Konkurs Fotograficzny 2017 – IX tura: Zlotowe kadry – wyniki.

Zapisy, wydarzenia, akcje społeczne i konkursy, czyli społeczność MazdaSpeed w akcji.

Konkurs Fotograficzny 2017 – IX tura: Zlotowe kadry

Ankieta wygasła 25 wrz 2017, 16:45

1. Nightfall
30
19%
2. rafałmazda
7
4%
3. MateoM6
10
6%
4. Danmazda
20
12%
5. macvas
10
6%
6. Norreca
16
10%
7. TheMonster
7
4%
8. Beny
9
6%
9. xRafalx
31
19%
10. szkodnik_byd
16
10%
11. bulianomoreno
5
3%
 
Liczba głosów : 161

Postprzez Wojtek » 29 wrz 2017, 15:24

stachan napisał(a):Jako przedstawiciel jury Konkursu dopuściłem wszystkie zgłoszone zdjęcia bazując głównie na zapisie w regulaminie, który daje startującym dowolność interpretacji w zakresie kadru i kompozycji.

I wszystko w temacie :)
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 12:44
Posty: 17490 (109/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez rafałmazda » 29 wrz 2017, 20:13

stachan jak zwykle profesjonalne podejście do sprawy i za to wielki szacun dla Ciebie <spoko> <uklon> w ogóle nie mam pojęcia o co ta spina tu się wyprawia :| czego tu nie rozumieć? Załóżmy taki przykład:
Mamy turę "Mazda nad morzem". Proste, nie? Jak to rozumieć na "chłopski rozum"? Jakiś plenerek z wodą "obszerniejszą" niż jezioro czy rzeka. Widzę to tak, że stoi Mazda, widać jeden brzeg, a drugiego nie, bo gdzieś na sklepieniu się łączy. No i spoko. A ja sobie wrzucam Mazdę w lesie – same drzewa, żadnej wody. No i w czym problem? Ktoś mi zabroni? Dodam, że praca spełnia wymagania odnośnie jakości zdjęcia, itp., itd. To my głosujący jesteśmy od tego, żeby ocenić czy praca jest zgodna z tematem i czy faktycznie ma to coś. Jeśli w turze "Mazda nad morzem" wygra moje zdjęcie z lasu to kto do kogo będzie miał pretensje? Demokracja i tyle, ktoś głosował i poszło. Jury nie może oceniać zgodności z tematyką, bo dopiero wtedy będzie dym, co już stachan dokładnie opisał. To głosujący są od tego, żeby oceniać. Na wyborach parlamentarnych też będziecie mieli pretensje że głosowaliście na partię "X" bo chce dobrze dla kraju, a wygrała partia "Y", która chce kraj okraść i sprzedać? Do kogo te pretensje? Demokracja proszę Państwa. Tak samo w tym przypadku – co z tego że zdjęcie nie było z MegaZlotu klubu? Ludzie tak głosowali, dlatego zdjęcie wygrało. Co dodatkowo zarzucicie? Że głosowała mama/tata/siostra/brat/sąsiadka? No proszę Was :P postarajcie się spojrzeć na sprawę obiektywnie. Ok, subiektywnie możemy się nie zgadzać, bo to nie był zlot i to nie ulega najmniejszej dyskusji. Ale ludzie na to zdjęcie głosowali i koniec. Zebrało najwięcej głosów = wygrało zasłużenie. Moim zdaniem wszystko już zostało powiedziane, temat skończony. Dodam tylko że niektórzy zapominają że to nie jest walka o złote kalesony, tylko zabawa... <oczy>
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 18:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez makmarc » 29 wrz 2017, 20:59

Dopiero dzisiaj po kilku dniach batalii słownej dotarłem do tego tematu i całej dyskusji. Nie wysyłam już zdjęć na konkursy, bo szczerze powiedziawszy taka zabawa to nie zabawa. Mi nasuwa się jedno pytanie: po co jest regulamin i to wszystko, co w nim opisane, skoro i tak się nie stosujemy? Oszukujemy sami siebie kopiując teksty definicji z google, tłumacząc sobie i próbując usprawiedliwić, czym jest zlot.

My doskonale wiemy czym jest zlot. I skoro w nazwie tury konkursowej są kadry zlotowe, to my doskonale wiemy, że w roku obecnym czy poprzednim mieliśmy zloty, i równie dobrze wiemy, ile ich mamy. Spoty mamy regionalne i nie tylko, znacznie częściej. I z całym szacunkiem do wszystkich i sympatią, jaką siebie darzymy, ale w wielu sprawach wiele osób ma sporo do powiedzenia i inne kwestie są zawsze brane pod uwagę, rozpatrywane, a tutaj ... Do mnie też kiedyś były zarzuty, że to niby PS, że to zdjęcie nie jest w ruchu. A jak ma się interpretacja co do faktu, kto powinien być autorem zdjęcia?

Jak to ktoś nazwał, te bicie piany jest potrzebne, lepiej późno niż wcale, bo powtórzę, oszukujemy sami siebie i za chwilę kolejne osoby zaczną rezygnować z konkursu i zaniknie ta, jak miało to być, ciekawa zabawa na forum i tyle. I ostatnie, nie może też być, że skład jury interpretuje sobie wg własnych poglądów, trzeba sprecyzować regulamin i przestrzegać go wszyscy.

Jak pamiętam, jak się oceniało zdjęcia, to brało się pod uwagę pomysł i oryginalność, ujęcie, metodę wykonania i jakość zdjęcia, efekty.
makmarc
 

Postprzez Norreca » 29 wrz 2017, 21:16

dyskusja nie ma sensu bo i tak się nic nie zmieni... było już przerabiane od lat.
a konkursy będą przyciągać nowe osoby a stare będą odchodzić, taka kolej rzeczy.

ale muszę przyznać ze zgadzam się z makmarc.
Obrazek
Klubowicz
 
Od: 10 sty 2013, 12:17
Posty: 1915 (84/101)
Skąd: Wiesbaden / Bydgoszcz
Auto: Była:
Mazda 3 BK Y6 ‘07 1.6
Mazda 3 BL R2 '10 2.2
Mazda MX-5 NC '08 2.0
Jest:
MPS BL3 '13 2.3

Postprzez Dominator » 29 wrz 2017, 21:41

żałość jak się to czyta <zygi>
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 22:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Postprzez Koci@k » 30 wrz 2017, 04:43

Norreca napisał(a):ale muszę przyznać ze zgadzam się z makmarc


Ja też.
W przyszłym roku można by wysłać zdjęcie z imprezy z koleżankami. Co prawda nic to z klubem wspólnego nie ma ani motoryzacją ale to jednak zlot...czarownic. Skoro interpretacje są nieograniczone to czemu nie, super :) Bardzo żałuję, że teraz go nie wysłałam bo myślę, że mogłoby mieć podium :( ale do głowy mi nie przyszło by wysyłać no bo kto by zagłosował na zdjęcie zlotowe nie ze zlotu. A jednak :)
Aśka
Avatar użytkownika
Koordynator ds. Klubowiczów
 
Od: 15 wrz 2011, 10:04
Posty: 5496 (435/228)
Skąd: Poznań
Auto: Grey Fūjin

Postprzez stachan » 30 wrz 2017, 06:04

Bardzo proszę o wzajemny kontakt osoby kwestionujące VIII turę, aby we własnym gronie (via PW) spróbowały doprecyzować wytyczne odnośnie przedmiotowej tury. Kwintesencję tych zmagań zamieście proszę w kolejnym poście.
Obrazek
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
Koordynator Finansów
Koordynator Konkursów
 
Od: 21 wrz 2006, 16:09
Posty: 5603 (328/453)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GH 2.0 LF-DE

Postprzez xRafalx » 1 paź 2017, 07:56

Tak jak tu niektórzy napisali, to także moje ostatnie zgłoszenie do takich "konkursów". Miało to wszystko w formie zabawy a ludzie spinają się jak by to była walka o złote gacie. Lepiej przestać wysyłać zdjęcia na te niby konkursy i uniknąć tych żenujących przekomarzań. Każdy głosujący ma 3 głosy i może je oddać na kogo chce, ale wiele ludzi ma dużo do powiedzenia, jak widać. Pozdrawiam.
& Marta
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Małopolski
 
Od: 25 kwi 2014, 10:37
Posty: 3598 (51/68)
Skąd: Niepołomice
Auto: Mazda6 GH '08
MazdaSpeed 3 BK '08

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderatorzy

Koordynatorzy, Zarząd