Ubezpieczenie samochodu OC AC NW (wątek zbiorczy)

Zagadnienia prawne i porady w różnych sytuacjach drogowych.

Postprzez sniper » 19 kwi 2012, 13:40

rafal77 napisał(a):Mam nadzieje że na naszym forum takich agentów nie ma za dużo <co?>

Pewnie kilku jest... jestem też i ja ale namawiał Cię do niczego nie bede;)

Chcesz mieć dobre ubezpieczenie?... jeśli nie chce Ci się studiować ogólnych warunków poszukaj u siebie w miejscowości osoby, która ma zasób wiedzy większy niż tylko wklepać dane auta do kalkulatora i podać kwotę i która na pytanie o zakres ubezpieczenia odpowie coś więcej niż tylko tyle, że "to wszystko to samo co u innych".
Jeśli zawierasz ubezpieczenie przez direct sprawdz czy to co mówi konsultant jest zgodne z ogólnymi warunkami bo często mam wrażenie, że Ci ludzie tam pracujący są zatrudniani z łapanki.

Co powinno posiadać dobre ubezpieczenie?
1. najlepiej wariant tzw. allrisc czyli ubezpieczenie od wszystkiego (co nie jest wyłączone w ogólnych warunkach).
2. wykupione udziały własne w szkodach
3. wykupiona amortyzacja części
4. brak dziwnych zapisów w OWU typu ograniczenia w wypłatach po złamaniu przepisów np przekroczeniu prędkości, przekroczeniu linii ciągłej itp.
5. fajny assistance, ktory będzie działał już od domu i gdzie nie będziesz musiał przepychać auta kilka km kiedy wystapi awaria bo holownik nie dojedzie jeśli do awarii doszło np mniej niż 30km od miejsca zamieszkania.

Zorientuj się również o możliwość połączenia ubezpieczenia auta z np ubezpieczeniem majątku... często zdarza się tak, że ubezpieczenie auta razem z domem wychodzi taniej niż ubezpieczenie samego auta.

i jeszcze jedno.. od niedawna istnieje możliwość sprawdzenia szkodowości polis u innych ubezpieczycieli więc nie warto ukrywać szkód bo może to mieć wpływ na późniejsze dopłaty, lub likwidację szkody.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 7 wrz 2010, 18:28
Posty: 18
Skąd: Stalowa Wola
Auto: M6 2.0i 16V 141KM `04

Postprzez rafal77 » 20 kwi 2012, 08:17

Dzięki za rady ale może konkretnie które Ty byś towarzystwa polecał,mam nadzieje że poradzisz jako kolega z forum a nie agent <co?> :)
Początkujący
 
Od: 14 kwi 2012, 21:40
Posty: 10
Auto: przymiarka Mazda 6 136PS 2,0 XENON SKÓRA KLIMATRONIK

Postprzez sniper » 20 kwi 2012, 09:50

Ja osobiście swoje ubezpieczenie mam w ERGO HESTIA – pakiet Hestia7 gdzie ubezpieczenie mieszkania wyszlo mi praktycznie gratis. Nie jest to ubezpieczenie allrisc ale zakres jak najbardziej w porządku a i ja jak i klienci bardzo zadowoleni z likwidacji szkód (chociaż na pewno znajdą się też osoby niezadowolone jak wszędzie)
Ostatnio również Generali ciekawie wygląda jeżeli chodzi o zakres – all risc chociaz zakres assistance mniejszy niż w HESTII.
Również ciekawie wygląda sprawa w HDI ASEKURACJA – zakres allrisc i np jesli masz max znizekfajna i tania opcja ochrony utraty zniżki (w razie wystapienia nawet 2 szkod nie tracisz znizki).

Z doświadczeń klientów nie moge polecić np WARTA.. nie wiem dlaczego ale przez 10 lat wszystko co słyszę od klientów o nich to złe rzeczy.. (mam nadzieję, że nie zostanę zjedzony przez osoby zadowolone z likwidacji w warcie bo na pewno też takie są;)

PZU – stawki w granicach średnich zadowolenie klientów 50/50

Ciekawie zapowiadają się informacje z PROAMA – chcą likwidowac szkody w 7 dni ograniczają koszty powoływania likwidatorów – oględziny większości szkód robi sam klient i wysyła zdjęcia... jednak to nowość na rynku i nie mam jeszcze informacji jak to działa w praktyce, ale z drugiej strony wlasnie dlatego, ze to nowosc raczej nie beda robic problemow zeby na starcie nie popsuc sobie opinii...

Nie da się polecić tak z góry czegoś ponieważ składki kalkulowane są na konkretne kody pocztowe, konkretne marki i modele aut, właścicieli i multum innych czynników i to co u mnie jest tanim i dobrym ubezpieczeniem u Ciebie może być dobrym i...drogim...
Po prostu znajdz jakiegoś dobrego i zaangażowanego agenta, który nie podchodzi szablonowo do sprawy a najlepiej multi i w jednym miejscu będziesz miał oferte paru firm + wyjasnienie różnic i przedstawienie opcji... i nie kieruj się tylko składką ale również zakresem...
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 7 wrz 2010, 18:28
Posty: 18
Skąd: Stalowa Wola
Auto: M6 2.0i 16V 141KM `04

Postprzez rafal77 » 22 kwi 2012, 13:14

A powiedzcie mi czy macie jakieś doświadczenia z Pzu Minikasko dokładnie mi chodzi co obejmuje takie ubezpieczenie i czy są jakieś problemy z odszodowaniem
Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 14 kwi 2012, 21:40
Posty: 10
Auto: przymiarka Mazda 6 136PS 2,0 XENON SKÓRA KLIMATRONIK

Postprzez Grzyby » 22 kwi 2012, 23:21

rafal77 napisał(a):co obejmuje takie ubezpieczenie

Sprawdź w OWU. Jest dokładnie opisane.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Windykator » 26 kwi 2012, 12:26

Ja ze swojej strony mogę polecić
Generali
Ergo Hestie
Warte
PZM
Compense

Odradzam PZU, HDI (mimo, że mam ich w swojej ofercie) i wszystkie directy też odradzam jeżeli chodzi o AC.
MiSieK

UBEZPIECZENIA – PAKIETY DEALERSKIE – TANIE OC – Warszawa – 602 266 734 – gg: 2897881

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 lip 2009, 13:07
Posty: 51
Skąd: Wawa
Auto: Si

Postprzez carlos23 » 28 kwi 2012, 07:51

Witam. Proszę o doradzenie mi wyboru ubezpieczyciela. Mieszkam w Bydgoszczy, 31 lat, 1 auto, M6 2.0 w benzynie...chciałbym OC i AC ale jak spojrzałem na ceny to tylko głowa mnie rozbolała <płacze> ..z góy dziękuję :D
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 19 mar 2012, 10:31
Posty: 19
Skąd: Bydgoszcz
Auto: obecnie brak

Postprzez rafal700 » 14 maja 2012, 11:14

korzystał ktoś z ubezpieczenia assistance np na 30-60 dni ? np. pzu oferuje taki pakiet.
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2010, 17:39
Posty: 268 (0/1)
Auto: Mazda 323f bj 2001r
1.6 98KM

Postprzez Mephic » 31 maja 2012, 13:07

To ja ze swojej strony polecę Allianz. Ubezpieczam u nich 4-te auto i wszystko jest OK :) Wystarczyło trafić na uczciwego agenta, który bardzo sprawnie przeprowadza przez meandry OWU :)

Tanio nie jest, ale mam zwyżkę ze względu na fakt, że nie mam 29 lat, a i w jednym aucie miałem szkodę (wymiana kluczyka) więc nie ma pełnej zniżki.

Nie zmienia to faktu, że gienki z Axy wyliczyły mi ubezpieczenie 600 zł tańsze ale... z udziałem własnym (i to mimo próśb, żeby nawet o tym nie myśleć)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 maja 2012, 14:04
Posty: 157 (0/1)
Skąd: Kraków
Auto: Peugeot 308 SW 2015 1.2 130 KM PureTech
Nissan Qashqai 2017 1.2 115 KM N-Connecta

Postprzez adis555 » 11 cze 2012, 17:40

Kończy mi się pierwszy rok OC na mojej Madzi. Pierwsze ciężko zarobione 10% zniżki. Postanowiłem więc, mając poprzednie ubezpieczenie w PZU, poszukać innych tańszych rozwiązań. Zwiedziłem dwie firmy ubezpieczeniowe typu 20in1. Po przeliczeniu okazało się, że niektóre firmy liczą sobie nawet 75% zwyżki OC za wiek. Mam 22 lata. Najtańsze ubezpieczenie jakie zostało mi wyliczone to około 2 tyś złotych. Wyszedłem od razu i pojechałem do przedstawiciela PZU. Po wyliczeniu kontynuacji OC pani zaproponowała mi kwotę 1800 zł. Wcześniej sprawdzałem w kalkulatorze OC PZU online i wychodziło 1400 na 1 ratę oraz około 1600 na dwie. Spytałem skąd wynika taka różnica przez internet i w siedzibie PZU. Pani wykonała telefon i poinformowała mnie, że przez internet są jakieś zniżki a ja mam zaległe 56 zł za NNW. Fajnie, tylko że na mojej polisie nie było NNW. Ale mniejsza po prostu jakiś bajzel w papierach mają jak zwykle.

Podsumowanie:
Dla młodych kierowców polecam PZU przez internet, ewentualnie w siedzibie firmy. PZU jako jedyne nie ma horendalnie wysokich zwyżek za wiek. Nie wiem jak wypada dla starszych osób ale naprawdę polecam sprawdzić w kalkulatorze online PZU.
SALT is love, SALT is life.
Klubowicz
 
Od: 27 maja 2011, 11:15
Posty: 1430 (76/77)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: mydelniczka

Postprzez Grzyby » 12 cze 2012, 02:40

adis555 napisał(a):Zwiedziłem dwie firmy ubezpieczeniowe typu 20in1. Po przeliczeniu okazało się, że niektóre firmy liczą sobie nawet 75% zwyżki OC za wiek.

Szukając samego OC powinieneś uderzać do directów.
Były jakieś nawet polecane dla osób bez zniżek/z niskimi zniżkami.
Idąc do multiagencji jak to zrobiłeś niekoniecznie zaproponowano Ci dobre rozwiązania (a np. firmy na których agent miał dobrą prowizję).
adis555 napisał(a):PZU jako jedyne nie ma horendalnie wysokich zwyżek za wiek.

Odważne twierdzenie <lol>
Osobiście jestem mocno zaskoczony twierdzeniem że PZU jest najtańsze w tym przypadku :p – szczególnie, że tak naprawdę nie rozmawiałeś z żadną inną firmą, a jedynie z pośrednikami.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez adis555 » 12 cze 2012, 12:03

Przetestowałem wszystkie kalkulatory online wszystkich wiodących firm. Jak wiadomo, w dzisiejszych czasach przez internet jest zawsze taniej niż u przedstawiciela firmy. Dlatego stwierdzam, że w moim przypadku już po raz drugi najtańsze było PZU. <cisza>
SALT is love, SALT is life.
Klubowicz
 
Od: 27 maja 2011, 11:15
Posty: 1430 (76/77)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: mydelniczka

Postprzez malutka » 12 cze 2012, 13:32

Ostatnio rozmawialiśmy o ubezpieczeniach i nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba właśnie PZU ma zwyżkę za wiek kierowcy, ale jeśli ta osoba ma prawko już 3 lata to nie liczą tej zwyżki. Chociaż podkreślam, że nie wiem czy dobrze zapamiętałam.

Z ubezpieczeniami jest jak w kalejdoskopie. Są ściśle określone zasady, ale na dobrą sprawę każda firma ma jakieś własne zniżki/zwyżki. Trzeba szukać :)

W zeszłym roku najlepszą ofertę (dla mnie) miało Liberty. W tym przerzucam się na PZU, ale to dlatego, że biorę pakiet z AC.
Obrazek
good girls go to heaven bad girls go everywhere...
bad girl ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2006, 12:20
Posty: 5102 (265/152)
Skąd: Warszawa
Auto: マツダ MX-6 2.0 FS '92

Postprzez Ravfal » 12 cze 2012, 20:49

Jezeli chodzi o tanie OC dla mlodych kierowcow to sprawdz oferte YouCanDrive. Mi tam wyszli najtaniej.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 cze 2011, 17:10
Posty: 49 (1/0)
Skąd: Legnica
Auto: Mazda 6 GY 2.0 Diesel (CiTD) 121 KM 2004 r.

Postprzez Grzyby » 12 cze 2012, 23:14

adis555 napisał(a):Przetestowałem wszystkie kalkulatory online wszystkich wiodących firm.

Czyli tak naprawdę NIC nie sprawdziłeś.
Wielokrotnie tutaj opisywano, że telefoniczne wyliczenia znacznie różniły się na korzyść ubezpieczonego w stosunku do kalkulatorów :P
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez adis555 » 12 cze 2012, 23:29

YouCanDrive nie ubezpiecza mx-3. Nie pytaj dlaczego.
SALT is love, SALT is life.
Klubowicz
 
Od: 27 maja 2011, 11:15
Posty: 1430 (76/77)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: mydelniczka

Postprzez nemi » 13 cze 2012, 08:14

Grzyby napisał(a):Czyli tak naprawdę NIC nie sprawdziłeś.
Wielokrotnie tutaj opisywano, że telefoniczne wyliczenia znacznie różniły się na korzyść ubezpieczonego w stosunku do kalkulatorów :P

Sądzę, że mimo wszystko daje to wgląd w sytuację... Wiesz, która firma jest droższa, a która tańsza i możesz mieć nadzieję, że od tego co zobaczyłeś będziesz w stanie coś utargować. Jeśli firma A oferuje ubezpieczenie za 2000 zł, a firma B oferuje je za 1500 zł, to do firmy A chyba nawet nie ma sensu dzwonić ;)?
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Mephic » 13 cze 2012, 09:23

nemi napisał(a):
Grzyby napisał(a):Czyli tak naprawdę NIC nie sprawdziłeś.
Wielokrotnie tutaj opisywano, że telefoniczne wyliczenia znacznie różniły się na korzyść ubezpieczonego w stosunku do kalkulatorów :P

Jeśli firma A oferuje ubezpieczenie za 2000 zł, a firma B oferuje je za 1500 zł, to do firmy A chyba nawet nie ma sensu dzwonić ;)?


Tyle, że niekoniecznie...

U mnie zawsze wyliczenie przez internet (to tzw. szacunkowe) wychodzi na moją korzyść w stosunku do sytuacji rzeczywistej, mimo że dane wpisuję poprawne...

Ostatnio ubezpieczając Madzię we wspomnianej już wcześniej Axie przez internet za pakiet OC+AC wyszło 2,250 zł. Rzeczywistość brutalnie to zweryfikowała.

Te wszystkie kalkulatory i inne narzędzia służące do omamienia klienta tracą sens w momencie, kiedy siądzie się z zaprzyjaźnionym agentem lub najlepiej prawnikiem i przeanalizuje umowę zawartą z towarzystwem ubezpieczeniowym. Tysiące kruczków, wyłączeń czy niuansów, których przeciętny Kowalski nie dostrzeże.

Jeśli ktoś mówi mi, że ma 25 lat, 5 lat bezszkodowej jazdy i swoją 5 letnią Madzię ubezpieczył w pakiecie OC/AC za 2,5k to nawet śmiać się nie mam siły.

Jakość ubezpieczyciela weryfikuje się dopiero w momencie wypłaty odszkodowania. Nic za darmo.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 maja 2012, 14:04
Posty: 157 (0/1)
Skąd: Kraków
Auto: Peugeot 308 SW 2015 1.2 130 KM PureTech
Nissan Qashqai 2017 1.2 115 KM N-Connecta

Postprzez nemi » 13 cze 2012, 10:04

Mephic napisał(a):U mnie zawsze wyliczenie przez internet (to tzw. szacunkowe) wychodzi na moją korzyść w stosunku do sytuacji rzeczywistej, mimo że dane wpisuję poprawne...

...co gorsze u mnie też ;). W kalkulatorze na siłę często masz udział własny chociażby, możesz nie mieć wyboru likwidacji szkody [serwisowy/kosztorysowy] i dlatego jest tak tanio.
Ja się ostatnio w Avivie zdziwiłem i lekko mnie zamurowało jak usłyszałem kalkulację przez telefon, bo wcześniej sprawdziłem przez internet i było taniej jak obliczyłem składkę samodzielnie, więc to twierdzenie...
Grzyby napisał(a):Wielokrotnie tutaj opisywano, że telefoniczne wyliczenia znacznie różniły się na korzyść ubezpieczonego w stosunku do kalkulatorów

...bywa na wyrost.
W dodatku w rozmowie telefonicznej już pojechałem po bandzie, że w takim razie u konkurencji znalazłem tańszą ofertę, którą przedstawiłem i starałem się wywrzeć na sprzedawcy wrażenie, że mam ich w d*** w takim razie. Do tej pory zawsze mi się udawało nieźle utargować, czy to w sytuacji ubezpieczania auta czy też abonamentu telefonicznego, a tutaj <dupa>.
Ostatecznie musiałem zrezygnować z całkowicie pełnej opcji w Avivie (rok wcześniej miałem wszystko, co oferowali oprócz ochrony zniżek), zdecydowałem się na drobny udział własny i... pożyczyłem kartę kredytową od kolegi, żeby mieć jeszcze 5% taniej.

Bardzo możliwe, że ubezpieczenie takie samo jak w kalkulatorze nabyłbym taniej w rozmowie telefonicznej, ale tak naprawdę dostajemy najgorszą opcję tego ubezpieczenia.

Jeśli ktoś mówi mi, że ma 25 lat, 5 lat bezszkodowej jazdy i swoją 5 letnią Madzię ubezpieczył w pakiecie OC/AC za 2,5k to nawet śmiać się nie mam siły.

Ja 4 letniego Mondeo w wieku 26 lat ubezpieczyłem za <1500 w Avivie ;). Fakt, że miałem więcej bezszkodowej jazdy.
A na dzień dzisiejszy wyliczyli mi już ponad 1700 zł i to w kalkulatorze on-line :(.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Mephic » 13 cze 2012, 10:31

nemi napisał(a):Ja 4 letniego Mondeo w wieku 26 lat ubezpieczyłem za <1500 w Avivie ;). Fakt, że miałem więcej bezszkodowej jazdy.
A na dzień dzisiejszy wyliczyli mi już ponad 1700 zł i to w kalkulatorze on-line :(.


Hmm... no to albo na zaniżoną wartość albo nie wiem jak :) Przy wyłączeniu wszelkich udziałów własnych, pełne ubezpieczenie bez kruczków (pakiet OC+AC) kiedy auto zarejestrowane było na mojego ojca (pełna zniżka plus dodatkowe 10% za ubezpieczenie na mieszkanie) w Allianz ubezpieczenie 6 letniego Mondeo wysżło prawie 2100. W Axie, Link4, Warcie i PZU były takie ceny, że w ogóle nie było o czym rozmawiać.

Nie znam Avivy – nie wiem jak z wypłacalnością ale wydaje się, że to bardzo, bardzo podejrzanie tanio. :)

Inna sprawa, że jedną rzecz już u każdego ubezpieczyciela słyszałem – ubezpieczyć tanio Mazdy się po prostu nie da (w ich wewnętrznych przepisach naprawdę wiele zależy nie tylko od wieku i wartości ale i marki samochodu).
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 maja 2012, 14:04
Posty: 157 (0/1)
Skąd: Kraków
Auto: Peugeot 308 SW 2015 1.2 130 KM PureTech
Nissan Qashqai 2017 1.2 115 KM N-Connecta

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki