Ukraina

Coś dla zabicia czasu – zjawiska śmieszne i ciekawe.

Postprzez Biniu » 20 wrz 2015, 06:56

Co wojska Piłsudskiego przywiązywały male dzieci za ich własne jelita do drzew? Albo rżnęli kobiety piłą?
Niedługo tu przeczytam, że w sumie Bandera i jego kolesie to byli spoko goście i nic nadzwyczajnego nie zrobili.
Im trudniej, tym lepiej
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2015, 06:10
Posty: 1053 (35/34)
Skąd: Grupa Łódzka
Auto: Mazda 6 GY LFVE '06
Mazda 323 BG B6 '92

Postprzez Marianek » 20 wrz 2015, 17:10

Biniu nie rozumiesz o czym pisze. Twoja odpowiedz jest typowa dla człowieka który ma jeden pogląd i nie patrzy wielostronnie, nie zna historii albo zna ją wybiórczo. Najczęściej tacy maja sprany mózg przez medialną propagandę(nie mówię o Tobie, ogólnie).
Słowem o tym nie powiedziałem, słowem nie zaprzeczyłem ze Ukraińcy nam krzywdy nie zrobili, na marginesie moja rodzina z stamtąd pochodzi. Poczytaj też albo dowiedz się jak Polacy traktowali Ukraińców i Litwinów przed wojna na kresach.
Ale nie róbmy z siebie ofiar losu i z tego powodu nie cieszmy się że Ukraińców Ruskie biją, bo koleją rzeczy po nich będziemy my. A pamiętasz co zrobili Rosjanie oprócz Katynia?
Jak ktoś bardziej zapozna się z sytuacją Ukrainy, nie tylko z mediów to zobaczy że Banderowcy to taka ilość jak nasi Narodowcy, czy oni są zagrożeniem dla Polski? czy nie maja wpływu na Polską Politykę?

Co do Piłsudskiego, przestudiuj jego karierę z kilku źródeł, jak zdobył/przeją władze w kraju, co robił z przeciwnikami. Poczytaj jak walczyło AK, nie tylko białe karty ma na koncie.
Fakt jeden nie zaprzeczany, nie mieliśmy instytucji rządowych kolaborujących co nie znaczy że Polacy nie kolaborowali i sprzedawali siebie na wzajem i Żydów. Szmalcowników mieliśmy nie mniej niż inny kraj, to nie odróżnia nas w niczym od dywizji Ukraińskich SS, których nie było za wiele.
Po wejściu Armi Czerwonej ilu Polaków ochoczo współpracowało z NKWD i sprzedawało swoich i nie tylko, dla czego? dla kasy. Gdyby nie oni komuniści by tak łatwo kraju nie przejęli.
Można tysiące przykładów podawać i dyskutować wieki, ale teraźniejszości nie równajmy z Historią, jak nie zauważyłeś taka jest propaganda Rosji, która dzięki wzbudzaniu antagonizmów osłabia wszystkich.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 13:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez Biniu » 20 wrz 2015, 17:21

Co jak co, ale prawy sektor ma w Ukrainie ogromny wpływ na obecną politykę Ukrainy. Wywierają bardzo silne naciski.
Im trudniej, tym lepiej
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2015, 06:10
Posty: 1053 (35/34)
Skąd: Grupa Łódzka
Auto: Mazda 6 GY LFVE '06
Mazda 323 BG B6 '92

Postprzez Marianek » 20 wrz 2015, 19:34

Biniu w mediach to tylko widać, w realiach nie maja niewiele, większość jest szybko uciszana i sprowadzana na ziemie. Jak by im pozwolili to by tam dopiero się działo.
A sam Bandera czy chcemy czy nie pozostanie ich bohaterem jak nasz Piłsudski. Walczył o ich wolność i niepodległość, jemu akurat się nie udało Nie zaprzeczam że brutalnie i nie tak jak trzeba. Ale to tylko historia i nic więcej, nikt więcej nie popełni tych błędów, mam nadzieje.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 13:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez zadra » 25 wrz 2015, 14:59

Popieram w całości Marianka.
Powtórzę jednocześnie z poprzedniej strony:
A wiesz to wszystko przecież z przekazów medialnych... Ktoś gdzieś coś takiego powiedział w TV, radio albo necie...
Jesteśmy zależni od tego co słyszymy i na tego wszystkiego podstawie określamy swoje stanowisko..


Odnośnie Bandery, to był On politykiem i doprowadził do tego,żeby pospólstwo podniecane wymyślonymi chwytnymi sloganami dokonywało rzezi i mordów na naszych rodakach.
Bandera prowadził politykę nienawiści i na rękę Mu było to co się działo.
Osobiście chyba nie brał udziału w krwawych łaźniach. Byla od tego polityczna policja i płatni podjudzacze.
Jednak moim zdaniem był również zdrajcą swojej ojczyzny bo sprzymierzył się z odwiecznym wrogiem Ukrainy.
Rosja/komuna doprowadziła do zubożenia świadomości społecznej i wymazała z tej świadomości nieodległe obrazy sprzed dekady kiedy doszło do wielomilionowej śmierci w wyniku "Wielkiego Głodu".

Nie można zapomnieć,że człowiek biedny, to człowiek głodny. Taki człowiek jest wrogiem samego siebie i swojego otoczenia, zwłaszcza sąsiadów którym nie ufa a którzy sobie trochę lepiej radzą od niego.
Wystarczy ukierunkować jego gniew a tragedia gotowa.

Piszę o tym w ogólnym kontekście a nie tylko kontekście Ukrainy i mordów na Polakach. Nie tłumaczę swoimi słowami braku ludzkich zachowań i bestialstwa..

Niestety jak widzę polityka Rosji mająca na celu zakłamanie historii jest znana również innym krajom europejskim.
Czy to prawda,że Niemcy zamierzają Uchodźców zakwaterować w Dachau?
Jeśli tak, to za dekadę ktoś powie: Hmmm, przecież to nie był żaden obóz faszystowski tylko przejściowy obóz dla uchodźców na terenie Niemiec...
Obozy koncentracyjne przecież były w Polsce...(Oczywiście podkreślam,że nie było Polskich obozów zagłady, tylko Faszystowskie/Niemieckie obozy zagłady na ziemiach Polskich; żeby ktoś mi nie zarzucił obcej błędnej propagandy)
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez grabu122 » 23 paź 2015, 09:24

muunek napisał(a):A wiesz to wszystko przecież z przekazów medialnych... Ktoś gdzieś coś takiego powiedział w TV, radio albo necie...
Jesteśmy zależni od tego co słyszymy i na tego wszystkiego podstawie określamy swoje stanowisko..


Dla mnie wszyscy na wschód od Buga byli/są "Ruskimi"
Przynajmniej tak mi się do niedawna wydawało, a tam gdzie mieszkam (centralna Polska) jakoś nigdy nie maiłem z tymi ludźmi coś bliżej.
A od tzw. "majdanu" w Kijowie, ma wrażenie, że to właśnie ten 'przekaz medialny' próbuje prać mi mózg.
Teraz Ukraińcy to wręcz nasi bracia i przyjaciele, a oczywiście Rosjanie to najgorszy, odwieczny wróg.
Tylko, że patrząc na historie, genezę, strukturę ludności tego państwa to trochę absurdalne.
Forumowicz
 
Od: 28 paź 2008, 19:29
Posty: 540 (0/3)

Postprzez zadra » 26 paź 2015, 18:39

Zgadzam się z Tobą.
Nie wiadomo które przekazy są prawdziwe które nimi nie są oraz jaki efekt chcą osiągnąć "kluby" które te różne przekazy promują.

Tak czy siak, spokój jakiś w mediach ostatnio, tak jakby sie nic nie działo... a Unia Europejska jak obradowała od lutego na temat Kryzysu Ukraińskiego, tak nadal obraduje i palcem nie rusza... Zaraz rok minie jak się Czkawka na wschodzie zaczęła; oby i nam się nie zaczęło odbijać jak się zaczną nowe rządy w kraju.
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez zadra » 12 gru 2015, 16:08

Właśnie, są tematy ważne i ważniejsze.. niestety mamy znikomą możliwość selekcji tego o czym słyszymy w mediach i łykamy podawane wiadomości jakiekolwiek by one nie były.
Dla mnie ważne są informacje z niezależnych źródeł, często szczątki przekazywane w rozmowach ludzi mieszkających daleko od naszych granic a także przekazy medialne na których najczęściej przyglądam się ludziom i otoczeniu na drugim planie – można dużo wyczytać jeśli nie angażujemy się bezpośrednio w przekazywane nam na tacy informacje.
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez brodaM6 » 28 kwi 2016, 06:09

[youtube][/youtube]
Marianek napisał(a):Biniu nie rozumiesz o czym pisze. Twoja odpowiedz jest typowa dla człowieka który ma jeden pogląd i nie patrzy wielostronnie, nie zna historii albo zna ją wybiórczo. Najczęściej tacy maja sprany mózg przez medialną propagandę(nie mówię o Tobie, ogólnie).
Słowem o tym nie powiedziałem, słowem nie zaprzeczyłem ze Ukraińcy nam krzywdy nie zrobili, na marginesie moja rodzina z stamtąd pochodzi. Poczytaj też albo dowiedz się jak Polacy traktowali Ukraińców i Litwinów przed wojna na kresach.
Ale nie róbmy z siebie ofiar losu i z tego powodu nie cieszmy się że Ukraińców Ruskie biją, bo koleją rzeczy po nich będziemy my. A pamiętasz co zrobili Rosjanie oprócz Katynia?
Jak ktoś bardziej zapozna się z sytuacją Ukrainy, nie tylko z mediów to zobaczy że Banderowcy to taka ilość jak nasi Narodowcy, czy oni są zagrożeniem dla Polski? czy nie maja wpływu na Polską Politykę?

Co do Piłsudskiego, przestudiuj jego karierę z kilku źródeł, jak zdobył/przeją władze w kraju, co robił z przeciwnikami. Poczytaj jak walczyło AK, nie tylko białe karty ma na koncie.
Fakt jeden nie zaprzeczany, nie mieliśmy instytucji rządowych kolaborujących co nie znaczy że Polacy nie kolaborowali i sprzedawali siebie na wzajem i Żydów. Szmalcowników mieliśmy nie mniej niż inny kraj, to nie odróżnia nas w niczym od dywizji Ukraińskich SS, których nie było za wiele.
Po wejściu Armi Czerwonej ilu Polaków ochoczo współpracowało z NKWD i sprzedawało swoich i nie tylko, dla czego? dla kasy. Gdyby nie oni komuniści by tak łatwo kraju nie przejęli.
Można tysiące przykładów podawać i dyskutować wieki, ale teraźniejszości nie równajmy z Historią, jak nie zauważyłeś taka jest propaganda Rosji, która dzięki wzbudzaniu antagonizmów osłabia wszystkich.

Rosjanie w kantynie <lol> ,a moze tak zydki ,dopiero teraz na jaw wychodzi ,AK strzelało do wojska polskiego tacy oni dobrzy ,nie do wojska polskiego a do niezłomnych walili ,no ale o tym sie nie mówihttps://youtu.be/
Tfu jak mozna Polaków do SS porównywać ,hańba
Proste są dla szybkich samochodów,zakręty dla szybkich kierowców. CMc.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 kwi 2012, 17:42
Posty: 2363 (12/26)
Skąd: Łomża
Auto: M6 2.3AT UsA-spec.07r.

