Zmiany konstrukcyjne, czyli przeróbka dostawczego z kratką, na osobowy, po 1.07.2016r.

Zagadnienia prawne i porady w różnych sytuacjach drogowych.

Postprzez Dave » 27 lut 2017, 13:08

Kupiłem auto z wbitką w dowodzie "ciężarowe", dwumiejscowe.
Auto od początku miało fabrycznych 5 miejsc i nie wygląda żeby kiedykolwiek miało kratkę.
Od 1 lipca 2016r., w moim przypadku, procedura wygląda następująco :

1. Musimy postarać się o wyciąg z homologacji, potwierdzający że auto jest fabrycznie przystosowane do tego zabiegu.
Najtaniej, najszybciej, należy zwrócić się do przedstawiciela danej marki w Polsce. Ja robiłem to drogą elektroniczną i po 12 dniach mialem zwrotnego e-maila z PDFem.
Koszt 0 zł (jeśli chodzi o Toyote Polska)
Podobno jest jakaś instytucja (bliższe informacje udzieli OSKP), za pokaźny worek pieniędzy też wystawi homologacje.
IMG_20170227_130017.JPG

2. Udajemy się do Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów.
Tam zostanie zrobiona dokumentacja fotograficzna, że auto jest dostawcze z kratką, a po zamontowaniu siedzeń, że auto jest osobowe. Jeśli chodzi o montaż foteli, to napewno OSKP pokieruje dalej.
Ja siedzenia posiadam, dlatego muszę zostawić auto żeby je wyktecili i zrobili zdjęcie z kratką oraz ponownie zamontowali (Tak mówi, jak się orientowalem przed. Ostatecznie zrobili fotografie stanu faktycznego) .
Koszt w OSKP ok. 180 zł(w tym przegląd) .

3. Wycieczka do wydziału komunikacji, żeby wpisali w dowód (i być może kartę pojazdu, moje auto takiej nie miało wydane) zmiany konstrukcyjne, lub wystawili nowy dowód. A nowy dowód to ok 73,50 zł
Była MAŹDZINKA 323C BA 1,3 B3, 323F BA 1,8 BP, MPV LW 2.0 FS-DE
Jest: M5 CR 2.0 z podtlenkiem gazu
Mitsubishi Colt 05 1.3 ;)
Siemandero
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 sie 2013, 21:59
Posty: 1399 (412/119)
Skąd: Bydgoszcz, Pruszcz k./Gostycyn
Auto: Obecnie: Mazda 5 2.0 Pb+LPG '07
Mitsubishi Colt CZ3 1.3 '05
Kiedyś: Mazda 323c BA 1.3 '94
Mazda 323f BA 1.8 '94
Mazda MPV LW 2.0 '00

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki