Rozładowany kumulator – wyłączenie elektroniki

Dział przeznaczony do rozwiązywania problemów z systemami elektronicznymi nadwozia

Postprzez Camilli » 17 wrz 2023, 19:34

Ni z tego ni z owego padł mi akumulator. (2,5 letnie auto co do...) Po wciśnięciu start rozrusznik zakręcił, ale auto się nie odpaliło. Na desce rozdzielczej wywaliło całą choinkę. W tym momencie przycisk start/stop przestał reagować. Nie mogłem wyłączyć auta. Przy naciśnięciu pedału hamulca auto cały czas próbowało zapalić.

Próbowałem oddalić się z kluczykami – cała choinka zgasła, jakby elektronika traciła zasilanie ale wskazówka poziomu paliwa była na środku zamiast opaść.

Podłączyłem prostownik i znowu wywaliło choinkę pomimo tego, że nie włączałem auta. Nie mogę zgasić samochodu, przyciski nie są responsywne, szczególnie START-STOP. po wciśnięciu hamulca auto próbuje zapalić. Stąd pytanie – jak awaryjnie wyłączyć samochód? W sensie całą elektronikę ze stand by.

Jedyny pomysł to wyciągnięcie akumulatora, jest inny sposób?
Początkujący
 
Od: 9 lip 2023, 23:35
Posty: 2
Auto: Mazda 3 2.0 mHEV Kanjo sedan, skyactivG 150KM, 2020

Postprzez Krystos » 17 wrz 2023, 20:07

Klucz 10, odłączenie klemy od akumulatora na co najmniej dwie minuty kasuje błędy, sprawdzone
Forumowicz
 
Od: 22 lut 2021, 15:41
Posty: 73 (0/7)
Auto: Mazda 3 BP 122 Hikari

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323