Gdzie na wakacje? Polecane miejsca wypoczynku.

Coś dla zabicia czasu – zjawiska śmieszne i ciekawe.

Postprzez Bokciu » 21 wrz 2006, 17:45

W jakim hotelu byłeś?
Hehe,tez mam zdjecie pod Arabskim Mc...
Widze zdjecia z wycieczki na rafy koralowe.
Ahura Mazda – dobry bóg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 wrz 2004, 22:23
Posty: 284 (0/1)
Skąd: Tarnowskie Góry
Auto: Galant EA 2.4 Tiptronic '99

Postprzez OsMax » 21 wrz 2006, 21:11

Bokciu napisał(a):W jakim hotelu byłeś?


W Royal Palace kojarzysz ? A Ty w jakim moze gdzies blisko :) ?

Bokciu napisał(a):Hehe,tez mam zdjecie pod Arabskim Mc...


Zdjec mam sporo roznych ale nie chce przynudzac niektorych to moze nie interesowac. :]
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2006, 19:18
Posty: 95
Skąd: Śląsk
Auto: Mazda 323F BA 98' 1,5l

Postprzez Bokciu » 21 wrz 2006, 21:58

Zdjec to mam chyba ok.500 wiec faktycznie jest to w pewnym momencie nudne. :D
Royal Palace chyba gdzies przy głownej blisko centrum.Nie przypadkiem przy takim rondzie?
ja bylem w Coral Beach 20 km od centrum.
Tak wogole super zdjecia a jak patrze na te z Giftunu to tak jak bym widzial moje hehehe
Ahura Mazda – dobry bóg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 wrz 2004, 22:23
Posty: 284 (0/1)
Skąd: Tarnowskie Góry
Auto: Galant EA 2.4 Tiptronic '99

Postprzez ...iAnia » 22 wrz 2006, 14:06

Ale super! Ja byłam przez ponad 2 miesiące na greckiej wyspie Kos i też bardzo mi się podobało, ale jak się przyjeżdża jako turysta to 1 tydzień wystarczy. Do Egiptu kiedyś też się wybiorę, ale już na wakacje a nie do pracy :)
Pozdrawiam wszystkich Maździarzy!
Kierowco, motocykle są wszędzie, patrz w lusterka!!!!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 maja 2006, 13:03
Posty: 179
Skąd: Warszawa
Auto: Kawa ER5 i Honda Prelude :)

Postprzez OsMax » 24 wrz 2006, 11:50

Bokciu napisał(a):Royal Palace chyba gdzies przy głownej blisko centrum.Nie przypadkiem przy takim rondzie?


Przed samym hotelem ronda nie ma choc w jakims folderze widzialem takie zdjecie (nie wiem skad je tam wzieli). Coral Beach nie znam niestety a hotel w ktorym bylismy od samego centrum byl oddalony o jakies 6km moze ale wychodzac mielismy ok 2-3km promenade ze sklepami, knajpami i innymi pierdolami.

pozdro
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2006, 19:18
Posty: 95
Skąd: Śląsk
Auto: Mazda 323F BA 98' 1,5l

Postprzez nemi » 25 wrz 2006, 00:53

RULES napisał(a):hehe zastanawiam sie jeszcze jak wytrzymaliscie wrzesniową temperaturę usmiech

Ja urozmaiciłem sobie polską zimę w styczniu 2003 roku i opalałem sie tam w temp 35 stopni usmiech

ja byłem w lipcu hahaha
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7476 (100/270)

Postprzez OsMax » 25 wrz 2006, 10:12

nemi napisał(a):ja byłem w lipcu


Temp. schodzila poniezej 40 ? hehe
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2006, 19:18
Posty: 95
Skąd: Śląsk
Auto: Mazda 323F BA 98' 1,5l

Postprzez Luka » 22 paź 2006, 22:26

Siema
No widze ze podobne cele sobie wybraliscie
Ja byłem razem z moja dziewczyną i 4 koleżankami w Hurghadzie rok temu w czasie ramadanu.
Wycieczka obejmowała rejs po nilu 7 dniowy (Luksor –> Edfu –> Kom Ombo –> Asuan –> Abu Simbel –> Luksor ). Najcieplej było w Abu Simbel temperatura przekraczała 45 stoni w cieniu.
Kolejne siedem dni spedziliśmy w hotelu w Hurghadzie korzystając z wycieczek fakultatywnych :
– nurkowanie na rafie
– safari
– wioska beduińska
– Kair
Polecam wszystkim ten przepiekny kraj – zyć nie umierać – coś wspamiałego
Dołączam kilka fotek
P.S Wycieczka była z biura turystycznego Triada – 100% zadowolenia

Kair a raczej to już Giza
Obrazek
Piramida Cheopsa
Obrazek
Nurkowanie – rewelka
Obrazek
Wiosna beduińska
Obrazek
Luksor nocą
Obrazek
Karnak
Obrazek
Karnak Obeliski
Obrazek
Kapiel w Nilu nieopodal tamy Asuanskiej
Obrazek
Czas na Szisze w Kom Ombo
Obrazek
Świątynia w Kom Ombo nocą
Obrazek
Polska Ekspedycja Archeologiczna w światyni Królowej Hatszepsut
Obrazek
Myślę że wystarczy w sumie zrobilismy przez te 14-dni 1600 zdjęć
Więc jest z czego wybierać
Jeszcze raz goraco polecam Luka
"Wszyscy myśla że sa najlepsi, i tak zawsze ktoś przegrywa".
Początkujący
 
Od: 18 mar 2005, 23:49
Posty: 10
Skąd: Słupsk
Auto: Mazda 323f 95r. 1,5 DOHC

Postprzez OsMax » 23 paź 2006, 17:09

Niezle foty widze ze byliscie w Luksorze i to chyba jedyne czego zaluje ze nie zwiedzilismy bo Kair to bylo jakies 9 godzin jazdy autobusem od nas wiec lecac do Egiptu 4 chyba nie oplaci sie spedzac 9 w autobusie ;)

Na pewno mile wspomnienia tak ze polecam wszystkim zainteresowanym taka wycieczke.

Tez zastanawialismy sie nad wycieczka 7 na 7 ale w koncu przewazylo lenistwo :p

Pozdro
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2006, 19:18
Posty: 95
Skąd: Śląsk
Auto: Mazda 323F BA 98' 1,5l

Postprzez fotokrak » 29 sty 2007, 13:39

Własnie byliśmy na weekendowym wypadzie na Maltę, co ciekawe widziałem bardzo dużo samochodów mazda, zresztą nowych samochodów tam jak na lekarstwo.
Pytacie czy wywlokłem tam swoją mazdę??
Nie! i nie radze!
fakt, drogi praktycznie puste, dobrych dróg nie ma! główne drogi zrobione z dotacji UE to po prostu szerokie "autostrady" które świecą się niczym lustro, ale takie postrzelane przez pijanego myśliwego :>
żeby było śmieszne ludzie jeżdżą bardzo nerwowo i szybko, jechałem po takiej zwężone zabudowanej krawężników jednopasmowej drodze zgodnie z przepisami 70km/h wypożyczony fordem KA w pewnym momencie pojawiła się zatoczka dla autobusów oddzielona wysepka, z tyłu koleś wjechał w zatoczkę i mnie wyprzedził skutecznie zajeżdżając drogę, efektem było hamowanie z piskiem ŁYSYCH opon moich i kolesia z tyłu byłem przekonany że ten z tyłu zaparkuje w silniku mojego KA uff
Więc nawet gdyby mi wpadło na myśl wycieczka samochodem na ta wysepkę to na pewno nie będę jeździł swoim :) wszyscy trąbią cały czas!!! na dzień dobry, bo za wolno bo za szybko i na dowidzenia :))))
Widziałem też kilka mazd fajnie zrobionych ale tylko jedna sfociłem:
Obrazek

Z rozmowy z miejscowymi wynika że mimo że wyspa jest bardzo droga to sami zarabiają bardzo niewiele, i bida strasznie a większośc samochodów nowych czy też ztuningowanych to efekt zaciagnietych kredytów, ten mi się nawet spodobał mimo że to nie mazda :) :
Obrazek
niedługo zrobie galerie z tego wypadu na yahoo, popatrzycie sobie na prawdziwie dziurawe drogi :))
Do sprzedania nasza mazda MX3, Londyn cena 500funtów
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 cze 2006, 13:35
Posty: 137
Skąd: LONDYN
Auto: MX-3 1,6

Postprzez Loczek » 29 sty 2007, 13:43

T&O
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sty 2006, 17:30
Posty: 2112
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Auto: Bezawaryjne i Niebite

Postprzez Bimbak » 29 sty 2007, 15:42

<list> piękny kolor tego civica
Pozdrawiam, Tomek

Drinking wine and killing time
Avatar użytkownika
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 2
 
Od: 17 maja 2005, 20:55
Posty: 3093 (23/152)
Skąd: Śrem
Auto: ponton i dziadkowóz, Moto: lyter

Postprzez Puhcio » 29 sty 2007, 16:57

Na Malcie widziałem malacza z kierownicą po prawej stronie w kolorze PINK. :D

fotokrak napisał(a):Z rozmowy z miejscowymi wynika że mimo że wyspa jest bardzo droga to sami zarabiają bardzo niewiele, i bida strasznie a większośc samochodów nowych czy też ztuningowanych to efekt zaciagnietych kredytów


Zależy ... Ci na turystyce zarabiają dużo. Ogólnie nowe samochody tam są drogie ze względu na podatki i transport na wyspę.

A sama Malta b. ciekawa i mała ... wielkości Katowic :P Jak znajdę troche fotek to też wrzucę :)
Pozdrawiam,
Paweł
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2005, 17:08
Posty: 2553
Skąd: Katowice
Auto: Volvo S70 2.5 A/T LPG

Postprzez fotokrak » 29 sty 2007, 18:56

heh, ci co zarabiają na turystyce to zarabiają dużo hehehe, właśnie powiem ci że wcale tak nie jest, normalnie pracownik zarabia 2LM na godzinę, no niby przelicznik na zł i funty jest [tiiit] bo za 1 lm musiałem dać 1,5 funta!! ale piwo kosztuje 1Lm, wiec ceny są bardzo wysokie do zarobków.
mało tego np facet wypożyczające samochody jest gnębiony przez urzędników skarbowych dlaczego? ponieważ za mało płaci podatku, a podatek wiedomo płaci się od umowy wynajmu samochodu, US twierdza ze on mało a on że przecież mając kilka samochodów nie może sie równać z firmami międzynarodowymi. A oni na to że to ich nie interesuje.
I z tego co nam opowiadał to jest problem tej wyspy rzad prowadzi grabierzną gospodarkę ... z kąd ja to znam ?? zresztą widać ze rządy komunistyczne w latach 70 tych zostawiły straszne ślady :(
Do sprzedania nasza mazda MX3, Londyn cena 500funtów
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 cze 2006, 13:35
Posty: 137
Skąd: LONDYN
Auto: MX-3 1,6

Postprzez Puhcio » 29 sty 2007, 19:00

Przelicznik, jak ja byłem 1 Lir – 10 zł.

Mają świetne autobusy, bilet kosztował 0,15 LM.
Pozdrawiam,
Paweł
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2005, 17:08
Posty: 2553
Skąd: Katowice
Auto: Volvo S70 2.5 A/T LPG

Postprzez fotokrak » 30 sty 2007, 02:29

Tak autobusy maja odjechane :) ale co prawda nie uwiecznilem ale widzialem rowniez solarisy czyli widac z polski export
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wracaliśmy na lotnisko autobusem gdyż oddaliśmy juz samochód, kierowca praktycznie tak zajęty gadaniem ze nie patrzy na drogę oni sie przekrzykiwali przez ryk silnika
Obrazek
Tu widac wspaniala nawierzchnie
Obrazek
Obrazek
Tu wyruszyliśmy na południowa stronę wyspy by zobaczyć urwiska i prehistoryczne świątynie
Obrazek
Natknęliśmy sie na niezłe posiadłości...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Do sprzedania nasza mazda MX3, Londyn cena 500funtów
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 cze 2006, 13:35
Posty: 137
Skąd: LONDYN
Auto: MX-3 1,6

Postprzez bkapust » 23 gru 2007, 10:57

Jak w temacie.

Jestem na etapie przygotowywania kolejnego wakacyjnego wypadku.

Celem sa cieple i sloneczne wloskie plaze. Po drodze chcemy przenocowac [i napic sie dobrego piwwka] w Czechach, pozniej przez Niemcy [celem testowania aut na autostradzie], Szwacjarie [nocleg nad jeziorem genewskim], Francje [zeby troche przejechac sie przez lazurowe wybrzeze] az na camping we Wloszech. Powrot juz szybciutko, krotsza trasa przez Austrie i Czechy.

Jakies porady? Sugestie? Pomysly? :)
Beztroskich, drwiących, gwałtowników – takimi chce nas mieć mądrość. Jest niewiastą, kocha zawsze tylko wojownika.

Miala byc Mazda a jest Ford :P
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2006, 16:23
Posty: 236
Skąd: Warszawa
Auto: Ford Mondeo'04 2.0 TDCI

Postprzez gromusek » 23 gru 2007, 11:15

dowod + paszport + karta kredytowa + bielizna + nawigacja = piekne wakacje ;]
Twoja firma szuka sposobu na poradzenie sobie z odpadami? Sprawdź naszą ofertę http://eko-prasy.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2007, 16:12
Posty: 87
Skąd: Białystok
Auto: Mazda 6 2.0 D kombi

Postprzez Winetou » 23 gru 2007, 12:09

przerabiałem podobny wypad – dodam, że mieliśmy namioty, śpiwory, karimaty i nie zapłaciliśmy za ani jeden nocleg bo spaliśmy z reguły na polach na dziko – większość jedzenia też mieliśmy z polski i kasę wydawaliśmy wyłącznie na przyjemności, atrakcje turystyczne i benzyne. Całe wakacje (12 dni) wyniosły nas po 1500 zł na głowę – jechaliśmy w 3 osoby jednym autem a trasa wyglądała mniej więcej tak:
Polska --> Niemcy --> Holandia --> Belgia --> Francja --> Włochy --> San Marino --> Słowenia --> Chorwacja --> Włochy (zachciało nam się aqua parku więc wróciliśmy) --> Chorwacja --> Austria --> Czechy --> Polska

łącznie 7000km :)
ZDOBYWCA STRON 6, 323, 626, 929 <faja>
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2005, 18:06
Posty: 1741
Skąd: raz tu raz tam...
Auto: MX-3 KF, Honda CBR600F4i

Postprzez Marcin » 23 gru 2007, 12:25

Fajny taki wypad.Musze sie przyznać że jeszcze na takim nie byłem (a byłem już na wielu rożnych <diabełek> )
Kurde,kopsnął bym się na takie cuś :)
Co do porad,sugestii...
Po pierwsze kasa... Niestety bez tej przyziemnej dobroci zaden wypad się nie uda.Ile zamierzasz przygotować PLN'ów?Wiaże się to z przewidywanymi noclegami.Czy chcecie spać w hotelach,czy tak jak pisze Winet "na dzikusa" (co mi bardziej by odpowiadało)
Po drugie dokładny plan podróży,czyli mapy,plany miast i nawigacja (to dobry pomocnik!)
Po trzecie-jedzonko.Każdy z nas wie że najlepiej nakupić "turystycznej" w super-samie :) bo wtedy wychodzi najtaniej.
Po czwarte przegląd autek przed wyjazdem oraz (jeśli ktoś jeździ na elpegie) zakup końcówek do tankowania gazu odpowiednich dla danego kraju przez który będziemy jechać.
Po piąte... chęci,chęci i jeszcze raz chęci.
Jak mi coś jeszcze przyjdzie do bani to napiszę.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2007, 02:18
Posty: 1649 (22/36)
Skąd: Śrem
Auto: Toyota Prius 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park