Kulturystyka/lekkoatletyka – ćwiczenia, porady, dieta

Coś dla zabicia czasu – zjawiska śmieszne i ciekawe.

Postprzez cob_ra » 28 lis 2011, 23:54

u mnie 3 tydz domowych ćwiczeń ogólnych i prawie 1kg przybyło <rotfl>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 gru 2006, 16:18
Posty: 724 (2/4)
Skąd: skierniewice
Auto: Była 323c
Honda Accord VI 1,8
Honda Accord VIII 2.0

Postprzez Ania_TM » 29 lis 2011, 14:22

przy ćwiczeniach ważna jest też dieta, albo ograniczenie chociaż słodyczy itp.
Ja wcinam przed treningiem ryż z kurakiem, a poza tym nie jadam słodyczy prawie- rzadko jakiś batonik, itp.Do tego mineralna, jogurty. :)
Ania_TM
 

Postprzez sewo » 29 lis 2011, 14:24

Ja mam dobrą dietę na mase ;) Snickersy i nutella <lol> 10 kg w 3 miechy bezproblemowo <rotfl>
Obrazek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Wielkopolski
 
Od: 11 cze 2007, 19:54
Posty: 2249 (37/53)
Skąd: Poznań / Komorniki / Wiry / Luboń
Auto: Cx7 Er
MX5 Na
Transit Connect
Było:
MX5 Nbfl , RX8 Fe

Postprzez cob_ra » 29 lis 2011, 20:03

nie no dieta to bez ograniczeń :D u mnie masa musi wpaść jeszcze.....
obecnie tylko ZMA, +obiadki z kurczaka, ryżu, makaronu i połowa porcji białka w dni terningowe, po gainerach śmietnik wysadza, ale i masa nieźle idzie. Narazie 1-2 mies. bez gainera potem bedzie gainer. Jeszcze z z 7-8kg chce złapać....przez tamtą zimę złapałem 6kg z czego spadło 2 do lata.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 gru 2006, 16:18
Posty: 724 (2/4)
Skąd: skierniewice
Auto: Była 323c
Honda Accord VI 1,8
Honda Accord VIII 2.0

Postprzez ravo » 4 sty 2012, 23:57

a co o tym myślicie ? jak często to robić ? myślałem by na zmianę jeden dzień zestaw pompek następny klatka, macie lepsze pomysły na domowy trening ?

http://fitness.sport.pl/fitness/1,10770 ... _domu.html
italian boy
Avatar użytkownika
Zarząd – Vice Prezes
 
Od: 26 gru 2003, 13:24
Posty: 16249 (6/216)
Skąd: Wroc.love by night
Auto: Trophy & F1 R26

Postprzez loockas » 5 sty 2012, 00:03

Świat na głowie staje... Ravo rzeźbi sylwetkę :P Grożą Ci na forum i musisz się bronić? :P
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (315/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez boczek86 » 5 sty 2012, 00:25

ravo najlepiej cwicz jedna partie miesieniowa dwa razy w tygodniu bo inaczej nic ci nie da trening. wazne jest abys zapewnil miesnia odpowiednia regeneracje czyli odpoczynek. na uparetgo jak ja kiedys cwiczylem to jeden miesien raz na tydzien najlepsze efekty. ale wtedy musisz bardzo mocno zmeczyc miescien ale same pompki to dwa razy w tygodniu. na domowe treningi moge ci polecic trening 300 spartan. troche o nim w necie pisze :) a dla bardzo leniwych statyczne napinanie miesni lub inaczej zwane izometryczne napinanie miesni. moim zdaniem jedna z najlepszych metod rozwoju miesni. miesnie gdy cwiczymy puchna a po kazdej serii nalezy je rozciagnac wtedy wlukna miesniowe ulegaja pekaniu a gdy po treningu w ciagu godziny uzupelnimy bialko moze to byc nawet puszka fasoli bialej lub soja to bialko zalepia popekany miesien i wtedy on rosnie. rozciaganie miesni i odpoczynek jest najwazniejszy. miesnie przecietnie regeneruja sie 72 godziny. i na kazda partie miesniowa nalezy uzywac innych bodzcow. np klaty w codziennym zyciu uzywa sie dosc zadko wiec miesien rosnie szybko podczas cwiczen a przedramie albo lydki sa miesniami ktore sa uzywane caly czas wiec dla nich potrzeba naprawde duzej uwagi zeby zwiekszyc ich sile i mase miesniowa. a jezeli ktos niewie to wlasnie 6 weidera to statyczne napinanie miesni. ta metode wymyslil chyba mark stick czy jakos tak ale po nim nikt juz tego rozpowszechnial ja sie tym zainteresowalem i jezeli ktos chce moge podac pare cwiczen na wzrost bicepsow, tricepsow czas cwiczen zajmuje niewiecej niz 5 minut a kazdy kto dobrze zrobi cwiczenie to w tym czasie miesien spuchnie 1 cm minimum mi rosnie przed treningiem i po 2 cm. a w ciagu 2 miesiecy uroslo mi okolo 3 cm cwiczac tylko raz na tydzien. teraz tylko czekam na glupie posty ze sie nieznam i to niemozliwe :P dle niewiedzacych bylem przez spory czas instrukorem silowni a wiedze na ten temat mam wieksza niz niejeden instruktor po AWF :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 wrz 2010, 12:12
Posty: 2321 (4/1)
Skąd: PUCK
Auto: mazda 323f '99 2,0 ditd sport edition

viewtopic.php?f=312&t=106621&start=0

Postprzez Justyśka » 5 sty 2012, 12:29

Boczek86 to może doradzisz najlepsze ćwiczenia na mięśnie brzucha? :)
Życie jest jak rejs i choć istotne dokąd gnasz, to najważniejsze być w odpowiedniej załodze.

Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej Ci jej zostaje.
Oj tam, oj tam :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 paź 2011, 11:17
Posty: 1210 (2/9)
Skąd: UK / Białystok
Auto: Mazda3

Postprzez ravo » 5 sty 2012, 13:22

hehe i to idę na siłownie od 10.1 :P czas zacząć jakoś wyglądać byście mnie na zlotach słuchali hehe
Dzięki Boczek za wykład :) rady od kogoś co sam ćwiczy są zawsze najlepsze
italian boy
Avatar użytkownika
Zarząd – Vice Prezes
 
Od: 26 gru 2003, 13:24
Posty: 16249 (6/216)
Skąd: Wroc.love by night
Auto: Trophy & F1 R26

Postprzez Radex » 5 sty 2012, 13:42

boczek86 napisał(a):mi rosnie przed treningiem i po 2 cm.

mi tam rośnie więcej <glupek2> hahaha

boczek86 napisał(a): jezeli ktos chce moge podac pare cwiczen na wzrost bicepsow, tricepsow czas cwiczen zajmuje niewiecej niz 5 minut

ticz mi majster :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 23:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez boczek86 » 5 sty 2012, 14:51

jezeli chodzi o miesnie brzucha to teraz jakie maja byc ?? duze zeby wygladaly czy mocne i wytrzymale ?? jezeli duze i silne to miesnie brzucha jak kazdy inny miesien potrzebuje regeneracji i nalezy go cwiczyc ciezarami. czyli za glowe ciezarek i podnosic sie tylko trzeba miec proste plecy bo inaczej mozna uszkodzic cos zreszta jak przy kazdych cwiczeniach z ciezarami i do tego najlepiej odwrocic sie potem na brzuch nogi pod kaloryfer i robic grzbietki zeby wzmacniac tez kregoslup zeby potem mi nikt niestekal ze po miesniach brzucha bola go plecy. grzbiet i brzuch sa najwazniejszymi miesniami w organizmie. zala sila sie z nich wywodzi. zreszta radzio dziwi mnie ze niewiesz ze pilkarze maja bardzo mocny brzuch a wiem ze grasz :P bardzo duzo sily jakiej wykonujesz podczas kopniecia pilki odbywa sie z brzucha miesnie nog prostuja sie tylko w kolanie i to jest sila nog ale zamach robisz cala noga a noge przyciaga brzuch. wiec tak jezeli maja byc duze i silne to brzuszki z ciezarkami lub wisiec na drazku wyprostowac nogi i do samych rak je podciagac. a jezeli chcesz miec wytrzymaly brzuch to 6 weidera bo ona w sumie niepozwala na regeneracje miesnia co jest bardzo wazne i jak dla mnie to moze i efekty sa ale wcale dla miesni nie jest to dobre zeli tylko ktos chce schudnac to polecam rano wypic kawe bo ona powoduje wieksza spalanie tkanki tluszczowej i biegac okolo 30 minut. najlepiej rano bo organizm po calonocnej glodowce ma prawie zero tluszczu w organizmie i wtedy prawie odrazu spala sie tluszcz a na dodatek uwalniany jest hormon szczescia dlatego po takim bieganiu zawsze sie jest wesolym. bieganie po poludniu to kiepski pomysl ze wzgledu na cukier ktory od sniadania i obiadu caly czas jest w organizmie. wiec wtedy tluszcz jest spalany dopiero po okolo 20 minutach. wiec trzeba wiecej biegac zeby efekt byl bardziej widoczny. nastepnie tluszcz katabolizowany jest w organizmie przez okolo 48 godzin wiec nawet jak wieczorem lezymy a rano biegalismy to wtedy tez chudniemy. nastepna sprawa odnosnie biegania to taka zeby biegac 2 razy w wtygodniu. niewolno za czesto bo przecietny czlowiek niejest przyzwyczajony moze nie tak on jak jego kosci i tak po okolo 3 miesiacach codzienniego biegania zaczan sie problemy z kosciami a dokladnie z piszczelem nazywany bol to okostna. bola kosci bo sa nieprzyzwyczajone do ciezaru. bolec moze tez przez bieganie w zlym obuwiu i po twardej nawierzchni. wiec jezeli ktos chce dlugo biegac to polecam biegac co trzy dni, kupic odpowiednie obuwie i dobrze biegac po trawie a nie po betonie. a jezeli chodzi o trening bicepsow i tricepsow radzio to pokaze ci na spocie jak to wykonywac :P no chyba ze chcesz to ci opisze ale watpie ze wykonasz to prawidlowo. bo efekty sa szybkie i dlugo trwale :) bo w organizmie jest cos takiego jak pamiec miesnia lub inaczej nazywane pamiec komorek miesniowych. kiedys wycwiczony miesien zawsze zostaje tylko moze troche opasc ale liczba wlokien sie niezmienia wiec wystarczy troche pocwiczyc i juz mozna wygladac jak kiedys :) gorzej z tkanka tluszczowa :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 wrz 2010, 12:12
Posty: 2321 (4/1)
Skąd: PUCK
Auto: mazda 323f '99 2,0 ditd sport edition

viewtopic.php?f=312&t=106621&start=0

Postprzez Radex » 5 sty 2012, 15:40

no o pamięci mięśniowej wiem :) to pogadamy na żywo jeśli to takie skomplikowane <czarodziej>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 23:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez boczek86 » 5 sty 2012, 16:45

jasne radzio :) w sumie jakby ktos mial jakies pytania od nosnie cwiczen czy cos w tym rodzaju to smialo pytac :) postaram sie sprostac wyzwaniu :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 wrz 2010, 12:12
Posty: 2321 (4/1)
Skąd: PUCK
Auto: mazda 323f '99 2,0 ditd sport edition

viewtopic.php?f=312&t=106621&start=0

Postprzez bartosz51 » 7 sty 2012, 00:45

boczek86 napisał(a):a jezeli chodzi o trening bicepsow i tricepsow radzio to pokaze ci na spocie jak to wykonywac :P no chyba ze chcesz to ci opisze ale watpie ze wykonasz to prawidlowo.


Może byś spróbował jednak? Pliz.
Ja nie bywam na spotach i bez szans jestem.
Forumowicz
 
Od: 28 wrz 2007, 18:05
Posty: 276 (0/1)

Postprzez Justyśka » 7 sty 2012, 11:09

Ale się rozpisałeś :P ale przynajmiej wiem już w jakim kierunku mam się kierować, dziękujemy za rady, na pewno się przydadzą ;)
Życie jest jak rejs i choć istotne dokąd gnasz, to najważniejsze być w odpowiedniej załodze.

Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej Ci jej zostaje.
Oj tam, oj tam :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 paź 2011, 11:17
Posty: 1210 (2/9)
Skąd: UK / Białystok
Auto: Mazda3

Postprzez boczek86 » 7 sty 2012, 19:10

postaram sie to mniej wiecej opisac. stajesz rece zgiete w lokciach . dlonie zacisniete. i wykrecesz najbardziej nadgarstki w te strone w ktora sie nieda czyli w lewej rece maly palec ma byc jak najwyzej i dlonie caly czas zacisniete. potem bierzesz te rece ca glowe i tak dotykasz w dwoch dloniach malymi palcami i z calej sily napniij bicepsy i wykrecej nadgarstki. jak bedziesz czul klucie to napnij jeszcze mocniej i tak trzymaj przez 3 sekundy. rozluznij rece i konicznie rozciagnij. stan rece przed siebie wzdloz klatki piersiowej i mocnymi ruchami robimy wymachy rak w pozycji poziomej. mam nadzieje ze w sumie jasno opisalem :) jak cos moge kiedys zrobic foto relacje :P a tricepsy stajesz i pochylasz sie do przodu jedna noga do przodu i o nia opierasz jedna dlon , w druga dlon wez butelke 0.5 litra najlepiej plastikowa zeby niepotluc jak upadnie . w pochyle do przodu reke z butelka prostujemy i dociskamy do ciala tak ze lokiec jest rowno z cialem a nie nizej czy wyzej. potem zginamy sam lokiec prostopadle do podlogi prostujemy z calej sily napinajac triceps i puszczamy. tego robimy 6 razy. i potem rozciaganie. jezeli to ktos opanuje to potem moze stac dac race wzdluz ciala i tak prostowac tricepsy. najwazniejsze zeby najmocniej docisnac do ciala i napiecie miesniowe trzeba trzymac przez 3 sekundy. jak napisalem zbyt niezrozumiale to przepraszam :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 wrz 2010, 12:12
Posty: 2321 (4/1)
Skąd: PUCK
Auto: mazda 323f '99 2,0 ditd sport edition

viewtopic.php?f=312&t=106621&start=0

Postprzez bartosz51 » 8 sty 2012, 21:59

Hej, dzięki za wyjaśnienia. Wydaje mi się, że z bicepsem skumałem.
Z tricepsem trochę gorzej.

Rozumiem, że ciało ma być w opadzie, (równolegle do podłoża?) i co dalej? To ma być mniej więcej tak?

http://www.kulturystyka.pl/atlas/ramion ... age038.gif

Chodzi mi o sam ruch do wykonania.

Pozdro
Forumowicz
 
Od: 28 wrz 2007, 18:05
Posty: 276 (0/1)

Postprzez Radex » 8 sty 2012, 22:16

mi ostatnio kumpel pokazał ćwiczenie jakie robią w więzieniu <rotfl>
wzmacnia troche łapy i ogólnie chyba bardziej chodzi o medytacje :)

ręce cały czas wyprostowane i napięte. ćwiczenie wykonujemy bardzo powoli.
trzymamy małe ciężarki w rękach i unosimy do góry przed siebie na wysokości klatki
potem jedziemy rękami na boki tak jakbyśmy rysowali literę "T"
na końcu opad rąk do nóg.
a potem powtarzamy całe ćwiczenie i tak w kółko :)

może wiesz o co mi chodzi Boczku? :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 23:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez boczek86 » 9 sty 2012, 00:43

bartosz cwiczenie identyczne :) tylko chodzi o to zebys mial maly ciezar max 0,5 kg i mocno docisna reke do ciala i caly czas staral sie napinac a na koncu najmocniej. redzio lapy to niewzmocni najwyzej bark :P i cwiczenia jak najbardziej na tak :) sam kiedys podobne robilem :) a co do tego cwiczenia na bicepsy to najlepiej robic przed jakimi kolwiek cwiczeniami bo inaczej trudno osiagnac taki stopien naprezenia w rozgrzanych juz miesniach. wiec wstajemy rano i robimy statyczne napinanie 2 razy w tygodniu i cieszymy sie efektami :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 wrz 2010, 12:12
Posty: 2321 (4/1)
Skąd: PUCK
Auto: mazda 323f '99 2,0 ditd sport edition

viewtopic.php?f=312&t=106621&start=0

Postprzez dirtracer » 9 sty 2012, 16:12

Radex napisał(a):boczek86 napisał(a):
mi rosnie przed treningiem i po 2 cm.

mi tam rośnie więcej
Radex napisał(a):
boczek86 napisał(a):mi rosnie przed treningiem i po 2 cm.

mi tam rośnie więcej <glupek2> hahaha


.
taa chyba troche inny organ i przy innym ćwiczeniu –> <sex:konik>

<diabełek> hahaha
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 cze 2011, 19:48
Posty: 326
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 6 GJ 2014
2.0 165KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park