Mazdy zza oceanu

Wejdź i pomóż potrzebującym!

Postprzez premass » 5 sie 2019, 12:28

Witam. Poszukuje mazdy 6GJ z 2,5L silnikiem. Przeglądając portale aukcyjne, najwiecej ogłoszen tego typu w dobrych cenach to auta z Usa i/lub Kanady i mam w zwiazku z tym kilka pytań. Z góry przepraszam, jesli beda wydawać sie dziwne czy głupie, ale nie jestem ekspertem w tej dziedzinie i własnie dlatego zwracam się z pytaniami do was :).
1)Pierwsze i zasadnicze pytanie czy wogóle jest sens pakować sie w auto zza oceanu ( chodzą słuchy ze praktycznie kazde auto ma jakąs wypadkową historię)
2) Czy Vin takich samochodów da sie sprawdzić u nas w Aso
3) Czy jeśli są jakieś akcje serwisowe to takie auta sa wogole brane pod uwagę, czy jedź se pan do hameryki :P <glupek2> na serwis.
4) Czy jest jakaś różnica w budowie takich aut w stosunku do europejskich wersji a co za tym idzie części trzeba bedzie sprowadzać.
5) Jak z jakością takich aut.
6) Jak z wyposażeniem bo z tego co sie orientuję kazda 2,5L jest oferowana w najwyższym mozliwym wyposażeniu (skypassion) przynajmniej te europejskie modele. Jak to jest z hamerykańcami bo np zauważyłem kilkanaście ofert mazd 6 gdzie w opisie pisze ze najwyzsze mozliwe wyposażenie i niby rzeczywiście ale jak się przyjrzeć to np: brak swiateł przeciwmgielnych z przodu, brak pamieci ustawien fotela kierowcy, czasami brak nawiewów na tył w podłokietniku, brak spryskiwaczy ksenonów, pewnie jest jeszcze kilka roznic ktorych nie zauważyłem.
7) Jak sprawdzać takie auto przed zakupem, jakoś inaczej niz eu wersje? Na co zwracać uwagę
8) Wyczytałem ze wersje z usa maja 184km a nie 192km. Czy to prawda?
9) Jakie są ogolnie roznice miedzy wersja Eu a Usa

Z góry dziekuję.
Forumowicz

Od: 17 lut 2014, 13:11
Auto: Mazda 6 GJ -SkyEnergy 2.0 benzyna 165km 2013
Mazda 3 BK – TOP
2.0 benzyna LF-DE
2004

Postprzez Carpasja » 7 sie 2019, 12:18

pierwszy krok to nr VIN i sprawdzenie historii w Carfax.
To już ci da obraz szkody jaką miał samochód w stanach bo całe nie przyjeżdżają.
Druga kwestia to jakość naprawy, pamiętaj, że robi się to aby zarobić więc tnie się koszty gdzie się da.
Trzecia sprawa to model us i "zwykłe" niczym się nie różnią, ale trzeba wprowadzić pare modyfikaji jeśli np. nie masz xenonów to lampy są nie asymetryczne i trzeba je wymienić, do tego licznik i pare innych gadżetów. Opłaca się to zrobić przy aucie dość mocno uszkodzonym, te uszkodzone delikatnie raczej do nas nie trafiają. O akcje serwisowe musisz zapytać w aso bo nie mam tej wiedzy.
Generalnie dziś procedura sprowadzenia ze stanów nie jest jakaś mordercza ale trzeba mieć świadomość, że jak ktoś mocno nagrzebał albo niefachowo naprawił to mimo dobrej ceny możesz mieć więcej problemów niż zadowolenia z jazdy. Trzeba uważać.
Szukasz porządnego auta? Zadzwoń lub napisz do mnie
http://www.carpasja.pl
bartek@carpasja.pl

+48 691 180 000
Zobacz jak pracuje w TVN Turbo w programie Zawodowi Handlarze w I edycji, dostępne na http://player.pl
Firma

Od: 20 cze 2010, 21:25
Auto: BMW E65 745i
BMW E38 725 TDS
Saab 9000 3.0 V6

Postprzez adamzych » 8 sie 2019, 06:32

Jeśli o chodzi o auta z USA to zdarzają się różnice w budowie. Znajomy pracował w firmie gdzie sprowadzali takie auta. Przykład poduszki powietrzne mogą mieć dwa naboje. Wszystko dlatego iż amerykanie są więksi. Jeśli jest auto będzie nowsze raczej jesteś skazany na serwis. Najlepiej wieź jakiś nr vin przejdź się do serwisu i wypytaj o części. Zbadaj temat lamp bo czasami wersje amerykańskie często mają czerwone kierunkowskazy. Kupuj bardzo uważnie. Uwierz mi można się naciąć.
Początkujący

Od: 8 sie 2019, 06:21

Postprzez brii » 8 sie 2019, 08:27

Poduszki powietrzne różnią się bo tam w wielu miejscach ludzie jeżdżą bez pasów – są dużo mniej skuteczne niż nasze poduszki i różnią się budową. Często są dwa ładunki bo jeden jest słabszy (detonacja bez pasów) a drugi silniejszy – detonacja z pasami. Drobnych różnic jest sporo, często w samochodach z US można spotkać manualną klimatyzację zamiast automatycznej.
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Forumowicz

Od: 9 sty 2005, 22:46
Auto: Endek / Kupisiontes