Ukraina

Coś dla zabicia czasu – zjawiska śmieszne i ciekawe.

Postprzez zadra » 26 lut 2022, 18:35

brakuje tylko odważnych..
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez Neonixos666 » 26 lut 2022, 18:54

bo to są interesy, trzeba by przełknąć stratę i niższe zyski a to w dzisiejszym zepsutym świecie jest trudne, niektórzy olewają wojnę byle by tylko kasa się zgadzała.

Już tydzień temu były transporty wojska przez miasto, normalnie jadą lawety ze sprzętem na ćwiczenia i manewry, teraz wszystko jechało pod plandekami szczelnie przykryte.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9462 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez zadra » 14 maja 2022, 01:08

przez ostatnie miesiące sytuacja Ukrainy choć nadal trudna, to w moim odczuciu jest zupełnie inną, niż wydawała się w dniu rozpoczęcia ataku rosyjskiego w lutym tego roku.
W zasadzie Ukraina dzięki samozaparciu, przy pomocy dostarczonego sprzętu dość dobrze sobie radzi zadając wrogowi dotkliwe straty.
Wyeliminowali z walki kilka okrętów, setki czołgów, śmigłowców i samolotów oraz dużą liczbę innego sprzętu oraz dość liczne grono dowódców rosyjskich.
Okazało się, że rosyjska armia jest nadmuchanym balonikiem, którego bali się wszyscy i nikt nie miał tak naprawdę pojęcia o jej słabościach.
Aktualny konflikt obnażył jej braki, pokazał również kolejny raz na jakim poziomie cywilizacyjnym zatrzymała się Rosja pod względem mentalności, szacunku do drugiego człowieka oraz , że wojna to jednak nie tylko zmagania wojsk e również cierpienia niewinnych zamęczanych i prowadzonych na śmierć ludzi.
Azowstal jeszcze się broni, Ukraincy w wielu miejscach skutecznie przechodzą do kontrofensywy wypierając wroga.
Kraje zachodu oczywiście nie są skłonne do ofiarnej pomocy, jednak mimo tego Ukraina nie została pozostawiona sama sobie.
Dostaje wsparcie, które umożliwia jej prowadzenie walki a przewaga sprzętowa jest widoczna na wielu polach.
Czy Putin został wkręcony w tę wojnę otrzymując błędne dane o wartości bojowej własnej armii oraz możliwościach przeciwnika? Czy nie przewidział innych ewentualności? Jego analitycy źle wykonali robotę?
Im dłużej trwa konflikt, im słabsza jest Rosja, tym więcej pytań..
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez Marianek » 19 lip 2022, 21:46

Putin a właściwie Rosja już przegrała ta wojnę, zachód nareszcie się obudził i teraz będzie zmiana.
Mysle ze za 5 lat Rosja i jej zasoby nikomu nie będą potrzebne. Chiny nie daza sie urobić a jak widać mimo ich gadań olewają Putina . Pieniądze są na zachodzie i nagle wycofanie oznacza dla Chin to samo co ma Rosja. Teraz oby dozbrajać Ukrainę i nie dac im przegrać.
Nie wiem ilu z was widziało wiadomość (na Twiterze i telegramie jest) ukraińscy piloci szkolą się w USA, wskazywać to może ze dostana F16 w wersji Irackiej a to z HIMARS i czołgami które tam są ale jeszcze nie użyte może zmienić zasady gry.
Oby wygrali a Putin zdechl.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 13:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez zadra » 16 lis 2022, 00:53

Nadal wojna trwa.
Chersoń już w rękach Ukrainy, ale rusek obstawił dużo terenu i trzeba mu siłą wyrywać po kawałku.

Rakiety spaadły na teren polski.
Jaka będzie reakcja Polski? jaką będzie reakcja NATO?
cokolwiek się wydarzy?
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez bezkluczyk » 16 lis 2022, 09:46

Póki co to jest duże prawdopobieństwo że to ukrainskie rakiety spadły na teren Polski i zabiły 2 osoby.
Forumowicz
 
Od: 18 cze 2020, 06:25
Posty: 69 (0/1)
Auto: M3

Postprzez Grzyby » 26 lis 2022, 13:49

bezkluczyk napisał(a):Póki co to jest duże prawdopobieństwo że to ukrainskie rakiety spadły na teren Polski i zabiły 2 osoby.

I? Chciałbyś wypowiedzieć im wojnę?

A z dnia dzisiejszego taka ciekawostka – pierwotnym celem dla Rosji miała nie być Ukraina a ... Japonia z którą Rosja ma w zasadzie stan wojenny od 2 WS o Wyspy Kurylskie
Cała machina propagandowa nt Japonii ruszyła w u nich w ubiegłe wakacje. Oczywiście stała narracja że naziści, że w czasie 2WS torturowali jeńców radzieckich itd, to wszystko co znamy z przekazów medialnych RUS nt Ukrainy. Jesienią temat znikł z ich mediów i pojawiła się Ukraina. Prawdopodobnie właśnie wtedy zapadłą decyzja o zmianie celu ataku...
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Neonixos666 » 26 lis 2022, 19:47

Nawet jak by to były rakiety wystrzelone przez Rosję to NATO nie zrobi nic.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9462 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez zadra » 26 lis 2022, 22:17

Neonixos666 napisał(a):Nawet jak by to były rakiety wystrzelone przez Rosję to NATO nie zrobi nic.

Tak, to pewne.

W związku z tymi informacjami dot Japonii, to ja nabieram wrażenia, że rosji mogło chodzić o jakikolwiek konflikt.
Przymierzali się do Japonii ale po wykonaniu "zwiadu" stwierdzili, że za mocny przeciwnik i poszukali słabszego, co można by go na deski w I-ej rundzie powalić..

Na dzień dzisiejszy sytuacja nie jest dobra dla żadnych ze stron konfliktu a przy okazji rykoszetem dostaje po kieszeni cała Europa i pół Afryki głodem przymiera.
Mimo osobistych animozji to całym sercem jestem z Ukrainą.
Mam również pełną świadomość, iż gdyby Polska znalazła się w jej sytuacji, to jednak "rozmowa" byłaby krótka i stalibyśmy od końca lutego w kącie twarzą do ściany..

Medialnie może źle nie wyglądamy (wojsko-obronność) ale faktyczny stan jest zżarty rakiem od samej góry..
Nie chcę wchodzić w politykę... :|

Aktualne nasze zagraniczne zakupy i zwiększenie możliwości obronnych są bardzo spóźnione, ale dzięki dzielnej postawie Ukrainy mamy więcej czasu na wypracowanie obrony i zwiększenie militarnego zaplecza.
Boli mnie tylko, że mimo iż posiadamy w kraju zaawansowane rozwiązania, firmy i możliwości, to pierwszeństwo zawsze ma kapitał zagraniczny – przykładem może być kontrakt na granatniki automatyczne 40mm i zapas amunicji z pominięciem polskich producentów..

Ukraina walczy dalej.
rosja wpędziła ją w energetyczną ciemną i zimną jesień średniowiecza ale mam nadzieję, że ustoją w polu i się nie poddadzą.

Z dostępnych filmów – tak na marginesie- konflikt zaczyna przypominać to co widzieliśmy w latach 90'tych oglądając filmy "Terminator" albo inne SF...
To straszne.. <nie>
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez MrShaleck » 29 lis 2022, 21:34

zadra napisał(a):Medialnie może źle nie wyglądamy (wojsko-obronność) ale faktyczny stan jest zżarty rakiem od samej góry..
Nie chcę wchodzić w politykę...


Niestety właśnie 'medialnie' a bardziej międzynarodowo wyglądamy beznadziejnie. Przez niestabilną politykę i wewnętrzne szczucie się partii A i B. Przez to i wiele innych spraw nie będziemy traktowani poważnie i odpowiedzialnie na arenie międzynarodowej a przede wszystkim w oczach USA, które obecnie jest chyba najważniejszym i największym graczem w całej tej sytuacji.
Mazda 626 coupe '90 / Mazda 626 Coupe '89 / Mazda 323 BA GT '94
Mazda 6 2.0 MZR-CD '04 / Mazda 6 1.8 ELPIDŻI '03 / i inni... :D
------------------------
Marcin / aka Roxygenium
Marcin
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2011, 20:56
Posty: 2503 (10/36)
Skąd: PRAUST
Auto: Lexus GS450h
Mazda 626 Coupe F2T
Roweł Graveł
Roweł Emtebeł

Postprzez Neonixos666 » 29 lis 2022, 21:53

Niestety w UE jesteśmy uważani za tych którym ciągle coś nie pasuje a wiadomo takim nie ułatwia się życia . Jak by więcej energii spożytkowali na dobrą politykę zagraniczną niż na obrzucanie się łajnem w kraju to by lepiej było.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9462 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park