Ubezpieczenie samochodu OC AC NW (wątek zbiorczy)

Zagadnienia prawne i porady w różnych sytuacjach drogowych.

Postprzez radost » 30 paź 2007, 22:56

trewor napisał(a):MTU – moje towarzystwo ubezpieczeniowe

Polecam. Mam w tym już trzecie auto, tańszych chyba nie ma. Umowę zawierasz na każdej poczcie polskiej bo te firmy ze sobą współpracują. Ja, zniżki 60% auto 2 litry plus oczywiście NW coś ok 500/rok.
626 GE KL --> 626 GE FS --> Xedos 6 CA KF --> Grandeur 3.3
Forumowicz
 
Od: 22 mar 2006, 21:23
Posty: 182 (0/1)
Skąd: koło
Auto: xedos 6 CA KF

Postprzez Gardol » 30 paź 2007, 23:00

W tym roku postanowiłem zmienić ubezpieczyciela. Trochę poszukałem i wyszło przy mojej zniżce 60 %, prawko B ponad 10 lat, A od niedawna najtaniej poprzez mBank niecałe 350 zł za OC za cały rok.
Pozdrawiam

PS
W zeszłym roku miałem właśnie w MTU i teraz wyszło mi ponad 200 zł taniej, nie wiem jakiem mają wyliczenia w MTU, ale jak chciałem przedłużyć OC to wyszło prawie 100 wiecej niż rok wcześniej
Paździocha Made In Japan
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 26 kwi 2007, 00:12
Posty: 11
Skąd: Wrocław
Auto: 626 GE 2.0 TD Comprex RF-CX '94 ~300 000km

Postprzez darekk86 » 31 paź 2007, 02:38

W Allianz normalnie wychodzi ok. 2200zl, a w Allianz Direct przez internet 1580zl. Wszystko zalezy oczywiscie od teog gdzie mieszkasz itd. bo nie podales danych potrzebnych do wyliczenia skladki wiec kod pocztowy wpisalem jakiejkolwiek wsi w podkarpackim.

Pozdrawiam
Darek
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 gru 2006, 20:58
Posty: 1393
Skąd: Wa-wa/Puławy
Auto: C63 AMG Kombi + Fiat Bravo Psst... + Combo

Postprzez Godlike » 18 lut 2008, 21:18

Na początku interesują mnie takie informacje.
Mój dziadek nie miał zarejestrowanego auta na siebie już od dawna wszystkie są na mamę ale cały czas jeździ i ma bezwypadkową jazdę i moje pytanie jest takie czy będzie miał jakąś zniżkę?I jak to jest z tym naliczaniem zniżki w zależności od wieku? Wiem że głupie pytanie i pomyślicie sobie zapytaj się dziadka tylko że on sam nie wie ile ma zniżki :P A prawo jazdy zrobił jeszcze w latach 60.
A jeśli na mojego dziadka nie ma zarejestrowanego żadnego samochodu to czy mogę go wziąć jako współwłaściciela mojego nowego samochodu?

Kolejna sprawa czy jeśli chce ubezpieczyć auto na współwłaściciela to czy samochód może być zarejestrowany tylko na mnie czy też na współwłaściciela?

Kolega mi mówił że można zrobić tak:
Moja mama ma OC w PZU ja biorę ją jako współwłaściciela mojego nowego samochodu w warcie i potem zmieniam warte na kolejnego ubezpieczyciela załóżmy że to będzie Allianz Polska i jeśli oni nie sprawdzą poprzedniego ubezpieczyciela to jeśli nie daj Boże będę miał jakąś kolizję to zniżka nie poleci wtedy ani mi ani mamie? Nie wiem ile w tym prawdy ale podobno tak można a jeśli tak to co wtedy jeśli np Allianz Polska sprawdzi poprzedniego ubezpieczyciela?

Po jakim czasie są naliczane utracone procenty ze zniżki?
Po ilu latach są naliczane pierwsze procenty zniżki?

I jeszcze jedno nie dawno liczyłem sobie wstępnie na kilku kalkulatorach ubezpieczycieli cene OC i u każdego była rubryka kim był poprzedni ubezpieczyciel i tu moje pytanie czy to ma wpływ na wysokość OC u danego ubezpieczyciela?
Godlike
 

Postprzez anonimka » 18 lut 2008, 21:35

Godlike napisał(a):Na początku interesują mnie takie informacje.
Mój dziadek nie miał zarejestrowanego auta na siebie już od dawna wszystkie są na mamę ale cały czas jeździ i ma bezwypadkową jazdę i moje pytanie jest takie czy będzie miał jakąś zniżkę?I jak to jest z tym naliczaniem zniżki w zależności od wieku? Wiem że głupie pytanie i pomyślicie sobie zapytaj się dziadka tylko że on sam nie wie ile ma zniżki język A prawo jazdy zrobił jeszcze w latach 60.
A jeśli na mojego dziadka nie ma zarejestrowanego żadnego samochodu to czy mogę go wziąć jako współwłaściciela mojego nowego samochodu?



o ile się nie mylę jako współwłaściciela możesz mieć każdego proponuje wykonać dwa trzy telefony do agencji ubezpieczeniowych, przemiła pani lub pan z racji na potencjalnego klienta oddzwoni do ciebie nawet o 3.00 jak ci to będzie pasować – koszt mały pewność 100%

pzdr
In this white wave I am sinking...
In this silence... In this white wave... In this silence... I believe...
I have seen you, in this white wave, you are silent...
You are breathing in this white wave ...I am free...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 mar 2007, 15:10
Posty: 2013
Skąd: cebullandia...
Auto: hmmm nie ma wyjścia, musi być znów mx3...

Postprzez bunga » 18 lut 2008, 23:52

jeśli na twojego dziadka nie ma zarejestrowanego auta więcej niż 24 m-ce – to nie ma on już żadnych zniżek, jeśli zarejestrujesz na mamę jako współwłaściciela dostaniesz wszystkie zniżki mamy , ale też wszystkie wzwyżki swoje ( wiek, długość posiadania prawa jazdy ), rejestrujesz auto na wszystkich współwłaścicieli.
w razie jakiejś stłuczki wszyscy tracą zniżkę. jak przeniesiesz się do innej ubezpieczalni musisz przedstawić zaświadczenie o swoich zniżkach od poprzedniego ubezpieczyciela. jeśli jakimś cudem ktoś ci zrobi ubezpieczenie ze zniżkami bez zaświadczenia ( jest to fizycznie możliwe w niektórych ubezpieczalniach – ale na wniosku o ubezpieczenie podpisujesz oświadczenie o posiadanych zniżkach ) i zrobisz dzwona – tu mogę ci zagwarantować że zaczną się dla ciebie poważne kłopoty – zanim ubezpieczalnia wypłaci kasę – wszystko jest dokładnie sprawdzane – i w takim przypadku zabulisz sporą kasę za składanie fałszywego oświadczenia ( sprawa w sądzie grzywna) + ubezpieczyciel odmówi wypłaty świadczenia.
Ostatnio edytowano 18 lut 2008, 23:56 przez bunga, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 6 lis 2007, 14:03
Posty: 6
Skąd: Kraków
Auto: Meriva B 1,4 LPG
MB W203 C180

Postprzez Grzyby » 18 lut 2008, 23:55

Godlike napisał(a):Mój dziadek nie miał zarejestrowanego auta na siebie już od dawna wszystkie są na mamę ale cały czas jeździ i ma bezwypadkową jazdę i moje pytanie jest takie czy będzie miał jakąś zniżkę?

jeżeli nie miał zarejestrowanego na siebie żadnego auta to nie ma żadnych zniżek.
Godlike napisał(a):A jeśli na mojego dziadka nie ma zarejestrowanego żadnego samochodu to czy mogę go wziąć jako współwłaściciela mojego nowego samochodu?

możesz ale nic to nie da w przypadku zniżek bo.... patrz wyżej

Godlike napisał(a):potem zmieniam warte na kolejnego ubezpieczyciela załóżmy że to będzie Allianz Polska i jeśli oni nie sprawdzą poprzedniego ubezpieczyciela

jeżeli chciałbyś mieć zniżki u następnego ubezpieczyciela to musisz przedstawić swoją "historię" – czyli dostarczyć zaświadczenie od poprzedniego ubezp. o bezwypadkowej jeździe
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez darekk86 » 19 lut 2008, 00:14

A wiec moze ja sie wypowiem, skoro juz wspominasz o Allianz...
W Allianz to dziala tak:
Mozesz miec samochod zarejestrowany na siebie, a wspolwlascicielem moze byc mama (dziadka w to nie mieszaj, on nie ma zadnch znizek w tym wypadku, chociaz zaleta jest to ze nie ma zwyzek).
Ubezpieczajac samochod wpisujesz ubezpieczajacego jako mame. I na nia jest umowa. Masz wszystkie znizki mamy i zadnej zwyzki za siebie (nawet jak masz mniej niz 25lat to nie powinienes wtedy dostac zadnej zwyzki, w innych zakladach dostaniesz na pewno zwyzke nawet jak bedzie na mame).
W przypadku wypadku mama traci znizki tylko na ten samochod, na inny nie. Wiec nie ma problemu.

W dodatku jeszcze jedna podpowiedz: jesli masz samochod zarejestrowany na siebie i mieszkasz np. w Warszawie, wtedy masz rejestracje W.... Normalnie mialbys sporo wyzsze ubezpieczenie za sama strefe. Natomiast jesli mama jest zameldowana w jakims malym miescie (tam gdzie ubezpieczenie jest zazwyczaj duzo tansze) wtedy mimo ze samochod ma warszawska rejestracje, do ubezpieczenia liczy sie region zameldowania mamy! A na tym mozna naprawde sporo zaoszczedzic...

W razie pytan pisz smialo :)

Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 gru 2006, 20:58
Posty: 1393
Skąd: Wa-wa/Puławy
Auto: C63 AMG Kombi + Fiat Bravo Psst... + Combo

Postprzez ivo » 19 lut 2008, 12:04

bunga napisał(a):nie ma zarejestrowanego auta więcej niż 24 m-ce – to nie ma on już żadnych zniżek

potwierdzam
darekk86 napisał(a):Ubezpieczajac samochod wpisujesz ubezpieczajacego jako mame. I na nia jest umowa. Masz wszystkie znizki mamy i zadnej zwyzki za siebie (nawet jak masz mniej niz 25lat

no tu bym sie wadził
wejdź na stronę allianzadirect.pl i sprawdź > podajesz tam wiek współwł. i stąd zwyżka
a i jeszcze prawo jazdy krócej niż 36 m-cy
pzdr
szybciej nie taniej: 666 066 580
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 maja 2005, 00:02
Posty: 421 (0/1)
Skąd: Branice - płd. granica RP
Auto: mx-5 2000 1,6
Premacy 2002 2,0

Postprzez darekk86 » 19 lut 2008, 15:28

ivo Allianz Direct to inna spolka niz Allianz i maja czesto inne zasady. Ja mowie o ubezpieczeniu samochodu u agenta Allianz, nie przez internet.
Sam mam dokladnei tak ubezpieczony i jest wszystko ok.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 gru 2006, 20:58
Posty: 1393
Skąd: Wa-wa/Puławy
Auto: C63 AMG Kombi + Fiat Bravo Psst... + Combo

Postprzez ivo » 19 lut 2008, 20:08

Nie do końca:
>> Allianz Direct, należy skontaktować się z naszym Call Center pod numerem: 0-801-10-20-30
>> Zadzwoń pod numer infolinii Allianz 0-801 10 20 30

ALLIANZ POLSKA
ul. Rodziny Hiszpańskich 1; 02-685 Warszawa

AllianzDirect to wydzielona część grupy ubezpieczeniowej Allianz (internetowa)

pzdr
szybciej nie taniej: 666 066 580
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 maja 2005, 00:02
Posty: 421 (0/1)
Skąd: Branice - płd. granica RP
Auto: mx-5 2000 1,6
Premacy 2002 2,0

Postprzez darekk86 » 19 lut 2008, 22:03

Prosze, nie tlumacz mi tego :) Ja tam pracuje i dosc dobrze wiem jak to dziala :)
AllianzDirect jest w naszym budynku na 4 pietrze. Niby to samo, a jednak co innego.
Poprostu maja swoje zasady, czesto rozniace sie od tych dzialajacych przy ubezpieczaniu u agenta.
Nawet kiedys jak byl temat poruszany o ubezpieczaniu rx-8 ktorego nie ma w AllianzDirect to bylem u nich laskawie im wytlumaczyc ze takie samochod istnieje. To tylko dowiedzialem sie ze oni sami wybieraja ktore samochody chca ubezpieczac a ktorych nie. A rx-8 jest dla nich tak egzotycznym samochodem ze go nie ubezpieczaja. Ubezpieczaja tylko i wylacznie te co sa wymienione na ich liscie, czyli najpopularniejsze modele.

A w Allianz z tymi znizkami na wspolwlasciciela nie ma zadnego problemu. Nigdy nie trafilo sie raczej zeby agent zaplacil jakas kare czy klient musial doplacic cos z powodu zle wpisanych znizek. Raczej nie zapowiada sie zeby sie cos z tym zmienilo :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 gru 2006, 20:58
Posty: 1393
Skąd: Wa-wa/Puławy
Auto: C63 AMG Kombi + Fiat Bravo Psst... + Combo

Postprzez zaba132 » 19 lut 2008, 22:48

Godlike napisał(a):I jak to jest z tym naliczaniem zniżki w zależności od wieku? Wiem że głupie pytanie i pomyślicie sobie zapytaj się dziadka tylko że on sam nie wie ile ma zniżki język A prawo jazdy zrobił jeszcze w latach 60.


pewnie ma 70% znizki a Tobie w zaleznosci od wieku dodadza jak nie masz 21 lat (w hestii) to max + 30% zwyzki, w zaleznosci od samochodu jeszcze(silnika, roczniku) od bezwypadkowej jazdy i jeszcze paru rzeczy nie pamietam :P przejdz sie do pierwszego lepszego ubezpieczyciela i zapytaj i porownaj ceny w roznych... :) :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 sty 2007, 11:23
Posty: 2029
Skąd: Stalowa Wola
Auto: X6 CA KF

Postprzez Grzyby » 20 lut 2008, 00:20

zaba132 napisał(a):pewnie ma 70% znizki

nie ma nic, bo
Godlike napisał(a):dziadek nie miał zarejestrowanego auta na siebie już od dawna
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez ivo » 20 lut 2008, 07:59

darekk86 napisał(a):Prosze, nie tlumacz mi tego usmiech Ja tam pracuje i dosc dobrze wiem jak to dziala usmiech

A, to chylę czoła <prosze>
Co do marek pojazdów możliwych do ub. u nich , to masz także rację. Próbowałem komuś ub. tam Mini Classic, ale można było zrobić tylko Mini BMW.

Ale jednak intryguje mnie dlaczego obie firmy mają ten sam nr infolinii do call-center ??

pzdr
szybciej nie taniej: 666 066 580
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 maja 2005, 00:02
Posty: 421 (0/1)
Skąd: Branice - płd. granica RP
Auto: mx-5 2000 1,6
Premacy 2002 2,0

Postprzez darekk86 » 20 lut 2008, 10:47

ivo napisał(a):Ale jednak intryguje mnie dlaczego obie firmy mają ten sam nr infolinii do call-center pytajnik


Call center jest chyba w firmie otusourcingowej. Tak mi sie wydaje. I tam pewnie sa inne osoby odpowiedzialne za zamowienia przez internet i inne przez normalny allianz. Nigdy nie dzwonilem wiec nie wiem dokladnie jak tam jest.
Siedziba allianz direct to tylko niecale 1 pietro gdzie nic sie nei dzieje :) Siedzi pare osob i chyba totalnie nic nie robia. A na pewno nie maja tam swojej infolinii. W normalnych oddzialach allianz ma byc niedlugo dla kazdego oddzialu infolinia, wiec pewnie wtedy juz beda inne numery.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 gru 2006, 20:58
Posty: 1393
Skąd: Wa-wa/Puławy
Auto: C63 AMG Kombi + Fiat Bravo Psst... + Combo

Postprzez mirzyg » 17 mar 2008, 12:18

Mam pytanko,czy ma ktoś wiedzę na temat ubezpieczeń w CU Direct,chciałbym wykupić pakiet OC+AC+NNW/full zniżki/z tym że nieznam tej firmy/nowość na rynku/
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 mar 2008, 11:11
Posty: 74
Skąd: Wrocław
Auto: 323f BA'97 2.0 V6 GT

Postprzez darchol » 18 mar 2008, 00:07

Ja od 3 m-cy mam pakiet FULL w CU.Skusiła mnie cena- 1600zł za pakiet( w innych firmach Liberty Direct,AXA,Allianz zapłaciłbym ok 2500-2800 zł).Samo ubezpieczanie samochodu przez internet przebiegło b.szybko i bezproblemowo.Po 2 dniach dostałem przesyłką kurierską wszystkie niezbędne dokumenty.16 lutego skradziono mi moja Mazdę 6.Zaraz tego samego dnia powiadomilem ubezpieczalnie o w/w zajściu.Juz w poniedziałek 18 lutego przyjechal do mnie do domu likwidator i załatwilismy wszystkie formalności.W ubiegłym tyg. w środe Mazda sie znalazła.Została juz sprzedana i ma przebite nr.VIN i silnika oraz wymieniona stacyjkę.Teraz jestem umówiony na oględziny rzeczoznawcy z CU.Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Teraz minusy!!!
W dniu ubezpieczenia (grudzień 2007)moja Mazda była warta dla CU 53 tys.zł.Po kradzieży zrobiłem sobie płatna wycenę w AutoTaxie.Wyszło 51 tys.zł. Gdy jednak zadzwoniłem do CU i spytałem się ile ew. pieniążków dostanę jeśli auto sie nie znajdzie- usłyszałem,że 42-43 tys zł( ponoć robia wycenę też wg.Auto taxu).Pan nie potrafił mi odpowiedzieć skąd tak duża rozbieżność.Wysłałem mu moja wycenę na maila.Wkrótce po tym znalazła sie jednak moja Madzia.Teraz zobaczymy za co zwrócą mi pieniążki-czy tylko za stacyjkę i zamki,czy również za holowanie,przebijanie nr.na poprzednie,wymianę tablic i dowodu.Ja nie mam zamiaru im niczego popuścic nawet gdybym miał się z Nimi sądzić.Mam nadzieję,że do tego nie dojdzie.
A tak ogólnie to polecam CU !!! Mają konkurencyjne ceny pakietów dla samochodów nie starszych niż 5-6 lat.W promocji dają zniżki na AC w wysokości posiadanych zniżek OC.Co do wypłaty odszkodowania w razie wypadku lub kradzieży-chyba podobnie jak wszystkie inne firmy starają sie max.zaoszczędzić i zaniżyc cenę.
Początkujący
 
Od: 23 lis 2007, 18:52
Posty: 11
Skąd: Pyskowice
Auto: Mazda 5 diesel 143 PS

Postprzez cammus » 30 mar 2008, 16:18

Nosze sie z zamiarem kupna wozu, podoba mi sie oczywiscie mazda i o ile stac mnie na jej zakup (wersja kombi 2-3letnia, silnik diesla) to nie wiem jak wygladaja koszty, czyli np. ubezpieczenie AC+OC. Jesli ktos ma podobny samochod to prosze podac (z uwzglednieniem wysokosci znizek) ile placicie i gdzie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 mar 2008, 02:05
Posty: 98
Skąd: Inowrocław
Auto: M6 GY 121KM

Postprzez nemi » 30 mar 2008, 16:36

cammus na stronach towarzystw "direct" są kalkulatory składek. Sam bez problemu sobie policzysz uwzględniając i będziesz wiedział co i jak.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki