Brak tablicy rejestracyjnej a rejestracja

Zagadnienia prawne i porady w różnych sytuacjach drogowych.

Postprzez lisek996 » 8 sty 2018, 15:40

Witam wszystkich mam okazję kupić sprowadzoną od pierwszego właściciela w Niemczech Mazde MX-3 1.6, tylko jest jeden problem ponieważ nie posiada ona tylnej tablicy rejestracyjnej. I tu moje pytanie, jak ma się ten brak do rejestracji auta, bo z tego co mi się zdaje stare tablice trzeba zdać. Z góry dzięki za pomoc. :)
Początkujący
 
Od: 6 wrz 2015, 19:38
Posty: 6
Skąd: Bojanowo
Auto: Mazda 3 BK sedan 1.6 CiTD 2004r.

Postprzez Baxter » 9 sty 2018, 09:01

Mnie przy rejestracji pytali czy mam stare blachy, gdybym nie miał to chcieli oświadczenie, że ich nie posiadam. Kwestia na ile jest to standardowe zachowanie a na ile dobra wola urzędnika.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 wrz 2016, 18:41
Posty: 89 (2/8)
Skąd: Toruń / Radom
Auto: Mazda 6 GG liftback '06 LF-DE

Postprzez undead » 9 sty 2018, 18:18

Z tego co wiem, to w niektórych krajach przy sprzedaży za granicę trzeba wyrejestrować samochód oddać blachy (a nowi właściciele potrafią tym samochodem przyjechać na papierzakach). Pytanie czy urzędas wie, które kraje zabierają tablice, a które nie? – zawsze można powiedzieć nie dostałem od właściciela blach. Jeszcze pozostaje problem CEPIKu :) – u mnie w urzędzie trafił się facet który 7 razy biegał i nie był wstanie przerejestrować samochodu kupionego z zagranicy.
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2017, 09:05
Posty: 43 (0/4)
Skąd: Piaseczno
Auto: Mazda CX-5 SkyPASSION 2017 2.5l 194KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki