Średnio uczciwe zachowanie serwisu ASO podmiana elementów wyposażenia auta

Zagadnienia prawne i porady w różnych sytuacjach drogowych.

Postprzez HMS » 14 mar 2024, 00:42

Nie widzę tutaj nic podobnego, więc może opiszę z grubsza moją przygodę z ASO. Od razu mówię, ze jest to mój pierwszy nowy samochód i nie za bardzo wiem jak mam postępować.
Od 2020 roku jestem szczęśliwym posiadaczem Mazda 3 2.0 Skyactive X 180 KM 2019, Każdy przegląd i wszystkie akcje robione w ASO.
Do wymiany miałem kierownicę (2 lata temu udało się ją wymienić na nową), skóra się odwarstwiła.
Podobną sytuację miałem jakiś czas później z gałą biegów ( też bez problemu wymienili mi na nową).
No i w zasadzie tyle pozytywów...
Rok temu po przeglądzie w ASO oddali mi autko z dziwnie wysmarowaną kierownicą (tą nową) Po przetarciu kierownica śliska i na pewno nie ta nowa, którą wymieniali rok wcześniej. Zorientowałem się oczywiście zbyt późno , no i nie mam roszczeniowej natury. Kierownica była cała i bez przetarć więc to zgryzłem.
Po tegorocznym styczniowym przeglądzie w ASO Dostałem samochód po tygodniu (jakaś akcja serwisowa z układem chłodniczym). Nie zwróciłem uwagi na to, ze gałka biegów jest tez wypastowana. Po wytarciu pasty okazało się, ze jest mocno powycierana. Oddając auto wyglądała jak nowa.

Jak jestem w stanie znieść to, że ktoś poodmieniał mi elementy typu kierownica i gała biegów tak mam spore wątpliwości czy moje auto nie stało się dawcą części w ASO. Zwłaszcza, ze od wizyty zaczęło mi mocno obkopcać wydechy (Mogło się to też zbiec ze zmianą paliwa na E10).

Pytanie do społeczności, czy jesteśmy w stanie tak jak np w przypadku komputerów sprawdzić czy podzespoły w naszym samochodzie są fabrycznie zamontowane? No i czy istnieją warsztaty, które trudnią się takimi diagnozami?

Będę wdzięczny za odpowiedź, bo jednak drobiazg w stylu gałka biegów poważnie zaniepokoił mnie w zakresie reszty podzespołów :D
Początkujący
 
Od: 15 paź 2021, 20:43
Posty: 7 (2/0)
Auto: Mazda 3 BK 150KM
Mazda 3 2.0 Skyactive X 180 KM 2019 Soul kurde odprysk Red

Postprzez jerry1333 » 14 mar 2024, 22:07

Ochrona przed takimi akcjami to chyba tylko mikroznakowanie części ale zabawa w to chyba nie warta roboty.

Może coś prostszego np. jakiś marker uv i oznaczasz części a potem sprawdzasz która nie świeci w uv?

Swoją drogą po akcji z kierownicą nigdy więcej bym do tego ASO nie pojechał.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 paź 2015, 14:32
Posty: 48 (19/0)
Skąd: Tomaszów Maz.
Auto: Mazda 3 BL 2009 1.6 MZ-CD 109KM Graphite Mica
-------
Mazda 3 BP 2020 SkyActive-X 2.0 AWD 180KM Machine Gray

Postprzez HMS » 14 mar 2024, 22:49

Raczej jest po kwiatkach. 4 serwis i napewno mój ostatni tam. Chodziło mi tylko o to, że skoro robili interes na drobiazgach typu kierownica i gała biegów, to gdzie jeszcze mogli przycinać?
Początkujący
 
Od: 15 paź 2021, 20:43
Posty: 7 (2/0)
Auto: Mazda 3 BK 150KM
Mazda 3 2.0 Skyactive X 180 KM 2019 Soul kurde odprysk Red

Postprzez CezaR83 » 16 mar 2024, 20:49

Najważniejsza rzecz, napisz tutaj które to ASO? Takie rzeczy szybko w MMP są diagnozowane! Nie można tego popuścić bo tak jak piszesz, mogą pokusić sie o zamianę newralgicznych części (czujniki, przepływomierze, świece, radary itp) :|
Kiedy wszystko układa się naprawdę źle, aby zyskać spokój ducha, należy
odnaleźć w swym sercu Najwyższą Formę Akceptacji Stanu Rzeczy, która
brzmi "Pies To Je*ał"
Zawsze kiedy piszesz głupie posty, Bóg zabija Kotka!

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lip 2008, 17:47
Posty: 2107 (49/10)
Skąd: 100lica
Auto: Jest: M3 BK A+ 1.6 MZCD
Bedzie: BP eSkyX AT FWD

Postprzez HMS » wczoraj, 23:20

Kozłowski Szczecin. Zgłosiłem do MMP. Nie liczę na jakieś efekty, ale może ktoś po mnie będzie mądrzejszy
Początkujący
 
Od: 15 paź 2021, 20:43
Posty: 7 (2/0)
Auto: Mazda 3 BK 150KM
Mazda 3 2.0 Skyactive X 180 KM 2019 Soul kurde odprysk Red

Postprzez zadra » dzisiaj, 00:55

dobrze zrobiłeś zgłaszając problem.
Szkoda, że nie zauważyłeś wcześniej, że podmienili podzespoły.
Taki proceder ma swoją nazwę. To jest po prostu kradzież.. Gdyby zamienili Ci koła wstawiając jakieś stare opony, to mógłbyś już tu nic nie napisać bo byś do domu nie dojechał..
Przykra rzeczywistość..
Omijać jak największym łukiem, napisać o tym zachowaniu na fejsie, twiterze i Gra i tylko można a nawet zgłosić na policję.
Może nic z tego nie będzie, ale policja zacznie się kręcić i wypytywać, to może i w ASO szef nabierze podejrzeń i kolesia który te wałki robi znajdzie i wyrzuci na bruk o ile sam nie jest umoczony w proceder.
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 18:07
Posty: 3156 (35/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki