Wypadek losowy na drodze w przeszkode-co zrobic?

Zagadnienia prawne i porady w różnych sytuacjach drogowych.

Postprzez Dawid9618 » 24 maja 2014, 23:01

Witam.
Dzisiaj wracając z pracy drogą, uderzylem moja mazda w przeszkode , zderzakiem i gdzies na wysokosci nog kierowcy (ew. fotela) – poczulem zadarcie. Nie widzialem co to jest wiec zatrzymalem sie na pobliskim parkingu i poszedlem zobaczyc, okazalo sie ze byl to klocek drewniany , ktory zostal rozwalony na calej drodze . Zadzwonilem wiec na policje , ktora powiedziala mi ze czym sie oni maja zajac , ze nie jest to ich praca , i kogo niby maja scigac , wydawalo mi sie ze gmina za to odpowiada , wiec powiedzieli ze mam scigac gmine. I teraz do was pytanie co mam teraz zrobic ? czy jest szansa na jakies odszkodowanie ? gdzie mam sie zglosic ? jak to wg. prawa wyglada?
Początkujący
 
Od: 15 sie 2012, 13:13
Posty: 8

Postprzez kacha » 26 maja 2014, 16:53

Szanse niestety marne.
Musiałbyś znaleźć sprawcę któremu takie klocki pospadały z pojazdu.
Zarządca drogi odpowiada za dziury w drodze itp. ale za to co zostało rozsypane na drodze w przeciągu kilku godzin- to raczej wątpię.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 kwi 2011, 15:36
Posty: 441 (4/9)
Skąd: WWA
Auto: Hyundai i30
MZ TS 250/1 30-letnia

Postprzez Dawid9618 » 26 maja 2014, 21:17

Ok , dzieki za odpowiedz :) chyba nie ma sensu nic zalatwiac bo tak jak mowisz gmina sie wymiga bo przeciez komus to moglo spasc z auta lub ktos wyrzucil na ulice . ;/
Początkujący
 
Od: 15 sie 2012, 13:13
Posty: 8

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki