Inny kolor nadwozia niż w VIN'ie, czy samochód nie był kradziony

Zagadnienia prawne i porady w różnych sytuacjach drogowych.

Postprzez muvi » 20 mar 2016, 08:01

Witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Jestem tu nowy więc mam nadzieję że trafiłem na dobry dział i nie będę spamował, jeśli to zły dział proszę o przeniesienie i z góry przepraszam :)

Prawdopodobnie jutro stanę się szczęśliwym posiadaczem Mazdy 323f BA z 1998 roku. Prawdopodobnie gdyż mam pewne wątpliwości co do tego samochodu.

Pierwszą jest taka że w serwisie autobaza.pl wykupiłem raport żeby sprawdzić ten samochód po nr vin czy nie jest w rejestrze kradzionych samochodów. Zapłaciłem za raport, ale niewiele mi to pomogło :/. Nie widnieje w żadnej z 12 ewidencji pojazdów skradzionych po za Niemcami. Problem polega na tym że właśnie ten samochód przyjechał z Niemiec.
Czy jest jakiś inny sposób aby sprawdzić przez internet najlepiej za darmo czy nie jest poszukiwany w Niemczech?

I czy ktoś się orientuję czy np mógłbym pójść z tym nr VIN na komisariat policji i po tym nr mogliby mi sprawdzić czy ten samochód nie jest kradziony?


Inna sprawa którą odkryłem niedawno i nie daje mi spokoju to kolor tego samochodu. Naprawdę jest koloru czerwonego i widać że lakier był odświeżany, ale dzisiaj na kilku stronach po rozkodowaniu nr VIN wyszło że ten samochód ma lakier amazon green pearl- który jest zielony.
Jak to możliwe, czy ktoś przemalował całkiem auto na czerwono? Nigdzie nie było najmniejszego śladu koloru zielonego- wszystko czerwone nawet w komorze silnika, bagazniku, podłodze itp. i w elementach niewidocznych z zewnątrz gołym okiem.
Czy może to jakiś błąd w nr VIN co chyba nie jest możliwe?

Proszę o pomoc. To że załóżmy był przemalowany dałoby się zaakceptować chociaż też to nie daje mi spokoju, ale chciałbym mieć 100% pewności że nie był kradziony. Niemieckiego nie znam, ale dokumenty wszystkie były i w nich się niby wszystko zgadzało.
Proszę o pomoc
Początkujący
 
Od: 20 mar 2016, 07:39
Posty: 4

Postprzez chmielu_KL » 20 mar 2016, 08:18

Co do koloru może ktoś malował całe auto tylko po co. Nie chce mi się wierzyć że ktoś kupił samochód w kolorze który mu się nie podobał i dał do przemalowania.
Możliwe też że to wina systemu i pokazuje bzdety.
Policja ? no możesz spróbować, ale coś czuję że będą Cię zbywać bo przecież mają ''ważniejsze'' sprawy.
Napisz PW do użytkownika Marianek po VIN'ie może coś znajdzie i pomoże. :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2014, 17:51
Posty: 1834 (8/18)
Skąd: Łódź
Auto: Mazda3 BK 2.0 LF '07 Kintaro True Red

Postprzez muvi » 20 mar 2016, 10:44

Dziękuję za pomoc, skontaktowałem się z Mariankiem i teraz czekam na odpowiedź :).
Gdybym miał jeszcze jakieś pytania odezwę się.



Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 20 mar 2016, 07:39
Posty: 4

Postprzez hak64 » 20 mar 2016, 15:14

Taka zmiana koloru może świadczyć, że to przeszczep. Możliwe, że ktoś rozbił oryginalne auto, po czym sprowadził (bez formalności celnych) takie samo w innym kolorze i przespawał pole numerowe. Na dobrą sprawę jest to do wykrycia, bo nr VIN nabijany jest w kilku miejscach.
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2015, 10:08
Posty: 448 (2/23)
Auto: Mercedes 300SE

Postprzez muvi » 20 mar 2016, 17:01

Nr VIN sprawdzałem i wszędzie się zgadzają. Wszystko wygląda jakby było oryginalne.
Ale tak teraz sobie myślę jak poczytałem forum że na tamtej stronie na której sprawdzałem VIN może być błąd. Bo tam lakier SU rozpoznawał jako amazon green pearl czyli zielony, a na forum tutaj jest oznaczenie tego lakieru jako Classic Red SU czyli czerwony co by się zgadzało :)

Chyba sam trochę już w tym namieszałem- przepraszam :)

Zobaczę jutro- mam nadzieję że na policji się czegoś dowiem czy nie była kradziona i stanę się szczęśliwym posiadaczem Madzi :D

Mam jeszcze takie trochę inne pytanie ;)
Samochód jest z Niemiec i nie ma aktualnie tablic więc nie będę nim mógł pojechać aby zrobić przegląd przed rejestracją, dlatego będę chciał aby najpierw dali mi próbne czerwone tablice. Czy do takich próbnych tablic potrzeba przetłumaczone dokumenty czy na podstawie niemieckich są w stanie to zrobić? Jutro załatwiałbym tłumaczenie bo chciałbym ogarnąć wszystkie formalności od razu.

Na pewno już ktoś z Was już rejestrował samochód z Niemiec więc może pomoże ;)
Początkujący
 
Od: 20 mar 2016, 07:39
Posty: 4

Postprzez hak64 » 20 mar 2016, 18:41

Nie dostaniesz tablic dla takiego auta. Po przegląd techniczny będziesz musiał podjechać na lawecie, tam potwierdzą stan techniczny pojazdu i dostaniesz zaświadczenie o zdolności do ruchu. Z tym dokumentem, oraz z kompletem opłat i tłumaczeń, udasz się do WK, gdzie wydają dowód rej.
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2015, 10:08
Posty: 448 (2/23)
Auto: Mercedes 300SE

Postprzez newcar » 23 mar 2016, 02:02

hak64 napisał(a):Nie dostaniesz tablic dla takiego auta. Po przegląd techniczny będziesz musiał podjechać na lawecie, tam potwierdzą stan techniczny pojazdu i dostaniesz zaświadczenie o zdolności do ruchu. Z tym dokumentem, oraz z kompletem opłat i tłumaczeń, udasz się do WK, gdzie wydają dowód rej.


Jak dobrze pamiętam najpierw przegląd(niech ci handlarz załatwi )ale z tego co ostatnio czytałem poto sa próbne tablice aby w takich sytuacjach sie na nich poruszac,potem tłumaczenie urząd celny do 2 l chyba 3,1 % od wartosci(niemoze byza niska na umowie)kiedyś sie czekało długo teraz 3 dni ale mozesz zarejestrowac warunkowo i potem wydrukowac z netu potwierdzenie i potrzebujesz oryginalne tablice do rejestracji bo jak nie to itak każą ci wykupić próbne.Koszt wszystkiego powinien ci sie zamknąć w 700 zł bo recyklingu juz chyba niema.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 cze 2013, 23:17
Posty: 44
Skąd: Łódź
Auto: Mazda xedos 6 . Mazda Tribute 3.0 2001

Postprzez muvi » 26 mar 2016, 13:41

Dziękuje za pomoc. Samochód już jest kupiony i zarejestrowany. :)
Kupiłem w poniedziałek i zawieźliśmy go na lawecie do stacji kontroli pojazdów, tam przeszedł przegląd i przetransportowałem go już do domu :) Kupiłem ubezpieczenie, za cło zapłaciłem ok 103zł i rzeczywiście zarejestrowałem go warunkowo i jak po dwóch dniach dostałem potwierdzenie zawiozłem do wk.
Tablic próbnych nie brałem bo miałem możliwość przewiezienia go na lawecie, od razu zarejestrowałem na zwykłe tablice. Nie miałem niemieckich tablic bo poprzedni właściciel już je zabrał ale w wk nie kazali mi wykupić próbnych tylko musiałem napisać oświadczenie że niemieckie tablice już zostały zwrócone. Wszystko udało mi się załatwić szybko i bez problemu :) Samochód kupiony w poniedziałek, we wtorek już go zarejestrowałem a w czwartek zawiozłem te dokumenty z urzędu celnego.

Kosz wszystkiego:
cło: 103zł
zarejestrowanie: ok. 260 (chyba 256 nie jestem pewien)
przegląd techniczny: ok. 100zł
RAZEM: ok 463zł

Fakt że jeszcze doszło OC za ok 500zł i wymieniłem sworznie i pojechałem na zbieżność, ale tego już nie uwzględniam.
Pozostało mi jak na razie wymienić rozrząd, filtry, olej itp. no i rozejrzeć się za jakimiś dobrymi oponami. Na razie jestem zadowolony z samochodu mam nadzieję że cały czas tak pozostanie :)

Dziękuję wszystkim za pomoc :)
Początkujący
 
Od: 20 mar 2016, 07:39
Posty: 4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki