Sprzedaż auta za granicę

Zagadnienia prawne i porady w różnych sytuacjach drogowych.

Postprzez Brink » 7 cze 2018, 17:08

Witam Kolegów.
Myślę, że zapytam się we właściwym miejscu.
Mam Mazdę 626 GD 91 1,8 benz. Jest po blacharce.
Mieszkam przy dużej budowie.
Zaczepiają mnie chłopaki z Ukrainy co pracują na budowie czy bym im auta nie sprzedał ( nie jest za drogie).
Zaczynam się łamać. Ale się boję ,że mogę się w coś wpakować.
Parę lat temu sąsiad sprzedał auto cudzoziemcowi ( z poprawności politycznej nie napiszę jakiemu ) i trochę się najeździł po Komendach w całej Polsce. Oczywiście sprawę prostował ale zdrowia mu odebrało.
Może Ktoś wie jak taka sprzedaż wygląda zgodnie z przepisami i z której strony może przyjść niespodziewany cios.
Pozdr.
Brink
Forumowicz
 
Od: 15 gru 2017, 15:59
Posty: 40 (0/1)
Auto: Posiadam Mazdę 6 GY. Była: Mazda 626 GD, Citroen C5, BMW3, BMW5, Volvo 240 itd, itd

Postprzez Pinio » 10 cze 2018, 20:26

Normalna umowa sprzedaży.
Tylko w umowie wpisujesz dane z paszportu, nr paszportu itd. Najlepiej zrobić sobie też xero paszportu.
Taką umowę sprzedaży wysyłasz do ubezpieczyciela lub zostawiasz swojemu agentowi, żeby wysłał.

Jeżeli dużo płaciłeś za OC możesz się też ubiegać o zwrot składki OC za pozostały okres. Ale jest to dosyć mozolna sprawa.
Początkujący
 
Od: 8 maja 2018, 15:11
Posty: 23
Skąd: mazowieckie
Auto: Mazda6 GH L5 2.5 TOP '08
Kia Stinger '20
Renault Megane '16

Postprzez Neonixos666 » 10 cze 2018, 20:46

i konieczne od razu zgłosić w wydziale komunikacji sprzedaż.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9462 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez stachan » 21 lip 2018, 08:50

Pinio napisał(a):Ale jest to dosyć mozolna sprawa.


Pod warunkiem, że w umowie sprzedaży zostanie zawarty zapis, że nabywca zrzeka się praw do polisy z dniem zakupu / wydania pojazdu lub od konkretnie zakreślonego terminu :)

Sam zwrot składki (bez względu czy z OC, czy z AC) jest w mojej ocenie bezproblemowy, lecz zadbaj o potwierdzenie nadania dla pisma z tym wnioskiem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
Koordynator Finansów
Koordynator Konkursów
 
Od: 21 wrz 2006, 16:09
Posty: 5603 (328/453)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GH 2.0 LF-DE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki