Czateria...cd

Coś dla zabicia czasu – zjawiska śmieszne i ciekawe.

Postprzez nemi » 4 sie 2016, 20:52

To nie tak długo. Ja ledwie trzy auta w tym czasie kupiłem :)


Myślę, że takie auto jest, tylko budżet nie ten...
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Neonixos666 » 4 sie 2016, 21:01

nemi napisał(a):Myślę, że takie auto jest, tylko budżet nie ten...


To bardzo częsty problem :P

Pamiętam jak ja szukałem pół roku :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9472 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Gib » 4 sie 2016, 21:06

onyx napisał(a):
Neonixos666 napisał(a):Toyot Corolla 1.8 192KM?


W tym budżecie dobrego nie będzie ;) Pomijam już inne cechy tego silnika, które dyskwalifikują go :P

brii napisał(a):No fakt, jak tak na to patrzeć to 1.8T wydaje się być sensowniejszą opcją.


Radziłbym unikać silników z głowicami AMB ;) Dostępność jest marna przez co i cena jest wysoka, w dodatku awaryjna. Więc zanim Giba się zdecyduje na 1,8T to niech się dokształci na temat ich odmian ;)


AMB to nie jest wzdłużne 1.8T? Jeszcze w żadnym samochodzie nie ruszałem głowicy i nie zamierzam ;) Co do Corolli to jest kilka trupów na allegro po 10 tys ale ten samochód ma chyba mniej ikry niż focus ST i trzeba zmieniać biegi pod odcinką inaczej wypada ze ostrej fazy (tak wieść gminna niesie).
Stała pod ścianą prężąc kakao
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sie 2007, 18:09
Posty: 8939 (141/180)
Skąd: Warszawa
Auto: rower składak 1.8t

Postprzez Neonixos666 » 4 sie 2016, 21:16

Corolla jest też ciężka no i ta belka z tyłu, ale za to na stare lata jak ulał <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9472 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Gib » 4 sie 2016, 21:25

Belka nie jest zła. Aluminiowy wielowahacz to jest prawdziwe zło.
Stała pod ścianą prężąc kakao
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sie 2007, 18:09
Posty: 8939 (141/180)
Skąd: Warszawa
Auto: rower składak 1.8t

Postprzez brii » 4 sie 2016, 21:46

Neonixos666 napisał(a):Corolla jest też ciężka no i ta belka z tyłu

Belka nie jest żadnym problemem jak się nie jeździ po nierównym, ten samochód jest względnie ciężki i ma bardzo słaby dół obrotomierza.
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Neonixos666 » 4 sie 2016, 22:01

Gib napisał(a):Belka nie jest zła. Aluminiowy wielowahacz to jest prawdziwe zło.


a to niby dlaczego? bo wybija się? rozwiązanie samo w sobie jest bardzo dobre jedynie nie wytrzymuje jak każde z resztą polskich dróg.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9472 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez brii » 4 sie 2016, 22:05

Bo jest skomplikowany i drogi a nie ma żadnych wyraźnych przewag nad belką które mają znaczenie podczas normalnej/weselszej eksploatacji.
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Neonixos666 » 4 sie 2016, 22:28

Najbardziej wytrzymałe to są wahacze wleczone w T4 przejechałem sporo kilometrów dwoma egzemplarzami i nigdy tył nie był robiony :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9472 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Gib » 4 sie 2016, 22:35

W weekend być może przejadę się lekko zmodzonym Clio Sportem mk2 ;) Znaczy przejadę się na pewno, nie wiem czy już w weekend, do zlotu chcę mieć nowy samochód. Piniondze leżą i się marnują, natomiast rację ma Nemi, GTR czy Carrerę S brałbym w ciemno tylko brakuje mi trochę $$, niech już będzie budżetowo M3 E46, Nawet nie musiałbym mieć terenówki i vana jako drugiego.
Stała pod ścianą prężąc kakao
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sie 2007, 18:09
Posty: 8939 (141/180)
Skąd: Warszawa
Auto: rower składak 1.8t

Postprzez onyx » 4 sie 2016, 23:01

Gib napisał(a):AMB to nie jest wzdłużne 1.8T? Jeszcze w żadnym samochodzie nie ruszałem głowicy i nie zamierzam ;) Co do Corolli to jest kilka trupów na allegro po 10 tys ale ten samochód ma chyba mniej ikry niż focus ST i trzeba zmieniać biegi pod odcinką inaczej wypada ze ostrej fazy (tak wieść gminna niesie).


Owszem ale Januszy w Pl nie brakuje i spotkalem te czapke w poprzecznym :D

brii napisał(a):Bo jest skomplikowany i drogi a nie ma żadnych wyraźnych przewag nad belką które mają znaczenie podczas normalnej/weselszej eksploatacji.


+1

Neonixos666 napisał(a):Corolla jest też ciężka no i ta belka z tyłu, ale za to na stare lata jak ulał <lol>


Ciężka? Plizzz :P Ona waży 1130kg :P Co jak na auto, które jest segment wyżej niż clio to źle nie jest ;) Chyba wśród japończyków z tego okresu to najlższejsza budka.

brii napisał(a):Belka nie jest żadnym problemem jak się nie jeździ po nierównym, ten samochód jest względnie ciężki i ma bardzo słaby dół obrotomierza.

Co co dołu obr się zgodzę, co do belki również a co do wagi nie :P
Jakość wykończenia i plastików, wygłuszenie między corollą a clio dzieli przepaść ;) Clio to plastikowy twardy sandał w środku w tym porównaniu. O ile fotele są ok, to reszta jest straszna jak dla mnie :P Ale w sumie nie po to się kupuje takie auto. Ma na pewno fajny silnik, niezły hebel i świetne zawieszenie.
Corolla w serii d.. nie urywa co do prowadzenia. Zawias jak w słabszych modelach, hebel jak w diesel'u, jedynie motorownia zmuszająca do kręcenia wysoko. Skrzynia za to precyzyjna i krótka.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 wrz 2010, 10:41
Posty: 2177 (68/52)
Skąd: tie city
Auto: wesoły kapelusznik

Postprzez Dominator » 4 sie 2016, 23:32

Astrę 3 2.0t i można kulturalnie jeździć. Ewentualnie cdti 1.9. albo schaba 9,3 z podobnymi silnikami. Maruda jesteś i gdybyś chciał coś kupić to nawet te 15k styknie na początek. Ale od chcenia do realizacji jest dość daleko.
Też się zastanawiam co kupić..ale zrobię na przekór i kupię Angola <lol>
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 23:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Postprzez onyx » 4 sie 2016, 23:34

Dominator napisał(a):Astrę 3 2.0t i można kulturalnie jeździć. Ewentualnie cdti 1.9. albo schaba 9,3 z podobnymi silnikami. Maruda jesteś i gdybyś chciał coś kupić to nawet te 15k styknie na początek. Ale od chcenia do realizacji jest dość daleko.
Też się zastanawiam co kupić..ale zrobię na przekór i kupię Angola <lol>


Już miał opla :P Chyba mu styknie ;) Poza tym one nie skręcają :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 wrz 2010, 10:41
Posty: 2177 (68/52)
Skąd: tie city
Auto: wesoły kapelusznik

Postprzez Gib » 4 sie 2016, 23:46

Co wy macie z tymi dieslami? Chłopaki mój dzienny przebieg to zazwyczaj 7 km, 3.5 do pracy i 3.5 z pracy, muszę jechać samochodem, czasem, nawet często mogę rowerem ale samochód jest niezbędny. To bmw to był wyjątek bo było znane ogarnięte i zadbane nie żaden ulep od turka z 600tkm. Drugi wyjątek to Ar159 2.4 jtd ale to ze względu na brak dobrych benzyn w ofercie, a tak to PB/LPG i nie ma opcji. Astra może i to dobry trop ale jak znam życie to opel coś w nim udziwnił żeby tanio nie było, tylko 2.0T ale fakt że nie skręcają zbytnio, a tak poza tym:

Dopisano 04 sie 2016 23:53:

Dominator napisał(a): Ale od chcenia do realizacji jest dość daleko.


