System keyless + IMMO, a kradzież auta

Dział przeznaczony do rozwiązywania problemów z systemami elektronicznymi nadwozia

Postprzez Lockhead » 2 wrz 2021, 13:50

Witam,

Stałem się póki co szczęśliwym posiadaczem mazdy 3 2020 w wersji Hikari i chciałem się dowiedzieć od osób bardziej doświadczonych jak wygląda sprawa systemu keyless w sprawach bezpieczeństwa / kradzieży.
Czy połączenie systemu keyless z immobilizerem daje gwarancję pewności (oczywiście rozumiem, że pewności nigdy nie ma ale…) że nikt nie wyjedzie tym autem z podwórka czy lepiej zakupić jakiś system protect dla systemu keyless aby uniknąć kradzieży dla tzw „walizkowców” ?

Z góry dzięki za pomoc i zrozumienie tematu
Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 2 wrz 2021, 13:42
Posty: 4 (1/0)
Auto: Mazda 3 2.0 150KM Manual Hikari + Sport

Postprzez paweł_TBU » 2 wrz 2021, 15:42

Lockhead napisał(a):Witam,

Stałem się póki co szczęśliwym posiadaczem mazdy 3 2020 w wersji Hikari i chciałem się dowiedzieć od osób bardziej doświadczonych jak wygląda sprawa systemu keyless w sprawach bezpieczeństwa / kradzieży.
Czy połączenie systemu keyless z immobilizerem daje gwarancję pewności (oczywiście rozumiem, że pewności nigdy nie ma ale…) że nikt nie wyjedzie tym autem z podwórka czy lepiej zakupić jakiś system protect dla systemu keyless aby uniknąć kradzieży dla tzw „walizkowców” ?

Z góry dzięki za pomoc i zrozumienie tematu
Pozdrawiam


Jak chcesz spać spokojnie to sobie kup dobre ac. nie wiem o jaki immobilizer ci chodzi ale jesli o OMEGE to owszem zdaje egzamin ale nie polecam spinania omegi z kluczykiem do auta.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 14:05
Posty: 707 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez michecinski » 3 wrz 2021, 10:18

paweł_TBU napisał(a):nie polecam spinania omegi z kluczykiem do auta


Masz na myśli fizyczną kradzież kluczyka razem z omegą?
Forumowicz
 
Od: 20 maja 2021, 13:22
Posty: 40 (35/0)
Auto: Mazda 3 BP 2019
Skyactive-G 2.0 AT 122KM
KANJO sedan

Postprzez worn » 3 wrz 2021, 10:47

Pewnie to ma na myśli i dobrze gada! Istota tego systemu polega między innymi na tym, że w przypadku zgubienia/kradzieży kluczyków od auta, nadal nie można nim odjechać.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2020, 20:42
Posty: 325 (28/45)
Skąd: ZS
Auto: Mazda 3 BP
2.0 Skyactiv-X 180 KM MT
Kanjo 2019

Postprzez lelo28 » 3 wrz 2021, 16:41

A ja mam spięte dwa razem i nie widzę w tym nic złego :P . Jak mi mają auto ukraść to i tak ukradną. Na początku również miałem tego typu "problem", z perspektywy czasu widzę że tylko i wyłącznie sam sobie jego stworzyłem. Najważniejsze to zachować zdrowy rozsądek.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 lis 2018, 09:21
Posty: 460 (28/27)
Skąd: Wielkopolska
Auto: Mazda 3 BP 2019, Hikari, 2.0, 122 KM, 213 Nm,
Polymetal Gray

Postprzez paweł_TBU » 3 wrz 2021, 17:16

Tak chodzi o to że kradzież zgubienie kluczyka nie daje jeszcze otwartej drogi do odjechania autem. Omegę mam jako brelok do kluczy od domu więc nie mam problemu ze go zapomnę. Tak czy siak jak ktoś będzie chciał ukraść to faktycznie ukradnie dlatego to AC jest dla świętego spokoju. U mnie się przydało dodatkowo po oberwaniu kamieniem na autostradzie. Wymiana szyby 3500zl/netto.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 14:05
Posty: 707 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez Lockhead » 3 wrz 2021, 21:57

Dzięki za informację. Tak mam dobre AC jak również GAP fakturowy tak just in case. Jest to zabezpieczenie aczkolwiek powiem szczerze, że nie chciałbym przechodzić przez całą papierologie gdyby coś takiego się stało. Dlatego też pytam jak to wygląda z imo i tak od OMEGA. Czy to zdaje egzamin. Z tego co słyszę to zdaje ale póki co mam podpięte pod kluczyki samochodowe :) Dobry punkt aby to rozdzielić w razie zagubienia kluczyków.

Chciałem się dowiedzieć czy taki imo jest w stanie zabezpieczyć samochód przed metodą na „walizkę”. Zdaje sobie również sprawę, że gdy chcą zwinąć to zwiną ale warto zawsze zrobić im pod górkę, a i może nawet tak, żeby nie było to łatwe i dostępne dla każdego „przypadkowego” złodzieja :)
Początkujący
 
Od: 2 wrz 2021, 13:42
Posty: 4 (1/0)
Auto: Mazda 3 2.0 150KM Manual Hikari + Sport

Postprzez paweł_TBU » 3 wrz 2021, 22:25

Walizka może odczytać jeden sygnał, omega działa tak jak kluczyk ale jest druga częstotliwością do odczytania, więc to już gorzej bo póki co złodzieje nie biegają z dwoma walizkami. Póki co....
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 14:05
Posty: 707 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez krzychk » 7 sty 2022, 10:56

Lockhead napisał(a):ak mam dobre AC jak również GAP fakturowy tak just in case.

I da to tyle, że nawet kilka miesięcy poczekasz na kasę, a nowe auto będzie trudne do dostania od ręki.
Omega nie jest jedyna, jest .Ru Igla, jest w PL lokalna firma mająca podobne rozwiązanie. Wpina się kosteczkę wielkości 4x2x1 cm gdzieś w obwód i w zależności od wersji możesz mieć kody (przyciski kierownica, radio, drzwi) do wstukania lub brelok lub komórkę z BT i apką :)

Zostawiłem auto u dobrego kumpla auto na wymianę opon i zapomniałem wyłączyć zabezpieczenia (a komórka powędrowała razem ze mną ;) ), ich elektronik wiedział że coś jest nie tak, że możliwe że jest zabezpieczenie, ale nie potrafił namierzyć co to :) I powodzenia w odczycie szyfrowanej transmisji BT, akurat przy tym rozwiązaniu knob nie straszny.
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2021, 06:58
Posty: 143 (5/23)
Auto: CX30 e-SkyX'21 Hikar/MT/ FWD

Postprzez ToDz84 » 27 sty 2022, 22:50

Co to za firma lokalna? Myślę o jakimś zabezpieczeniu, stąd pytanie :)
Początkujący
 
Od: 1 gru 2021, 15:18
Posty: 3
Auto: Mazda 3 BP

Postprzez krzychk » 28 sty 2022, 09:42

Lokalna firma w znaczeniu z PL, zabezpieczauto.pl z CanLock'iem. Mam od maja zeszłego roku w wersji Comfort, ciutkę przetestowałem z racji zainteresowań (oraz mniej technicznej żonki) i jak dla mnie O.K.
Montaż ze 2h przy mnie, mogłem gdzieś dojechać, ale akurat nie pasowało mi śmiganie na drugi koniec miasta ~30km), więc gość robił to u mnie i tez bez problemu. Na moje, niefachowe oko, zamaskował tak że nie widać w wiązkach. Oczywiście, wiem że jak ktoś się uprze to nie ma zmiłuj – ale jak stoi wiele aut na ulicy, to po pierwszych problemach z uruchomieniem pójdą sobie....
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2021, 06:58
Posty: 143 (5/23)
Auto: CX30 e-SkyX'21 Hikar/MT/ FWD

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323