Wiesza się i-Stop mazda 3

Dział przeznaczony do rozwiązywania problemów z systemami elektronicznymi nadwozia

Postprzez woldi » 19 mar 2024, 21:49

Witam szczęśliwych posiadaczy mazd 3, widziałem że podobny wątek już był ale chyba martwy bo na nim nic się nie dzieje, dlatego pozwoliłem sobie założyć nowy wątek. Problem jest jak w tytule, i-Stop generalnie nie działa, nie żebym za nim tęsknił ale martwi mnie, że wraz z nim mogą nie działać inne systemy, tylko jakie. Jeśli odepnę aku na jakiś czas np. pół godziny to już później przez kilka dni wszystko jest ok z i-Stopem, działa i spoko, z niewyjaśnionych przyczyn przestaje działać i nie działa do czasu ponownego rozłączenia aku. Czy ktoś z was miał podobny problem, z czym to się wiąże i jak mogę sprawdzić co mi jeszcze nie działa przy tej okazji. Nie wiem jak u was działa system czytania znaków bo u mnie jakby nie działał, to co ma w nawi to wyświetla a żeby coś sczytywać to raczej nie robi tego podobnie jak kamera od zmęczenia kierowcy, nigdy się nie zdarzyło aby coś przy znużeniu kierowcy coś zadziałało, czy to może być problem powiązany z i-Stopem? Pozdrawiam wszystkich.
Początkujący
 
Od: 1 paź 2014, 21:40
Posty: 12
Skąd: Śląsk
Auto: Mazda 3 BP Hikari
silnik 2,0 G benzyna,
Rok produkcji 2019

Postprzez jerry1333 » 19 mar 2024, 23:55

Ale jakie są objawy? Pali się ikona i-stop na żółto? Pali na zielono ale silnik nie gaśnie? Jaki jest poziom naładowania akumulatora?
Tak wiele pytań a tak mało odpowiedzi.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 paź 2015, 14:32
Posty: 48 (19/0)
Skąd: Tomaszów Maz.
Auto: Mazda 3 BL 2009 1.6 MZ-CD 109KM Graphite Mica
-------
Mazda 3 BP 2020 SkyActive-X 2.0 AWD 180KM Machine Gray

Postprzez woldi » 20 mar 2024, 19:37

Poziom naładowania aku w granicach 12,5 V a i-Stop kontrolka wogóle nie świeci, jakby nie było tego systemu, podjeżdżam pod skrzyżowanie i zatrzymuję się tradycyjnie czyli pierwszy hamulec następnie sprzęgło, wyrzucam bieg i puszczam hamulec , trzyma funkcja HOLD , a i-Stop bez reakcji. Jutro sprawdzę, czy odłącza cylindry i czy działa ta pseudo hybryda.
Początkujący
 
Od: 1 paź 2014, 21:40
Posty: 12
Skąd: Śląsk
Auto: Mazda 3 BP Hikari
silnik 2,0 G benzyna,
Rok produkcji 2019

Postprzez paweł_TBU » 21 mar 2024, 16:40

Problem z adaptacją akumulatora. Sprawdź jakie ma napięcie przy obciążeniu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 14:05
Posty: 707 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez woldi » 21 mar 2024, 20:29

Dzięki koledzy za zainteresowanie, sprawdziłem dzisiaj czy odłącza cylindry i czy ta hybryda działa. Patrząc na tą grafikę wygląda wszystko ok, ładowanie płynie, cylindry się rozłączają, czyli chyba ok. Sprawdzę w weekend to napięcie podczas obciążenia, myślę, że klima, światła , grzanie wszystkiego, szyby, lusterek , siedzeń i kierownicy dostatecznie go obciąży. Aku był wymieniany przez serwis w 2022r w jesieni. Właściwie wtedy zwróciłem uwagę że jest jakiś problem z tym i-Stopem ale nie przywiązywałem do tego wagi aż teraz zaczęło mnie to irytować. Czyżby serwis coś zgrandził?
Początkujący
 
Od: 1 paź 2014, 21:40
Posty: 12
Skąd: Śląsk
Auto: Mazda 3 BP Hikari
silnik 2,0 G benzyna,
Rok produkcji 2019

Postprzez paweł_TBU » 21 mar 2024, 22:34

Mnie po 2 latach padł aku. Kupiłem nowy i miałem to samo co ty. Działało trochę po odpięciu klem i potem znów lipa. Serwis kilkukrotnie robił mi adaptacje aku kompem ale bezskutecznie aż w końcu coś mi naprawiali i aku było odpięte przez kilka godzin i zaczęło działać i działa do dziś.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 14:05
Posty: 707 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez woldi » 21 mar 2024, 23:30

Tak teraz myślę czy problem nie powstał właśnie w momencie wymiany aku przez serwis, jest to bardzo możliwe. Myślę, że przy wymianie serwis zrobił adaptację aku, specjalnie nie jeździłem z tym, choć może warto. Wcześniej chyba zrobię jak ty, zdejmę klemy na cały weekend i niech się dzieje.
Początkujący
 
Od: 1 paź 2014, 21:40
Posty: 12
Skąd: Śląsk
Auto: Mazda 3 BP Hikari
silnik 2,0 G benzyna,
Rok produkcji 2019

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323