Oszczędzać czy inwestować – dyskusja panelowa.

Coś dla zabicia czasu – zjawiska śmieszne i ciekawe.

Postprzez Neonixos666 » 21 lut 2020, 00:30

Ktoś pytał się o aplikację Mintos, właśnie wyszła i można ją pobrać na tel, jeszcze nie można przez nią inwestować ale jak najbardziej podejrzeć co dzieję się na naszym koncie
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9463 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Neonixos666 » 10 mar 2020, 00:24

Obecnie są tak duże roczne stopy zwrotu z pożyczek że jeszcze takich nie widziałem na Mintos. Za pożyczkę w PLN krótkoterminową można dostać 14,5 % w skali roku a w innych walutach jeszcze więcej. Jak by ktoś chciał zacząć to zapraszam https://c.trackmytarget.com/zme9ur
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9463 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Neonixos666 » 13 mar 2020, 18:02

Dziś mija 18 miesięcy inwestowania na Mintos, dobra wiadomość jest taka że przez 6 ostatnich miesięcy zarobiłem tyle ile przez pierwsze 12 więc w teorii powinienem zarobi dwa razy tyle. Obecnie mój portfel to już ponad 2900 zł i stale rośnie, średnia kwota o jaką rośnie portfel co miesiąc to 28,5 zł (mój rekord to prawie 58 zł).

Raport Marzec.jpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9463 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Neonixos666 » 30 kwi 2020, 21:51

Mój najlepszy miesiąc na platformie, inni uciekają w gotówkę a ja postanowiłem zmienić taktykę i skorzystać z zamieszania wykupując mocno przecenione pożyczki, a to zaowocowało największym miesięcznym zyskiem w całej przygodzie z Mintos. Obecna sytuacja jest po stronie inwestora a firmy pożyczkowe wystawiają pożyczki w PLN na 21% rocznego zwrotu więc z jednej strony jest okazja a z drugiej należy dokładnie sprawdzić kondycję firmy pożyczkowej czy czasem nie jest to ostatnie ich tchnienie.
Obrazek

Dopisano 01 maja 2020 19:59:

Dla uzupełnienia
wyciąg.jpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9463 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Kritik » 3 maja 2020, 16:09

Nie boisz się ze ten wzrost zarobków to jest znak ze za chwile możne to wszystko zniknąć?
Nie rozglądasz się za innymi metodami inwestowania?
Diversification – trzeba poszerzać portfel.
Można to co zarobiłeś tu inwestować w co innego....
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2018, 14:10
Posty: 884 (76/55)
Skąd: Kraków
Auto: Elektryczne
+ VAG TDI

Postprzez Neonixos666 » 3 maja 2020, 18:23

Teraz jeszcze kryzysu nie czujemy, dopiero za jakiś miesiąc albo dwa będzie dopiero źle. Jak na razie nie widzę innego sposobu inwestowania który przy tak małym kapitale dało tyle rocznego zwrotu. Giełda? obecnie to loteria porównywalna z Lotto czy kołem fortuny. Państwa (łącznie z naszym) drukują tyle pieniędzy że niedługo będą tyle warte że będziemy się nimi podcierać. Ceny akcji oderwały się od realnej wartości firm i osiągają wzrosty a przecież firmy notują straty z powodu wirusa, pompowanie kasy się skończy i wszystko poleci na łeb. Złoto, kompletnie nie opłacalne przy tej cenie a na pewno będzie jego korekta bo zawsze po takim pikuj jest. Ciekaw jestem co za parę miesięcy zrobi rząd Rosji kiedy skończy się złoto a cena za baryłkę dalej będzie tak niska.

Co do Mintos to już skoczyło się szaleństwo wyprzedających pożyczki gdzie można było naprawdę dobrze zarobić, teraz firmy pożyczkowe prześcigają się w ofertach aby zatrzymać kapitał właśnie u nich. 1/3 portfela ulokowałem w pożyczki na 20,5% w skali roku, już wiem że spłaty ich będą przedłużane (można do 6 razy ) czyli w teorii minimum pół roku ale ja na to liczę :). 1/3 to pożyczki które już miałem, oprocentowane na około 14,5% więc źle nie jest i oczywiście one też przedłużają się a niekiedy o dziwo nawet spłacają. ostatnie 1/3 to pożyczki bardzo mocno przeterminowane które kupiłem ze zniżką 1% a ich odkup będzie za około 20 dni bez opcji przedłużenia czyli firma będzie musiała mi oddać kwotę główną i odsetki. Co spłynie to będę inwestował w 21% pożyczki bez opcji przedłużenia. Cały czas monitoruję które firmy mają kłopoty a jakie utrzymują płynność, nie jest teraz łatwe inwestowania szczególnie że Mintos nałożył podatek od ucieczki i za każdą sprzedaż na rynku wtórnym trzeba bulić 0,85% a to sporo.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9463 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Kritik » 5 maja 2020, 13:55

Neonixos666 napisał(a):Ciekaw jestem co za parę miesięcy zrobi rząd Rosji kiedy skończy się złoto a cena za baryłkę dalej będzie tak niska

zaczną "prosić" swoich "oligarchów" zrobić zrzutkę na Państwo i jeszcze kilka lat przeciągną <lol>

już widziałem w kilku filmikach o inwestowaniu opinia o Mintosie, i sam zaczynam się zastanawiać

nie próbowałeś inwestować w start-upy? wiem ze jest bardzo duże ryzyko, ale można zarobić kupę hajsu :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2018, 14:10
Posty: 884 (76/55)
Skąd: Kraków
Auto: Elektryczne
+ VAG TDI

Postprzez Neonixos666 » 5 maja 2020, 14:21

Sam Mintos jest start-upem i rozrósł się w bardzo szybkim tempie a kto w niego zainwestował jako w firmę to zarobił sporo. Co do samego inwestowania na Mintos to moim zdaniem nie ma lepszej metody na pomnażanie kapitału ale nie trzymał bym tam oszczędności życia bo jak w każdej inwestycji jest ryzyko. Jeśli masz zamiar inwestować to odezwij się to podpowiem co i jak. Start upy to spore ryzyko jeśli koncepcja jest zupełnie nowa i innowacyjna to albo to zarobi sporą kasę albo poleci na dno bo będzie nietrafione.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9463 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez child » 5 maja 2020, 20:32

Kritik napisał(a):nie próbowałeś inwestować w start-upy? wiem ze jest bardzo duże ryzyko, ale można zarobić kupę hajsu :)


Startupy? Teraz? Kiedy wszyscy zaczynają liczyć pieniądze i przestają je wpychać każdemu, kto ma jakikolwiek pomysł?

Startupy to ciekawa inwestycja, ale dla kogoś, kto ma kupę kasy i stać go na to, że 80% zainwestowanych pieniędzy będzie miało zerowy zwrot, ale na reszcie się odkuje za całość.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 18:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Postprzez Kritik » 5 maja 2020, 20:35

child napisał(a):
Kritik napisał(a):nie próbowałeś inwestować w start-upy? wiem ze jest bardzo duże ryzyko, ale można zarobić kupę hajsu :)


Startupy? Teraz? Kiedy wszyscy zaczynają liczyć pieniądze i przestają je wpychać każdemu, kto ma jakikolwiek pomysł?

Startupy to ciekawa inwestycja, ale dla kogoś, kto ma kupę kasy i stać go na to, że 80% zainwestowanych pieniędzy będzie miało zerowy zwrot, ale na reszcie się odkuje za całość.


w czasie kryzysów zarabia się najwięcej kasy
jakby coś... <oczko>

jakbyś włożył kasę w ZOOM, przed tym wszystkim, to ZOOM teraz kosztuje więcej niż Uber <ok>
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2018, 14:10
Posty: 884 (76/55)
Skąd: Kraków
Auto: Elektryczne
+ VAG TDI

Postprzez child » 5 maja 2020, 20:44

Tak, zarabia się najwięcej, ale jak nie jesteś hazardzistą ani nie masz ciężarówki pieniędzy to są zdecydowanie bezpieczniejsze inwestycje, które można podjąć w czasie kryzysu.

Zoom – takie patrzenie nie ma kompletnie sensu, bo to było całkowicie nie do przewidzenia. To tak, jakby jarać się, że ktoś trafił szóstkę w totka.

Ten cały Mintos, którego promuje Neonix – to jest właśnie rodzaj sensownej inwestycji dla drobnych ciułaczy. Kilkanaście % zysku rocznie, ryzyko stosunkowo niewielkie... A nie podniecanie się, że ktoś miał fuksa i zarobił kupę szmalu. Chcesz ryzykować? To śmiało, może będziesz w tym 1%, który zyskał krocie. Ale jeśli będziesz w pozostałych 99% to nie płacz, bo to nie żadna inwestycja, tylko gra.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 18:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Postprzez Neonixos666 » 5 maja 2020, 21:26

Zawsze jest tak że im większy procent z inwestycji tym większe ryzyko i w tej chwili tak właśnie jest. Można zainwestować na ładną stopę zwrotu i zarobić ale równie dobrze szybko można stracić, trzeba być mega ostrożnym i dobrze analizować proporcje ryzyka do zysku i dywersyfikować żeby jedno potknięcie nie zniszczyło nam portfela.

Ja też kiedyś zaryzykowałem wchodząc na Mintos pierwszy 1000 zł jaki wpłaciłem i pierwsze zakupy udziałów towarzyszyły temu bardzo duży stres. Teraz już sporo wiem i tak jak pisze Child jest to moim zdaniem sensowna inwestycja, ryzyko jest ale trzeb je minimalizować dywersyfikacją. Obecnie firmy pożyczkowe robią co mogą by utrzymać inwestorów i dają naprawdę wysoki procent ale niesie to za sobą ryzyko nie utrzymania się jednak firmy i trudności z oddaniem środków inwestorom. Nie stresuje się jednak bo nie mam zainwestowanej dużej kwoty i mam świadomość możliwej straty a nie tylko wizję zysków.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9463 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Neonixos666 » 30 cze 2020, 23:03

Rekordowo <faja>
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9463 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

PostTen post został usunięty przez TheMonster 20 sie 2023, 21:01.
Powód: reklama

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park