Czateria... 2021

Coś dla zabicia czasu – zjawiska śmieszne i ciekawe.

Postprzez Dominator » 9 lip 2023, 22:02

Ja mam 4 z czego 2 jeżdżą regularnie. Ale jak myślę o sprzedaży i tych marudzących malkontentach kupujących to mnie trzęsie i nie chce mi się ogłoszenia wystawiać;)
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 23:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Postprzez loockas » 9 lip 2023, 22:06

Też nie lubię sprzedawać. To był pierwszy telefon i pierwszy oglądający. Dlatego nie negocjowałem twardo. Niech mu służy, a ja mam problem z głowy :)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (315/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Szyna » 9 lip 2023, 22:33

Co do tego "dorabiania" się, ostatnio gadałem ze znajomym który jest po 40 i stwierdził że on już kariery nie zrobi bo jest za stary. Ja jestem jeszcze przed wiec szarpie ile mogę :D Ale z drugiej strony mój kumpel w moim wieku (34l) powiedział mi że do 40 chce mieć dobry samochód dom i syna.
Zaczął budowę domu rok temu, syna ma, samochód w miarę też, w miedzy czasie praca za granicą, po godzinach handel samochodami, rodzina, budowa i.... wylądował w szpitalu na 3 miesiące bo było za dużo....
Tak że każdy z nas może się dorobić ale pytanie kosztem czego i czy warto ?
Ja codziennie z tyłu głowy mam gdzieś ten strach czy zaraz ja nie wyląduje w szpitalu, z drugiej żona i córka też chcą mieć fizycznie tego faceta w domu a nie w pracy, a z trzeciej urodziła się teraz kwestia naszej budowy :P
I co tu wybrać... ;)
To, co łatwe, nie prowadzi do niczego.
GD – Generacja Doskonała
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 20 lut 2008, 21:59
Posty: 3351 (89/158)
Skąd: Krotoszyn
Auto: Mazda 626 GD 2.0i 90 km '92r + LPG

Postprzez Neonixos666 » 9 lip 2023, 23:06

loockas napisał(a):22,5. Więcej niż myślałem, bo liczyłem że trzeba będzie niżej zejść. Igła to nie była. Za to szybka akcja, idealnie po urlopie :)

Chociaż może za wcześnie chwalę, bo auto jeszcze stoi pod domem. Jutro odbiór :)


Ciekaw jestem ile ja bym wziął za swojego, jest tak poobijany przez poprzedniego właściciela że nie wiem czy ktoś oprócz mnie by go chciał kupić <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9479 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Krzemol » 9 lip 2023, 23:11

Ja już wolę mieć poobijane auto niż wychuchane i się wkur... Dzisiaj kolejna niespodzianka na Alfie. Po przyrysowanym zderzaku przednim, wgniocie na drzwiach pasażera z przodu (ewidentnie jakby ktoś pięścią walnął) czas na tylny zderzak :|
Załączniki
IMG20230709174519.jpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2010, 23:11
Posty: 1564 (258/84)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBi 280KM '11r

Postprzez Neonixos666 » 9 lip 2023, 23:21

Szczerze to w pompce to mam i nie zamierzam wydawać kasy na ogarnięcie tego. Ma mechanicznie być ok i zrobione wsio na czas.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9479 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez loockas » 9 lip 2023, 23:31

Zależy które auto. W jednym przeszkadza mi to mniej, w drugim bardziej ;) Ioniqa udało się przez 5 lat jeszcze nie zarysować, a przynajmniej nie zauważyłem :P Mazda jest oklejona, wiec tym bardziej mam to gdzieś, ale też jeszcze się to całkiem dobrze trzyma. Tak czy inaczej chodzi za mną zmiana folii, ale to jak już odbuduje budżet na głupoty :P

Scenic to był chyba wszędzie gdzieś zarysowany. Na szczęście kupujący miał do tego auta takie samo podejście jak ja :)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (315/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Krzemol » 10 lip 2023, 00:02

W poprzedniej pamiętam świeżo polakierowany tylny zderzak też mi ktoś przerysował po kilku dniach. Poprzedni, średni i pęknięty jakoś nikogo nie przyciągał trzy lata. Takiego mam farta :). Dlatego w pompce już to mam. W MX-5 też się nie będę w zewnętrzną blacharkę z tego tytułu bawił. Ślady walki muszą być :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2010, 23:11
Posty: 1564 (258/84)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBi 280KM '11r

Postprzez zadra » 10 lip 2023, 00:12

jak hondzię polakierowalem to po 6 tygodniach miałem.klapniety tylny lewy narożnik..
Do tej pory nie jest zrobione "na zicher" ale lampa zamiennik świeci, woda do bagaja się nie leje, zderzak na narozniku pacnąłem gąbką w kolor, że powyżej 20m ad auta nie widać różnicy... <lol>
Olać to.. Najważniejsze że techniczne sprawne, mało palące i nie denerwuje głupotami..
Gdybym sobie przy aucie sam roboty nie wymyslał, to mógłbym zapomnieć, że posiadam..
Wsiadac i jechać.. <jupi>
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 18:07
Posty: 3183 (36/86)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez nemi » 10 lip 2023, 07:50

Wczoraj widziałem starego Citroena C4 GP, przypuszczam, że Grand Scenik jest tak samo praktyczny. Kompletnie nie rozumiem, dlaczego takich aut ludzie nie chcieli już kupować. Dla większej rodziny albo rodziny z małymi dziećmi nie ma przecież nic lepszego.
Może się mylę, ale w Europejskiej ofercie chyba nie ma już samochodu tego typu?
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7476 (100/270)

Postprzez yasko » 10 lip 2023, 07:51

loockas napisał(a):Nie dzięki. Chce przez jakiś czas mieć dwa auta, jak normalny człowiek :P

Przez 1 miesiąc miałem 1 auto, Żona korzystała z komunikacji miejskiej kilka razy i ogólnie jest ok, ale teraz jest ciepło. Jak będzie zimno i deszczowo to słabo widzę wycieczki z małym dzieckiem.

Dopisano 10 lip 2023 7:58:

Szyna napisał(a): Ale z drugiej strony mój kumpel w moim wieku (34l) powiedział mi że do 40 chce mieć dobry samochód dom i syna.
Zaczął budowę domu rok temu, syna ma, samochód w miarę też, w miedzy czasie praca za granicą, po godzinach handel samochodami, rodzina, budowa i.... wylądował w szpitalu na 3 miesiące bo było za dużo....
Tak że każdy z nas może się dorobić ale pytanie kosztem czego i czy warto ?

Gdyby nie Żona tez bym tak skończył. Czasm dobrze mieć hamulcowego i defetyste w domu...

Dopisano 10 lip 2023 8:01:

nemi napisał(a):Wczoraj widziałem starego Citroena C4 GP, przypuszczam, że Grand Scenik jest tak samo praktyczny. Kompletnie nie rozumiem, dlaczego takich aut ludzie nie chcieli już kupować. Dla większej rodziny albo rodziny z małymi dziećmi nie ma przecież nic lepszego.
Może się mylę, ale w Europejskiej ofercie chyba nie ma już samochodu tego typu?

Nie ma, z wiekszych to została zafira i cytryna na podwoziu dostawczaka a S-Max właśnie się kończy.
Na auta mniejszych w środku, za to wyglądająych na terenowe zarabia się więcej.

Dopisano 10 lip 2023 8:03:

Krzemol napisał(a):

Robiłem tak w średniej i na studiach, potem mi przeszło. Czarę goryczy przelało jak siostrzeniec miał pretensje, że coś zniknęło, mimo że miał przenieść wszystko do ważne na dysk D.
Potem układ był prosty, biorę normalną stawkę za takie usługi albo nie robię.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 maja 2008, 22:06
Posty: 464 (5/6)
Skąd: GTC
Auto: było:
MX-3, Premacy Sportive, RX-8 HP, Mazda 6 GY 2.0, Mazda 6 GH 2.5, RX-8 R3
jest: niemiecka technologia, hiszpański znaczek

Postprzez JohnnyB » 10 lip 2023, 12:07

Dlatego tak dużo Pacific pojawia się w PL. Nie ma w czym wybierać, wiec trzeba siegać za ocean.

Ja na pożyczonym aucie, ale z ograniczeniami i nie ukrywam ze mocno mnie to boli. Wiec zaciskanie pasa czas zacząć i na luty trzeba bezie kupić jakaś furmankę. Tylko absolutnie nie wiem co to będzie....
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/90)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez motomike6 » 10 lip 2023, 12:38

Dominator napisał(a):Ja mam 4 z czego 2 jeżdżą regularnie. Ale jak myślę o sprzedaży i tych marudzących malkontentach kupujących to mnie trzęsie i nie chce mi się ogłoszenia wystawiać;)

My tez w ostatnich latach tylko w rozliczeniu bo jak była ciekawa oferta to było szkoda czasu i nerwów na handlarzy i cały scam. Tutaj często trują pupę, po czym ja nie mogę ale przyjedzie mechanik, wyślę lawetę itd. Nawet ostatnio dostałem w emailu skan dowodu osoby na która było zarejestrowane konto w Gmail. Ogólnie Audi poszło tez do pierwszego oglądającego.

nemi napisał(a):Wczoraj widziałem starego Citroena C4 GP, przypuszczam, że Grand Scenik jest tak samo praktyczny. Kompletnie nie rozumiem, dlaczego takich aut ludzie nie chcieli już kupować. Dla większej rodziny albo rodziny z małymi dziećmi nie ma przecież nic lepszego.
Może się mylę, ale w Europejskiej ofercie chyba nie ma już samochodu tego typu?

Mówisz ? :) To jest właśnie ból jak muszę coś znaleźć dla siebie, Spacetourer ( i wszystkie inne jego pochodne w grupie stellantis ) teraz tylko w wersji EV z realnym zasięgiem na autostradzie ~150km.
Ewentualnie 5008 czy nowy Espace ale to już bardziej SUVy, Scenica już chyba wycofali z oferty.
VW ma jeszcze Tourana, chyba już nic innego nie ma na rynku.

JohnnyB napisał(a):Dlatego tak dużo Pacific pojawia się w PL. Nie ma w czym wybierać, wiec trzeba siegać za ocean.

Za nowego z całym kosztem importu wychodzi całkiem sporo. Chyba ze bawimy się w powypadkowe to może ma to jeszcze jakiś sens.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 maja 2012, 15:34
Posty: 354 (83/16)
Skąd: LUX/SC034
Auto: Jest GJ 2.2 AT
Jest Citroen SpaceTourer
Było C4 Picasso
Była Mazda 6
GH

Postprzez nemi » 10 lip 2023, 12:59

motomike6 napisał(a):Spacetourer ( i wszystkie inne jego pochodne w grupie stellantis ) teraz tylko w wersji EV z realnym zasięgiem na autostradzie ~150km.

Ale też się umówmy – to jest realnie dostawczak przerobiony na osobówkę, a taki Scenik czy C4 GP to była prawdziwa osobówka.

motomike6 napisał(a):VW ma jeszcze Tourana

O kurcze, faktycznie! Ale to taki mniejszy trochę samochód chyba i premierę rynkową miał w niepamiętnych czasach, już się zestarzał. Max to 1.5/150 KM.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7476 (100/270)

Postprzez motomike6 » 10 lip 2023, 13:15

nemi napisał(a):
motomike6 napisał(a):Spacetourer ( i wszystkie inne jego pochodne w grupie stellantis ) teraz tylko w wersji EV z realnym zasięgiem na autostradzie ~150km.

Ale też się umówmy – to jest realnie dostawczak przerobiony na osobówkę, a taki Scenik czy C4 GP to była prawdziwa osobówka.

motomike6 napisał(a):VW ma jeszcze Tourana

O kurcze, faktycznie! Ale to taki mniejszy trochę samochód chyba i premierę rynkową miał w niepamiętnych czasach, już się zestarzał. Max to 1.5/150 KM.

Wiem wiem, ogólnie to pewnie słaba sprzedaż i brak zainteresowania tego typu segmentem ale z drugiej strony jak gdzieś tam skacze po forach to dużo osób woli np wcisnąć 3 dzieci do Octavii czy Golfa zamiast wybrać tego typu samochód który może jest "brzydszy" z wyglądu ale o niebo praktyczniejszy przy większej rodzinie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 maja 2012, 15:34
Posty: 354 (83/16)
Skąd: LUX/SC034
Auto: Jest GJ 2.2 AT
Jest Citroen SpaceTourer
Było C4 Picasso
Była Mazda 6
GH

Postprzez Krzemol » 10 lip 2023, 13:43

Ja już miałem minivana a dzieci brak. Trochę pomyliłem kolejność <rotfl>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2010, 23:11
Posty: 1564 (258/84)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBi 280KM '11r

Postprzez loockas » 10 lip 2023, 13:45

Bo dla wielu 30-40 latków to jest ujma na honorze jeździć takim dziadkowozem :) Tak poważnie, to ludzie szukają zwykle auta uniwersalnego. Które da praktyczność, chociaż odrobinę przyjemności z jazdy i będzie ładnie wyglądał :) Tutaj zdominowały suvy. I o ile kiedyś faktycznie ich praktyczność była dyskusyjna, tak teraz te bagażniki imho urosły, miejsce w środku chyba też. Nadal daleko temu do minivana z 3 fotelami z tyłu, ale jest na pewno lepiej niż było kiedyś.

Scenica miałem 6 lat. Złego słowa o tym segmencie nie powiem o samym aucie z resztą też. Mega praktyczne auto i polecam każdemu z dwójką małych dzieci, zwłaszcza na etapie wózków. Można rzucać wszystko do bagażnika bez zabawy w tetrisa. A jak się złapie jeszcze taką wersję wyposażenia jak ma np Zygu, to jeszcze nawet będzie przyjemność tym jeździć :)

Scenic właśnie odjechał... :)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (315/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez motomike6 » 10 lip 2023, 14:03

Dodatkowo wkładanie dzieci do fotelików czy ich zapinanie w aucie typu sedan/kombi to tez czasami gruba gimnastyka. W takim vanie to plug and play :D

Picasso tez świetnie się sprawdzał w rożnych sytuacjach.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 maja 2012, 15:34
Posty: 354 (83/16)
Skąd: LUX/SC034
Auto: Jest GJ 2.2 AT
Jest Citroen SpaceTourer
Było C4 Picasso
Była Mazda 6
GH

Postprzez brii » 10 lip 2023, 14:07

motomike6 napisał(a):Dodatkowo wkładanie dzieci do fotelików czy ich zapinanie w aucie typu sedan/kombi to tez czasami gruba gimnastyka. W takim vanie to plug and play

Polecam tylne wrota otwierane w tył i brak słupka B ;)

loockas napisał(a):będzie ładnie wyglądał Tutaj zdominowały suvy

W mojej opinii to się "trochę" gryzie <rotfl>
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8964 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez JohnnyB » 10 lip 2023, 14:27

brii napisał(a):Polecam tylne wrota otwierane w tył i brak słupka B ;)


RX-8 ? :D

Oczywiście ze poobijaną Pacyficę, nowej nie widzę sensu, aczkolwiek jeśli ktoś szuka takiego nowego to nadal chyba nie wypada to źle finansowo a funkcjonalność wydaje się być znakomita dla zastosowania rodzinnego. I nadal można to dorwać z 3 litrowym v6 :)
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/90)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: loockas, MrShaleck i 30 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park