Pytanie o monitoring

Coś dla zabicia czasu – zjawiska śmieszne i ciekawe.

Postprzez Szyna » 13 lut 2021, 19:56

Moja docelowo będzie wisieć w trudno dostępnym miejscu :P
To, co łatwe, nie prowadzi do niczego.
GD – Generacja Doskonała
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 20 lut 2008, 20:59
Posty: 3347 (88/158)
Skąd: Krotoszyn
Auto: Mazda 626 GD 2.0i 90 km '92r + LPG

Postprzez Jarwol » 5 lis 2022, 10:52

Witam wszystkich użytkowników. Przed napisaniem posta oczywiście użyłem lupki ale niestety nie znalazłem konkretnej odpowiedzi ...
Planuję zainstalować sobie DOBREJ jakości monitoring wokół domu. Czytałem wiele wątków na różnych forach dotyczących kamer, na co zwracać uwagę itp.
Będą to kamery IP (najprawdopodobniej) które w dobrej jakości będą przekazywały obraz do rejestratora który będzie podpięty do telewizora i internetu z możliwością podglądu na telefonie/laptopie z innego miejsca. Poszukuję kamer które w nocy będą nagrywały przyzwoicie przy słabym świetle albo jego braku, potrzebuję dokładny model . Chciałbym aby "przyzwoicie" znaczyło dobrą widoczność w ciemności przynajmniej na te 15/20 metrów a w miejscach gdzie uda mi się doświetlić jakimś reflektorem z czujnikiem wiadomo będzie lepiej..
Planuję założyć jakieś 4 kamery ale z opcją późniejszego dołożenia np do 6-8
Z własnego doświadczenia na jaki model kamery , rejestratora najlepiej z PoE mam polować ? Może polecacie jakiś sklep z tego typu sprzętem ?
Budżet ? Wiadomo im taniej tym lepiej ale na początek jakieś hmm 2-3 tysiące jak warto to dołożę tysiaka za 4 kamery i rejestrator ( osobno hdd kupię) a najlepiej za 8 kamer, rejestrator, kable i hdd
Gotowe zestawy z allegro są wgl czegoś warte ? Nawet pomijając że czasem będą to zwykłe kamery nie IP ale czy zwracać uwagę na takie ? Jestem totalnym laikiem w tym dziale .
https://www.defence.pl/profesjonalne-te ... ak-wybrac/
Początkujący
 
Od: 11 mar 2022, 10:16
Posty: 6

Postprzez Szyna » 25 paź 2023, 20:25

Panowie odgrzeje kotleta ;)
Mam w planach zmienić moją starą aliekspresową kamerę wifi na coś takiego:

Kamera IP Hikvision DS-2CD2043G2-I 4 Mpx ACUSENSE microSD PoE
Albo:
Kamera IP DAHUA IPC-HFW2831S-S-0280B-S2 8MPx StarLight IVS IR30 MicroSD

Jedna i druga w podobnej cenie, miejsce montażu narożnik budynku pod dachem wysokość ok 7m, jedna będzie patrzeć na wjazd/ wejście ulice/chodnik druga będzie obserwować garaż i podwórko.
Teraz pytanie mam wyciągnięty przepust do kabli w narożniku pokoju wychodzi w szafie gdzie jest 230V ale nie ma internetu pytanie czy są jakieś rejestratory na wifi że wpinam te 2 kamery zapisuje się na rejestratorze a rejestrator łączy się po wifi i mam podgląd na tel.
Jak to najlepiej rozwiązać czy wziąć po prostu kamery na wifi i tyle bez kombinacji ?

Z wifi znalazłem coś takiego:

Kamera Inteligentna WiFi Reolink RLC-511WA 5mpx Smart Detekcja Mikrofon MicroSD
To, co łatwe, nie prowadzi do niczego.
GD – Generacja Doskonała
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 20 lut 2008, 20:59
Posty: 3347 (88/158)
Skąd: Krotoszyn
Auto: Mazda 626 GD 2.0i 90 km '92r + LPG

Postprzez JohnnyB » 26 paź 2023, 06:16

Tam gdzie bedzie wisiec kamera, bedzie miala zasieg wifi ? Jak tak to zawsze mozesz zamontowac kamere z wifi. Mozesz tez wstawic rejestrator do szafy i dorzucic access point wifi i spiac go z istniejaca siecia po wifi.
Ja razczej poszedlbym w zwykle kamery, prosty rejestrator nagrywal lokalnie i prztlaczyl go poprzez AP do lokalnej sieci.
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 20:27
Posty: 2539 (46/87)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez loockas » 26 paź 2023, 09:50

Dokładnie. Nie pchaj się w kamery z WiFi. I tak do nich musisz zasilanie dociągnąć to lepiej skrętkę z PoE. Rejestrator podłączysz przez AP z funkcją klienta do istniejącej sieci.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2007, 23:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Szyna » 30 paź 2023, 22:46

Naczytałem się, naoglądałem, rozmawiałem nawet z "doradcą" i finalnie wybrałem coś innego. Może będę żałował, może nie :P Ogólnie załatwię nią chyba większość problemów bo jest jedna po wifi, nie będzie problemu z jakimiś dodatkowymi urządzeniami i kosztami, będzie w miejscu starej kamery wiec zasięg powinna łapać i zasilanie też tam jest, no i samochody nie będą mi zasłaniały widoku wejścia do pomieszczenia gospodarczego.

Wybór padł na: Kamera Reolink DUO 2 Wifi z podwójnym obiektywem panoramicznym 180°
https://zabezpieczeniapoznan.pl/kamera- ... -5367.html

Przyjedzie, protestujemy zobaczymy :)
To, co łatwe, nie prowadzi do niczego.
GD – Generacja Doskonała
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 20 lut 2008, 20:59
Posty: 3347 (88/158)
Skąd: Krotoszyn
Auto: Mazda 626 GD 2.0i 90 km '92r + LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park