Ubezpieczenie samochodu OC AC NW (wątek zbiorczy)

Zagadnienia prawne i porady w różnych sytuacjach drogowych.

Postprzez nemi » 13 cze 2012, 10:43

Mephic napisał(a):Hmm... no to albo na zaniżoną wartość albo nie wiem jak

W Avivie nie deklaruje się wartości – jest to aktualna wartość według Eurotaksu lub czegoś w tym stylu.

Mephic napisał(a):Nie znam Avivy – nie wiem jak z wypłacalnością ale wydaje się, że to bardzo, bardzo podejrzanie tanio.

Najpierw sprawdziłem rankingi... Nie jest to czołówka ubezpieczycieli i pewnie trochę bym się musiał u nich pobujać z wyrwaniem kasy, ale można uznać firmę jako taką do przełknięcia.

Mephic napisał(a):Inna sprawa, że jedną rzecz już u każdego ubezpieczyciela słyszałem – ubezpieczyć tanio Mazdy się po prostu nie da

Dwa lata temu zmieniałem auto i korzystając z kalkulatorów on-line starałem się oszacować kwotę, jaką bym musiał wydawać mając Mazdę 6 (rok 2003) lub Mondeo (2006) – oba auta o tej samej wartości. Mondeo wychodziło mi między 1500-2000 zł, natomiast Mazda 3000+ zł. Nie wiem jak jest na dzień dzisiejszy, ale może być sporo prawdy w tym co piszesz ;).
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Mephic » 13 cze 2012, 12:22

No, ubezpieczenie mojej przerosło moje najśmielsze oczekiwania :) Ale przynajmniej śpię spokojnie :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 maja 2012, 14:04
Posty: 157 (0/1)
Skąd: Kraków
Auto: Peugeot 308 SW 2015 1.2 130 KM PureTech
Nissan Qashqai 2017 1.2 115 KM N-Connecta

Postprzez rajtkezjusz » 15 cze 2012, 10:03

nemi napisał(a):Najpierw sprawdziłem rankingi... Nie jest to czołówka ubezpieczycieli i pewnie trochę bym się musiał u nich pobujać z wyrwaniem kasy, ale można uznać firmę jako taką do przełknięcia.


to była firma znana jako Commercial Union-też mam w Aviva,konkurencyjnie dość,ale chyba Liberty ma coś takiego w AC jak gwarancja wypłacanej sumy,czyli jak dziś ubezpieczamy i wartość ustalamy na np 20 tys,o jezeli auto zginie po 362 dniach to nie dostaniesz ileś tam procent wynikające z katalogu Eurotax ,ale 20 tys ,bo na taka sume sie umówiłeś--ale szczegóły w regulaminie Liberty
rajtkezjusz
 

Postprzez Windykator » 19 cze 2012, 16:55

Dawno pisałem, że wszystkie kalkulatory internetowe, a w szczególności takie co to porównują kilka-kilkanascie firm jednocześnie, to jest jedno wielkie g*wno. Warunki, zakresy, czy taryfy zmieniają się tak często, że do takiego kalkulatora musiałby być zatrudniony specjalnie informatyk, który codziennie miał by kupę roboty. A prawda jest taka, ze ktoś przygotowywuje aplikację (porównywarkę) i ma conajwyżej w umowie aktualizację raz w miesiącu max.
Dlatego najlepiej samemu się udać do multiagencji (lub załatwić to mailowo, czy telefonicznie), a jak nadal będzie drogo, to uderzyć do directów. Tylko trzeba pamiętać też o tym, że u nich z wypłacalnością jest słabo.
MiSieK

UBEZPIECZENIA – PAKIETY DEALERSKIE – TANIE OC – Warszawa – 602 266 734 – gg: 2897881

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 lip 2009, 13:07
Posty: 51
Skąd: Wawa
Auto: Si

Postprzez HUKE » 25 lip 2012, 19:36

Witam,

tak jak pisze Windykator największym problemem porównywarek jest to, że działają one na standardowych tabelach, nieuwzględniających dodatkowych zniżek. Dodatkowe zniżki mogą być przyznawane np. za niski przebieg, za posiadanie małoletniego dziecka, za wykupienie dodatkowego ubezpieczenia majątkowego np. domu, mieszkania czy firmy. Zniżki te mogą dochodzić nawet do 20% czego porównywarka nie uwględni. Poza tym multiagencja ma jeszcze możliwość negocjowania z towarzystwami ubezpieczeniowymi i w niektórych przypadkacj można jeszcze uzykać dodatkowe parę procent extra mniej na składce.

Pamiętajcie również przy porównywaniu cen ubezpieczenia aby zwrócić uwagę na sumę ubezpieczenia samochodu w Auto Casco. Różnice mogą być naprawdę znaczne. Co z tego, że otrzymacie w wyniku porównania mniejszą składkę jeżeli była ona liczona od mniejszej wartości samochodu.

Poniżej tabelka z wybranymi składkami, które mogę Wam zaproponować w mojej multiagencji. Składki te nie uwzględniają dodatkowych zniżek, o których pisałem powyżej. Możecie je porównać z tym co otrzymacie w porównywarce internetowej.

Obrazek

Jeżeli macie jakieś pytania związane z zawiłościami OWU lub wypłatą świadczenia chętnie pomogę.

Pozdrawiam

Piotr
HUKE
 

Postprzez kochin » 16 sie 2012, 10:34

Szukam ubezpieczenia OC plus AC tylko "kradzieżowe" i od zdarzeń losowych. Kojarzy ktoś może który ubezpieczyciel ma coś takiego w ofercie? W PZU jest miniCasco ale nie mogę wykonać kalkulacji online więc pewnie dziś tam przedzwonie. Zna ktoś może jakieś podobne oferty którymi warto się zainteresować?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 paź 2011, 09:32
Posty: 41
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 6 2.0 PB GG hatchback 2003r.

Postprzez lukaszm » 24 sie 2012, 19:14

hej. Mam pytanko orientuje się ktoś ile wynosi okres zwyżki za szkodową jazdę? Poprzednim autem w 2009 rok miałem kolizję w 1 roku ubezpieczenia auto było zarejestrowane na mnie i Tatę w Warta (mieliśmy podział czy jakoś tak się to nazywało bo na zaświadczeniu przebiegu polisy ja miałem wpisaną szkodę, a Tata nie), w 2010 roku sprzedaliśmy auto. Obecne jest zarejestrowane tylko na Tatę chciałbym zacząć w końcu zbierać zniżki, lecz jak się kiedyś dowiadywałem jest jakiś okres w którym będę miał zwyżkę za ten incydent.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2008, 21:04
Posty: 1902 (6/4)
Skąd: Siemianowice Śląskie
Auto: Hyundai i40 2.0 2014 kombi
VW Polo 6N 1.0 1999
eks: Mazda3 BK Active 1.6 MZR Z6 2005
eks: Fiat Seicento Young 0.9 1999

Postprzez sniper » 27 sie 2012, 18:37

Nie ma generalnej zasady, która miałaby tu zastosowanie.
Często jest tak, że tracisz uprawnienia do zniżki (oraz zwyżki) jeśli masz przerwę w ubezpieczeniu przekraczającą 2 lata i w takim przypadku startujesz od 0%.
Czasami jest tak, że firmy ubezpeiczeniowe biorą pod uwagę ostatnie 5 (lub inny okres) lat przebiegu ubezpieczenia bez względu na występujące w nich przerwy i tu możesz mieć zaliczoną zwyżkę jeśli Twój przebieg wynosi jeden szkodowy rok...

Musisz pochodzić i popytać a najlepiej odwiedź jakąś multiagencje... w ostatnim czasie tak bardzo zróżnicowało sie podejście firm do przebiegów ubezpieczenia, że nie można prosto odpowiedzieć na Twoje pytanie... każda firma ma swoje podejście do zniżek i w jednej dostaniesz promocyjnie zniżkę w innej startujesz od zera a jeszcze w innej będziesz miał zwyżke...

Jedno jest pewne... nie ukrywaj tej szkody – w tej chwili już bardzo łatwo sprawdzić szkodowość w bazie Funduszu Gwarancyjnego.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 7 wrz 2010, 18:28
Posty: 18
Skąd: Stalowa Wola
Auto: M6 2.0i 16V 141KM `04

Postprzez inzmbl » 2 wrz 2012, 22:27

Witam – mam pytanko.

Jestem razem z mamą (:P która ma 60% zniżek) współwłaścicielem 2 Magdalen. Pytanie jest proste:

Jeśli pożyczę którąś siostrze lub ojcu i spowodują stłuczkę Z ICH WINY to jakie są konsekwencje?

Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2011, 01:45
Posty: 109
Skąd: Toruń
Auto: Mazda 626 GE 97 2.0i FS
626 GE 94 1.8 FP 230kkm

Postprzez lukaszm » 2 wrz 2012, 22:59

inzmbl napisał(a):Witam – mam pytanko.

Jestem razem z mamą (:P która ma 60% zniżek) współwłaścicielem 2 Magdalen. Pytanie jest proste:

Jeśli pożyczę którąś siostrze lub ojcu i spowodują stłuczkę Z ICH WINY to jakie są konsekwencje?

Pozdrawiam


Jak mi przytrafiła się stłuczka i byłem współwłaścicielem to wyglądało to tak jakbym tylko ja był obciążony przez ubezpieczenie, w ojca historii przebiegu ubezpieczenia nie ma nic wspomniane na ten temat.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2008, 21:04
Posty: 1902 (6/4)
Skąd: Siemianowice Śląskie
Auto: Hyundai i40 2.0 2014 kombi
VW Polo 6N 1.0 1999
eks: Mazda3 BK Active 1.6 MZR Z6 2005
eks: Fiat Seicento Young 0.9 1999

Postprzez inzmbl » 2 wrz 2012, 23:00

No właśnie spotkałem się z 2 opiniami:
1. i mi i mamie obcinają 5%
2. jeśli auta są w różnych towarzystwach to zniżki tracę tylko w towarzystwie od rozbitego auta a nie obu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2011, 01:45
Posty: 109
Skąd: Toruń
Auto: Mazda 626 GE 97 2.0i FS
626 GE 94 1.8 FP 230kkm

Postprzez marcinho » 4 wrz 2012, 16:08

Cześć!
Przed poprzednim ubezpieczeniem znalazłem coś takiego: http://ipolisa.pl/ Korzystał ktoś z takich porównywarek? Ja generalnie bardzo zadowolony jestem. Znaleźli mi ubezpieczenie za prawie trzy stówki mniej, niż to, które miałem:)
marcinho
 

Postprzez lukaszm » 4 wrz 2012, 23:01

nie sztuka zapłacić mniej sztuka wynegocjować dobre warunki za niską cenę aby później w razie problemu można było otrzymać pieniądze stosowne do wartości auta (oczywiście pomniejszone o prowizję ubezpieczyciela bo on też musi zarobić) i nie ganiać się po sądach bo jest problem z wypłatą.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2008, 21:04
Posty: 1902 (6/4)
Skąd: Siemianowice Śląskie
Auto: Hyundai i40 2.0 2014 kombi
VW Polo 6N 1.0 1999
eks: Mazda3 BK Active 1.6 MZR Z6 2005
eks: Fiat Seicento Young 0.9 1999

Postprzez Windykator » 13 wrz 2012, 23:34

za szkodę obcina się minimum 10%.
zniżki tracisz we wszystkich firmach.
MiSieK

UBEZPIECZENIA – PAKIETY DEALERSKIE – TANIE OC – Warszawa – 602 266 734 – gg: 2897881

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 lip 2009, 13:07
Posty: 51
Skąd: Wawa
Auto: Si

Postprzez matthies » 3 paź 2012, 22:41

mam pytanko, czy AC na auto 9 letnie TU jeszcze przyznają? i czy myślicie że warto? mieszkam na warm-mazur w miasteczku 34k ludnosci...
drugie pytanie, chce auto kupic na jedno z rodziców + ja, mama ma historię całkowicie bezszkodową, natomiast ojciec miał jakies 3 lata temu małą kolizje. czy w związku z tym lepiej mi jest rejestrowac auto na mama + ja ponieważ nie ma nababrane w historii? oboje są 50+, ja mam 27 lat, prawko od 17 i ciągle jeżdżę , bez przygód z mojej strony, ale auto którym jezdze nigdy nie mialem czasu dopisać sie do ubezpieczenia ... teraz gdy planuję zakup M6, warto zaczerpnąć języka zawczasu ;)
dzięki

ps. caly wątek przeczytalem w 2h+ :D
Obrazek
Moderator GJ
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 10 cze 2012, 18:04
Posty: 6358 (61/116)
Skąd: Toruń
Auto: M6 GY-L3 2,3l 122kW '04

Postprzez AndrzejCarpasja » 4 paź 2012, 00:32

matthies napisał(a):mam pytanko, czy AC na auto 9 letnie TU jeszcze przyznają? i czy myślicie że warto? mieszkam na warm-mazur w miasteczku 34k ludnosci...
drugie pytanie, chce auto kupic na jedno z rodziców + ja, mama ma historię całkowicie bezszkodową, natomiast ojciec miał jakies 3 lata temu małą kolizje. czy w związku z tym lepiej mi jest rejestrowac auto na mama + ja ponieważ nie ma nababrane w historii? oboje są 50+, ja mam 27 lat, prawko od 17 i ciągle jeżdżę , bez przygód z mojej strony, ale auto którym jezdze nigdy nie mialem czasu dopisać sie do ubezpieczenia ... teraz gdy planuję zakup M6, warto zaczerpnąć języka zawczasu ;)
dzięki

ps. caly wątek przeczytalem w 2h+ :D

Witam ,
Temat rzeka.Ac to ubezpieczenie dobrowolne i jeżeli chodzi o to czy TU ubezpieczą auto, to zależy od ich widzimisię.Trzeba podzwonić i popytać .Co do zniżek za bezszkodową jazdę .Tu po noweli ustawy z maja 2003 panuje wolna amerykanka.Przed nowelizacją był zapis , że za bezszkodową jazdę przyznawano (prawnie) -10% za każdy rok bezszkodowej jazdy , max -60% czyli sześć lat pracowałeś na maksymalne zniżki.Każda zaś szkoda skutkowała podwyższeniem ubezpieczenia o 10%.I tak dalej .Teraz to bywa różnie.
Zabrakło by czasu by wszystko wytłumaczyć.Zadzwoń do mnie (pracowałem 5 lat w TU) to Ci wyjaśnię i może coś podpowiem na temat AC .Jaki wariant wybrać i czego unikać.
Szukasz dobrego i sprawdzonego samochodu? Dobrze trafiłeś!
http://www.carpasja.com +48 662 04 96 98 andrzej@carpasja.com
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 31 paź 2011, 21:22
Posty: 254 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: 323 BF GTX 4x4 1,6 T 140 KM 1988 r
Subaru WRX STI 1998 300 KM

Postprzez malutka » 4 paź 2012, 09:54

PZU ubezpiecza w AC nawet starsze auta.
Ja z powodu dość dużych inwestycji w MXa – zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych, przed ubezpieczeniem tego 20-o latka wykonałam ekspertyzę w PZM. Dzięki temu nie muszę się bać, że w przypadku jakiejś szkody powiedzą mi, że auto według eurotaksu jest warte np. tylko 3tys.
Składka nie wyszła jakaś strasznie duża, więc warto mieć taką opcję na uwadze.
Obrazek
good girls go to heaven bad girls go everywhere...
bad girl ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2006, 12:20
Posty: 5102 (265/152)
Skąd: Warszawa
Auto: マツダ MX-6 2.0 FS '92

Postprzez Windykator » 24 paź 2012, 14:49

Nie tylko PZU, ale też Warta, Ergo Hestia, Aviva i jeszcze kilka innych firm :)
MiSieK

UBEZPIECZENIA – PAKIETY DEALERSKIE – TANIE OC – Warszawa – 602 266 734 – gg: 2897881

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 lip 2009, 13:07
Posty: 51
Skąd: Wawa
Auto: Si

Postprzez sebek-71 » 24 paź 2012, 15:11

Windykator napisał(a):Nie tylko PZU, ale też Warta, Ergo Hestia, Aviva i jeszcze kilka innych firm :)

No to chyba, że od niedawna(gdzieś dwa lata max).W 2009r chciałem ubezpieczyć xedosa z 1994r i tylko PZU dało mi AC!Pytałem w prawie wszystkich TU...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 paź 2011, 17:04
Posty: 1113 (1/16)
Skąd: Jelenia Góra
Auto: był Xedos 6 2.0V6 140KM
323 BJ 1,5 sedan
jest Mazda 3 BK 1,6 MZR

Postprzez nemi » 24 paź 2012, 15:22

Windykator napisał(a):Aviva

Wpisałem Mazdę 323 z 1997 r.
Oferta, którą możemy Ci przedstawić obejmujeubezpieczenie OC.
Niestety w Twoim przypadku nie możemy zaproponować atrakcyjnej oferty AC.

Potem jeszcze spróbowałem Peugeota 206 i Mercedesa E420 (również ten sam rok). W obu przypadkach miałem komunikat:
Przygotowanie oferty dla Ciebie wymaga konsultacji z naszym doradcą.

Wnioskuję z tego, że jakoś da się zawrzeć umowę AC, ale z Mazdą trzeba spadać na drzewo.

Ogólnie z Mazdami jest ciężko, na paru stronach próbowałem wyliczyć AC dla 323F, ale niestety <dupa> i jeszcze stawka za OC jest często 2x wyższa /cały czas podawałem prawdziwe dane odnośnie bezszkodowości, miejsca zamieszkania/ niż za mniej wysublimowane auta o tej samej pojemności z Europy.

No to chyba, że od niedawna(gdzieś dwa lata max).W 2009r chciałem ubezpieczyć xedosa z 1994r i tylko PZU dało mi AC!Pytałem w prawie wszystkich TU...

Jak wyżej – to Mazda. Firmy ubezpieczeniowe tego nie chcą, bo to piekielnie drogie w naprawie, brak zamienników itd. Żona pracuje w firmie ubezpieczeniowej i na szkoleniu powiedzieli, że oni kilkuletnich aut japońskich nie chcą – po prostu to się nie opłaca, stawki są wręcz zniechęcające.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki