Prośba o wycenę auta – mazda 6, 3.0, 2006r

Wejdź i pomóż potrzebującym!

Postprzez siersc » 20 mar 2022, 13:48

Cześć wszystkim!

W sposób nieunikniony zbliża się u mnie konieczność zamiany mojej Mazdy 6 na coś bardziej praktycznego – tj. kombi.
W związku z tym, amerykańska ślicznota będzie szła na sprzedaż i mam do Was prośbę o pomoc w wycenie.

Krótko o aucie:
– rok produkcji 2006, data pierwszej rejestracji w USA 2007, w Polsce 2018.
– auto od pierwszego właściciela – kupione przez moją siostrę z salonu w USA pod koniec roku 2006, w 2018 sprowadzone przez nią do Polski. Od tamtej pory użytkowana głównie przeze mnie.
– przebieg 95500 mil (czyli około 154 tys km) – auto w USA użytkowane tylko na dojazdy do pracy, w PL głównie trasy, sporadycznie po mieście (Kraków).
– silnik benzyna 3.0, V6, 215 KM.
– 6-biegowa, automatyczna skrzynia biegów
– wersja nadwozia – sedan.
– aktualne OC i przegląd techniczny
– auto jeździ na łańcuszku rozrządu, ostatnia kontrola w 2021
– bez poważnego wypadku, ca. 2016 wymieniany i lakierowany tylny zderzak – kierowca z tyłu się zagapił. Niestety, kolor nie jest idealnie dobrany :/
– opony letnie na 17 calowych felgach – dwie do wymiany w przyszłym sezonie
– opony zimowe na 16 calowych felgach, kupione w 2019
– piękna amerykańska wersja karoserii – inny tylny zderzak, inne tylne reflektory, podwójny wydech
– funkcjonalne tylne przeciwmgielne – modyfikacja zgodnie z poradnikiem z forum wg. instrukcji @Arek_78 – jeszcze raz, dziękuję!

WADY:
– przytarcie na prawych tylnych drzwiach i nadkolu – bez wgniotki
– przycierka na zderzaku i lusterku – typowe parkingówki, oczywiście sprawca niezidentyfikowany
– ruda w podwoziu, zwłaszcza tylne elementy zawieszenia – całość była zabezpieczana w 2019, niestety mało skutecznie
– niewielki wyciek oleju – średnio litr na ca. 3 miesiące. W trakcie diagnostyki, więc możliwe, że do sprzedaży już tego nie będzie
– ciągłe zachodzenie mgłą reflektorów – właśnie zakupiony nowy zestaw polerski, więc będą jak nowe, ale trzeba się liczyć z tym, że to powracający problem

Gdyby ktoś z forum był zainteresowany, to zapraszam do kontaktu, fura będzie na sprzedaż w sierpniu, ale może ktoś chciałby ją sobie wcześniej obejrzeć ;) Znajduje się w Krakowie.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 17 paź 2010, 12:56
Posty: 19 (1/0)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 323f, 2.0 DiTD 101 KM, rocznik 2001
Mazda 6 3.0 V6 2007 r.

Postprzez siersc » 17 paź 2022, 18:48

Z racji, że był taki dziki odzew i duże zainteresowanie, to wrzucam ogłoszenie :D

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-6-p ... sPreview=1
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 17 paź 2010, 12:56
Posty: 19 (1/0)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 323f, 2.0 DiTD 101 KM, rocznik 2001
Mazda 6 3.0 V6 2007 r.

Postprzez Neonixos666 » 17 paź 2022, 20:13

hym tak obejrzałem to strasznie trudno to wycenić, fajnie napisałeś co do zrobienia i szanuje. Niestety obawiam się że sprzedaż go jedynie za grosze, nie czasy na 3.0 w benzynie bez lpg, rdza i uszkodzenie blacharskie, ogarnięcie silnia może być słone przy dzisiejszych kosztach robocizny warsztatów. Jak ktoś chce się sam pobawić może coś z tego wyciągnie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9463 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy Hyde Park