Czateria... 2021

Coś dla zabicia czasu – zjawiska śmieszne i ciekawe.

Postprzez Gib » 25 cze 2023, 22:27

ja to bym chciał żeby ci ludzie co u mnie koszą trawnik pod blokiem się przesiedli na elektryki, bo siedzenie w lato zamkniętym oknem jest zasadniczo nie dla mnie :)
Stała pod ścianą prężąc kakao
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sie 2007, 18:09
Posty: 8944 (142/180)
Skąd: Warszawa
Auto: rower składak 1.8t

Postprzez yasko » 26 cze 2023, 04:23

Panowie, 10 lat temu nie spałem ponad 36h i pod koniec podróży między kontynentami prowadziłem samochód. Kilka lat pożniej miałem jechac do Duseldorfu, to też jechałem na raz, a następnego dnia byłem 6h w pracy i podroż powrotna około 1200km. Starzenie jest procesem schodkowym, a nie liniowym. Teraz takie rzeczy są o tyle niebezpieczne, że już mi się zdarzało zasnąc za kierownicą, choć szczęśliwei bez konsekwencji.
Swoją osobówką na trasach szybkiego ruchu mam średnią ponad 140 kmh i wykorzystałbym bym to. Bez korków czy wypadków jestem w stanie przejechać całą A1grubo poniżej 5h.

@nemi i lookas
Umiecie zniechęcić jak mało kto :)
Zawodowo zwiedziałem kawał świata, ale w Chorwacji, Albani czy Czarnogórze, niegdy nie byłem, a chciałbym zobaczyć te kraje z rodziną,
Piach mi nie przeszkadza – mamy tradycję odwiedzania Helu, gdzie piasek jest bardzo drobny i potem znajduję do wszędzie w samochodzie.
Alternatywy na Chorwacji oprócz kajów z regionu mam dwie – lot na Cypr i tu wiem co i jak, lub podróż którą planowałem od lat motocyklem – tj. Kiruna i jeszcze bardziej na pólnoc, ale w tym przypadku to nie będzie motocykl tylko kamper i 10 dni to może być za mało, ze względu na dystans do pokoniania. Lawionowy wzrost przestępczości w Szwecji powoduje, że zastanawiam się czy chce tu przyjechać z rodziną.

@elektryki
Ciekawa wojna jest na racingforum,

@Marek
Polecisz tani i dobry hotel w Koszalinie na jedną noc dla 1 osoby.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 maja 2008, 22:06
Posty: 464 (5/6)
Skąd: GTC
Auto: było:
MX-3, Premacy Sportive, RX-8 HP, Mazda 6 GY 2.0, Mazda 6 GH 2.5, RX-8 R3
jest: niemiecka technologia, hiszpański znaczek

Postprzez nemi » 26 cze 2023, 10:28

yasko napisał(a):Umiecie zniechęcić jak mało kto

A gdzieżby tam! Po prostu może warto rozważyć inaczej rozłożenie etapów drogi :).
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7476 (100/270)

Postprzez brii » 26 cze 2023, 10:33

yasko napisał(a):Lawionowy wzrost przestępczości w Szwecji powoduje, że zastanawiam się czy chce tu przyjechać z rodziną.

Jakieś źródło można prosić? Jestem mocno zainteresowany tym tematem. Do prawie dekady mocno "badam" Skandynawię i mimo drobnych (typowych) fluktuacji (niektore kategorie w gore, inne w dol) w raportach tamtejszej policji ciągle jest tam znacznie bezpieczniej niż u nas...
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8964 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez nemi » 26 cze 2023, 10:59

brii napisał(a):w raportach tamtejszej policji ciągle jest tam znacznie bezpieczniej niż u nas...

W sumie to musiałyby być dość specyficzne raporty – u nas na przykład jest mnóstwo przemocy domowej jak sądzę, co pewnie fatalnie wpływa na ogólne statystyki.

Wiem, że nie uznajesz samodzielnych osądów i zawsze podważasz znajdując jakieś statystyki, ale i tak napiszę. W ostatnich dwóch latach byłem np. w Wiedniu, Budapeszcie, Wilnie, Kownie, Kopenhadze i w Malmo. Z oczywistych wzgledów poruszam się też sporo po Warszawie. Wszędzie, oprócz Malmo, gdzie byłem na początku maja tego roku, czułem się naprawdę bezpiecznie . Jakieś podejrzane typy na ławkach, bezdomni leżący po prostu na chodniku, napotkałem jakąś babkę zapewne pomstującą na coś po szwedzku (?) – szła ulicą i się darła jakby do siebie. Do tego żul w wejściu do marketu, jakiś typ rzucający jakimiś brudnymi opakowaniami w Burger Kingu, bo nikt nie chciał mu nic kupić... To wszystko wiedziałem zaledwie w parę godzin :|. Nie mam pomysłu, żeby tam wrócić :)

Z drugiej strony Szwecja to ogromny kraj, a przestępczość zapewne jest skumulowana w kilku dużych ośrodkach miejskich, a w reszcie kraju nie ma sensu zamykać drzwi do domu, a przestęczość zgaduję jest niemal zerowa.
Gdybym chciał ten kraj odwiedzić, to w ogóle bym się nie wahał, ale do Malmo już bym nie jechał. Może trafiłem na taki dzień, że akurat widziałem takie rzeczy – trudno powiedzieć.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7476 (100/270)

Postprzez loockas » 26 cze 2023, 10:59

Ale ja cię absolutnie nie chciałem zniechęcić. A tym bardziej do Chorwacji :) Ja mam przesunięte na punkcie tego kraju :) Jak wyjaśniłeś skąd pomysł na te noclegi to już nic nie pisałem, bo zrozumiałem powody. Jedź i baw się dobrze. Gdziekolwiek nie przyjdziesz do Cro to powinno być fajnie. Wiadomo ze każdy lubi co innego, ale mysle ze każdy coś tu znajdzie dla siebie.

Pozdro z plaży :)

IMG_9156.jpeg
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (315/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez brii » 26 cze 2023, 11:14

nemi napisał(a):W sumie to musiałyby być dość specyficzne raporty – u nas na przykład jest mnóstwo przemocy domowej jak sądzę, co pewnie fatalnie wpływa na ogólne statystyki.

Nie bądźmy śmieszni – pod uwagę biorę tylko kradzieże i rozboje bo jakby doliczyć obrazy uczyć religijnych to polska jest najniebezpieczniejszym krajem świata ;)

To co opisałeś zdarza się w każdym polskim mieście, wystarczy wejść do odpowiedniej dzielnicy a w Częstochowie odbić 200m od Jasnej Góry – zainteresowanych mogę oprowadzić.

Nie uznaję własnych osądów bi opierają się na małej próbce a ludzie są bardzo złym (podatnym na wiele nieracjonalnych czynników) narzędziem pomiarowym.

Gdybym miał się opierać na "doświadczeniu to bym mógł śmiało wszędzie pisać, że to kraj alkoholików i złodzieji a patrząc na doświadczenia biznesowe w Warszawie 80% napływowej ludności to oszuści...
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8964 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez nemi » 26 cze 2023, 11:26

Wiedziałem, że dokładnie to napiszesz właściwie.
Cóż, ja biorę pod uwagę to, gdzie czuję się dobrze i bezpiecznie, a dla Ciebie dyskusja nie poparta odpowiednimi dokumentami jest za to bezcelowa. Staram się rozumieć, szanuję – nic mi do tego. Postaram się więcej nie odpowiadać na tak postawione przez Ciebie pytania, jest to absolutnie bez sensu, a Tobie daje okazje do okazania pogardy, więc bezsens jest podwójny <lol>
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7476 (100/270)

Postprzez brii » 26 cze 2023, 11:38

Odczucie jest subiektywne – ja się mogę czuć bezpiecznie wśród kiboli z mojego miasta a Ty uznasz przybywanie z nimi za "niekomfortowe". Liczy się to czy oni mają tendencję do bicia obcych czy nie. Pogardą mi się wydaje być mówienie o uczuciach kiedy ktoś pyta o fakty. Że Szwecją problem wynika właśnie z tego, że kreuje się obraz odczucia, że jest tam od kilku lat niebezpiecznie i ludzie się tym "odczuciem" zarażają i nie czują się tam bezpiecznie mimo tego, że gdzieś indziej szansa na dostanie w papę bądź utratę portfela jest relatywnie większa.

BTW – w Warszawie są takie miejsca z których wyjdziesz bez portfela i telefonu mimo tego, że będziesz się czuł bezpiecznie, bo to nie Malmo przecież ;)

I śmieszna sprawa w temacie odczuć – przedwczoraj na deptaku w Darłowie wytatuowany koks na dragach z głośnikiem BT ustawionym na maxa podszedł do mnie i z "nieprzyjemną" miną pytał czy coś mi się nie podoba. W Sztokholmie nie spotkał mnie taki dyskomfort. Zatem w Szwecji musi być bezpieczniej ;)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8964 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez nemi » 26 cze 2023, 11:48

Przepraszam, że wykazałem się wobec Ciebie pogardą i ogólnie krytycznie zaniżyłem poziom. Postaram się więcej tego nie robić i po prostu milczeć, zamiast pleść bez sensu :)
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7476 (100/270)

Postprzez brii » 26 cze 2023, 11:50

Dziękuję, wspaniałomyślnie pozwalam Ci się jeszcze ustosunkować do kiboli i koksa.

Jeszcze w kwestii poczucia bezpieczeństwa – jadąc tu zatrzyamłem się na przekąskę – do lokalu weszło 4 napompowanych panów w koszulkach "śmierć konfidentom" oraz "pamiętaj o braciach z za krat". Rozpychali ludzi zwrokiem – wszyscy czuli się na pewno o niebo bezpieczniej niż w Malmo...
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8964 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez nemi » 26 cze 2023, 12:41

Dziękuję za tak dużą dozę łaskawości, nie ma jednak sensu – nie jestem przygotowany merytorycznie.

Moje osobiste doświadczenie w turystycznych miejscowościach jest takie, że – jak można zauważyć – nie odwiedzam ich w sezonie, bo jest mi tam nieprzyjemnie i są tam takie koksy. Ale moje postrzeganie, jak słusznie zauważyłeś, jest spaczone i ma za małą próbkę. I nie rozważam aż tak bardzo tematu, czy mamy do czynienia z zakapiorami grzecznymi, czy agresywnymi.
Jeśli w tym Darłowie taka przygoda spotkała Cię raz lub widziałeś np. wielu pijanych i agresywnych ludzi, z którymi potencjalnie mogłeś mieć problemy, to ja osobiście bym wyciągnął wnioski, czy chcę tam być i jak się z tym czuję. Ale bez policyjnych statystyk z tego obszaru z podziałem na rodzaj przestępstw nie da się obiektywnie absolutnie nic powiedzieć.

Krótko mówiąc: nie umiem obiektywnie powiedzieć nic ani o kibicach, ani o koksie. Osobiście staram się unikać jednych i drugich, chociaż może wcale mi nic nie zrobią statystycznie i postępuję całkowicie bez sensu. Poziom komfortu przebywania w danym mieście też nie jest zdefiniowany i taka jednostka miary nie jest przechowywana w Sevres z tego co wiem.

Krótko mówiąc:
@Yasko, w Malmo nic mi się nie stało, ale to co zobaczyłem w parę godzin było przygnębiające i nie czułem się tam dobrze. Na "prowincji" wydaje mi się totalnie odwrotnie i ja bym jechał.
WYDAJE mi się, że takie artykuły jak ten https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/ ... aniny.html dotyczą przede wszystkim dużych aglomeracji.

@Brii – merytorycznie nie mam o niczym bladego pojęcia, to jest doskonały moment, żeby wejść w swój profil, w zakładce przyjaciele i wrogowie dodać mnie do wrogów i wtedy się te pierdoły nie będą wyświetlały.

Ja lubię poczytać o czyichś wrażeniach z danego miejsca, nawet jeśli nie mają pokrycia w statystykach. Tobie to nie wystarcza i ja się bardzo łatwo z tym pogodziłem :)

Naprawdę czas postawić kropkę ;)
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7476 (100/270)

Postprzez brii » 26 cze 2023, 12:58

Nemi – dodawaj mnie śmiało do wrogów jeśli się mnie obawiasz – Twoja sprawa. Uczepiłem się tego, że padło stwierdzenie o lawinowo rosnącej przestępczości co nie jest prawdą a rozpowszechnianie takich nieprawdziwnych informacji jest po prostu szkodliwe. Inna sprawa odczucia – są jak pupa – każdy ma swoją i jak widzisz na nieprzyjemne okolice/ludzi można trafić nie tylko w Malmo i to nawet jak się chce takich rzeczy unikać – do restauracji Ci mili Panowie sami przyszli a zdecydowanie nie wygladala ona na taką ktora liczy na taką klientelę...
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8964 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez nemi » 26 cze 2023, 12:59

brii napisał(a):Nemi – dodawaj mnie śmiało do wrogów jeśli się mnie obawiasz

Ja sugerowałem to Tobie, żebyś nie musiał się męczyć.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7476 (100/270)

Postprzez brii » 26 cze 2023, 13:09

Ja się nie męczę – jestem na urlopie :P
Serio – liczyłem na to, że jak ktoś pisal o faktach a nie o odczuciach to poda jakieś dane, dowiedziałbym się czegoś.
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8964 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez loockas » 26 cze 2023, 13:25

Wam się coś od słońca porobiło?
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (315/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez marek » 26 cze 2023, 13:42

yasko napisał(a):@Marek
Polecisz tani i dobry hotel w Koszalinie na jedną noc dla 1 osoby.


jak się domyślasz "tani i dobry" się wyklucza ;)

w Koszalinie jest bieda z hotelami, a jako mieszkaniec Koszalina nie mam w zwyczaju nocować w hotelach ;)

no i nie wiem co to znaczy "tani" – ale możesz patrzeć np na "Motel Monika" na Św. Wojciecha, jest też nowy hotel Origami na Szczecińskiej (ten może być dobry bo nowy ;) ) Tanio będzie w City Hotel na Wenedów a wydaje się przyzwoity. Fajny jest Hudson (dobra knajpa) ale raczej nie tanio ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2003, 02:08
Posty: 2402 (0/14)
Skąd: nad Bałtykiem
Auto: FR+Django+Rail

Postprzez JohnnyB » 26 cze 2023, 13:50

Raczej od jego braku :). Brakkwitaminy D. Trzeba będzie dla zweryfikowania faktów :) powrócić do tej dyskusji po zakończeniu wakacji, jak poziom witaminy i endorfin będzie n należytym poziomie :).

Nie będę ukrywał, że u mnie poziom witaminy zaczyna wzrastać i zaczyna u mnie pojawiać się także "maniana" :). Może jeszcze w tej Hiszpanii mi się troszkę spodoba :P.
Dziś się pakuje, w nocy do Katowic i rano samolot do Castellon. Pora wracać.

P.S. jutro musze oddać samochód.....ciekawe co tym razem dostane do jazdy na kolejne 80 dni.....dowiedziałem się ze jako "obcy", nie mogę wynająć jednego auta na dłużej jak 80 dni, stąd zmiany pojazdów. Był T-Cross, Jest Captur....będzie ..... ??? Jutro zdam relację....a co tam :).
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/90)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez Beny » 26 cze 2023, 14:46

loockas napisał(a):Wam się coś od słońca porobiło?
może od braku slonca :P
Jakie temp w Cro gdzie jesteś?
Obrazek
Przemek...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 wrz 2006, 16:22
Posty: 8661 (84/80)
Skąd: KCH
Auto: Mazda 6gh 2.5pb
Mazda Xedos 9 2.5V6 KL
Mazda 323f 2.0 V6 GT

Postprzez loockas » 26 cze 2023, 15:31

~30, Fazana
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (315/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], nemi i 35 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park