jak słyszał, zę leci najszybsze auto w całym powiecie?
– no racja, debil, uniewinniony!"
Życie jest zbyt krótkie żeby jeździć dieslem

_____________________________________________________________
Dawne auta:
Citroen Xsara II 1,6 16V 2003
Mazda 6 GG/GY 2005 2,0 MZR-CD 136 KM MT
Mazda 3 BM 2016 2,0 SkyActiv-G 120KM MT "Śnieżynka"
Tomasz W.
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Pomorza
Moderator
 
Od: 22 lis 2015, 14:59
Posty: 1521 (227/225)
Skąd: Bydgoszcz / Poznań
Auto: Mazda 3 Hikari, 2,0 150KM AT

Postprzez nemi » 6 lis 2018, 10:57

Kto nie jechał za szybko niech pierwszy rzuci kamień :P
Żadnego filmiku nie oglądałem, ale chyba każdemu się zdarza przegiąć pałkę?
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez brii » 6 lis 2018, 10:58

marcinowozniako napisał(a):Debilem możesz nazwać osobę która by weszła na to przejście słysząc te dwa auta, a nawet jeżeli by weszła to tam jest 200m na hamowanie

Czyli każdy głuchy, niewidomy albo dziecko to dla Ciebie debil? Poza tym wieczorem zdarzyć się mogą częściej ludzie który są po piwku lub 4 i to też rozumiem zawsze debile?
Gratuluję też totalnego zaufania w sprzęt – ja nawet kompletnie nowemu samochodowi nie ufam w takim stopniu i wiem, że coś się może spartolić i nie zawsze da się zatrzymać zgodnie z oczekiwaniami.

Urosłeś w moich oczach niesamowicie pisząc tego posta.

nemi napisał(a):ale chyba każdemu się zdarza przegiąć pałkę?

Zależy od stopnia przeginki i afiszowania się tą przeginką. Czym innym jest 70 na 50 a czym innym 200 na 60 w mieście nocą... Ale może się mylę.
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez nemi » 6 lis 2018, 11:08

No jasne, że zależy od sytuacji. Ale pan od superszybkiego emiksczy coś tu wspominał, że ograniczenie było do 60 i sugerował jakby to była duża różnica między 50 a 60 i miało to znaczenie w tym przypadku ;).

Sam dziś jechałem z 10 czy 15 szybciej niż można <zawstydzony>
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez marcinowozniako » 6 lis 2018, 11:14

LOL. ale co to za dyskusja w tym momencie? Od konkretnego przypadku o którym dyskutowaliśmy zaczęliśmy dyskutować ogólnie a tam nie zawsze moje wypowiedzi mają rację bytu.

brii napisał(a):Poza tym wieczorem


To nie był wieczór a środek nocy.....

brii napisał(a):mogą częściej ludzie który są po piwku lub 4 i to też rozumiem zawsze debile?


Nie, nie zawsze ale mówię nie ja zacząłem te bezsensowną dyskusje uważam że w konkretnie omawianym przypadku żadnego zagrożenia dla kogokolwiek nie było i będę się tego trzymać.


brii napisał(a):Gratuluję też totalnego zaufania w sprzęt


Jak sie samemu robi przy aucie to sie wie co sie ma i jeżeli coś może nawalić to bedę wiedzieć co może to być. Auto mam sprawne i dbam aby technicznie było tak bezpieczne jak może być.

brii napisał(a): czym innym 200 na 60 w mieście nocą...


250 tam było przecież, własnie miałem odlatywać.....
Największy Ścigant
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lis 2015, 18:40
Posty: 915 (5/8)
Skąd: Kalisz
Auto: Jest:
Mazda MX-3 KL-DE '91
Była:
Mazda MX-3 KL-DE '93

Postprzez brii » 6 lis 2018, 11:19

marcinowozniako napisał(a):Jak sie samemu robi przy aucie to sie wie co sie ma i jeżeli coś może nawalić to bedę wiedzieć co może to być. Auto mam sprawne i dbam aby technicznie było tak bezpieczne jak może być.

No tak – zapomniałem, że jak samemu się robi przy aucie to kapcia nie da się złapać ani przewód hydrauliczny nie może pęknąć, nie mówiąc o setkach innych rzeczy... Oczywiście bardziej śliski kawałek asfaltu na którym coś się rozlało albo rozsypało też wtedy nie wystąpi.
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez marcinowozniako » 6 lis 2018, 11:24

brii napisał(a):ani przewód hydrauliczny nie może pęknąć,


W stalowym oplocie raczej nie może pęknąć.


Dyskusja z wami jest bez sensu. Próbujecie wmówić że stwarzam zagrożenie w ruchu na podstawie sytuacji w której zagrożenia dla nikogo nie było.....

Jak będziesz szedł ulicą to też kamień z nieba może na Ciebie spaść. Normalnie najlepiej z domu nie wychodzić.
Największy Ścigant
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lis 2015, 18:40
Posty: 915 (5/8)
Skąd: Kalisz
Auto: Jest:
Mazda MX-3 KL-DE '91
Była:
Mazda MX-3 KL-DE '93

Postprzez aLechu » 6 lis 2018, 11:29

Takimi wypowiedziami tylko potwierdasz, że nie myślisz nad konsekwencjami swojego zachowania. Tak jak Brii pisał – wystarczy zwierzątko, które wybiegnie na drogę itp. ale nasze argumenty i tak nie trafiają do Ciebie, bo Ty wiesz lepiej.
szofer fochowozu
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Opolszczyzny
 
Od: 3 sie 2009, 11:39
Posty: 2062 (19/15)
Skąd: Namysłów
Auto: Mazda Premacy
1,8 114KM 1999

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park