Mazda 3 BP automatyczne światła drogowe

Dział przeznaczony do rozwiązywania problemów z systemami elektronicznymi nadwozia

Postprzez Piotr Seb » 22 paź 2022, 19:40

Czy jest możliwość jakiejś regulacji czułości przełączania świateł drogowych na mijania, czy po prostu zrezygnować z automatu? Kilkakrotnie światła nie zmieniły się odpowiednio wcześnie co wzbudzało irytację nadjeżdżających z przeciwnego kierunku... Czy to ja mam taki problem, czy raz dotyczy to wszystkich BP?
Początkujący
 
Od: 2 maja 2020, 21:18
Posty: 5
Auto: Mazda 3

Postprzez Palmer » 23 paź 2022, 00:09

Mam niestety podobnie. Sporadycznie, ale jednak zdarzają się takie okoliczności drogowe, w których system zawodzi i z wyłączeniem, tudzież wycięciem fragmentu "długich", nie zadziała w porę. Wystarczy, że droga będzie lekko pochylona, albo radar zawilgocony. Zgłaszałem to do MM Poland i Tobie też tak radzę. Im więcej zgłoszeń, tym większa szansa, że producent dostrzeże problem i wyda jakąś stosowną poprawkę oprogramowania. No chyba, że zebrał już taki feedback, ale w tej konkretnej implementacji ALH, dostępnej w BP, nie ma możliwości całkowitego wyeliminowania tego, jakby (nomen omen) nie patrzeć, bardzo poważnego problemu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2020, 09:21
Posty: 448 (105/28)
Skąd: woj. dolnośląskie
Auto: Mazda3 BP 110 kW, AT '20

Postprzez lelo28 » 23 paź 2022, 19:42

Czułość jest regulowana w ustawieniach. Poza tym, w każdym momencie, możemy sami zmienić światła używając przycisku na główce manetki. Oczywiste jest że system nie zmieni świateł jeżeli dojeżdżamy do wzniesienia, przecież najpierw musi zostać oświetlony czujnik; do takich sytuacji został przewidziany przycisk.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 lis 2018, 09:21
Posty: 460 (28/27)
Skąd: Wielkopolska
Auto: Mazda 3 BP 2019, Hikari, 2.0, 122 KM, 213 Nm,
Polymetal Gray

Postprzez paweł_TBU » 24 paź 2022, 10:23

Dokładnie, to nie jest usterka.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 14:05
Posty: 707 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323