Auto Szyba PZU – nie warto

Zagadnienia prawne i porady w różnych sytuacjach drogowych.

Postprzez darioc » 18 mar 2016, 14:52

Witam

Temat pewnie był gdzieś poruszany, ale uważam, że powinien być na wierzchu. Dotyczy chyba wszystkich ubezpieczalni, ale mam PZU i dałem się naciągnąć (ze swojej winy) i chcę ostrzec innych.
Myślę, że zainteresuje tylko posiadaczy młodszych aut, ale lud powinien to wiedzieć :)

Mam duży pakiet w PZU, OC+AC+brak straty zniżek AC+auto szyba, peszek chciał, że po raz kolejny dostałem odpryskiem w szybę, pierwszy raz łatałem u NordGlass bo było nieistotne, ale za drugim razem dostałem prosto w "głowę". Dzwonię więc do PZU, żeby szybę wymienić z autoszyby i pani po drugiej stronie zadaje coraz dziwniejsze pytania co szyba ma, czego nie ma itp. Zastanowiło mnie to, skoro po VINie zamówią szybę i już, więc pytam czy ta szyba będzie oryginalna i tu się zdziwiłem.

Auto Szyba w PZU jest naprawiana w NordGlass jakimś zamiennikiem o czym mnie nie poinformowano przy zakupie ubezp. (moja wina, że nie dopytałem, ale miałem zaufanie do PZU).
Musiałem rezygnować i przejść na likwidację z AC, ponieważ sprawa dotyczy 2-letniego auta i muszę mieć w tak młodym aucie wszystkie szyby oryginalne.

Przepraszam, jeśli już było :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 mar 2016, 21:22
Posty: 75 (4/4)
Skąd: Zabrze
Auto: Mazda 6 GY 2007r 2.0 MZR 147KM
Peugeot 208 2013r 1.6 e-HDI 92KM

Postprzez czarmi » 18 mar 2016, 17:46

Dowiedziałem się o tym podczas ubezpieczania swojej nowej M3, więc z PZU (w którym ubezpieczony byłem wiele lat) przeszedłem do Allianz (ciut drożej, ale szyba oryginalna).
Obrazek

Do głowy wpadają pomysły od wewnątrz...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2014, 21:04
Posty: 1410 (38/46)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 BM, 120KM 6MT, SD SkyEnergy, soul red 14'
była ...

Postprzez Paweł » 18 mar 2016, 18:17

Kwestia jaki producent zamiennika. Mam AC + szyby w Gothaerze, gdzie warunki są podobne. Zgodnie z umową wstawili mi zamiennik, ale Pilkingtona, czyli OEM. Biorąc pod uwagę niewielką dopłatę do ubezpieczenia, chyba uczciwy deal?
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 14:13
Posty: 11057 (564/887)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

PostTen post został usunięty przez Szyna 15 lut 2022, 16:04.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki