Cx 60 opinie

Skyactive-G: PY plug-in hybrid (PHEV)

Postprzez Sibula88 » 24 lut 2023, 20:41

Witam. Minęło już trochę czasu od premiery modelu. Prosiłbym o szczere opinie użytkowników samochodu, jak wrażenia z jazdy, usterki, spalanie. Za 4miesiace ma zjeżdżać moje Cx 60 z produkcji ale jeszcze mam dylematy czy nie zrezygnować… testy na Yt nie sa zbyt pochlebne; szarpanie skrzyni, licha karoseria, dziwne odgłosy silnika, słabe wyciszenie. Mozecie coś o tym napisać? Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz
Początkujący
 
Od: 24 lut 2023, 20:33
Posty: 1
Auto: Mazda cx 60 2023 2.5 Phev

Postprzez toomaas » 25 lut 2023, 17:50

Najlepiej to pogadaj w salonie w którym zamówiłeś żeby Ci użyczyli auto na weekend i sam się przekonasz.
Ja autem jeździłem cały dzień i czekam na wersję benzynową chyba, że drugi samochód który zamówiłem się wyprodukuje. Takie czasy.
Ja mogę potwierdzić szarpanie, ale bez przesady. Kilka razy się zdarzyło. Dziwne odgłosy to fakt, ale masz radio :D
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2009, 17:50
Posty: 185 (0/4)
Skąd: Lublin, obecnie Wawa
Auto: Mazda CX-5 2016 2.0 SKYACTIV-G 165KM 4x2 6MT

Postprzez wlagrzes » 26 lut 2023, 10:30

A wiadomo coś kiedy ta benzyna będzie ?
Początkujący
 
Od: 10 gru 2019, 14:50
Posty: 28 (0/1)
Auto: Mazda CX 30 benzyna 2019 122KM 6MT Hikari

Postprzez luk59 » 26 lut 2023, 12:45

Jak zamawiałem we wrześniu, to twierdzili iż końcem 2023.
Forumowicz
 
Od: 28 sty 2020, 11:29
Posty: 40 (0/2)
Auto: CX60 Phev, Homura + pakiety.
Była:
CX5 2,5l AT FWD 2019

Postprzez toomaas » 27 lut 2023, 00:18

Mi mówili, że spodziewają się cennika w marcu i co za tym idzie pierwszych dostaw wrzesień lub październik. Po ostatnich doświadczeniach z różnymi markami to widzę, że generalnie mają teraz używanie. Rynek sprzedającego i tyle.
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2009, 17:50
Posty: 185 (0/4)
Skąd: Lublin, obecnie Wawa
Auto: Mazda CX-5 2016 2.0 SKYACTIV-G 165KM 4x2 6MT

Postprzez foni » 28 lut 2023, 13:53

Z perspektywy 4 miesięcznego użytkowania. Gdybym miał dziś podejmować decyzję zakupową, to na bank nie byłaby to CX-60.
Forumowicz
 
Od: 7 lis 2022, 13:57
Posty: 41 (1/4)
Auto: Mazda CX-60 2,5 Phev 2022

Postprzez tun » 28 lut 2023, 19:48

Cześć foni,
Zamówiłem cx60 i w zasadzie za chwilę będzie gotowa do odbioru ale mogę jeszcze zrezygnować. Dlatego prosiłbym Cię abyś napisał w kilku zdaniach co głównie wpływa na takie stwierdzenie, że teraz wybrałbyś co innego? Czy któreś konkretne usterki (jak np te wibracje o których piszesz) czy całokształt czy może w ogóle phev?
Miałem 3 jazdy testowe ale wiadomo to nie to samo co codzienne użytkowanie.
Z góry dzięki za wszelkie info.
Początkujący
 
Od: 28 lut 2023, 19:37
Posty: 5

Postprzez foni » 28 lut 2023, 21:14

Szczerze....nie chce mi się pisać po raz kolejny o wszystkich wadach tego auta. W skrócie: to nie jest samochód, którym dobrze się jeździ. Mnie jeżdżenie nim męczy. Zero fanu, a jestem typem człowieka, który lubił gdzieś pojechać, bo mnie jeżdżenie i podróżowanie relaksowało. I uwierz mi – mam dość spore doświadczenie w jeżdżeniu różnymi samochodami i markami. CX-60 zamawiałem w ciemno (podczas premiery) i dałem się nabrać na wygląd i zaufałem tak doświadczonemu producentowi. Zapewne potrzebujesz twardych faktów, więc tak:
– wibrujący wał – temat opisany nie tylko przeze mnie. Mam dość czekania od 3 miesięcy na usunięcie tej usterki.
– bardzo twarde i niewygodne zawieszenie. Jak wyżej – czekam na gwarancyjną wymianę amortyzatorów i stabilizatorów. Nie mniej, z tego co mówią użytkownicy będący już po naprawie, auto nadal jest twarde, przy czym nie jest już tak nerwowe.
– hałas przy prędkościach autostradowych jest DALEKI od tego co prezentuje klasa premium. Przy 140 km/h nie ma mowy aby sobie spokojnie posłuchać muzyki lub porozmawiać z pasażerami siedzącymi z tyłu.
– jest coś nie halo z nawiewami od klimy w słupkach A. Po nagrzaniu się wnętrza, nagle zaczyna z nich wiać zimne powietrze i dosłownie mrozi lewe udo kierowcy i prawe udo pasażera. Do tego stopnia, że pasażer na trasie zasłania je kurtką. WTF??
– bardzo, bardzo nerwowe i nad wyraz wrażliwe działanie systemów bezpieczeństwa. Auto piszczy, świeci, ostrzega. Denerwuje!!
– brak progresywności w układzie kierowniczym powoduje, że z autem się wciąż walczy. Wystarczy na moment spojrzeć w bok, albo (co nie wolno oczywiście! hahaha ) popatrzeć w telefon i masz problem.
– wszystkie systemy bezpieczeństwa i wspomagania jazdy można wyłączyć, ale...włączają się domyślnie wszystkie po restarcie silnika.
– może przypadek, ale 3 osoby, po krótkim spacerze po śniegu, spowodowały zaparowanie tylnych okien do tego stopnia, że syn po ponad kwadransie jazdy wycierał szyby husteczkami bo woda po nich spływała.
– nie idzie zatankować 50 litrów do 50 litrowego baku pomimo wyjechania całego paliwa. Pistolet odbija max po 45 litrach a pozostałe 5 trzeba dolewać z wyjętym pistoletem z otworu baku. Zabawa trwa jakieś 3 minuty aby mieć pełen bak paliwa.
– mi stuka tylna klapa. Zgłaszałem w serwisie. Poprawili. Stuka ponownie.
– automatyczne światła matrycowe są genialne. Są genialne dopóki działają. A działają u mnie dobrze dopóki nie pada deszcz. Gdy pada system się non stop wyłącza i światła automatyczne raz mam, a raz nie.
– tempomat aktywny wariuje na autostradzie, esce, zjazdach, łukach. Auto potrafi bez powodu hamować, po czym wraca do zadanej prędkości poprzez redukcję 2 albo i nawet 3 biegów, co powoduje ryk silnika i stres u wszystkich podróżujących.
– fotel po 2 godzinach jazdy okazuje się wcale nie być takim wygodnym. Mnie uwiera pod prawym udem.
– zapomnij o ładowaniu bezprzewodowym telefonu który jest w jakimkolwiek pokrowcu.
– i spostrzeżenie po tygodniu jeżdżenia zastępczym CX-5: mniejszy braciszek jest lepiej wyciszony i lepiej gra w nim audio Bose.
Pomijam kwestie upierdliwego braku dotyku ekranu głównego, braku możliwości personalizacji wyświetlacza głównego, bo to cechy a nie wady. Skrzynia poszarpuje, ale akceptuję to bo przed aktualizacją softu było dramatycznie źle. Choć to też oczywiście patologia w aucie za takie pieniądze.
Itp, itd.... nie chce mi się o wszystkim pisać, bo wystarczająco jestem zmęczony tym autem.
Forumowicz
 
Od: 7 lis 2022, 13:57
Posty: 41 (1/4)
Auto: Mazda CX-60 2,5 Phev 2022

Postprzez tun » 28 lut 2023, 22:02

szok..., całkowicie Cię rozumiem dlatego bardzo doceniam i dziękuję, że znalazłeś resztki energii aby to opisać. Z tego co piszesz to Twoje auto jest z początków produkcji, ciekawe czy obecnie produkowane mają to samo. Moje wyprodukowane jest na początku stycznia już tego roku, niby ma już nowe zawieszenie ale cholera wie...
W aucie testowym nie czułem tych wibracji 50-70, szarpań skrzyni też jakoś specjalnie nie czułem ale wiadomo to było w sumie może 3h jazdy. Natomiast denerwowały mnie cały czas dziwne zgrzyty słyszane przy ruszaniu z miejsca... teraz już nie wiem a decyzję pewnie będę musiał podjąć do końca tygodnia. Cholera...
Początkujący
 
Od: 28 lut 2023, 19:37
Posty: 5

Postprzez Kaziu666 » 1 mar 2023, 12:27

Jeżdżę ponad dwa tygodnie , przejechałem ponad 600 km, nic z wyżej wymienionych punktów opisane jako wady, nie występują w poprawionej nowej wersji. Są to wady pierwszych egzemplarzy które zostały szybko wyeliminowane. Jest to moja 4 nowa mazda i najlepsza pod względem komfortu i użytkowania.
Początkujący
 
Od: 13 gru 2022, 10:05
Posty: 9 (0/1)
Auto: Mazda cx60

Postprzez tun » 1 mar 2023, 12:44

Może 600km to jeszcze za mało aby niektóre z tych usterek się ujawniły. Pytanie, nie słyszysz żadnych zgrzytnięć z układu napędowego szczególnie podczas ruszania w miarę żwawego ale nie na tyle aby odpalił silnik spalinowy bo on zagłusza te zgrzytania?
Początkujący
 
Od: 28 lut 2023, 19:37
Posty: 5

Postprzez foni » 1 mar 2023, 15:07

Przez pierwsze 1000, ba!, nawet 2000 km też byłem pod urokiem posiadania od nowości bardzo ładnego samochodu. Dziś mówię z perspektywy przejechanych prawie 8 tys. km. Na ten samochód super się patrzy!
I o ile wierzę, że drgania lusterka zewnętrznego przy jeździe autostradowej można wyeliminować (nie wspomniałem o tym wcześniej) poprzez wymianę lusterek – wiem, że jest taka akcja serwisowa – to hałasu w kabinie od wyjącego silnika raczej już nie da się naprawić. Kolega pisze, że jest zadowolony i mu wierzę. Ja na początku uważałem, że dźwięk silnika elektrycznego, słyszalny w kabinie, ma swój urok. Dziś się dziwię, dlaczego w innych elektrykach może być cisza, a CX-60 jeździ się jak meleksem.
Nie pisałem wcześniej, ale czekam również na wygłuszenie wszystkich drzwi (kolejna naprawa gwarancyjna), gdyż przy zamykaniu blacha zewnętrzna wpada we wibracje wydając (delikatnie mówiąc) mało sexy dźwięki.
Nie czepiam się zasięgu w trybie EV, bo w warunkach zimowych żaden elektryk póki co sobie nie radzi lepiej. Nie mniej, szczerze informuje, że spalanie przy jeździe miejskiej, bez korzystania z gniazdka, trudno nie nazwać szokująco wysokim. Mi się nie udało zejść poniżej 10 litrów, a przy jeździe na krótkich odcinkach nie ma problemu zobaczyć wynik +14.
Skoro kolega twierdzi, że żaden z moich problemów jego nie dotyczy, to znaczy że musiało się także udać Mazdzie rozwiązać problem z tankowaniem do pełna. No chyba, że kolega nie zauważył, bo jeszcze nigdy nie tankował od (prawie) zera do pełna i wydaje mu się póki co, że to normalne że wlewa 30 parę litrów i kończy się tankowanie. Bardzo jestem ciekawy tego aspektu.
Natomiast – bez złośliwości!! – skoro to kolegi trzecia Mazda, to wierzę że jemu akurat hałas w kabinie nie przeszkadza. Niestety ten producent nie słynie z dobrze wyciszonych kabin, choć ja akurat jeżdżąc CX5 dałem się nabrać, że Mazda odrobiła już lekcje w tym zakresie. Niestety, ale jest cicho wyłącznie do jakiś 110-115km/h. Potem przestaje być wesoło i wcale nie chodzi o szumy opon.
Forumowicz
 
Od: 7 lis 2022, 13:57
Posty: 41 (1/4)
Auto: Mazda CX-60 2,5 Phev 2022

Postprzez tun » 1 mar 2023, 16:51

O jakim typie dźwięku silnika elektrycznego piszesz? Jutro umówiłem sobie jeszcze jedną jazdę testową przed decyzją to jeszcze zwrócę uwagę. Ja teraz cały czas jeżdżę cx5, którą kupiłem 10 lat temu, to były początki produkcji, więc wtedy wyciszenie było/jest naprawdę słabe ale dokuczliwe powyżej 120km/h. Więc dla mnie przynajmniej pod tym względem jest lepiej w cx60, nie wiem jakimi autami do tej pory jeździłeś ale w suvach to chyba nigdy nie będzie tak cicho jak w limuzynach,kombi na autostradzie.
Pisząc wycie silnika to masz na myśli normalną jazdę czy właśnie autostradowe prędkości?
Dzięki za odp.
Początkujący
 
Od: 28 lut 2023, 19:37
Posty: 5

Postprzez Kaziu666 » 1 mar 2023, 18:00

Jeszcze raz powtórzę, wszystkie albo prawie wszystkie usterki zostały wyeliminowane, silnik cichutki na trasie przy 150km można porozumiewać się szeptem, jak się jedzie na samym elektryku nawet nie słychać że coś pracuje, tylko szum kół jakby się z górki zjeżdżało, zawieszenie nie buja, raczej miękkie jak na mazdę, nic nie skrzypi przy skręcaniu, ładowanie telefonu działa bez zarzutu, jak tankowałem to weszło 46litrow. Drzwi oczywiście też już w fabryce wygłuszone. Audio bose wymiata, o wiele lepsze niż w mercedesie. Systemy ostrzegające działają bez zarzutu, nienachalnie, może że dwa razy przez te 600 kilometrów coś zapikało, w tunelu nic nie wibruje. Lampy nie parują i mógłbym tak wszystkie wasze dolegliwości wymieniać że tego u mnie nie ma.
. Co do zarzutów że jest to moja 4 nowa mazda i że nie mam porównania, to dodam że miałem i mercedesy i całą masę innych aut i z pełną odpowiedzialnością mówię, że usterki dotyczą tylko aut kupionych w ciemno, jako pierwsze. Jest to normalne w każdej marce przy wypuszczaniu całkowicie nowego modelu,nie opierającego się na żadnych starych sprawdzonych rozwiązaniach. Kupiliście panowie w ciemno, tanio, dużo taniej niż obecną poprawioną wersją, jako pierwsi i teraz za to płacicie. Wejdźcie na grupę fb mazda cx60 Poland, tego typu zarzuty i awarie są zgłaszane tylko prezes osoby co odebrały auta w zeszłym roku. Jestem tam administratorem i pilnuje tej grupy od samego poczatku więc wiem co pisze
Początkujący
 
Od: 13 gru 2022, 10:05
Posty: 9 (0/1)
Auto: Mazda cx60

Postprzez foni » 1 mar 2023, 18:57

tun napisał(a):O jakim typie dźwięku silnika elektrycznego piszesz?
....
Pisząc wycie silnika to masz na myśli normalną jazdę czy właśnie autostradowe prędkości?
Dzięki za odp.


Piszę o dwóch różnych kwestiach.
Dźwięk silnika elektrycznego to jedno. Słyszalny szczególnie przy ruszaniu, niskich prędkościach, po zatrzymaniu się, itp. Po zatrzymaniu oczywiście zanim się on zupełnie wyłączy. Póki skrzynia jest na biegu to go słychać. Jak jest bateria naładowana, to na N można sobie go "przegazować". Będziesz wiedział o jaki dźwięk chodzi.
A wycie dotyczy silnika spalinowego na trasie. Rzecz jasna przy przyśpieszaniu, co w szczególności dotyczy sytuacji gdy to tempomat podnosi prędkość do zadanej wartości. Zdecydowanie wolałbym aby trwało to chwilkę dłużej ale bez redukowania biegów i takiego pałowania po obrotach.

Niestety o zawieszeniu poprawionym nic nie powiem, bo wciąż czekam na jego wymianę. Wiem, że to na które jest zmiana jest tym co montuje się w rocznikach 2023, więc dopiero wówczas będę w stanie mówić o docelowym komforcie. Ja mam wersję na 20 calowych kołach, więc może stąd takie zwielokrotnione wrażenie twardości.

Komentarz do:
"....Kupiliście panowie w ciemno, tanio, dużo taniej niż obecną poprawioną wersją, jako pierwsi i teraz za to płacicie...." uznam za wysoce nietrafiony. Bardzo, bardzo źle to świadczy o producencie, że wypuszcza i sprzedaje klientom auto niedopracowane i nieprzetestowane. Aspirowanie do premium jest tym samym śmiechem na sali. Pomijam, że Mazda robi zmiany (lifty) w swoich modelach bardzo często, więc tego typu komentarzem kolega próbuje obrazić wszystkich klientów Mazdy, którzy nabyli auto nie czekając na kolejne poprawki. Bo tylko to ostatnie jest tym, do którego można się odnosić? Kto kupił wcześniej ten frajer? WTF? To nie klienci są źli, tylko producent daje D po całości.
Forumowicz
 
Od: 7 lis 2022, 13:57
Posty: 41 (1/4)
Auto: Mazda CX-60 2,5 Phev 2022

Postprzez Kaziu666 » 1 mar 2023, 19:33

Wycie silnika spalinowego nie występuje już w żadnym zakresie obrotu i bez względu na dynamikę, nawet przy kickdownie praca jest normalna. Na naszej grupie na fb temat był walkowany bo dotyczy to wszystkich aut z wczesnej produkcji. Felgi też mam 20 calowe i jest mega komfortowo, bardziej niż w poprzednim moim aucie Mazdzie 6 (2019), lepiej nawet niż w mercu c klasa 2003r którego też krótko ale miałem. Mamy na grupie facebookowej ponad 250 członków i mam wrażenie że obecne cx60 a te z pierwszych miesięcy produkcji to dwa różne auta, z przeczytanych tam wątków, a jestem tam adminem od początku, można śmiało wysnuć podsumowanie, że im wcześniej ktoś odebrał tym gorzej. Kiedy ty zamawiałeś ? Musisz sobie sam odpowiedzieć. Ktoś kto miał już wcześniej styczność z nowymi autami, nie odgrzewanymi kotletami tylko całkowicie nowej technologi wie że Raczej takich "zabawek" w ciemno się nie kupuje. Tak się dzieje w każdej marce, wystarczy odczekać pół roku po premierze i problemy z głowy. Tak było miedzybinnymi z mercedesem A class, gle coupe i bmw x4, ciągle awarie w pierwszych modelach, i tak masz szczęście że jeszcze ci nie stanął na trasie bo też znam takie przypadki. Niestety takie czasy, że ze wszystkim robią nas w hu..a. Ja osobiście miałem już 7 nowych aut i nigdy nie kupilem takiego którym bym co najmniej nie jeździł wcześniej kilka godzin, lub nawet dni. Po to są przecież auta demo żeby każdy sobie przetestował, jak jeździłem oierwszym demo mazdy to odrazu powiedziałem że teraz to ja nie zamówię bo tym się nie dało jeździć po dziurach, na hopkach się prawie głową o sufit waliło, głośno, wycie silnika przy szybkim przyspieszaniu itd itp
Początkujący
 
Od: 13 gru 2022, 10:05
Posty: 9 (0/1)
Auto: Mazda cx60

Postprzez tun » 1 mar 2023, 20:07

Kaziu666,
A Twój egzemplarz jest jakiej daty produkcji?
Bo mój (jeśli się zdecyduję) jest 6 stycznia, więc co? powinien mieć to wszystko już poprawione?
Początkujący
 
Od: 28 lut 2023, 19:37
Posty: 5

Postprzez Kaziu666 » 1 mar 2023, 20:16

Będziesz miał ok, nie mam czasu tu pisać, zapraszam na naszą grupę facebook – mazda cx60 Poland, tam wszystkiego się w jeden dzień dowiesz.
Początkujący
 
Od: 13 gru 2022, 10:05
Posty: 9 (0/1)
Auto: Mazda cx60

Postprzez Palmer » 1 mar 2023, 21:38

Kaziu666 napisał(a):Tak się dzieje w każdej marce, wystarczy odczekać pół roku po premierze i problemy z głowy.

W "3" po 2 latach od wyprodukowania pierwszych partii tego modelu, niektóre mankamenty (o których szerzej możesz poczytać w dedykowanym dziale modelowym na tym forum), nie zostały niestety wyeliminowane, więc cytowany wyżej argumet jest IMO nie do końca trafiony, a przynajmniej nie dający się tak łatwo przełożyć na wszystkie modele marki.

Co sie zaś tyczy prośby tun to nie rozumiem, jaki problem napisać datę produkcjhi auta, skoro już zadałeś sobie tyle trudu i poświęciłeś tyle czasu, by zdementować wszelkie zgłaszane tu przez innych użytkowników wady CX-60...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2020, 09:21
Posty: 448 (105/28)
Skąd: woj. dolnośląskie
Auto: Mazda3 BP 110 kW, AT '20

PostTen post został usunięty przez Kaziu666 1 mar 2023, 21:48.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość