Jaki zakład ubezpieczeń wybrać ? Jaki polecacie ?

Zagadnienia prawne i porady w różnych sytuacjach drogowych.

Postprzez sq2jul » 18 sty 2010, 22:58

Grzyby napisał(a):
sq2jul napisał(a):nie warto miec do czynienia czy to jako klient

Przepraszam ale moja rola i kontakt z ową firmą kończy się po wykupieniu polisy OC (bo o tym tutaj mówimy).
Nie rozumiem czemu miałbym się interesować czy kontaktować z nimi później.

2 lata temu miałem łączone ubezpieczenie. OC właśnie z MTU za 345zł (nigdzie indziej nie było poniżej 500zł w moim przypadku) + AC w Generali. Nie zauważyłem najmniejszych problemów przy płaceniu składki za OC.

Jeśli ktoś kupuje tylko OC to trzeba być "myślącym inaczej" żeby nie szukać firmy najtańszej...


Fajnie, ze mozesz milo wspominac te firme – ja ze swojej strony nie polecam.
Smoki i gołe baby
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 21:15
Posty: 6700 (241/160)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: gnojarz & bezdasznik

Postprzez JohnnyB » 19 sty 2010, 08:16

Ja miałem stłuczkę z kolesiem w Hestii, 6 miesiecy czekałem na wypłatę odszkodowania, sporo po terminie, wycenę zrobili o kant d..y , nawet się kłóciłem, ale w ostateczność kolega zrobił mi auto za "flaszkę" i na części i lakier starczyło, chodź kasę i tak otrzymałem 4 miechy po tym jak sprzedałem auto,

teraz mam w PTU i przyznaje ze było najtańsze, ale za to że oszczędziłem kilka tysi, dokupiłem pakiet szyby, assistance najwyższej wersji, ubezpieczenie malej szkody itp. coś co w pakiecie PZU nie było dostępne a w PTU i tak mnie wyszło taniej, a OWU wożę przy sobie, bo czy to PTU czy PZU i tak będą cię chcieli zrobić w jajo.
Nikomu nie życzę korzystać z ubezpieczyciela, ale jeśli nie trzeba nie ma co przepłacać, bo i tak o swoje trzeba będzie walczyć samemu.
Pozdrawiam,
Marcin,
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez Grzyby » 19 sty 2010, 11:52

sq2jul napisał(a):Fajnie, ze mozesz milo wspominac te firme – ja ze swojej strony nie polecam.

a jakiś konkretny powód poza "nie, bo nie"? Nie mam z nimi żadnych wspomnień. Kupiłem produkt, zapłaciłem za niego i tyle. Czym miałem się martwić i w jakieś prawie kontaktować z racji polisy OC?

Biorą pod uwagę że masz kupić samo OC dpowiedz proszę na to:
Grzyby napisał(a):napisał:
Przepraszam ale moja rola i kontakt z ową firmą kończy się po wykupieniu polisy OC (bo o tym tutaj mówimy).
Nie rozumiem czemu miałbym się interesować czy kontaktować z nimi później.



JohnnyB napisał(a):Nikomu nie życzę korzystać z ubezpieczyciela, ale jeśli nie trzeba nie ma co przepłacać, bo i tak o swoje trzeba będzie walczyć samemu.

A co to ma do rzeczy w przypadku kupowania semogo OC?
Wszyscy zaczynają dryfować w kierunku AC, a nie o tym tutaj mowa.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez sq2jul » 19 sty 2010, 14:57

Grzyby napisał(a):a jakiś konkretny powód poza "nie, bo nie"?


Proponuje przeczytac moj post z poczatku dyskusji.

1. Tragiczny kontakt
2. Nie potrafia rozwiązać dosłownie żadnej sprawy za pierwszym razem – przyklad: po zawarciu polisy OC dostalem poczta od MTU potwierdzenie zawarcia polisy... Oczywiscie na potwierdzeniu (nie mogloby byc inaczej w przypadku tej firmy) znalazl sie blad – w numerze rejestracyjnym. Oczywiscie od razu wzialem w garsc telefon i dzwonie na infolinie. Zglaszam blad – mila pani zapewnia mnie, ze na bank jutro nowe, poprawione potwierdzenie zostanie wyslane. A zapomnialem – przy okazji na ptowierdzeniu nie zgadzala sie takze wysokosc rat ale to akurat maly pikus. Po moim telefonie, bylem pewien, ze w przeciagu max 2 tyg. dostane potwierdzenie. Po miesiacu nic do mnie nie przyszlo, zadzwonilem jeszcze raz – tym razem pani zrzucila wine na Poczte Polska. Oczywiscie odczekalem swoje i sytuacja znow sie powtorzyla – w sumie za 3 lub 4 razem (po blisko 4 miesiacach!!) wczoraj dotarlo do mnie poczta potwierdzenie z prawidlowymi danymi.
3. Zla kalkulacja skladek (to akurat tyczy sie mojej poprzedniej polisy na poprzednie auto) – mlody i glupi bylem... Przejalem polise OC (w MTU) po poprzednim wlascicielu. Ubezpieczalnia mi wyliczyla, ze musze doplacic ~500zl (za bodajze 3 albo 4 miesiace do konca danej polisy). Coz – nie wymowilem polisy w terminie, pozostalo tylko zacisnac zeby i zaplacic. Po tych kilku miesiacach polisa sie skonczyla – wymowilem ja. Po pol roku dostaje od nich wezwanai do zaplaty zaleglych skladaek za okres w ktorym auto juz nei bylo u nich ubezpieczone <glupek2> Znowu kontakt z ich telefonicznym biurem obslugi klienta. Pani faktycznie przyznala mi racje i powiedziala, ze sie pomylili. Po kolejnych 2 tygodniach ni z gruchy ni z pietruchy dostaje awizo – przekaz pieniezny. Ide na poczte, pokazuje awizo – Pani w okienku wyplaca mi ~200zl... mysle sobie – WTF?? Okazuje sie, ze to pieniadze od MTU – nie wiem za co i dlaczego. Przyjalem przekaz – nie protestowalem. To jednak pokazuje jaki maja burdel!
4. Kolejny przyklad – tym razem bylem poszkodowanym w malej 'kolizji'. Sprawca mial polise w Hestii. Zglosilem szkode w ich telefonicznym biurze obslugi klienta, bardzo szybko odbyly sie ogledziny. Podczas ogledzin Pan likwidator powiedzial mi, ze teraz tylko trzeba czekac na notatke z policji... Minal tydzien – dzwonie do MTU sie zapytac czy maja juz te notatke – niestety nie maja, minal drugi tydzien – sytuacja podobna, minal 3 tydzien, 4 tydzien... Po 30 dniach postanowilem zadzwonic na policje i dowiedziec sie czemu nie wyslali notatki do ubezpieczyciela... Oczywiscie okazalo sie, ze notatka zostala juz wyslana w pierwszym tygodniu po zdarzeniu. Jak powiedzialem Pani na policji, ze to mialo byc wyslane do MTU/Hestia to powiedziala, ze w ich przypadku jest to normalne, ze pierwsza notatka rzekomo do nich nie dochodzi. Sprawe w koncu sam zalatwilem – poprosilem Pania z policji o przefaksowanie notatki do ubezpieczalni. W koncu sie udalo...
5. Po wymowieniu pierwszej polisy (na moje poprzednie auto) poprosilem MTU (oczywiscie przez telefoniczne biuro obslugi klienta) o wyslanie na moj adres zaswiadczenia o przebiegu ubezpieczenia. Pani oczywiscie powiedziala, ze 'jutro' papiery zostana wyslane... I co? Nic – po jakims czasie znowu musialem interweniowac w tej sprawie (dawno to bylo i teraz juz nie pamietam czy za drugim razem sie udalo, czy musialem sie z nimi dluzej uzerac).

Na tej podstawie widac w jak glebokim powazaniu maja swoich klientow – dlatego ze swojej strony nie polecam MTU/Hestia. Grzyby mam nadzieje, ze nie jest to dla Ciebie argumentacja 'nie, bo nie'.
Smoki i gołe baby
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 21:15
Posty: 6700 (241/160)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: gnojarz & bezdasznik

Postprzez Grzyby » 19 sty 2010, 15:12

sq2jul napisał(a):Na tej podstawie widac w jak glebokim powazaniu maja swoich klientow – dlatego ze swojej strony nie polecam MTU/Hestia. Grzyby mam nadzieje, ze nie jest to dla Ciebie argumentacja 'nie, bo nie'.

ok, ale widzę jeden zasadniczy błąd w Twoim działaniu.
Praktycznie wszystkie takie tematy załatwia się na piśmie. To tak na przyszłość, żebyś nie miał więcej problemów. Warto wpoić sobie tą zasadę.

P.S. Przykład 4 nie dotyczy tego tematu.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez sq2jul » 19 sty 2010, 15:19

Grzyby napisał(a):ok, ale widzę jeden zasadniczy błąd w Twoim działaniu.


byc moze – jednak wychodze z zalozenia, ze mamy XXI wiek i poza 'papierem' i tradycyjna poczta jest jeszcze internet, telefon itd. Dla przykladu z PZU czy HDI nigdy nie mialem, zadnych problemow natury (nazwijmy to) organizacyjnej – nie musialem dzwonic 5 razy po jeden papierek, nie zdarzaly sie nagminne bledy w dokumentach itd.

Grzyby napisał(a):P.S. Przykład 4 nie dotyczy tego tematu.


zgadza sie – napisalem to tylko po to, aby podkreslic fakt, ze z ktorej strony bys do nich nie podchodzil moga sprawiac problemy. Mi osobiscie jeszcze nie udalo sie z nimi zalatwic zadnej sprawy ot tak – za pierwszym razem.
Smoki i gołe baby
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 21:15
Posty: 6700 (241/160)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: gnojarz & bezdasznik

Postprzez Jasiu19 » 19 sty 2010, 15:26

2 lata temu miałem ubezpieczonego opla w Hestii na ojca :) jak kiedyś mi nagle podnieśli stawkę o prawie 200zl na rok pytałem czemu tak nagle wzrosła stawka :|. Odpowiedź jaką otrzymałem to że kiedyś tam miał miejsce wypadek na drugim końcu polski w którym to ja uczestniczyłem i jakiś samochód. Największe jaja wyszły w tym jak sprawa była zgłoszona na policje bo nic takiego nie miało miejsca.Z dokumentów wyszło że ojciec rzekomo miał golfa 2 i to on był sprawcą wypadku a nigdy w życiu takiego samochodu nie posiadał hehe :) Ogólnie znam 2 takie przypadki ze do polisy kogoś były wpisywanie zdarzenia które nie miały miejsca ale oczywiście nikt o tym nie wiedział :))
Forumowicz
 
Od: 3 sty 2010, 02:14
Posty: 192 (0/2)
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Auto: Była 626 2.0 DiTD Hachback 12.98 r
Ocenie Almera N16 2003
Mazda 3 BK (żony)

Postprzez Grzyby » 19 sty 2010, 15:29

sq2jul napisał(a):Dla przykladu z PZU czy HDI nigdy nie mialem

A ja miałem z obydwoma. W jednym przypadku jazda była z PZU żeby wydali zaświadczenie o zniżkach dla współwłaściciela (i gdyby nie fakt załatwiania wszystkiego na piśmie mało brakło żeby właściciel miał wypowiedzianą umowę a współwłaściciel nie otrzymał zaświadczenia). Z HDI miałem w 3 polisach błędne dane i żyję. A na ochodnym musiałem się pofatygować osobiście po świstek zaświadczający wysokość zniżek bo 2 razy pismo nie dotarło. Zresztą to które odebrałem miało błędy i pani poprawiała je przy mnie.
I nie zamierzam bynajmniej z tego powodu doradzać komukolwiek żeby przy kupnie OC omijał je szerokim łukiem jeśli okażą się najtańsze.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez sq2jul » 19 sty 2010, 15:42

W Hestii/MTU mialem ubezpieczone 2 swoje auta – w obydwoch przypadkach nie obylo sie bez problemow. W PZU chyba od zawsze swoje auta ma ubezpieczone moj ojciec (Polonez Caro przez kupe lat, potem od ~2004 do teraz Opel Vectra, od ~2-3 lat 2x GAZ 69, UAZ 469) z tego co wiem nigdy nie mial z nimi problemu. Ale jak widac roznie to bywa. Jeden ubezpieczy i nie ma zadnych problemow, kto inny ma caly czas pod gore z dana firma.
Smoki i gołe baby
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 21:15
Posty: 6700 (241/160)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: gnojarz & bezdasznik

Postprzez paaawel5 » 20 sty 2010, 19:38

Ze swojego doświadczenia mogę napisać (zanim pracuje gdzie pracuje to 2 lata pracowałem jako dealer ubezpieczeń w Warta/Samopomoc/Allianz/CU/Compensa/Genarali) wiec doświadczenia trochę było:
1. OC – brać każda firmę gdzie najtaniej – warunki regulowane ustawą i żadna firma nie może dać innych wszystkie maja takie same mogą mówić co chcą że lepiej itp ale to nie oni je regulują.
2. AC/KR – Warta, PZU, Allianz – te mogę polecić bo są wypłacalne, reszta np Samopomoc (nie oriętuje się na dzień dzisiejszy) ale ma próg 500 zł – jeśli wiec uszkodzi nam ktoś lusterko i zgłosimy ze swojego AC to pan rzeczoznawca wycenia nam na 499zł i ... sorry winetou my płacimy od 500zł – tracimy automatycznie 10% (niekiedy 20% zależy od firmy) zniżki i remontujemy z własnej kiesy.

Najlepszym rozwiązaniem jest trafić na kogoś (jeśli dojdzie do kolizji nie z naszej winy oczywiście) ubezpieczonego w PZU/Allianz – płaca i to nieźle i szybko CU tez swego czasu płaciło nieźle (teraz nie orientuje się) Compensa też zaczęła płacić (osobiście mam OC zawodu u nich bo płacą bez komisji lekarskiej tyle ile lekarz napisze uszczerbku za np złamanie tyle płacą – no wiadomo jeśli komuś kolega lekarz napisze naprawdę dużo za "byle co" to jest wtedy weryfikowane )

Co do kolegów co zawierają ubezpieczenia w Link/Mbank itp internetowych to niech nie zapominają że nie mając przy sobie potwierdzenia zawarcia ubezpieczenia dostają 50 zł za brak takowego dokumentu podczas kontroli (nikogo nie obchodzi że zapłaciłem ale jeszcze mi nie przysłali) i jeszcze jedno OPŁATA SKŁADKI NIE JEST POTWIERDZENIEM ZAWARCIA UBEZPIECZENIA – taki dokument nic podczas kontroli Policji nie mówi, jest to sprawa miedzy klientem a firmą ubezpieczeniową i nikogo nie obchodzi czy jest zapłacona rata czy nie – na polisie/potwierdzeniu widnieje okres od kiedy do kiedy ważne jest ubezpieczenie i to jest ważne i to należy mieć przy sobie.

A jeszcze jedno mało kto wie ze zniżki w OC przechodzą do każdej firmy a ponadto np Warta daje nowym klientom w AC 40% zniżki na dzień dobry jeśli w OC maja 60% (zresztą teraz coraz więcej firm tak robi)
natomiast Compensa daje do 40% zniżki w OC na "gębę" – czyli nie mając nic możemy mieć 40% nie przedstawiając żadnego potwierdzenia zniżek :) – jeśli spowodujemy szkodę zniżki są weryfikowane i musimy dopłacać różnicę.

trochę długa rozpiska ale może się przyda komuś :)
pozdr
ps.Mimo tego co ludzie mówią ubezpieczenie możemy wypowiedzieć do 1 dnia['/b] przed końcem!!
Ostatnio edytowano 20 sty 2010, 20:06 przez paaawel5, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lis 2008, 21:04
Posty: 268 (1/0)
Skąd: Dln Śląsk
Auto: Xedos 6 2.0 v6 98r.

Postprzez sq2jul » 20 sty 2010, 19:44

paaawel5 dzieki za te ciekawostki. Zastanawialo mnie to:

Co do kolegów co zawierają ubezpieczenia w Link/Mbank itp internetowych to niech nie zapominają że nie mając przy sobie potwierdzenia zawarcia ubezpieczenia dostają 50 zł za brak takowego dokumentu podczas kontroli (nikogo nie obchodzi że zapłaciłem ale jeszcze mi nie przysłali) i jeszcze jedno OPŁATA SKŁADKI NIE JEST POTWIERDZENIEM ZAWARCIA UBEZPIECZENIA – taki dokument nic podczas kontroli Policji nie mówi, jest to sprawa miedzy klientem a firmą ubezpieczeniową i nikogo nie obchodzi czy jest zapłacona rata czy nie – na polisie/potwierdzeniu widnieje okres od kiedy do kiedy ważne jest ubezpieczenie i to jest ważne i to należy mieć przy sobie.


Tego wlasnie sie obawialem... Na szczescie przez ten okres nie mialem zadnej kontroli. Jednak 'broker' ubezpieczeniowy zapewnial mnie, ze wystarczy dowod wplaty dopoki nie bede mial potwierdzenia od TU. Widac, czasem warto sie dowiedziec takich rzeczy u zrodla.. ;) Wiesz jak wyglada sprawa gdybym w takim przypadku spowodowal kolizje?
Smoki i gołe baby
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 21:15
Posty: 6700 (241/160)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: gnojarz & bezdasznik

Postprzez noucamp » 20 sty 2010, 19:57

sq2jul napisał(a):Nie bierz Hestii!!

a ja mam same dobre doświadczenia :) dają -10% na OC jak masz chatę ubezpieczoną u nich. Ja mam -70% zniżek :)
GO BIG OR GO HOME
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 wrz 2007, 14:27
Posty: 1619
Skąd: Gdańsk
Auto: Silvia power :*

Postprzez paaawel5 » 20 sty 2010, 20:19

noucamp napisał(a):a ja mam same dobre doświadczenia :) dają -10% na OC jak masz chatę ubezpieczoną u nich. Ja mam -70% zniżek :)


To dealer mydli ci oczy kolego poczytaj trochę ustawę o ubezp a dowiesz się że 60% to max zniżka w OC i nikt w żaden sposób nie może dać więcej choćby stawał na głowie.
Dotyczy to oczywiście OC
dodatkowe zniżki 5% za kontynuacje
10% za "znajomość z księdzem" itd to zniżki marketingowe w żaden sposób nie wliczające się do zniżki za OC (oczywiście uzyskujemy takowe zniżki ale to dobra wola dealera/brokera dawana w celu zatrzymania Nas przy sobie)
jeśli by tak było to mała symulacja:
1. 60% zniżki w OC
2. 5% zniżki kontynuacja
3. 10% zniżki dyrektorskiej (niektórzy agenci/brokerzy dysponują takowymi)
4. 20% dla klientów w wieku 40-50 lat mających bezszkodowy przebieg ubezpieczenia (Warta miała taka zniżkę)
5. 5% drugi pojazd w firmie

dało nam to 100% czyli ubezp za darmo – stawiam skrzynkę wódy jeśli ktoś w takowy sposób uzyska swoje ubezpieczenie :)
poza tym każda firma ma próg (najczęściej 30% składki podstawowej – niekiedy udaje się zejść do 25% za zgodą dyrektora firmy) czyli: Cena ubezp dla osoby bez zniżek ani zwyżek x 30% = nasza składka po max zniżkach na jakie firma sobie może pozwolić
Nie oszukujmy sie nikt nikomu za darmo nie da a firmy z czegoś muszą żyć :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lis 2008, 21:04
Posty: 268 (1/0)
Skąd: Dln Śląsk
Auto: Xedos 6 2.0 v6 98r.

Postprzez Siw-y » 20 sty 2010, 20:28

paaawel5 napisał(a):jeśli by tak było to mała symulacja:
1. 60% zniżki w OC
2. 5% zniżki kontynuacja
3. 10% zniżki dyrektorskiej (niektórzy agenci/brokerzy dysponują takowymi)
4. 20% dla klientów w wieku 40-50 lat mających bezszkodowy przebieg ubezpieczenia (Warta miała taka zniżkę)
5. 5% drugi pojazd w firmie

dało nam to 100% czyli ubezp za darmo

Coś mi się wydaje, że źle liczysz :P
Z tego co się kiedyś dowiadywałem to najpierw wyliczane jest podstawa, potem zniżka za bezszkodowość czyli w tym wypadku te 60%, reszta zniżek jest już od kwoty składki czyli załóżmy za kontynuację 5% ale nie od całej kwoty tylko od tych 60%

A teraz na liczbach

podstawa to załóżmy 1000 zł czyli składka 60% zniżki to będzie 400 zł i za kontynuację to będzie miej o 5% od tych 400 zł a nie od 1000
czyli będzie to 398 zł a nie 350 :P
I tak dalej, i kwota będzie różna w zależności w jakiej kolejności będą liczyć zniżki :]
Obrazek
¼ – 16,851s
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2006, 13:36
Posty: 9625 (2/41)
Skąd: Warszawa
Auto: présidentiel

Postprzez noucamp » 20 sty 2010, 22:17

paaawel5 napisał(a):To dealer mydli ci oczy kolego

może masz rację :( ale 420 zł rocznie za 200sx'a to nie wygórowana cena :P szczególnie że w PZU płaciłem 980 zł za rok ;]
GO BIG OR GO HOME
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 wrz 2007, 14:27
Posty: 1619
Skąd: Gdańsk
Auto: Silvia power :*

Postprzez DamianMX6 » 20 sty 2010, 23:36

noucamp napisał(a):
paaawel5 napisał(a):To dealer mydli ci oczy kolego

może masz rację :( ale 420 zł rocznie za 200sx'a to nie wygórowana cena :P szczególnie że w PZU płaciłem 980 zł za rok ;]



i co masz w tym "pakiecie"?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 mar 2008, 14:43
Posty: 994 (0/1)
Auto: MX6 MAZDASPEED

Postprzez noucamp » 20 sty 2010, 23:47

DamianMX6 napisał(a):i co masz w tym "pakiecie"?

OC i NW
GO BIG OR GO HOME
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 wrz 2007, 14:27
Posty: 1619
Skąd: Gdańsk
Auto: Silvia power :*

Postprzez Grzyby » 21 sty 2010, 10:21

Dobra, koniec dobrego bo jak zwykle temat się rozjechał i zaczyna byuć o wszystkim.

Mamy przyklejony temat o ubezpieczeniach.

A ten, proszę moderatora o skoszowanie.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez seba8 » 21 sty 2010, 18:47

paaawel5 napisał(a):OPŁATA SKŁADKI NIE JEST POTWIERDZENIEM ZAWARCIA UBEZPIECZENIA – taki dokument nic podczas kontroli Policji nie mówi, jest to sprawa miedzy klientem a firmą ubezpieczeniową i nikogo nie obchodzi czy jest zapłacona rata czy nie – na polisie/potwierdzeniu widnieje okres od kiedy do kiedy ważne jest ubezpieczenie i to jest ważne i to należy mieć przy sobie.

A jeszcze jedno mało kto wie ze zniżki w OC przechodzą do każdej firmy a ponadto np Warta daje nowym klientom w AC 40% zniżki na dzień dobry jeśli w OC maja 60% (zresztą teraz coraz więcej firm tak robi)
przed końcem!![/b]


1. oplata skladki ubezpieczenia jest potwierdzeniem zawarcia ubezpieczenia, ponadto wykupione ubezpieczenie a nieoplacone jest wazne.
2.ze znizkami to jest tak, ze w roznych firmach jest roznie, jedne daja 10% za rok inne 7,5% inne 5%. W dodatku jest tak, ze np. w link4 znizek na AC masz tyle co na OC, wiec to co napisales nie jest niczyc super ;)
Początkujący
 
Od: 19 sie 2009, 12:15
Posty: 11

Postprzez paaawel5 » 21 sty 2010, 19:55

dokładnie Siwy o taki sposób liczenia jak podałes chodzi :) ale 5% z 400 to 20 zł wiec 380 a nie 398 :P ;)
ja napisałem to w taki sposób zeby uczulic na to ze niema wiecej niż 60% w OC tak jak sugerowali koledze noucamp któremu wyszło 70% na OC z info od ubezpieczyciela zeby nie dodawać sobie innych zniżek do OC
(sorki jeśli wyszło mało czytelnie i zrozumiale) :P

co do kolegi seba8 to kolega jest w dużym błędzie – dot punktu 1
nie jest potwierdzeniem zawarcia ubezpieczenia OC pojazdu sama opłata – za sam druk opłaty bez wpisanego na nim okresu ubezpieczenia wystawiam 50 zł mandatu podczas kontroli (wiem co pisze bo pracowałem 2 lata w ubezp i nie pisze tego złośliwie tylko informacyjnie zeby sie nikt nie zdziwił jak podczas kontroli dostanie 50 zł, my wróżkami nie jesteśmy zeby wiedzieć ze ta opłata to akurat za samochód jest 2 rata i ubezp jest napewno ważne – data sie liczy podczas kontroli do kiedy ważne a na "gębe" że ważne nikt nikomu nie uwieży, tak samo kolego Twoje ubezp życiowe itp możesz sobie na 10 lat do przodu zapłacic ale jesli na polisie data ważności wygaśnie nikt ci zadnego odszkodowania nie zapłaci bo warunki dla danego ubezpieczenia wyraźnie mówia ze do tego dnia jest ważna polisa – chyba ze jest wystawiana bezterminowo – do puki płace doputy mam ale w OC pojazdu takowych niema, każda kontynuacje trzeba podpisać), co do ważności ubezpieczenia to wątpie zeby jakiś dealer/agent wydał ubezpieczenie klientowi bez opłacenia składki/1 raty
I tak jak pisze podczas kontroli nie interesuje nas czy jest opłacona 2 rata!! liczy sie okres ubezpieczenia i jesli jakis policjant upiera sie ze ma byc rata opłacona i musi być kwit na to to niech pisze wniosek do sądu o ukaranie a na pewno macie wygrana w kieszeni.

kolego sq2jul jeśli spowodował byś w tym okresie kolizje dostajesz 50 zł dodatkowo za brak przy sobie potwierdzenia zawarcia ubezpieczenia a Policja kieruje zapytanie do funduszu gwarancyjnego czy posiadasz wogóle ubezpieczenie jeśli tak to 50 zł tak jak napisałem (za brak podczas kontroli – jeszcze w 1 połowie 2009 była za to nawet laweta, teraz na MKK sie kończy) jesli nie tu zaczynaja sie grube schody i kary ....
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lis 2008, 21:04
Posty: 268 (1/0)
Skąd: Dln Śląsk
Auto: Xedos 6 2.0 v6 98r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki