Skradziono tablice rejestracyjne poza granicami RP – jak wyrobić nowe?

Zagadnienia prawne i porady w różnych sytuacjach drogowych.

Postprzez speed Jack » 5 kwi 2016, 09:55

witam wszystkich, chce sie podzielic z Wami wlasnym doswiadczeniem a zarazem zabawna historia.

3 Dni temu na terenie Anglii skradziono mi polskie tablice rejestracyjne, niby powszechna rzecz a jednak, zglosilem sprawe na Policje tutejsza oczywiscie, poszlo w system ale co dalej ... policjant na kartce papieru napisal mi numer moj i kazal dac za szybe na ta chwile. Dzwonie do polskiego urzedu komunikacyjnego zeby zapytac o nowe blachy, dostaje odp ze skoro zostaly skradzione musze miec informacje z policji o tym zdarzeniu, wiec smigam jeszcze raz na komende, tutaj z koleji slysze ze oni zadnych takich informacji dokumentow nie daja, bo po prostu nie robia tutaj czegos takiego, jedynie odreczenie numer sprawy mi napisal na zwyklej kartce papieru. Dzwonie jeszcze raz do Polskiego urzedu, mila kobieta mowi ze musza to miec bo tego wymaga ustawa ale prosi zebym zadz za chwile idzie dopytac... dzwonie i niestety przeprasza ale w zaden sposob nie przeskoczy tego, proponuje zadz do polskiej policji, poradzic sie, dzwonie ... nic nie pomoga a nawet gdybym chcial zglosic u nich to nie moge bo juz w systemi jest ze skradziono w Uk, ok rozumie i dziekuje. Dzwonie do ang Dvla , i z jednego biura lacza mnie z drugim, z drugiego do trzeciego, az w koncu gdzies za 5 razem mowie jaka jest sprawa , znowu problem, nie moga nic zrobic, ale mila pani proponuje zebym skontaktowal sie z urzedem ang co wyrabia blachy, dzwonie i tam i dowiaduje sie ze polskich nie zrobia a nawet gdyby to kazda policja w europie mnie zatrzyma na wtornikach bo jest jako skradziona, i tak o to nie moge wyrobic zadnych tablic. Za tydzien mam prom :) ALE COS CZUJE ZE BEDE MUSIAL ZOSTAC JUZ TU NA STALE.
Początkujący
 
Od: 3 sty 2016, 21:42
Posty: 14
Auto: Mazda 6 Sport 2.5 2008

Postprzez Mr_Bartek » 5 kwi 2016, 11:23

Tu masz link do aukcji gdzie wyrabiają blachy na styl polskich: http://ebay.co.uk/itm/161006796548 Napisz do gościa czy zamiast białej i żółtej zrobi dwie białe. Lepsze to niż nic.
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 12:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez TheMonster » 5 kwi 2016, 12:10

speed Jack napisał(a): i dowiaduje sie ze polskich nie zrobia a nawet gdyby to kazda policja w europie mnie zatrzyma na wtornikach bo jest jako skradziona, i tak o to nie moge wyrobic zadnych tablic.


No właśnie nie może tak ;)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Tomasz W.
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Pomorza
Moderator
 
Od: 22 lis 2015, 14:59
Posty: 1521 (227/225)
Skąd: Bydgoszcz / Poznań
Auto: Mazda 3 Hikari, 2,0 150KM AT

Postprzez speed Jack » 5 kwi 2016, 14:15

jak dla mnie jest to bledne kolo, od urzedu do urzedu. Policja w Uk powiedziala ze jak polski urzad chce jakas informacje to niech do nich zadz badz napisze, natomiast polski urzad nie ma takiego obowiazku i nikt tego nie zrobi. Witamy w Unii Europejskiej :) jest gosciu ktory wyrobi mi na styl ang blachy ale jak mi powiedzieli w europie moge miec spore problemy na wtornkach lecz innego wyjscia chyba nie widze.
Początkujący
 
Od: 3 sty 2016, 21:42
Posty: 14
Auto: Mazda 6 Sport 2.5 2008

Postprzez Mr_Bartek » 5 kwi 2016, 14:20

To te są na styl polskich razem z czcionką, logiem po lewej i materiałem (bo w UK większość jest drukowanych, te akurat są tłoczone).
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 12:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez swirek » 7 kwi 2016, 18:22

MIałem dokładnie taką samą sytuację w październiku zeszłego roku. Tablice kupiłem na ebayu. W Polsce w wydziale komunikacji proponuję nie wspominać o kradzieży tylko o zagubieniu na terenie UK ;) Bez problemu wyrobią nowe (ten sam numer rejestracyjny lub nowy jeśli zechcesz).
Forumowicz
 
Od: 24 lut 2013, 19:45
Posty: 687 (77/16)
Skąd: Białystok

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki