www.mazdaspeed.pl

Zapisy, wydarzenia, akcje społeczne i konkursy, czyli społeczność MazdaSpeed w akcji.

Czy powinniśmy mieć własną domenę?

tak
32
97%
nie
1
3%
 
Liczba głosów : 33

Postprzez Paweł » 26 paź 2003, 21:13

Globy, co masz na mysli mowiac o ukladze? Bo np. ja dobrze znam twoja strone i gdybym mial robic cos dla klubu, to praktycznie wszystko bym przepisal (nie chcac niczego przegapic), a to jest troche dziwne, bo po pierwsze ktos juz to zrobil, a po drugie trzeba by sie silic, zeby nie bylo plagiatu (zdjecia, dane, etc).

Jesli chodzi o cene domeny, to Zombi w euforii podal 150PLN (dokladnie 122PLN) w promocji. Problem tylko w tym, ze promocja (jesli nie wykupimy u kogos serwera) wcale nie jest dla nas wygodna. Wyglada i ze za pierwszy rok bedzie trzeba zaplacic normalna cene – czyli 244PLN. Jesli ktos chce poznac szczegoly niech poczyta oferte promocji i regulamin np. na stronie www.home.pl – ciezko to wszystko wytlumaczyc.

W skrocie: promocja polega na tym, ze firma posredniczaca (np. Home.pl) staje sie naszym pelnomocnikiem i to ona podpisuje z NASKiem (monopolista, rejestrujacy w Polsce domeny) umowe, a my tylko z nimi (home.pl). W ten sposob techniczna strona obslugi zajmuje sie home.pl, to on przysyla nam faktury i dyktuje ceny – z NASKiem nie mamy nic wspolnego.
Poniewaz NASK posrednikom zaproponowal nizsze ceny niz klientom indywidualnym, dlatego posrednicy moga dawac promocje jak np. 50% za pierwszy rok.

Dodatkowo do domeny potrzebujemy serwery www, ftp, pop3, smtp i 2x dns. Nie znam sie, ale byc moze takze publiczne IP. Nie wiem jak to zorganizujemy :–|.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez Zombi » 26 paź 2003, 21:28

Zobaczymy co SAneone powie jutro.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:44
Posty: 504
Skąd: Wawka
Auto: Szybkie

Postprzez hercik koszalin » 27 paź 2003, 12:48

Witam.
Panowie powiem tak pomysly macie bardzo dobre tylko z reguly koncza sie tylko na gadaniu. Jestem za wprowadzeniem oplaty,za zrobieniem nowej strony,zarejestrowaniu domeny,zrobieniu forum itd a w szczegolnosci jestem za tym aby chociaz zapytac kogos w mazdzie o zarejestrowaniu oficjalnego klubu lub stowarzyszenie. Wiazaly by sie dla nas pewne korzysci z tego . Ja moge nawet 50 zl zaplacic bo wiem ze warto za niekture informacje z zakresu mechaniki czasami sie wiecej placi.
Mysle ze jezeli komus zalezy na tym i mazda dla niego nie jest tylko przyzadem do wozenia pupy to powinien zaplacic bo jak by nie bylo kozysci ma kazdy. Twierdze ze 20 zl jest w sam raz a jak ktos nie chce zaplacic to wiadomo ze mu nie zalezy.
Pozdrawiam
hercik koszalin
 

Postprzez michal_krakoof » 27 paź 2003, 15:13

SANEONE napisał(a):
Zombi napisał(a):Seneone

SANEONE!!!!

Czy ktoś z was wpadł kiedyś na pomysł, żeby się zgłosić do mazdy w polsce, lub nawet do japonii w celu uznania klubu za oficjalny?

wykupisz domenę a za miesiąc mazda karze zamknąć serwis za używanie ich znaków towarowych w celach zrobkowych (koszulki i gadżety)


Ja rozmawialem w Kraku...NIe mamy na co liczyc...poki co mam nadzieje.
A co do centrali w Wawie..? Hmm kiedys z nimi rowniez korespondowalem i takze mam o nich dobre zdanie.
Mysle, ze moj znajomy, ktory pracuje w hurtowni Mazdy w kraku (staraja sie o autoryzacje i maja duze szanse) jest otwarty na wspolprace...juz proponuje 10-15 % upustu na ceny Mazdy i JC oraz inne, a poza tym to doskonaly znawca tematu aut, a w szczegolnosci Mazdy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 paź 2003, 13:58
Posty: 310
Skąd: Kraków
Auto: Obecnie – BMW e91 330XD
Obecnie – Mazda 3 BK 1.6 d 109 KM
– Subaru Legacy IV (moja)
– Mazda 323F (BJ) 2.0 Sportive (niqsmx3)
– Mazda 323F (BA) 2.0 GT
– Mazda MX-3 K8 (moja)

Postprzez billy » 27 paź 2003, 15:29

Ja byłbym za wprowadzeniem skłądki roczej np. 20zł i wtedy się okaże komu zależy na klubie my w naszym klubie GDS mamy składki roczne i wszyscy grzecznie płacą i są klubowiczami a jak ktoś nie zapłaci do podanego terminu to wylatuje i po problemie, w ten sposób będą fundusze na domene, rejestracje stowarzyszenia itp. Co do stowarzyszenia to rejetracja kosztuje około 600zł więc jestto droga sprawa :D my z GDS-em walczymy już około pół roku z sądem bo ciagle im coś nie pasuje :cry: Ale wszystko jest do przejścia.

Odnośnie domeny ja mówię TAK, kase dołożę :D

A co do Mazdy to ja myślę, że nie powinno być problemów z dogadaniem się z nimi a jak nie z polskim przedstawicielstwem to można napisać maila do Japonii albo do europejskiego przedstawiciela i w ten sposób załatwić sprawę, ciekaw jestem jak to mają rozwiązane inne kluby w Europie???
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 paź 2003, 02:21
Posty: 34
Skąd: Mazdaland
Auto: Mazda 323F GT Audio-edition

Postprzez billy » 27 paź 2003, 15:47

Tak się zastanawiam i nie wiem czy przypadkiem nie wystarczy na stronie umieścić takie klauzuli, że wszystkie znaki towarowe terefere sa własnością firmy Mazda Corporation i tak dalej bo przecież nie wierzę żeby każdy załozyciel strony musiał prosić o zgodę firmy na użycie znaku??? Co innego jak wykorzystuje się ten znak do celów komercyjnych a co innego jak jest to organizacja non-profit.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 paź 2003, 02:21
Posty: 34
Skąd: Mazdaland
Auto: Mazda 323F GT Audio-edition

Postprzez michal_krakoof » 28 paź 2003, 11:24

Mnie sie niestety wydaje, ze musi, a zwlaszcza Klub, ktory ma "TO" w nazwie i znaku.
Co do dogadania sie to bylbym ostrozny. W koncu ktory z klubow wspolpracuje z centrala? Nawet hądziarze maja spoty (poobno zaj..ste) wspolorganizowane przez regionalnych przedstawicieli a nie centrale.
Mysle, ze trzeba szukac najpierw kazdy u siebie, gdyz reklama w przypadku dealerow, to recz regionalna, a osobnie probowac z Centrala w Wawie, a takze w NIemczech i Belgii.
Natomiast od razu powiem, ze Mazda w Polsce jest bardzo ostrozna w wydawaniu pieniedzy...po prostu malo ich ma tutaj. :cry:
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 paź 2003, 13:58
Posty: 310
Skąd: Kraków
Auto: Obecnie – BMW e91 330XD
Obecnie – Mazda 3 BK 1.6 d 109 KM
– Subaru Legacy IV (moja)
– Mazda 323F (BJ) 2.0 Sportive (niqsmx3)
– Mazda 323F (BA) 2.0 GT
– Mazda MX-3 K8 (moja)

Postprzez Globy » 31 paź 2003, 18:05

Jesli chodzi o plagaiaty, znaki towarowe itd. mysle, ze poprawne stanowisko moze wyznaczyc w tej dziedzinie tylko wykwalifikowany prawnik. Wiec jesli macie jakichs znajomych z tej profesji, popytajcie. Trzeba tez wziasc pod uwage, jak to jest z dzialalnoscia "luzna", a jak z zarejestrowana. Osobiscie uwazam, ze jesli napisze pod artykulem "Źródło: bla bla bla", to moze nie do konca zalatwia strone prawna, ale szanuje w ten sposob autora i wskazuje, iz nie jest to moja wlasna tworczosc. Na razie trzeba wziasc sie do pracy, a takie sprawy jak prawa autorskie bedziemy rozpatrywali na biezaco. Skladka jest potrzebna, a najbardziej – strona.
PS. Jesli beda nam grozili sadem, to w ostatecznosci zrobimy Klub Masdy albo Masdaspid, cos w tym stylu i wszystko bedzie OK ;P
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Kruk11 » 14 lis 2003, 13:10

Tu też trochę przyschło to rozgrzebię rany.

Co w końcu postanowiliście z Saneone i Globym i kto tam jeszcze macza palce w stronie klubowej :!: :!: :!:

Jest już jakiś prodżekt? Bo jak patrzę na tą naszą stronę to aż nie chcę jej oglądać. Wczoraj miałem tę nieprzyjemność ;–) jak Zombi coś o zegarach wspominał.

A może tak uczynić Globego nadwornym webmasterem mazdaspeedu, przekazać mu materiały on by w wolnej chwili połączył swoje dzieło z klubowymi wypocinami :lol: znaczy chyba warto wyjąć wszystko tylko nie design.

Globy pisałbyś się na takie cóś.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2003, 14:17
Posty: 238 (0/1)
Skąd: DC / Gocław
Auto: E39 Touring

Postprzez Gość » 14 lis 2003, 16:57

Witam!

Pozwole sobie odpowiedz, mam nadzieje, ze Prezes nie bedzie mial sprzeciwow ;) Tak wiec jest opracowany nowy design strony, i pracujemy juz z Prezesem i Tomkiem (czy kogos pominalem?) nad polaczeniem materialow ode mnie i posiadanych przez klub w jedna calosc. Potem bedzie domena i cycus glancus.
Gość
 

Postprzez XsiX » 14 lis 2003, 17:15

Anonymous napisał(a):Witam!

Pozwole sobie odpowiedz, mam nadzieje, ze Prezes nie bedzie mial sprzeciwow ;) Tak wiec jest opracowany nowy design strony, i pracujemy juz z Prezesem i Tomkiem (czy kogos pominalem?) nad polaczeniem materialow ode mnie i posiadanych przez klub w jedna calosc. Potem bedzie domena i cycus glancus.



dla tych co niepoznali gościa dodam że to pisał Globy :twisted:
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:33
Posty: 2022 (0/3)
Skąd: Konin / wlkp.
Auto: CA KF '92 MTX

Postprzez Globy » 15 lis 2003, 20:43

Dziekuje, dziekuje, ciesze sie, ze jestem rozpoznawalny ROTFL
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Smirnoff » 15 lis 2003, 23:03

Mam pytanko co do domeny – czy już wiadomo jaka ona będzie ?? Mam zamiar zrobić sobie taka reklamową naklejeczke z adresem internetowym strony klubowej i chciałbym na niej mieć docelowy adres stronki klubowej..., co by później nie odrywać i nie przyklejać nowej naklejki.
Pozdro
SM
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 17:16
Posty: 1008
Skąd: Loobleen City
Auto: ma$da CA KL-ZE – już nie ;) & CA B6

Postprzez xXx » 15 lis 2003, 23:41

Smirnoff jak bedziesz robił to jak możesz zrób i dla mnie.....





Pozdro
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 paź 2003, 01:01
Posty: 2775 (0/5)
Skąd: Lublin
Auto: Audi A6 Avant 2.8 V6 APR

Postprzez Globy » 16 lis 2003, 00:08

O ile sie nie myle, to klub (dokladnie Tomek) dysponuje gotowymi naklejkami w wielu rozmiarach i wzorach.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez XsiX » 16 lis 2003, 00:59

Globy napisał(a):O ile sie nie myle, to klub (dokladnie Tomek) dysponuje gotowymi naklejkami w wielu rozmiarach i wzorach.


jak zwykle się nie mylisz :lol:
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:33
Posty: 2022 (0/3)
Skąd: Konin / wlkp.
Auto: CA KF '92 MTX

Postprzez Herdi » 16 lis 2003, 14:38

Zombi napisał(a):Ja mysle tak: wiadomo ze chcielibysmy miec domene www.mazdaspeed.pl chyba wszyscy mi przyznacie racje. Koszt na rok w tej chwili w promocji to 150plnów. Nawet jak nas bedzie tylko 10 osob to po 15plnow nie majatek a popchniemy klub do przodu. Tylko trzeba by wprowadzic oplate dla czlonkow klubu, niech to bedzie te 15plnow rocznie. Styknie nam spokojnie zeby za rok domene przedluzyc. Pozatym doskonale to pasuje do dzialu members gdzie wstep beda mieli tylko ci co oplacili skladke. Powiecie dobra ale tam nic ciekawego nie ma a nawet jak jest to lacze jest kiepskie i nie da sie sciagnac. Wiec dzisiaj rozmawialem z Seneone i tco. Sene powiedzial ze pogada u siebie w firmie czy by sie nie dalo podpiac do ich lacza 1MB naszej strony. Tco stwierdzil ze dysk jaki na ten cel moge przeznaczy 6,4 GB (dam od siebie a co) w zupelnosci starczy i na strone i na konta pocztowe. Powiem wiecej zostanie miejsca na rozne rzeczy do dzialu members.

Zrobmy ankiete kto da te 15plnów rocznie na klub i bedziemy wiedziec.

Ja te 15 pln dołoże nie ma problemy, i wiesz przydałby się noiwe nalepki bo te co osoatnio mi sprzedałeś to takie troche nie bardzo były – szybko się ścierały, możę zrobić takie na folii trasnparentnej żeby tylko literki zostały? koszt to około 10 pln za dużą taka jak ja mam na tylnej szybie Gravity jakieś 60cmX15cm, a to już przecież kawał naklejki.
Pozdrawiam Herdi

Gravity Audio Experts
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 lis 2003, 13:21
Posty: 137
Skąd: Garvity Audio Experts
Auto: 323 1.8 GT

Postprzez Herdi » 16 lis 2003, 14:44

Smirnoff napisał(a):Mam pytanko co do domeny – czy już wiadomo jaka ona będzie ?? Mam zamiar zrobić sobie taka reklamową naklejeczke z adresem internetowym strony klubowej i chciałbym na niej mieć docelowy adres stronki klubowej..., co by później nie odrywać i nie przyklejać nowej naklejki.
Pozdro
SM

Tak tak, ja też s chęcią coś przykleje na Madzie :D
Pozdrawiam Herdi

Gravity Audio Experts
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 lis 2003, 13:21
Posty: 137
Skąd: Garvity Audio Experts
Auto: 323 1.8 GT

Postprzez szkodnik_byd » 6 gru 2021, 21:53

a może jakieś nowości w naszej domenie w końcu nastąpią:D
–=[SzkodniK]=– –=[506112282]=– –=[790525980]=– –=[szkodnikbyd@gmail.com]=–
-=[cytrynowy]=-
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 3 gru 2006, 00:10
Posty: 6161 (890/431)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: X9 TA 2,5v6 MT 98r.
X9 TA 2,5v6 AT 01r. dawca
X9 TA 2,5v6 AT 99r. green
5 CW 1,6D 11r.
MX-5 NC 2,5 06r
były:
6 GG 2,0 02r.
626 GF2,0HP 98r.
323f BG 1,6 91r.

Postprzez zadra » 6 gru 2021, 22:41

szkodnik_byd napisał(a):a może jakieś nowości w naszej domenie w końcu nastąpią:D

po 18 latach? <lol> <lol>
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 18:07
Posty: 3146 (34/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderatorzy

Koordynatorzy, Zarząd