Android auto/Apple car play

Dział przeznaczony do rozwiązywania problemów z systemami elektronicznymi nadwozia

Postprzez 3worldfighter » 1 lut 2022, 12:00

Witajcie,
Po aktualizacji telefonu. Zniknely mapy google z Android Auto. Ma ktos podobny przypadek. Poradzil sobie juz ktos z takim przypadkiem?
Auto: Mazda 3 bp Hikari
Telefon: Samsung Galaxy s10, Android 12
Początkujący
 
Od: 21 lut 2021, 14:56
Posty: 3
Skąd: Rzeszów
Auto: Mazda 3 Sedan Sky-Active G 150KM MT

Postprzez k.siwczyk » 1 lut 2022, 17:24

3worldfighter napisał(a):Witajcie,
Po aktualizacji telefonu. Zniknely mapy google z Android Auto. Ma ktos podobny przypadek. Poradzil sobie juz ktos z takim przypadkiem?
Auto: Mazda 3 bp Hikari
Telefon: Samsung Galaxy s10, Android 12


https://www.tabletowo.pl/mapy-google-an ... acji-blad/

trzeba czekać na update...
Forumowicz
 
Od: 15 lis 2020, 13:18
Posty: 379 (27/8)
Skąd: Świętokrzyskie
Auto: Mazda 3 BP 2019 Hikari MT6 122KM

Postprzez 3worldfighter » 1 lut 2022, 19:38

Wielkie dzięki. <spoko> Szukalem na googlach ale nie trafilem.na ten artykul.
Początkujący
 
Od: 21 lut 2021, 14:56
Posty: 3
Skąd: Rzeszów
Auto: Mazda 3 Sedan Sky-Active G 150KM MT

Postprzez andrep » 1 lut 2022, 22:28

Wczoraj dodano nową wersję więc jak masz starszą (sprawdź) to ręcznie zaktualizuj będzie szybciej :)
https://www.apkmirror.com/apk/google-in ... 4-release/
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 17:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez Palmer » 3 lut 2022, 15:08

Czy łączenie się z AA kończy się u was sukcesem za każdym razem? U mnie niemal regułą stało się, że połączenie "zaskakuje" po kilku próbach podłączania i odłączania kabelka, tudzież wybierania opcji AA w ustawieniach USB z poziomu powiadomień w telefonie. Nie wiem, czy jest to spowodowane tym, że wcześniej korzystałem z połączenia Bluetooth do odtwarzania muzy z telefonu czy też jest jakiś inny powód. Połączenie realizuję telefonem Samsung z Android 11.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2020, 09:21
Posty: 448 (105/28)
Skąd: woj. dolnośląskie
Auto: Mazda3 BP 110 kW, AT '20

Postprzez paweł_TBU » 3 lut 2022, 15:11

Palmer napisał(a):Czy łączenie się z AA kończy się u was sukcesem za każdym razem? U mnie niemal regułą stało się, że połączenie "zaskakuje" po kilku próbach podłączania i odłączania kabelka, tudzież wybierania opcji AA w ustawieniach USB z poziomu powiadomień w telefonie. Nie wiem, czy jest to spowodowane tym, że wcześniej korzystałem z połączenia Bluetooth do odtwarzania muzy z telefonu czy też jest jakiś inny powód. Póki co sprawdziłem to na telefonie Samsungu z Android 11.

MOżesz mieć uszkodzony kabel, sprawdź na innym, choć ja po twardym resecie telefonu tez dziś miałem problem, wywala mi komunikat zatrzymaj auto i dokoncz konfiguracje na telefonie a ja stoje i włączony tylko zapłon
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 14:05
Posty: 707 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez worn » 3 lut 2022, 19:34

Palmer napisał(a):Czy łączenie się z AA kończy się u was sukcesem za każdym razem? U mnie niemal regułą stało się, że połączenie "zaskakuje" po kilku próbach podłączania i odłączania kabelk

U mnie jest podobnie, ale... Zauważyłem, że muszę po podłączeniu telefonu chwilę dłużej poczekać aż na telefonie się wszystko załaduje (pokazują się powiadomienia dot. AA) i dopiero jak wtedy włączę AA w aucie to działa.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2020, 20:42
Posty: 325 (28/45)
Skąd: ZS
Auto: Mazda 3 BP
2.0 Skyactiv-X 180 KM MT
Kanjo 2019

Postprzez Palmer » 4 lut 2022, 00:15

A to Ty worn masz włączanie AA na żądanie. Ja zaś korzystam z opcji automatycznego zestawiania połączenia AA w momencie podłączenia telefonu, co w teorii przynajmniej, nie powinno absorbować uwagi kierowcy. A tak po odpaleniu auta i ruszeniu w drogę muszę z tym dziadostwem jeszcze walczyć. Wkrótce planuję przywrócić ustawienia fabryczne w telefonie (tzw. twardy reset), bo może on jest temu winny.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2020, 09:21
Posty: 448 (105/28)
Skąd: woj. dolnośląskie
Auto: Mazda3 BP 110 kW, AT '20

Postprzez worn » 4 lut 2022, 09:48

Nie mam włączania na żądanie. W momencie kiedy podłączam telefon, to na ekranie mam możliwość włączenia AA przesuwając knoba w prawo. Z tym, że jeżeli zrobię to niezwłocznie, to wyskoczy komunikat o nieudanym połączeniu. Imo wynika to z tego, że zaraz po podłączeniu kabla samochód widzi, że jest dostępne AA, ale telefon jeszcze musi to wszystko "przemielić".
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2020, 20:42
Posty: 325 (28/45)
Skąd: ZS
Auto: Mazda 3 BP
2.0 Skyactiv-X 180 KM MT
Kanjo 2019

Postprzez Palmer » 7 cze 2022, 16:33

Jeśli ktoś korzysta z aplikacji Fuelio https://play.google.com/store/apps/deta ... jda.fuelio na smartfonie do rejestrowania tankowań czy innych wydatków i tras, to ostatnia aktualizacja przyniosła kompatybilność z Android Auto. O ile wpisywanie tańkowań nadal uważam za wygodniejsze na smartfonie, to już podgląd dziennika kosztów – statystyk wypada bardzo dobrze. Do tego szybka informacja o dostępnych w okolicy stacjach paliw.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2020, 09:21
Posty: 448 (105/28)
Skąd: woj. dolnośląskie
Auto: Mazda3 BP 110 kW, AT '20

Postprzez Palmer » 12 lut 2023, 23:46

Odświeżę temat na okoliczność pojawienia się, podobno już dla wszystkich użytkowników Android Auto, nowego interfejsu graficznego o nazwie "Coolwalk". Mnie bardzo przypadł do gustu. Nie spodziewałem się, że nawigację Google będzie można wyświetlić teraz na całej powierzchni ekranu. Dopracowane zostały powiadomienia, które pojawiają się w nowym okienku (wątku), nawet jeśli nawigacja Google współdzieli już ekran z inna apką, np. Spotify czy Replaio. Całość działa dość płynnie i nawigowanie jest bardzo intuicyjne. Ucieszyło mnie też, że w Spotify można wreszcie przewijać odtwarzany utwór. A jak Wam się widzi odświeżony AA?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2020, 09:21
Posty: 448 (105/28)
Skąd: woj. dolnośląskie
Auto: Mazda3 BP 110 kW, AT '20

Postprzez Krystos » 13 lut 2023, 22:59

Dzięki Kolego za ten wpis, nie śledziłem zmian, a AA mam już w tel domyślny. U mnie sam z siebie po nowemu nie zadziałał. Musiałem ściągnąć wersję APK 8.9 i zainstalowałem i działa. Dużo fajniej to wygląda. Żeby nawigacja była na pełnym ekranie musiałem w ustawieniach AA wyłączyć odtwarzanie muzyki automatycznie, wtedy nie ma domyślnego okienka muzyki. Masz jakiś inny sposób na włączenie pełnego ekranu? Widziałem filmiki i na dotykowym wyświetlaczu się robi jednym pociągnięciem palca. Tu mamy wszystko utrudnione...
Forumowicz
 
Od: 22 lut 2021, 15:41
Posty: 73 (0/7)
Auto: Mazda 3 BP 122 Hikari

Postprzez worn » 13 lut 2023, 23:22

Na pewno da się mapę wrzucić na całą szerokość nawet jak jest odpalony panel z odtwarzacza, bo udało mi się to zrobić. Niestety nie pamiętam czy robiłem to ikoną w lewym dolnym rogu czy jakoś inaczej. Pokombinuj to na pewno znajdziesz sposób ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2020, 20:42
Posty: 325 (28/45)
Skąd: ZS
Auto: Mazda 3 BP
2.0 Skyactiv-X 180 KM MT
Kanjo 2019

Postprzez paweł_TBU » 13 lut 2023, 23:40

Klikasz ikonę navi po lewej i ci się otworzy na całym ekranie, do dzielonego ekranu wracasz ikona w lewym dolnym rogu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 14:05
Posty: 707 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez Li Mu Bai » 14 lut 2023, 11:50

A kojarzycie czy jest jakaś metoda by uruchomić dotykową powierzchnię pokrętła HMI by działało w AA/ CA ?
To przecież mogłoby jeszcze bardziej podnieść komfort używania AA/CP :>
ale w sumie to wymagałoby, by w interfejsie pokazało się coś na wzór kursora...
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2013, 16:38
Posty: 293 (14/16)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 3 BP skyX Enso

Postprzez Palmer » 14 lut 2023, 13:20

Li Mu Bai napisał(a):A kojarzycie czy jest jakaś metoda by uruchomić dotykową powierzchnię pokrętła HMI by działało w AA/ CA ?
To przecież mogłoby jeszcze bardziej podnieść komfort używania AA/CP :>
ale w sumie to wymagałoby, by w interfejsie pokazało się coś na wzór kursora...

Pokrętła? Może miałes na myśli wyświetlacza? Tak czy owak nie sądzę, że ten wyświetlacz jest wyposażony w warstwę dotykową, bo to dodatkowy koszt. Dla mnie brak dotykowego wyświetlacza jest zaletą, bo mam alergię na ślady po paluchach i ciągle musiałbym ten ekran przecierać. A paradoksalnie przyzwyczaiłem się do pokrętła HMI, a obługa multimediów bez sięgania ręką do ekranu jest bardzo komfortowa i można to robić "na pamięć" bez żadnego wysiłku.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2020, 09:21
Posty: 448 (105/28)
Skąd: woj. dolnośląskie
Auto: Mazda3 BP 110 kW, AT '20

Postprzez Li Mu Bai » 14 lut 2023, 13:43

Palmer napisał(a):
Li Mu Bai napisał(a):A kojarzycie czy jest jakaś metoda by uruchomić dotykową powierzchnię pokrętła HMI by działało w AA/ CA ?
To przecież mogłoby jeszcze bardziej podnieść komfort używania AA/CP :>
ale w sumie to wymagałoby, by w interfejsie pokazało się coś na wzór kursora...

Pokrętła? Może miałes na myśli wyświetlacza? Tak czy owak nie sądzę, że ten wyświetlacz jest wyposażony w warstwę dotykową, bo to dodatkowy koszt. Dla mnie brak dotykowego wyświetlacza jest zaletą, bo mam alergię na ślady po paluchach i ciągle musiałbym ten ekran przecierać. A paradoksalnie przyzwyczaiłem się do pokrętła HMI, a obługa multimediów bez sięgania ręką do ekranu jest bardzo komfortowa i można to robić "na pamięć" bez żadnego wysiłku.


Pokrętła, bo jest dotykowe, a wyświetlacz to w sumie nie wiem, pewnie nie jest – co mi akurat nie przeszkadza, nawet osobiście wolę obsługę za pomocą HMI, jest to znacznie bezpieczniejsze niż mazianie palcem po oddalonym ekranie :|
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2013, 16:38
Posty: 293 (14/16)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 3 BP skyX Enso

Postprzez paweł_TBU » 14 lut 2023, 14:14

dokłądnie, pokrętło jest dotykowe i ta funkcja działa normalnie an rynkach azjatyckich. nwm jaka logika wyłączyła tą użyteczność w europie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 14:05
Posty: 707 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez Palmer » 14 lut 2023, 14:48

Ooo, to nie wiedziałem. Czy wtedy pojawia się kursor na ekranie? Trafiliście może na jakąś azjatycką recenzję tego auta, gdzie zostało to pokazane?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2020, 09:21
Posty: 448 (105/28)
Skąd: woj. dolnośląskie
Auto: Mazda3 BP 110 kW, AT '20

Postprzez paweł_TBU » 14 lut 2023, 14:57

ja trafiłem dawno temu na film gdzie gosc obsługiwał zblizanie/oddalanie mapy z fabrycznej nawigacji.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 14:05
Posty: 707 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323