Radar/Tempomat aktywny

Dział przeznaczony do rozwiązywania problemów z systemami elektronicznymi nadwozia

Postprzez czik3n » 14 mar 2023, 11:44

Hej, mam od dłuższego już czasu problem z akumulatorem, kilka razy auto mi zdechło i pojawiły się komunikaty o usterce radaru przedniego. Im więcej jeżdżę, i tym samym akumulator się doładuje to błędy znikały bądź wywalało XXXXX razy na minutę. Akumulator będzie wymieniony bo mam go już serdecznie dość, a błędy są już praktycznie na stałe po każdym odpaleniu auta.

Wykluczam, że radarsię zepsuł bo ostatnio robiłem traskę Warszawa-Wiedeń i auto w polowie drogi samo z siebie odzyskało tempomat aktywny. Niestety po kilkukrotnym odpaleniu samochodu ( trochę zwiedzania) błędy wróciły. Poza tym mam założony nowy radar, był wymieniony przez serwis zanim kupiłem auto.

Tak czy siak prócz wymiany baterii chciałbym zaglądnąć w instalacje, bo może gdzieś też jakąś wtyczkę trzeba by poprawić, i tym samym miałbym święty spokój. Podpowie ktoś gdzie szukać instalacji? Radar wiem, że jest "w znaczku", ale to pewnie jest element nierozbieralny.

Auto salon polska, żadna ameryka. Garażowane, deszcz widzi naprawdę od święta.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2021, 17:49
Posty: 201 (6/11)
Auto: 3BP
2.0 Skyactive-G 122KM
KAI

Postprzez czik3n » 28 mar 2023, 15:14

Odświeżę bo rozwiązałem problem, a byłem już o krok od wymiany akumulatora.

Może tym samym komuś pomogę na przyszłość .

Kilkukrotnie sprawdzano mi stan akumulatora, i sprawność alternatora. Akumulator stale był niedoładowywany. W aucie nic nie zmieniałem prócz ledowych żarówek jako dzienne, te wykluczyłem bo jeżdżę tak prawie dwa lata i dopiero od pół roku mam problem odkąd dużo mniej jeżdżę autem. Powód ? bardzo kur*a prozaiczny, pół roku jazdy z błędami i ledwie odpalającym autem, wszystko przez NIEORYGINALNY kabel do iphone który był podpięty do USB. Na oryginalnym nie miałem problemu, ale się zniszczył, a mazda nie ma USB C bym mógł podpiąć oryginalny nowy.

Przed każdym wyłączeniem auta, i po uruchomieniu wpinam sobie kabelek, i alleluja zero błędów. Tempomat działa, auto odpala bez zająknięcia. Już miałem dobierać się do radaru i samego modułu bo myślałem że jest zepsuty.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2021, 17:49
Posty: 201 (6/11)
Auto: 3BP
2.0 Skyactive-G 122KM
KAI

Postprzez kulisz » 29 mar 2023, 08:37

Jeśli rzeczywiście problem Ci zniknął po odłączeniu nieoryginalnego kabla to raczej bym stawiał, że jednak to zamiennik bardzo niskich lotów i jakieś zwarcia Ci robił. Sam używam zamiennika do mojego iPhone i nie mam żadnych takich problemów.
Forumowicz
 
Od: 2 maja 2016, 21:07
Posty: 131 (1/7)
Skąd: Małopolska
Auto: Była: Mazda 3 BK 1.6 Z6 105KM 2006 Galaxy Grey
Jest Mazda 3 BP 2.0 122HP 2019 Crystal Soul Red oraz Mazda 2 DJ 1.5 90HP 2018 Soul Red

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323