Postprzez brodaM6 » 29 kwi 2016, 06:04

Zawsze sie ktoś trafi ,ale żeby odrazu wszystkich do jednego kotla ,tak przeprosimy wszystkich ,niedługo to bedą mowić ze to Polacy napadli na Niemcy i sami sobie 10 mln obywateli wytłuklihttps://youtu.be/
Proste są dla szybkich samochodów,zakręty dla szybkich kierowców. CMc.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 kwi 2012, 17:42
Posty: 2363 (12/26)
Skąd: Łomża
Auto: M6 2.3AT UsA-spec.07r.

Postprzez zadra » 28 sty 2022, 20:28

Odszukałem trochę zagubiony w naszym serwisie temat.
Zagubiony aczkolwiek nadal bardzo aktualny a w obecnej chwili nawet bardziej niż z pół roku temu..
Przez 6lat Ukraina mierzy się z Rosją – Donbas nadal w stanie wojny, choć już się tyle o tym nie mówi, teraz dochodzi zagrożenie o którym wszyscy słyszymy od jakiegoś czasu..

Czy Rosja odważy się napaść Ukrainę frontalnym atakiem, czy tylko znalazła sobie możliwość do siłowych negocjacji z zachodem a Ukraina jest tylko zakładnikiem?
Jeśli natomiast dojdzie do ataku, to czy Rosja zatrzyma się na Ukrainie, czy może będzie próbowała również sił w Finlandii albo innych byłych republikach – nie wiem czy są jakieś od Rosji niezależne w których tłumienie dążenia do zachodu byłaby dla Władymira konieczna.
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez Neonixos666 » 29 sty 2022, 16:15

Rosja przejęła Krym jak również przejmie dwie prowincje, jak Rosja odetnie sobie ten kawałek tortu to już Ukraina leży i kwiczy bo to tereny jak nasz śląsk czyli cały przemysł Ukrainy i najgęściej zaludnione tereny czyli jednocześnie najbogatsze. Coś tam próbuje zachód ich zbroić ale to bez sensu bez odpowiedniego przygotowania itp. Putin będzie robił co chce, a jeśli świat się nie obudzi w czas to będzie 3 wojna. Podobny scenariusz już był w przeszłości.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9463 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez zadra » 29 sty 2022, 18:58

Neonixos666 napisał(a):to tereny jak nasz śląsk czyli cały przemysł Ukrainy i najgęściej zaludnione tereny czyli jednocześnie najbogatsze

Dlatego właśnie Ukraina oddać tego nie będzie chciała..
Gdyby operacja była prosta i łatwa, to rusek już dawno by wkroczył.
Myślę, że chodzi o coś innego..
Powstało zamieszanie międzynarodowe (pożądana opcja przez Kreml) i są opcje przetargowe.
Jest gaz, ropa, zagrożenie militarne i sugestia, żeby zachód się odpier.....lił na wschód od Bugu.
Jeśli zachód ugnie się i pozwoli ustanowić na Ukrainie rząd instytucjonalny pro rosyjski to w ciągu następnej dekady po uporządkowaniu i rosyjskich porządkach na Ukrainie sytuacja geopolityczna wschodu Europy znacznie się zmieni.

Łotwa i Estonia nie mają zbyt wiele do powiedzenia a mogą być następne w kolejce..
Co gorsze, w przypadku przejęcia kontroli nad Ukrainą my będziemy mieli sytuację skrajnie niewygodną.
Na wschodzie Białoruś I rosyjska Ukraina oraz zapędy Putina który najprawdopodobniej ma już teraz kilka scenariuszy do wprowadzenia w zależności od rozwoju sytuacji.
Nie mam złudzeń co do wsparcia nas przez państwa Nato – dostaniemy 3 samoloty wsparcia oraz pakiet obietnic jak teraz Ukraina ..

Myślę, że jedyną szansą na zniechęcenie Ruska, to w przypadku ataku na Ukrainę zatrzymać bezpośrednio w zwarciu przy ukraiński- rosyjskiej granicy i utrzymanie militarnego status-quo w tej pozycji przez pierwsze kilka miesięcy.
Jeśli nie dopuści się do błyskawicznego zajęcia terenu, to jest szansa, że wojsko wyhamuje i nastąpią jakieś rozmowy...
Nie da się ukryć, że tak jak daleko zajmą, to tyle sobie odkryją, bo wstyd Putinowi będzie po dobroci zwracać zajęte tereny..

Na razie mamy ograniczenie ilości gazu na zachód, to samo z rosyjską ropą, dodatkowo ataki sieciowe na co się tylko da, aby wprowadzić haos i dezintegrację oraz dezinformację.
Trudno się nie zgodzić, że Putin trzyma nas co najmniej za jedno jajo...
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez Neonixos666 » 29 sty 2022, 19:15

Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9463 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez zadra » 29 sty 2022, 19:52

czy to faktycznie z 2003r ??
aż nie chce się w to wierzyć.. :|
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez Neonixos666 » 29 sty 2022, 21:48

Jak by w 2003 zaczęli to by już problemu nie było <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9463 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez zadra » 8 lut 2022, 08:23

Dziś rano w radio (w drodze do pracy) usłyszałem taką informację : BIDEN wypowiedział się, że jeśli Rosja wkroczy na Ukrainę, to nie ma mowy o uruchomieniu Nord Stream II ...

Już się dogadali... bo odwracając wypowiedź ja "usłyszałem" że jeśli Rosja na Ukrainę nie wkroczy, to NSII będzie uruchomione.

Rosja jednak zmusiła swoimi ruchami zachód do pobłażliwości.
Teraz odpuści Ukrainie, uruchomią NSII (pod naciskiem USA europejskie rządy zgodzą się na przesył gazu uzależniając się jeszcze bardziej od Rosji) .
Za kilka lat sytuacja Ukrainy się powtórzy, no chyba, że tamtejszy rząd zostanie "wymieniony" na prorosyjski, wówczas Rusek będzie miał i NSII i Ukrainę i kolejne możliwości nacisku na UE..
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez Neonixos666 » 8 lut 2022, 20:12

Niemcy na tym zbiją interes, nie dość że dostaną gaz bezpośrednio to jeszcze będą go sprzedawać do innych krajów bo przepustowość na to pozwala a Rosja zakręci nitkę przez Białoruś i Polskę. Dlatego tak ważne jest Baltic Pipe bo z Jamalskiego nie będzie gaz płynął tylko co najwyżej kapał.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9463 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Grzyby » 21 lut 2022, 10:21

Rozpoczęcie bezpośrednich rozmów całej prawie EU z Putinem dało mu w zasadzie zielone światło.
Sankcje powinny być JUŻ wprowadzone. Tylko realne i bijące w gospodarkę Rosji. Jak wojska znikną z granic, można je zdjąć.

A wystarczyło trzymać się zasady, że z terrorystami się nie negocjuje...

Teraz to po ptokach. Będzie grzał atmosferę i zajmie finalnie tyle ile będzie chciał.
A potem weźmie więcej. Już zapowiedział po wizycie Orbana (a ten mu przytaknął – taki nasz sojusznik najlepszy wg PISu) że Polska jest w w strefie wpływów Rosji i nie powinna należeć do NATO.
Kto nie rozumie sensu tej wypowiedzi?
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez zadra » 21 lut 2022, 11:46

Wraca Wielka Rosja?
Zobaczymy, czy powtórzy się sytuacja z września 39'r .
Sprzedadzą nas za chwilę spokoju?
Leopardy ani Abramsy (bez nowoczesnej amunicji) nic tu nie zmienią jak również te kilka F-16 które już też swoje lata mają..

Gdybyśmy wrócili do map z np 1987r to Rosja musiałaby jeszcze przywrócić pełne wpływy w Rumunii, Czechach, Słowacji, wszystkich krajach typy "Czarnogóra... Chorwacja", oczywiście Łotwa, Litwa, Estonia, część Finlandii i ..... wschodnia część Niemiec... <oczy>

Jeśli Zachód Europy tego nie dostrzega...
Historia kołem się toczy...
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (33/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Neonixos666 i 19 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park