Reklamacja naprawy w ASO

Zagadnienia prawne i porady w różnych sytuacjach drogowych.

Postprzez Anna_m » 9 cze 2021, 17:34

2 miesiace temu oddalam samochod (Mazda 3 BP z 2019) na naprawe blacharsko lakiernicza w ASO. Po odebraniu z naprawy silnik powodowal bardzo niepokojace wibracje w calym samochodzie. Przed oddaniem samochodu do ASO nie mialam z nim zadnych problemow. Wrocilam wiec do ASO, zeby sprawdzili czemu nagle samochod sie trzesie. Pierwsza diagnoza bylo wlanie zlego paliwa. Jako ze samochod jest na firme i mam wszystkie faktury ze stacji bezynowych, upewnilam sie ze nigdy nie tankowalam oleju napedowego – a poza tym tankujac zawsze od rezerwy do pelna problemy wystapily by juz wczesniej. Po rozmowie z pracownikiem serwisu mechanicznego dowiedzialam sie ze naprawy blacharsko larkiernicze sa wykonywane w serwisie tego samego dealera, ale w innej lokalizacji. Podejrzewam wiec ze pracownik serwisu przejechal z jednego serwisu do drugiego i postawnowil uzupelnic roznice w paliwie dolewajac przypadkowo oleju napedowego zamiast bezyny.
Co ciekawe po spuszczeniu paliwa i wymianie na wlasciwe serwis uznal ze wibracje dalej wystepuja i doszukali sie "zwulkanizowanej gumy" w kole dwumasowym. Jako ze ta usterka nie byla spowodowana przeze mnie to wymieniono mi je na gwarancji za darmo. Jestem jednak obciazona kosztem wymiany paliwa, ktore:
– albo nie zostalo wlane przeze mnie tylko przez pracownika serwisu,
– albo nie wymagalo wymiany, bo problem lezal gdzie indziej.
Czy macie pomysl jak moge zareklamowac taki problem? Serwis twierdzi ze nikt mi przeciez samochodu nie tankowal za darmo i ze to ja musialam je wlac, a ja nawet nie wiem czy faktycznie bylo ono zle.
Początkujący
 
Od: 9 cze 2021, 16:49
Posty: 2
Auto: Mazda 3 BP

Postprzez Neonixos666 » 9 cze 2021, 19:38

Przecież wibracje nie były od paliwa bo po wlaniu świeżego było tak samo, powinni wlać te stare i po temacie. Za złą diagnozę nie powinno się obciążać klienta.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9462 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez hak64 » 9 cze 2021, 20:23

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie sporządzenie pisma, w którym zawrzesz powyższe uwagi i jednocześnie zaznaczysz, że owymi uwagami podzielisz się z użytkownikami Mazd na kilku forach motoryzacyjnych, co pozwoli im zweryfikować swoje opinie o rzetelności tego autoryzowanego serwisu, a jednocześnie uchroni serwis od ryzyka kontaktów z klientami.
Pozdrawiam.
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2015, 09:08
Posty: 448 (2/23)
Auto: Mercedes 300SE

Postprzez piolsm » 10 cze 2021, 20:45

Opisz całą sytuację z zaznaczeniem że jesteś rozczarowany i zdruzgotany filozofią Mazdy
bezpośrednio na ten adres ( oczywiście w j. angielskim) handa.ma@tky.mazda.co.jp
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lip 2012, 00:43
Posty: 126 (0/2)
Skąd: kujawsko-pomorskie
Auto: Mazda 626 FL 1999

Postprzez Anna_m » 11 cze 2021, 17:51

Dzieki za podpowiedzi, niestety ASO uwaza ze diagnoza w kwestii paliwa byla poprawna i niezbedne bylo wylanie go, nawet jezeli ostatecznie przyczyna wibracji okazalo sie kolo dwumasowe. Troche jak gra w pingponga:
– oni nie wlali zlego paliwa
– ja nie wlalam zlego paliwa
– paliwo bylo zle trzeba bylo je wylac
– wylanie paliwa nie pozbylo sie wibracji
– ale paliwo bylo zle i trzeba bylo je wylac. dodatkowo wulkanizacja kola dwumasowego.
Podsumowujac: roczny samochod stojac w ASO Odyssey w Warszawie magicznie zepsul sobie paliwo a kolo dwumasowe sie samoistnie zwulkanizowalo. Rozmowy z roznymi przelozonymi nic nie daly. Opinia wsrod uzytkownikow Mazdy tez ich nie obchodzi. Napisze reklamacje, ale tez nie spodziewam sie naglej zmiany zdania

Dopisano 11 Jun 2021, 17:52:

piolsm napisał(a):Opisz całą sytuację z zaznaczeniem że jesteś rozczarowany i zdruzgotany filozofią Mazdy
bezpośrednio na ten adres ( oczywiście w j. angielskim) handa.ma@tky.mazda.co.jp


A do kogo prowadzi ten adres? Nie moge znalezc zadnego odniesienia do niego na oficjalnych stronach
Początkujący
 
Od: 9 cze 2021, 16:49
Posty: 2
Auto: Mazda 3 BP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki