Mazda3 BP akumulator i problemy z nim związane

Dział przeznaczony do rozwiązywania problemów z systemami elektronicznymi nadwozia

Postprzez CezaR83 » 11 cze 2026, 08:33

Wątpię. <oczy>
Alarm był/jest montowany fabrycznie i od początku produkcji tak było. OMEGA niekoniecznie, Antykuna tym bardziej rzadkość.
Zawsze kiedy piszesz głupie posty, Bóg zabija Kotka!
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lip 2008, 16:47
Posty: 2216 (82/21)
Skąd: 100lica
Auto: Była: M3 BK A+ 1.6 MZCD
Jest: BP eSkyX AT FWD Takumi

Postprzez dark_luke » 11 cze 2026, 08:42

Po blisko 3 latach akumulator do wymiany.
Problemem podejrzewam był wymieniony czujnik zamkniętej klapy.
Został wymieniony w ramach przedłużonej gwarancji.
Włączał się alarm "kradzieżowy" fabryczny.
Forumowicz
 
Od: 28 paź 2020, 11:51
Posty: 249 (4/12)
Auto: CX-30 Exclusive-line SkyActiv-X 2024
CX-30 Hikari
SkyActiv-X 2019

Postprzez czik3n » 16 cze 2026, 14:41

Kubus88 napisał(a):
CezaR83 napisał(a):ale i tak w tle działają inne systemy jak Alarm, Omega i one nie usypiają sie przecież.


Czy ktoś z mających problemy z akumulatorem ma auto bez dokładanych zabezpieczeń przeciwkradzieżowych czy innych typu antykuna?


Ja prócz fabrycznej Omegi nie mam nic, a bateria leci w oczach
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2021, 17:49
Posty: 269 (6/18)
Auto: 3BP
2.0 Skyactive-G 122KM
KAI

Postprzez dark_luke » 17 cze 2026, 08:35

czik3n napisał(a):
Kubus88 napisał(a):
CezaR83 napisał(a):ale i tak w tle działają inne systemy jak Alarm, Omega i one nie usypiają sie przecież.


Czy ktoś z mających problemy z akumulatorem ma auto bez dokładanych zabezpieczeń przeciwkradzieżowych czy innych typu antykuna?


Ja prócz fabrycznej Omegi nie mam nic, a bateria leci w oczach


Jaka masz odległość od klucza do samochodu?

Spróbuj wylogować oba klucze i wtedy sprawdź.
Forumowicz
 
Od: 28 paź 2020, 11:51
Posty: 249 (4/12)
Auto: CX-30 Exclusive-line SkyActiv-X 2024
CX-30 Hikari
SkyActiv-X 2019

Postprzez czik3n » wczoraj, 07:35

Omege dezaktywowałem, kupiłem nowy akumulator – tym razem Yuase, to już trzeci akumulator w tym aucie, i pewnie ostatni bo auto idzie na sprzedaż ( miesiąc temu odebrałem nowego formentora 2.0).

Udało mi się zrobić reset po wymianie akumulatora, więc auto już powinno wiedzieć że ma włożony nowy aku. Poprzednim razem tego nie robiłem bo ani ASO w warszawie na Woli ani tutaj na forum – nic nikt o tym nie wiedział.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2021, 17:49
Posty: 269 (6/18)
Auto: 3BP
2.0 Skyactive-G 122KM
KAI

Postprzez cebularz » wczoraj, 07:46

Reset zrobiłeś zgodnie z instrukcją podaną wcześniej przez kolegę Kubus88?
Forumowicz
 
Od: 10 gru 2019, 11:49
Posty: 87 (0/6)
Auto: Mazda 3 BP 2.0 2022r
Mazda CX-5 2.5 2019r

Postprzez czik3n » wczoraj, 08:37

Na początku próbowałem forscanem ale nie wykrywał mi w ogóle tego modułu ( mimo poprawnej weryfikacji auta), więc zrobiłem bardzo podobnie do tej instrukcji którą właśnie tutaj kolega podał tylko na szybko wklepałem to do płatnego GPT ( Gemini płatny jest np dużo głupszy i pokazywał głupoty)

Teraz Istop mam cały czas aktywny chyba że sam go wyłączę, ikonka istop mrugała i w sumie wszystko odbyło się tak jak powinno więc uznaję, że adaptacja/reset – zwał jak zwał się udała.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2021, 17:49
Posty: 269 (6/18)
Auto: 3BP
2.0 Skyactive-G 122KM
KAI

Postprzez hugo001 » wczoraj, 09:49

Witam ponownie czytając o problemach z uku w BP to mam wrażenie że to nie kończąca się opowieść ale u mnie ten problem po aktualizacji lub wymianie karty bezprzewodowej transmisji radia znikł od ponad 2,5 roku mam święty spokój jedynie raz w roku uku jest podłączony do prostownika i oby tak dalej.
Forumowicz
 
Od: 27 lip 2022, 19:21
Posty: 54 (0/3)
Skąd: ŚLĄSK
Auto: MAZDA3/2.0/110kW SDN-KANJO+SPORT

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323