Procedura czyszczenia wtrysków silnika (diesel)

Mazda CX-60 2022-

Postprzez julius » 26 kwi 2023, 09:19

Jak często zdarza się u Was procedura czyszczenia wtrysków silnika na postoju (komunikat na wyświetlaczu plus wysokie obroty)? Jak długie odcinki jeździcie? Czy po przerwaniu procedury pojawia się ponownie po uruchomieniu silnika?
Forumowicz
 
Od: 25 kwi 2023, 14:43
Posty: 38 (0/1)
Auto: CX60 3,3AWD 2023

Postprzez marcin200000000 » 30 kwi 2023, 18:12

Miałem 2 razy procedurę. Trudno stwierdzić czy przez krotkie trasy czu raczej delikatne obchodzenie się z samochodem ( wydaj mi się, ze to drugie) Aktualnie jeżdżę bardziej dynamicznie i póki co nie pojawiło sie. Jak już wyjadę z garażu to robię średnio 10 km ale są i dużo dłuższe trasy
Procedura wróci jeśli sie nie zakończyn- gasiłem pojazd i odpalałem (odbierałem córkę ze szkoły)
Na postoju trwalo to okolo 15 min a gdy ruszyłem drugim razem w trasę ze żwawszą nogą już bylo po
Początkujący
 
Od: 5 maja 2020, 20:28
Posty: 2 (1/1)
Auto: Mazda 3 2018 120 KM

Postprzez Beny21087 » 5 maja 2023, 22:32

Jeżdżę kilka dni (na razie po mieście) i "delikatnie". Po 214km na postoju włączyła mi się procedura czyszczenia wtrysków. Byłem "na mieście" więc poczekałem 30 sekund, a że nie miałem czasu to zgasiłem auto. Wysiadłem, zrobiłem zakupy, odpaliłem auto i pojechałem 2km z powrotem do chaty. Po zatrzymaniu auta kontynuacja procedury czyszczenia. Wysiadłem i zostawiłem auto odpalone. Po ok 3-4 minutach obroty spadły, procedura się zakończyła i wyłączyłem auto.
Tak to u mnie wyglądało. :)
Forumowicz
 
Od: 16 gru 2022, 22:33
Posty: 32
Auto: CX-60 3,3D AWD

Postprzez darrecki » 6 maja 2023, 00:29

Wypalanie DPF, oczyszczanie wytrysków... To już nie jest śmieszne, ekologia pełną gębą.
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 01:01
Posty: 3017 (40/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez MikiMazury » 7 sie 2023, 22:16

A przeciez za rura wydechowa w trakcie wypalania nie stoi kransludek z azbestowa folijka i nie zbiera tego syfu aby go zutylizować, tylko zebrany syf trafia do atmosfery.
Hipokryzja a nie ekologia.
Forumowicz
 
Od: 7 sie 2023, 11:06
Posty: 42 (1/0)
Auto: CX60 3,3 RWD

Postprzez zadra » 8 sie 2023, 00:29

MikiMazury napisał(a):A przeciez za rura wydechowa w trakcie wypalania nie stoi kransludek z azbestowa folijka i nie zbiera tego syfu aby go zutylizować, tylko zebrany syf trafia do atmosfery.
Hipokryzja a nie ekologia.

również nie jestem zwolennikiem wymuszonej ekologii, ale wiem, że praca dpf ogranicza smrody wychodzace z rury a procedura jego wypalania nie jest tylko "wyrzuceniem zebranych wcześniej smieci" lecz zmniejszeniem ich toksycznosci i ilości w procesie chemicznym.

W teorii i laboratoriach ma to prawo działać, natomiast rzeczywistość jest zupełnie inna..
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 18:07
Posty: 3148 (34/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez MikiMazury » 11 sie 2023, 14:07

zadra napisał(a):
MikiMazury napisał(a):A przeciez za rura wydechowa w trakcie wypalania nie stoi kransludek z azbestowa folijka i nie zbiera tego syfu aby go zutylizować, tylko zebrany syf trafia do atmosfery.
Hipokryzja a nie ekologia.

również nie jestem zwolennikiem wymuszonej ekologii, ale wiem, że praca dpf ogranicza smrody wychodzace z rury a procedura jego wypalania nie jest tylko "wyrzuceniem zebranych wcześniej smieci" lecz zmniejszeniem ich toksycznosci i ilości w procesie chemicznym.

W teorii i laboratoriach ma to prawo działać, natomiast rzeczywistość jest zupełnie inna..


a swoją drogą to nie slyszalem o czyszczeniu wtryskow w innych markach, moze wiazac się to z wysoką temp spalania z powodu ubogiej mieszanki – chociaz wysoka temp powinna wypalac wszystko..

skutkami ubocznymi bedzie pewnie podlewanie auta ropą, podobnie jak w przypadku dpfa i jego wypalania.
Forumowicz
 
Od: 7 sie 2023, 11:06
Posty: 42 (1/0)
Auto: CX60 3,3 RWD

Postprzez darrecki » 11 sie 2023, 15:00

Automatyczna rekalibracja wtrysków to normalna rzecz, występuje w dieslach Mazdy od co najmniej 20 lat. Ale czyszczenie to nowość, o której pierwsze słyszę. W jaki sposób to ma działać? Jaki to ma cel? Kompresja w 3.3 jest zdaje się taka sama jak w 2.2 – 14:1, a jedyna poważna różnica to ilość cylindrów. Występuje w 3.3 może deaktywacja cylindrów przy niskim obciążeniu? Może przy spokojnej jeździe w nieaktywnych cylindrach buduje się tyle nagaru, że trzeba to jakoś usunąć i stąd to czyszczenie?
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 01:01
Posty: 3017 (40/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez Beny21087 » 24 paź 2023, 23:46

Jeżdżę dieslami od kilkunastu lat (ostatnio Subaru) i w żadnym nie miałem takiego cuda.
Jeżdżę 50/50 trasy i po mieście i od początku posiadania tego dieselka pojawia mi się mniej lub bardziej regularnie ta procedura. Ostatnio dzisiaj po zaparkowaniu auta przed chatą, a zaledwie 3 dni temu zrobiłem ciągiem 1200km z prędkością 140km/h.
Więc nie wiem za bardzo o co chodzi... :|
Forumowicz
 
Od: 16 gru 2022, 22:33
Posty: 32
Auto: CX-60 3,3D AWD

Postprzez Beny21087 » 19 lut 2024, 22:13

Chyba nie przybywa nowych klientów diesla mazdy, albo trafił mi się nad wyraz "ekologiczny" egzemplarz... :D
Od przebiegu ok 16,5kkm komunikat "Czyszczenie silnika... zaczęło być upierdliwe.
Tuż przed przeglądem 20kkm to już był dramat – co drugi dzień wymagał Czyszczenia...
Zgłosiłem przed przeglądem, że mam taki problem i...
Auto stało 5 tygodni w serwisie. Wymienili rurę wydechową z jakąś przepustnicą, bo niby była jakaś usterka i...
Następnego dnia po odbiorze z serwisu i zrobieniu 160km komunikat: Czyszczenie silnika... <glupek2> <glupek2> <glupek2>
Qwa! Widzę, że chyba mazda nie wie z czym ma problem.

Podobno mogę ignorować ten komunikat, ale za każdym razem przy wrzucaniu P silnik zaczyna zasuwać na wysokich obrotach i to cię wqr...ia. Czyli przy odpalaniu hałas i przed zgaszeniem hałas.
Co to jest???
Auto prawie za 300kPLN!!!!!!!!!!!! hahaha hahaha hahaha
Forumowicz
 
Od: 16 gru 2022, 22:33
Posty: 32
Auto: CX-60 3,3D AWD

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości