Mazda 3 BP – hak holowniczy

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Li Mu Bai » 18 wrz 2023, 19:23

michecinski napisał(a):
max441 napisał(a):1. Mam garaż podziemny i zapakowanie rowerów w garażu byłoby nie możliwe ze względu na wysokość.
2. Rowery łatwiej się pakuje na bagażnik na hak.
3. Montaż samego bagażnika na hak też jest dużo szybszy.
4. Jak się dość często jeździ z rowerami (np. co tydzień), to zazwyczaj się nie chce się demontować bagażnika dachowego i jeździ się z nim cały czas, co mi się osobiście nie podoba.


To wszystko są dokładnie moje przemyślenia odnośnie przewagi bagażnika na hak nad tym na dachu.

Niestety haka nie mam więc: hak, montaż, wbicie w dowód i wyrobienie dodatkowej tablicy, może niestety zabić ekonomią i czasem te przewagi.


.. na szczęście hak można założyć samemu, zajmuje to mimo wszystko trochę czasu, głównie na ładnym przeprowadzeniu okablowania do wiązki, ale za to jak cieszy taka oszczędność kasy :D
Dodatkowy plus, to masz wtedy większy zakres w oborze modułu i producenta haka, bo punkty montujące w sporym zakresie to ograniczają – nawet więcej sobie liczą za montaż dostarczonego im haka, jeśli jest inny niż sami oferują.

Wbicie w dowód, teraz już nawet nic za to nie płaciłem, jedynie przegląd w SKP za 36 zł
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2013, 16:38
Posty: 293 (14/16)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 3 BP skyX Enso

Postprzez max441 » 19 wrz 2023, 12:50

Niestety haka nie mam więc: hak, montaż, wbicie w dowód i wyrobienie dodatkowej tablicy, może niestety zabić ekonomią i czasem te przewagi.


Ja też zamontowałem hak tylko po to żeby wozić na nim rowery, do niczego innego nie jest mi potrzebny.
Hak zamontowałem sobie sam. Wszystko rok temu wyniosło mnie 2000 za hak Steinhof z dedykowaną wiązką z automatycznym wyłączaniem tylnych czujników, przeglądem i dodatkową tablicą.
Forumowicz
 
Od: 14 kwi 2020, 19:04
Posty: 111 (0/20)
Auto: Mazda 3 BP Skyactive-G 2.0 MT 122KM 2019 Hikari

Postprzez michecinski » 20 wrz 2023, 09:58

max441 napisał(a):Ja też zamontowałem hak tylko po to żeby wozić na nim rowery, do niczego innego nie jest mi potrzebny.
Hak zamontowałem sobie sam. Wszystko rok temu wyniosło mnie 2000 za hak Steinhof z dedykowaną wiązką z automatycznym wyłączaniem tylnych czujników, przeglądem i dodatkową tablicą.


Powiesz jaki model Steinhof montowałeś? Jest to hak wertykalny, tak, że po jego ściągnięciu nic nie widać?
Forumowicz
 
Od: 20 maja 2021, 13:22
Posty: 40 (35/0)
Auto: Mazda 3 BP 2019
Skyactive-G 2.0 AT 122KM
KANJO sedan

Postprzez nentamer » 20 wrz 2023, 10:20

Dołączam się do pytania. Po fakcie niestety bo zdarli ze mnie 2500 za montaż i żadne systemy się nie wyłączają a facet mi wciska że tak ma być.
Chciałbym wiedzieć jaki to model, może kiedyś jak się wkurzę to wymienię wiązkę.
Forumowicz
 
Od: 21 paź 2021, 16:13
Posty: 41 (7/2)
Auto: Mazda 3 BP 2020 Sedan, Skyactiv-X 180KM, MT, Hikari

Postprzez max441 » 20 wrz 2023, 10:59

michecinski napisał(a):Powiesz jaki model Steinhof montowałeś? Jest to hak wertykalny, tak, że po jego ściągnięciu nic nie widać?


Tak jest to hak wertykalny i po ściągnięciu zupełnie nic nie widać. W samym zderzaku nie trzeba nic wycinać, tylko trzeba wyciąć kawałek plastikowej osłony pod autem w miejscu gdzie wpina się hak do belki i chowa się gniazdo elektryczne. Po demontażu otwór w belce do wpinania haka i gniazdo elektryczne są lekko powyżej dolnej osłony, tak więc żeby cokolwiek zobaczyć trzeba położyć się po autem.
Zestaw, który zamontowałem to belka M-062 i hak wpinany W10-6004 firmy Steinhof oraz wiązka z modułem No. 21120526PL firmy HAK-SYSTEM. W załączniku wrzuciłem instrukcje do tych elementów.
Załączniki
HAK-SYSTEM_Zestaw_elektryczny_do_haka_holowniczego_13-biegunowy_21120526PL_Instrukcja_montazu.pdf
(6.12 MiB) Pobrane 31 razy
STEINHOF_Urzadzenie_sprzegające_M-062_Instrukcja_montazu_i_eksploatacji.pdf
(5.69 MiB) Pobrane 29 razy
STEINHOF_Urzadzenie_sprzegające_W10-6004_Instrukcja_montazu_i_eksploatacji.pdf
(2.01 MiB) Pobrane 25 razy
Forumowicz
 
Od: 14 kwi 2020, 19:04
Posty: 111 (0/20)
Auto: Mazda 3 BP Skyactive-G 2.0 MT 122KM 2019 Hikari

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323