Akcje serwisowe / aktualizacje po okresie gwarancyjnym

Dział przeznaczony do rozwiązywania problemów z systemami elektronicznymi nadwozia

Postprzez nemo » 14 gru 2022, 12:57

Dzień dobry :)
Przymierzam się do zakupu trójki BP. Nie ukrywam, że to będzie pierwsze moje auto z tych nowszych.
Poczytałem forum, wiem co w tych autach (nie)działa, jakie są najpopularniejsze usterki i na co użytkownicy klną.

Znalazłem, że wykonywane były dla tych samochodów akcje serwisowe:
–KAMPANIA AL035A-PROBLEMY Z AKUMULATOREM I SYSTEMEM PRZECIWKRADZIEŻOWYM
–KAMPANIA AM005A -REPROGRMING STEROWNIKÓW Mazda3 (BP) oraz CX-30 (DM)-w tym też jest min. ŁATKA DO KAMPANI AL035A


również użytkownicy skarżyli się na prace klimatyzacji i ASO wgrywało aktualizacje która zazwyczaj pomagała.

Przejrzałem papiery samochodu którego mam na oku, w nich odnalazłem jedynie wykonanie akcji serwisowej KAMPANIA AL035A. Jednak, dla AM005A czy aktualizacji klimatyzacji nic nie znalazłem.
Po VINie wnioskuje że problem z A/C może występować, opierając się na:
https://static.nhtsa.gov/odi/tsbs/2019/MC-10165346-0001.pdf

1)Czy mogły zostać wykonane akcje serwisowe, ale nie zostały ujęte w dokumentach?
2) Może kampania AM005A nie dotyczyć jednak tego samochodu, dlatego nie została wykonana? Na stronie mazdy nie ma dla tego samochodu otwartej żadnej kampanii.
3) Czy jeżeli nie została wykonana aktualizacja dla A/C a problemy z nią będą występować, to jaki może być koszt wykonania takiej aktualizacji?

Dzięki! :)
Początkujący
 
Od: 14 gru 2022, 11:18
Posty: 5
Auto: Mazda 3 BP Hikari 2.0 122KM AT

Postprzez paweł_TBU » 14 gru 2022, 13:36

To pytanie raczej do aso nie do nas :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 14:05
Posty: 707 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez krabdul » 15 gru 2022, 09:59

Jak akcja nie dotyczy Twojego auta to problem też Cię nie dotyczy.
Ja tak to rozumiem... Zgłoszenie jakiegoś problemu z autem przed końcem gwarancji skutkuje obowiązkiem jej naprawy nawet po, a tu niejako sami zgłaszają problem – o ile to Cię będzie dotyczyć.
W takiej sytuacji nie powinni nic od Ciebie żądać. Jeśli jednak Twój VIN nie jest objęty problemem a Ty go jednak masz to pewnie wezmą 200-300 (strzelam).
Jeśli natomiast akcja dotyczy bezpieczeństwa i jest zgłoszona do UOKiK to wtedy jest darmowa nawet jak problem wyszedł po latach.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2010, 12:07
Posty: 996 (9/62)
Skąd: Kraków
Auto: CX-30 G150 AT AWD
Black Hikari '20

Mazda 3 BM '15
Mazda 6 GG '02
Seat Cordoba SX '96
VW Jetta '87

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323