Badania techniczne, kontrole drogowe, mandaty – porady prawne.

Zagadnienia prawne i porady w różnych sytuacjach drogowych.

Postprzez Caesor » 19 maja 2017, 07:13

Szybko sprawdziłem na mapach, że stali około 110m za znakiem radiowozem, także nie miałbym szans im udowodnić, że pomiar był źle przeprowadzony. Skruszony pojechałem na komendę i... Anulowali mi mandat. Jednak potrafią być życzliwi i wyrozumiali. ;)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 24 sty 2017, 16:17
Posty: 17 (0/1)
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Auto: Mazda3 BK 2.0 LF 150KM '08

Postprzez stachan » 21 maja 2017, 09:06

Super! Policjant też człowiek <spoko>
Obrazek
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
Koordynator Finansów
Koordynator Konkursów
 
Od: 21 wrz 2006, 16:09
Posty: 5603 (328/453)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GH 2.0 LF-DE

Postprzez deadzik » 16 cze 2017, 12:13

Caesor napisał(a):Szybko sprawdziłem na mapach, że stali około 110m za znakiem radiowozem, także nie miałbym szans im udowodnić, że pomiar był źle przeprowadzony. Skruszony pojechałem na komendę i... Anulowali mi mandat. Jednak potrafią być życzliwi i wyrozumiali. ;)


Miło i sympatycznie się skończyło. Że też ja nigdy takiego szczęścia do policji, mandatów i straty prawka nie miałem...Ponoć z punktu widzenia prawniczego najlepiej w każdej sytuacji podczas kontroli prędkości (radiowóz, suszarka) stwierdzić, że nie ma się prawa jazdy przy sobie i odmawia się przyjęcia mandatu, bo od tego da się wywinąć, a mandat będzie nałożony tylko za brak dokumentów. Jednak nigdy tego nie praktykowałem, choć prawko straciłem 2 tyg po wprowadzeniu nowych przepisów odnośnie utraty prawka w terenie zabudowanym w maju 2015r <płacze> No właśnie, ponoć...przynajmniej prawnik tak twierdzi, że są ku temu odpowiednie strony i wzory pism, które pomagają unikać wielu kar <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 kwi 2016, 22:33
Posty: 59 (4/1)
Skąd: Rzeszów
Auto: Mazda 6 GG 2.3L sedan '06

Postprzez gmkrk » 18 cze 2017, 15:43

Kiedyś pomyliłem dokumenty samochodu z motocyklem i podczas kotroli Mazdy 5 został sprawdzony dowód rejestracyjny motocykla Honda CB500.
Nie było żadnego pytania czy też uwagi
Do dziś nie wiem jak udało mi się uniknąć mandatu za brak dowodu rejestracyjnego...
:)
Forumowicz
 
Od: 20 gru 2013, 11:33
Posty: 32 (0/1)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 5, 2008 , 2.0 CD

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki