Fabryczna nawigacja

Dział przeznaczony do rozwiązywania problemów z systemami elektronicznymi nadwozia

Postprzez mskgs » 25 cze 2023, 22:48

Potwierdzam. Nawigacja Apple'a jest teraz lepsza – o ile znajdzie adres. Duży plus za oznaczenie świateł na skrzyżowaniach. Google'owi odje**lo i albo ustawia trasy "lepsze dla środowiska" albo potrafi to zmienić w trakcie jazdy. Raz mi tak nagle zmienił trasę, "bo ekologiczniej", szkoda że to było za granicą w kompletnie obcym mieście... od tej pory podziękowałem. :]
Forumowicz
 
Od: 7 lip 2022, 12:28
Posty: 133 (1/8)
Auto: Mazda3 Kanjo 2.0 150 KM AT6

Postprzez Przypadek » 26 cze 2023, 09:54

Nawi Apple ma problem ze stacjami benzynowymi itp.– Google mimo wszystkie lepiej łapie takie punkty. I to rozrzut jest ok. 1 km- google maps miało rację w tym przypadku.
Forumowicz
 
Od: 12 lut 2023, 23:08
Posty: 62 (7/7)
Auto: Mazda 3 BP 2023
150 km, AT

Postprzez czik3n » 26 cze 2023, 10:24

Musieli dużo zmienić w AppleMaps bo jeszcze dwa lata temu nie dało się na niej jeździć.

Druga sprawa, że google maps po ostatnich aktualizacjach wymusza jazdę drogami wiejskimi/polnymi zamiast głównymi bo jest 100m bliżej/1minutę szybciej/ekologiczniej. Można ustawiać GoogleMaps, a i tak robi po swojemu. Jeśli faktycznie Apple zrobiło robotę to chyba pora się przestawić.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2021, 18:49
Posty: 204 (6/12)
Auto: 3BP
2.0 Skyactive-G 122KM
KAI

Postprzez Li Mu Bai » 26 cze 2023, 14:22

Ktostam napisał(a):Spróbujcie nawigacji od Apple.
Moim zdaniem aktualnie o wiele lepsza niż Google.
– na mapie są skrzyżowania ze światłami, mówi skręć na następnych światłach
– Google ma durne komunikaty na rozwidleniu w lewo na prostej drodze. Apple mówi trzymaj się 2 lewych pasów

Przestałem używać Googli, przewaga googli jest tylko w wyszukiwaniu adresów


Spróbowałem, dramat i na pewno do nawigacji się nie nadaje. Pokazywanie sygnalizacji świetlnej, a na co się to zdaje, bo jakoś nie mogę sensowności tego wskazania podczas jazdy odkryć, więcej sensu ma pokazanie skrzyżowań ze STOPem. Sama mapa apple nie ma bardzo wielu adresów – numerów bloków, wielu punktów POI tak by je wyszukać po nazwach. Wyznaczanie trasy także pozostawia wiele do życzenia.

wazee ... bo naprawia bolączki map google, gdzie nie można zablokować prowadzenia po drogach gruntowych, z których mapom google zdarza się czasami skorzystać.
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2013, 16:38
Posty: 293 (14/16)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 3 BP skyX Enso

Postprzez Ktostam » 27 cze 2023, 10:25

Skrzyżowanie ze światłami to punkt charakterystyczny. Łatwiej się zorientować na trasie.
Apple podaje też informacje o skrzyżowaniach ze stopem.

Jak jeździsz tą samą trasą to nawigacja nie jest ci potrzebna.
Te przewagi o których mówię są użyteczne gdy poruszasz się w zupełnie obcym terenie.

Dodatkowo moim zdaniem mapa przez Apple Car jest o wiele czytelniejsza niż od Googli.
Oprócz tego Apple Car zawsze działa a Android Auto to wieczne problemy.

Takie sa moje prywatne odczucia i doświadczenia.
Rozumiem, że jest cała masa ludzi która nienawidzi Apple :)
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2020, 10:50
Posty: 113 (0/8)

Postprzez Li Mu Bai » 9 lip 2023, 07:25

To jeszcze dorzucę spostrzeżenia w temacie chwalenia map Apple. Ograniczenia prędkości – jest bardzo źle,, najgorsze byly takie jak, fotoradar na ograniczeniu do 70kmh, a informacja z aplikacji że radar jest na 90, a przegięciem było jak jadąc przez Mszanę pokazywało ograniczenie do 90, no i nie były to obrzeża miasta, a praktycznie centrum. Ogólnie to błędnych informacji była masa, przy 20 przestałem liczyć. Nie były to też tymczasowe ograniczenia prędkości, tylko stałe.

Bardzo brakuje mi też, gdy chcę wyszukać obiekt POI, np. stację paliw lub parking, ale nie w miejscu, w którym teraz jestem, tylko dowolnym obszarze z mapy, nie da się przesunąć mapy i kazać szukać "o tutu", bo wyszukać i wyświetlić na mapie potrafi tylko w pobliżu naszej lokalizacji. Co ciekawe to kilka pozycji wyszukanych w wybranym obszarze pokazuje się na liście szukania, ale nie da się ich wyświetlić na mapie. by wybrać sobie któreś lokalizacyjnie.

Oprócz tego Apple Car zawsze działa a Android Auto to wieczne problemy
.

Tego stwierdzenia nie rozumiem, mówimy o mapach apple, a Ty argumentujesz działaniem CarPlay vs AA, tak jakby użytkownik AA mógł skorzystać z map apple albo użytkownik CP nie mógł korzystać z map google <dupa>

Co do wskazówek głosowych nie mogę się wypowiedzieć, bo z nich nie korzystam, kobiecy głos mówiący mi co mam robić, to ostatnia rzecz, którą chcę słyszeć podczas delektowania się jazdą samochodem <lol>
Załączniki
IMG_4761.jpeg
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2013, 16:38
Posty: 293 (14/16)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 3 BP skyX Enso

Postprzez Ktostam » 13 lip 2023, 11:15

Ograniczenia prędkości są raczej bez znaczenia. Patrzę na drogę ewntualnie na to co zobaczyła kamera.
Zresztą ten element jest zmienny. trudno oczekiwać aktualnych danych.

Mnie się najbardziej w mapach Apple podoba asystent pasa ruchu. Jest dużo lepszy.
A co do stacji. To wyszukuje pokrętłem obok skrzyni, pokręcam jest lista i pokazuje mi na mapie gdzie te stacje są.

Co do Android Auto. Po prostu bardzo wiele telefonów nie chce działać. Nie łączy się.
Apple Car działa bez problemu. Zawsze.
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2020, 10:50
Posty: 113 (0/8)

Postprzez Ktostam » 19 sie 2023, 08:16

Jednak nie jest tak dobrze z tymi mapami Apple.
Trafiłem na zamkniętą drogę (remont) w Google map informacja była.
Trzeba uważać jednak na tą nawigacje od Appla
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2020, 10:50
Posty: 113 (0/8)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323