www.mazdaspeed.pl

Zapisy, wydarzenia, akcje społeczne i konkursy, czyli społeczność MazdaSpeed w akcji.

Czy powinniśmy mieć własną domenę?

tak
32
97%
nie
1
3%
 
Liczba głosów : 33

Postprzez Paweł » 24 paź 2003, 15:27

Witam,

Proponuje, żebyśmy poważnie zastanowili się nad wykupieniem konkretnej domeny dla naszego klubu. Wiekszość, także nieoficjalnych zgromadzeń, wyskrobała trochę pieniędzy i mogą się chwalić "prawdziwymi" adresami, a nie jakimś tam ..prv.pl. Krótszy adres będzie łatwiej zapamiętać, będzie ładniej wyglądał na koszulkach i naklejkach no i pozwoli nam uniezależnić się od "dostawców" aliasów (np. prv.pl).

Wstępnie proponuję www.mazdaspeed.pl. Roczny koszt utrzymania takiej domeny to 244PLN brutto. Być może uda się skorzystać z jakiejś promocji i mieć pierwszy rok za pół ceny.

Myślę, że rozłożenie tych kosztów na wszystkich klubowiczów (mimo, że nie jestem, to sie włącze) da minimalne kwoty, o wiele mniejsze od tego co trzeba wydać na benzynę, aby jednorazowo dojechać na spot lub do pracy. :D

Z drugiej strony do domeny będzie nam potrzebny serwer i warto się za takim rozjrzeć. Najlepszym wyjściem byłby zaprzyjaźniony admin, który użyczyłby firmowego łącza i ew. komputera (ew. jakiegoś "grata" moglibyśmy sami skompletować). Drugi sposób to "wyżebranie" sponsoringu (wzamian za reklame na stronie) u mniejszych dostawców internetu.

Nasz, prywatny serwer oprócz miejsca na forum, strone i domene, pozwolilby kazdemu klubowiczowi zalozyc wlasne konto mailowe. Czyz tco_tm@mazdaspeed.pl nie brzmi dumnie?

Pozdrawiam i wraz z Zombią prosimy o komentarze.
Pawel.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez XsiX » 24 paź 2003, 16:37

, jestem za,


===============================================
tylko że:

244 zł za sam alias to troszkę pieniążków, załóżmy że jest 70 klubowiczów teoretycznie wystarczyłoby po 3 zł od łebka, ale przekaz przeważnie kosztuje 5-8 zł (nie każdy ma konto internetowe), myślę że gotowych na wpłatę "od ręki" będzie 10 góra 20 osób. Proponuję więc zrobić tak:
Domena była by jak wiadomo dostępna dla wszystkich niezależnie czy opłacili składkę czy też nie – więc tu nic nie zadziałamy. Do pozyskania funduszy pozostaje więc konto pocztowe. Możnaby za jego utworzenie pobierać opłatę z której byłaby finansowana nasza domena (np 10 zł rocznie od 1 konta). Tyle że konto musiałoby być postawione szybkim, niezawodnym serwerze, o średniej pojemności (np. 20 mb) i z limitem powiedzmy 8 mb na 1 paczkę. Na początku pieniądze mogłbyby wyłożyć 3-5 osób a przy ewentualnym wpływie kasy za utworzenie konta lub jakichś innych bliżej niesprecyzowanych dochodów klubu (np sprzedaż klubowych gadżetów typu koszulki, naklejki itp.) pieniądze były by zwracane "sponsorom".
Myślę ponadto że wpłata nawet drobnych 10 zł mobilizowała by klubowiczów do czynniejszego uczestniczenia w życiu klubu, a nie tylko do figurowania na liście klubowiczów :lol: .
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:33
Posty: 2022 (0/3)
Skąd: Konin / wlkp.
Auto: CA KF '92 MTX

Postprzez Morder » 24 paź 2003, 18:12

słabo to wszystko widzę
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:07
Posty: 897
Skąd: Pułtusk
Auto: MX-3

Postprzez Carrrlos » 24 paź 2003, 19:51

Morder napisał(a):słabo to wszystko widzę


ja również, bo nie tędy droga.
Zrzutka spontaniczna na coś zwykle nie wypala. Tak to se można wpłacić dar na odbudowe Iraku.
Najpierw trzeba byłoby zrobić tak: płatne członkostwo w klubie, np. 15-30 zł rocznie, wówczas np. 10 stałych i starych członków Mazdaspeed decydowałoby co za taką kasę się kupuje, np. roczna domena, roczny serwer, 1 duży klubowy baner, itp. zresztą kasy nie będzie za dużo więc nie za bardzo będzie czym szastać.
Członkostow w klubie może i być droższe, ale wówczas coś za coś, płacisz np. 50 zł rocznej składki, za to masz raz na rok t-shirta i jakieś tam klubowe nalepki.
Forumowicz
 
Od: 21 paź 2003, 21:49
Posty: 543
Skąd: W-wa

Postprzez Morder » 24 paź 2003, 19:57

myślę, że więcej niż 10 osób nie wpłaci składki. Pokuszę się nawet o śmielsze stwierdzenie – nawet nie będzie 10 osób.
Bylo to przerabiane w KTP, po wprowadzeniu składek zostało bardzo mało osób.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:07
Posty: 897
Skąd: Pułtusk
Auto: MX-3

Postprzez Carrrlos » 24 paź 2003, 20:19

kończą się czasy, że wszystko i wszędzie za darmo.
jaka była skladka w KTP?
znam kilka klubów, które jakoś sobie z tym radzą, wręcz dążą do poprawienia swojego wizerunku, np. poprzez zarejestrowanie się jako stowarzyszenie (procedura sądowa) i jakoś żyją, a pzy okazji pozyskują np. sponsorów do refundowania kosztów spotów/zlotów/domen/itp.
Forumowicz
 
Od: 21 paź 2003, 21:49
Posty: 543
Skąd: W-wa

Postprzez Zombi » 24 paź 2003, 20:27

Ja mysle tak: wiadomo ze chcielibysmy miec domene www.mazdaspeed.pl chyba wszyscy mi przyznacie racje. Koszt na rok w tej chwili w promocji to 150plnów. Nawet jak nas bedzie tylko 10 osob to po 15plnow nie majatek a popchniemy klub do przodu. Tylko trzeba by wprowadzic oplate dla czlonkow klubu, niech to bedzie te 15plnow rocznie. Styknie nam spokojnie zeby za rok domene przedluzyc. Pozatym doskonale to pasuje do dzialu members gdzie wstep beda mieli tylko ci co oplacili skladke. Powiecie dobra ale tam nic ciekawego nie ma a nawet jak jest to lacze jest kiepskie i nie da sie sciagnac. Wiec dzisiaj rozmawialem z Seneone i tco. Sene powiedzial ze pogada u siebie w firmie czy by sie nie dalo podpiac do ich lacza 1MB naszej strony. Tco stwierdzil ze dysk jaki na ten cel moge przeznaczy 6,4 GB (dam od siebie a co) w zupelnosci starczy i na strone i na konta pocztowe. Powiem wiecej zostanie miejsca na rozne rzeczy do dzialu members.

Zrobmy ankiete kto da te 15plnów rocznie na klub i bedziemy wiedziec.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:44
Posty: 504
Skąd: Wawka
Auto: Szybkie

Postprzez JACUS » 24 paź 2003, 22:14

Moim skromnym zdanie to jest dobry pomysl – jest nasz troszke ludkow – a 15 czy 20 zl na rok to nie jest wielka suma przeciez! Nie znam klubowiczow – nie wiem czy to sa osoby pracujace i majaca jakis dochod czy uczace sie bez dochodu – ale to nie sa duze sumy na rok. Choc nie jestem jeszcze zapisany do klubu (czekam w kolejce??) ale pare groszy jestem (na rok) wstanie dolozyc aby MAZDA (ktora jezdze) miala swoja domene:)
Pozdrawiam klubowiczow:)
JACUS
 

Postprzez panstasio » 24 paź 2003, 23:59

no wiec skoro zombi tak sobie zyczy to mowie:"Powiecie dobra ale tam nic ciekawego nie ma a nawet jak jest to lacze jest kiepskie i nie da sie sciagnac." hehehe a po za tym pomysl jak najbardziej na miejscu-szczegolni podoba mi sie pomysl carlosa wieksza skladka al i gratisy.
Sponsora to jakies sklepy hurtownie z czesciami poszukac pewnie sie zgodza sepy-jestem ZA-gdzie mam podpisac??
panstasio
 

Postprzez Smirnoff » 25 paź 2003, 00:41

Ja także jestem jak najbardziej za. Trzeba zadbać o jak najlepszy wizerunek naszego klubu, chociażby pprzez profesjonalną stronę i oczywiście profesjonalną domenę, co by reprezentacja od strony technicznej była tak dobra, jak samochody, którymi jeździmy ... :D
Pozdro
Smirnoff
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 17:16
Posty: 1008
Skąd: Loobleen City
Auto: ma$da CA KL-ZE – już nie ;) & CA B6

Postprzez Kruk11 » 25 paź 2003, 14:45

A czy strona klubowa, którą umieścilibyśmy pod adresem www.mazdaspeed.pl ma już dobry design?

bo to co jest to trochę wstyd :lol:

Skoro, Globy się w to włącza, to może oprzemy treści o jego dizajn, jeśli się oczywiście zgodzi.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2003, 14:17
Posty: 238 (0/1)
Skąd: DC / Gocław
Auto: E39 Touring

Postprzez Ciuchcia » 25 paź 2003, 14:59

Zombi napisał(a):Seneone

SANEONE!!!!

Czy ktoś z was wpadł kiedyś na pomysł, żeby się zgłosić do mazdy w polsce, lub nawet do japonii w celu uznania klubu za oficjalny?

wykupisz domenę a za miesiąc mazda karze zamknąć serwis za używanie ich znaków towarowych w celach zrobkowych (koszulki i gadżety)
Ciuchcia
 

Postprzez Zombi » 25 paź 2003, 15:10

Robimy nowy design i niedlugo bedzie gotowy.
Mazda jak sie czepnie to najwyzej nie bedziemy uzywac ich znaczka i to chyba zalatwia sprawe? Na koszulkach nie ma znaczka mazdy tylko napisy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:44
Posty: 504
Skąd: Wawka
Auto: Szybkie

Postprzez Kruk11 » 25 paź 2003, 15:17

A sam napis MAZDA i to tym fontem z z lewej nad avatarem, nie jest przypadkiem zastrzeżony?

Trochę kicha, i może faktycznie zorganizować się w stoważyszenie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2003, 14:17
Posty: 238 (0/1)
Skąd: DC / Gocław
Auto: E39 Touring

Postprzez Zombi » 25 paź 2003, 15:36

A sam napis MAZDA i to tym fontem z z lewej nad avatarem
Mo|e i jest ale tam maja byc znaczki MAzdy hihi ktore pewnie tez sa zastrzezone.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:44
Posty: 504
Skąd: Wawka
Auto: Szybkie

Postprzez Carrrlos » 26 paź 2003, 10:56

póki nie jest o nas głośno, ludzie z Mazdy Polska nie będą reagowali, jeśli nawet na to patrzą to jak na zabawę małych chłopców fanatyków. Póki tak jest, nikt nam nawet uwagi nie zrówci. Co innego, patrz historia klubu opla i przepychanek z GM Polska, gdy klub jest duży, reklamuje się, banery cuda, sektory na zlotach itp. komuś się to przestało podobać.
chociaż wcale tak nie musi być, ludzie z FKP i MKP (Focus Klub Polska i Mondeo Klub Polska) jakoś sobie z fordem radzą, czesto nawet pisząc do nich jakąś korespondencję jako np. FKP, używając tam loga i innych. I w fordzie nikogo z PR to nie boli.
Forumowicz
 
Od: 21 paź 2003, 21:49
Posty: 543
Skąd: W-wa

Postprzez Zombi » 26 paź 2003, 11:13

ciezko wyczuc jak to bedzie u Mazdy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:44
Posty: 504
Skąd: Wawka
Auto: Szybkie

Postprzez Paweł » 26 paź 2003, 15:17

Mysle, ze jesli bedziemy trzymali poziom, to obecnemu przedstawicielstwu w obecnej sytuacji moze nawet zalezec na naszym propagandowym :D dzialaniu.

Zawsze (gdyby nie nieszczesna nazwa) mozna zwrocic sie do skosnookich – jak ich znam, to bardzo mocno wsparliby nasze dzialania.

Pozdrawiam.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez MarcinS » 26 paź 2003, 20:43

tco_tm napisał(a):Zawsze (gdyby nie nieszczesna nazwa) mozna zwrocic sie do skosnookich – jak ich znam, to bardzo mocno wsparliby nasze dzialania.


No tak a potem trzeba będzie się składać na bilet na samolot dla delegacji do skośnookich :mrgreen:
Zombi a ty masz tak ładnie naklejkę z adresem zrobioną i trzeba będzie przerabiać :D jak będziemy mieli nową domenę,
też popieram całą inicjatywę.
pozdr
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 paź 2003, 00:04
Posty: 144
Skąd: Skarland
Auto: 323F BJ 1,8 16V '99

Postprzez Globy » 26 paź 2003, 20:53

Witam!

Co do domeny, to oczywiscie sie zgadzam :) Skladka mysle, ze nie jest az takim powaznym problemem, bo badzmy optymistami – znajdzie sie te kilka-kilkanascie osob, ktore wplaca ta smieszna sume.
Co do wspolpracy Mazda-klub, tez bylbym dobrej mysli... Osobiscie czasami korespunduje z działem marketingowym w Polsce (jesli to sie tak nazywa), duzo tego nie bylo, ale mam o nich dobre zdanie. Sami przysylaja mi foldery reklamowe i cenniki, tak srednio raz na kwartal ;) Nie trzeba chodzic do salonu. Gdyby z nimi sie ugadac, moze bylyby nawet jakies profity. W koncu musi zalezec im na reklamie. Pewnie roczna sprzedaz Mazd liczona jest w dzisiatkach albo setkach, a tak jest przynajmniej jakies zainteresowanie.
Strona klubowa jest bardzo potrzebna, ale mam taka prosbe, zeby to nie bylo ja sobie, Wy sobie... Zrobmy to po ludzku. Nie mowie o laczeniu sie, bo tego sa potrzebne konkretne, nawet rewolucyjne dzialania. Ale mozna stworzyc korzystny uklad :)
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Moderatorzy

Koordynatorzy, Zarząd