Ja chcę po prostu dobrze wydać pieniądze, koszty są zbyt wielkie w proporcji do moich zarobków żeby umoczyć więc się waham i zastanawiam czego na prawdę chcę ;)
Dość szybkie auto z którego jestem średnio zadowolony już mam za free, chcę zmienić na lepsze.
Załączniki
opel.jpg
Stała pod ścianą prężąc kakao
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sie 2007, 18:09
Posty: 8939 (141/180)
Skąd: Warszawa
Auto: rower składak 1.8t

Postprzez sq2jul » 5 sie 2016, 00:16

Dostałem dzisiaj bardzo optymistyczną korespondencję z ZUSu, że na dzień dzisiejszy przewidywana wysokość mojej emerytury to 0,00 zł :]

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Smoki i gołe baby
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 21:15
Posty: 6700 (241/160)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: gnojarz & bezdasznik

Postprzez Bartek1986 » 5 sie 2016, 01:19

Przynajmniej nie będziesz musiał dopłacać :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 wrz 2005, 13:44
Posty: 1814 (45/48)
Skąd: Lublin
Auto: Impreza GF8 GT
Impreza GF8 GT
Impreza GC8 GT Nardi Torino
Impreza GF8 STi
Impreza GC8 STi +++
Volvo S80 V8

Postprzez brii » 5 sie 2016, 07:54

onyx napisał(a):Co co dołu obr się zgodzę, co do belki również a co do wagi nie
Jakość wykończenia i plastików, wygłuszenie między corollą a clio dzieli przepaść Clio to plastikowy twardy sandał w środku w tym porównaniu. O ile fotele są ok, to reszta jest straszna jak dla mnie Ale w sumie nie po to się kupuje takie auto. Ma na pewno fajny silnik, niezły hebel i świetne zawieszenie.
Corolla w serii d.. nie urywa co do prowadzenia. Zawias jak w słabszych modelach, hebel jak w diesel'u, jedynie motorownia zmuszająca do kręcenia wysoko. Skrzynia za to precyzyjna i krótka.

Jak nią jechałem to miałem wrażenie, że ten samochód jest ciężki, ale może to była kwestia zawiasu.
W Clio są wygłuszenia? To mnie zaskoczyłeś :P
Trudno porównywać te samochody bo nie dość, że dzieli je segment to jeszcze inne założenia mieli ludzie je konstruujący.
Ostatnio edytowano 5 sie 2016, 08:27 przez brii, łącznie edytowano 1 raz
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez onyx » 5 sie 2016, 08:26

brii napisał(a):
onyx napisał(a):Co co dołu obr się zgodzę, co do belki również a co do wagi nie
Jakość wykończenia i plastików, wygłuszenie między corollą a clio dzieli przepaść Clio to plastikowy twardy sandał w środku w tym porównaniu. O ile fotele są ok, to reszta jest straszna jak dla mnie Ale w sumie nie po to się kupuje takie auto. Ma na pewno fajny silnik, niezły hebel i świetne zawieszenie.
Corolla w serii d.. nie urywa co do prowadzenia. Zawias jak w słabszych modelach, hebel jak w diesel'u, jedynie motorownia zmuszająca do kręcenia wysoko. Skrzynia za to precyzyjna i krótka.

Jak nią jechałem to miałem wrażenie, że ten samochód jest ciężki, ale może to była kwestia zawiasu.
W Clio są wygłuszenia? To mnie zaskoczyłeś :P
Trudno porównywać te samochody bo nie dość, że dzieli je segment to jeszcze inne założenia mieli ludzie jest konstruujący.



buahahah :D zgadzam się :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 wrz 2010, 10:41
Posty: 2177 (68/52)
Skąd: tie city
Auto: wesoły kapelusznik

Postprzez Bimbak » 5 sie 2016, 08:30

wsiadłem po tygodniu przerwy do mx-6 ...
strasznie wysoko się siedzi, wszystko jest z gumy i za mocno wspomagane, tylko fotele super wygodne i moment obrotowy od zera jak w V8

sq2jul napisał(a):Dostałem dzisiaj bardzo optymistyczną korespondencję z ZUSu, że na dzień dzisiejszy przewidywana wysokość mojej emerytury to 0,00 zł :]

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

ja boję się otworzyć
Pozdrawiam, Tomek

Drinking wine and killing time
Avatar użytkownika
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 2
 
Od: 17 maja 2005, 20:55
Posty: 3093 (23/152)
Skąd: Śrem
Auto: ponton i dziadkowóz, Moto: lyter

Postprzez onyx » 5 sie 2016, 08:44

sq2jul napisał(a):Dostałem dzisiaj bardzo optymistyczną korespondencję z ZUSu, że na dzień dzisiejszy przewidywana wysokość mojej emerytury to 0,00 zł :]

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka


To jakby nie patrzeć, to nie masz nic do stracenia ;) Mi nawet nie wysyłają bo chyba szkoda na papier
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 wrz 2010, 10:41
Posty: 2177 (68/52)
Skąd: tie city
Auto: wesoły kapelusznik

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park