Poduszki amortyzatorów – "klikanie" przy manewrach parkingowych

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez nemo » 23 lut 2023, 15:27

Cześć :)
Na naszym forum przeczytałem że parę osób już miało taki sam lub podobny problem co ja mam, ale naprawili go w czasie gwarancji.
Podczas manewrów parkingowych słyszę takie specyficzne "klikanie" pochodzące z podwozia. Wyczytałem że temu są winne poduszki amortyzatorów.
Próbowałem znaleźć ale mi się nie udało – czy wiecie gdzie przez internet mogę kupić zestaw (poduszki, łożyska)? Niestety tylko widzę dla starszych generacji.
Początkujący
 
Od: 14 gru 2022, 11:18
Posty: 5
Auto: Mazda 3 BP Hikari 2.0 122KM AT

Postprzez Krystos » 25 lut 2023, 19:21

Cześć, miałem rok temu wymianę w ramach gwarancji górnych mocowań amortyzatorów, obie strony. Co ciekawe lewa strona zaczęła się znowu odzywać. Pojechałem do ASO reklamować, uzyskałem informację, że skończyła się gwarancja i nie wykonałem kolejnego przeglądu u nich. Gwarancja na części wymienione trwa tylko do końca gwarancji. W ramach gestu handlowego nie zrobią bo nie mam ciągłości przeglądów. Poduszka kosztuje coś ponad 200 zł , brak zamienników, tyle samo kosztuje łożysko, sąsiadujący element, który nie był wymieniany podczas naprawy serwisowej. Jak już będzie mocniej pukać to wymienię oba elementy w swoim warsztacie. Oni za stronę z częściami chcą tysiaka. I wtedy dadzą gwarancję na dwa lata.
Forumowicz
 
Od: 22 lut 2021, 15:41
Posty: 73 (0/7)
Auto: Mazda 3 BP 122 Hikari

Postprzez perot » 26 lut 2023, 18:38

Krystos napisał(a):Pojechałem do ASO reklamować, uzyskałem informację, że skończyła się gwarancja i nie wykonałem kolejnego przeglądu u nich. Gwarancja na części wymienione trwa tylko do końca gwarancji


To że nie wykonałeś ostatniego przeglądu w ASO nie musi być jednoznacznie z utratą gwarancji. Od kilku lat można serwisować auto poza ASO i nie skutkuje to utratą gwarancji producenta.
Oczywiście trzeba jakieś przeglądy wykonywać.
Co do gwarancji na wymienione części to sa przeważnie 2 lata od założenia, i nie ma tu wpływu czas pierwszej gwarancji auta.
Mazda na swojej stronie informuje że dają 2 lata gwarancji na części od dnia zakupu.

nemo napisał(a):Cześć :)Podczas manewrów parkingowych słyszę takie specyficzne "klikanie" pochodzące z podwozia. Wyczytałem że temu są winne poduszki amortyzatorów.


Na twoim miejscu przed zakupem części dokładnie bym to sprawdził w jakimś warsztacie. Dopiero później martwił bym się o części, przyczyny mogą być różne. Niekoniecznie muszą to być mocowania amortyzatorów.
Ja też miałem wymieniane obie strony, ale u mnie stukanie występowało tylko przy zjeździe z krawężnika.
Forumowicz
 
Od: 18 paź 2020, 23:45
Posty: 302 (3/31)
Auto: Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MT Hikari 2019

Postprzez Krystos » 26 lut 2023, 20:30

Tak, dwa lata gwarancji na zakupione części, ja za nie nie płaciłem. Diagnozowali w ASO, nie znaleźli innych przyczyn. Nie stuka narazie tylko takie klikanie, ewentualne koszty nieduże ale niesmak pozostaje. Miałem forda i dalej w rodzinie 240 tyś przebiegu zamieszenie całość w oryginale a tu takie kwiatki..
Forumowicz
 
Od: 22 lut 2021, 15:41
Posty: 73 (0/7)
Auto: Mazda 3 BP 122 Hikari

Postprzez perot » 27 lut 2023, 12:45

Krystos napisał(a):Tak, dwa lata gwarancji na zakupione części, ja za nie nie płaciłem.


W tym przypadku nie ma różnicy czy płaciłeś czy nie. Wstawiają nową część i od tego czasu masz dwa lata gwarancji na nią.
Jeśli serwis stwierdził że uszkodzeniu uległa to sama wymieniana część, powinni ją wymienić. Może jest wadliwa i nie chcą się do tego przyznać.

Napisz do MMP , przedstaw całą sytuację może to pomoże.
Forumowicz
 
Od: 18 paź 2020, 23:45
Posty: 302 (3/31)
Auto: Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MT Hikari 2019

Postprzez Palmer » 27 lut 2023, 17:41

Poniżej przytaczam stosowne zapisy Gwarancji Mazdy:
6. WARUNKI GWARANCJI MAZDY
Gwarancji Mazdy, w ramach której naprawa lub wymiana była przeprowadzona. Okresy gwarancji w ramach Gwarancji Mazdy nie ulegają przedłużeniu. W szczególności żadna naprawa lub wymiana nie wydłuża żadnej gwarancji w ramach Gwarancji Mazdy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2020, 09:21
Posty: 448 (105/28)
Skąd: woj. dolnośląskie
Auto: Mazda3 BP 110 kW, AT '20

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323