Trzeszczenia i drgania z deski rozdzielczej. Słupki B trzeszczenie.

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Paweu » 26 lut 2023, 15:16

Cześć
Proszę was o pomoc.
Kupiłem nową Mazdę 3 BP wiosną 2022, rocznik produkcji 2021. Jest to moje pierwsze auto. Celowo kupiłem nowe z salonu, aby uniknąć niespodzianek podczas codziennego użytkowania.
Niemiło się zaskoczyłem.
Przez pierwsze 3000 km samochód sprawował się świetnie, następnie pojawiły się delikatne drgania dobiegające gdzieś z deski rodzielczej, niestety były bardzo ciche i ciężko było je zlokalizować, więc dałem sobie spokój.
Jesienią pojawiły się trzeszczenia dobiegające ze słupków B, trzeszczenie z deski rozdzielczej podczas jazdy po nierównościach(najechanie na studzienkę, jazda po kocich łbach) oraz nasiliło się drżenie, lecz nadal występowało nieregularnie.
Pojechałem do ASO, przyczyną trzeszczenia w słupkach była według mechaników uszczelka uderzająca w szybę- podkleili uszczelkę pianką i było okej.
Drgań podczas jazdy z mechanikiem jak na złość nie było słychać. Odnośnie trzeszczeń powiedział, że w tych samochodać tak może być i mogliby rozebrać deskę w celu podklejenia, ale nie zalecają.

Obecnie jestem 1.5 miesiąca po 3 naprawie- słupki trzesczą(około miesiąc po każdej naprawie wracało), deska rozdzielcza trzeszczy na każdej nierówności, drgania stały się na tyle głośne- że udało mi się je nagrać:
W tym momencie samochód użytkuję 11 miesięcy, 9000km na liczniku.

Trzeszczenie ze słupków B:
https://www.youtube.com/shorts/UWdmJAKToMQ
Drgania z deski zaraz po rozruchu:
https://www.youtube.com/watch?v=2nO2izGmSJ4
Drgania z deski po dłuższej jeździe- samochód nagrzany do około 21 stopni:
https://www.youtube.com/watch?v=hKnM14C3Cvg

Drgania próbowałem zaopatrzyć według poradnika https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=610&t=214695 napisanego przez użytkownika MM4zda, niestety drgania i trzeszczenia nie zniknęły.
Zainstalowałem także niedawno aplikację MyMazda i w historii serwisowej nie ma ostatniej mojej wizyty.

Opinie na forum dotyczące trzeszczeń są niejednoznaczne. Według niektórych użytkowników dobrze naprawiają w ASO w Kielcach, lecz jest to kilkaset kilometrów od mojego miejsca zamieszkania.
Innym naprawa deski rozdzielczej w ASO pomogła na kilka miesięcy.

W tym tygodniu zamierzam się udać do ASO poraz kolejny i przycisnąć ich pod kątem trzeszczeń i drgań.
Proszę was o pomoc i opinie. Jakie kroki byście podjęli?
Ile razy mogą naprawiać tą samą usterkę?
Co jeśli podczas rozbierania deski uszkodzą jakieś elementy?
Czy na czas naprawy ASO musi dostarczyć samochód zastępczy?
Początkujący
 
Od: 25 sty 2023, 23:30
Posty: 4
Auto: Mazda 3 BP Kanjo 150km 2021

Postprzez czarmi » 26 lut 2023, 15:57

Kolego, napisz to wszystko do Mazdy Polska oraz na stronie facebooka Mazdy.
Obrazek

Do głowy wpadają pomysły od wewnątrz...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2014, 22:04
Posty: 1410 (38/46)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 BM, 120KM 6MT, SD SkyEnergy, soul red 14'
była ...

Postprzez perot » 26 lut 2023, 19:40

Paweu napisał(a):Cześć
Proszę was o pomoc.
Kupiłem nową Mazdę 3 BP wiosną 2022, rocznik produkcji 2021. Jest to moje pierwsze auto. Celowo kupiłem nowe z salonu, aby uniknąć niespodzianek podczas codziennego użytkowania.
Niemiło się zaskoczyłem.
Zainstalowałem także niedawno aplikację MyMazda i w historii serwisowej nie ma ostatniej mojej wizyty.
W tym tygodniu zamierzam się udać do ASO poraz kolejny i przycisnąć ich pod kątem trzeszczeń i drgań.
Proszę was o pomoc i opinie. Jakie kroki byście podjęli?
Ile razy mogą naprawiać tą samą usterkę?
Co jeśli podczas rozbierania deski uszkodzą jakieś elementy?
Czy na czas naprawy ASO musi dostarczyć samochód zastępczy?


Z tym niemiłym zaskoczeniem to mała przesada.
Wymienione dolegliwości nie są jakimiś strasznymi wadami w użytkowaniu auta. Wiem że potrafi zdenerwować bo sam podobnych doświadczyłem, jedne zlikwidowałem inne ustąpiły. Do niektórych musiałem się przyzwyczaić, nie ma auta idealnego zawsze znajdą się jakieś wady.
Co do częstego rozbierania elementów na pewno im to nie służy . W ASO jak uszkodzoną to mają naprawić i tyle w temacie.
W MM pojawiają się tylko chyba informacje z przeglądu, tak przynajmniej jest u mnie.
Auto zastępcze zależy od podpisanej umowy .
Niestety kupując nowe auto w salonie nie jesteśmy w stanie uniknąć przykrych niespodzianek, takie życie i trzeba do tego przywyknąć.
Forumowicz
 
Od: 18 paź 2020, 23:45
Posty: 302 (3/31)
Auto: Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MT Hikari 2019

Postprzez Paweu » 26 lut 2023, 21:13

Dziękuję za odpowiedzi.

Kolego, napisz to wszystko do Mazdy Polska oraz na stronie facebooka Mazdy.


Rozważę tą opcję, jeśli kolejna wizyta w ASO znowu nie przyniesie poprawy.

Z tym niemiłym zaskoczeniem to mała przesada.
Wymienione dolegliwości nie są jakimiś strasznymi wadami w użytkowaniu auta. Wiem że potrafi zdenerwować bo sam podobnych doświadczyłem, jedne zlikwidowałem inne ustąpiły. Do niektórych musiałem się przyzwyczaić, nie ma auta idealnego zawsze znajdą się jakieś wady.


Muszę się nie zgodzić z taką opinią.
Mazda w swoich broszurach reklamuje się jakością wykończenia. To samo opowiadał mi sprzedawca w salonie.
Jestem z osób, które jeżdżą bez muzyki bo wolą słuchać silnika, niestety obecnie oprócz mruku spod maski dociera do mnie kakafonia odgłosów z deski rozdzielczej i słupków.

W MM pojawiają się tylko chyba informacje z przeglądu, tak przynajmniej jest u mnie.


Poprzednie dwie wizyty związane z trzeszczeniami są wyświetlone w aplikacji.
Początkujący
 
Od: 25 sty 2023, 23:30
Posty: 4
Auto: Mazda 3 BP Kanjo 150km 2021

Postprzez max441 » 27 lut 2023, 11:04

Zainstalowałem także niedawno aplikację MyMazda i w historii serwisowej nie ma ostatniej mojej wizyty.

Zadzwoń do ASO, może zapomnieli wprowadzić do rejestru. Mi kiedyś nie wpisali wymiany oleju, zadzwoniłem i poprawili.
Forumowicz
 
Od: 14 kwi 2020, 19:04
Posty: 111 (0/20)
Auto: Mazda 3 BP Skyactive-G 2.0 MT 122KM 2019 Hikari

Postprzez perot » 27 lut 2023, 13:00

Paweu napisał(a):Muszę się nie zgodzić z taką opinią.
Mazda w swoich broszurach reklamuje się jakością wykończenia. To samo opowiadał mi sprzedawca w salonie.


Masz do tego pełne prawo jak i do tego że kupując nowy samochód oczekujesz spokoju.
Niestety tak nie jest, broszury i sprzedawcy są po to by zachęcić klienta na wszelkie możliwe sposoby.
Wystarczy wejść na jakiekolwiek forum przed zakupem i można bardzo dużo dowiedzieć się o wadach i zaletach auta.
Czytając fora trzeba brać pod uwagę że te usterki czy awarie mogą właśnie mi się przydarzyć. Wiem czego się spodziewać w przyszłości, to daje mi możliwość wyboru kupuję czy nie.
Po to właśnie są fora i chwała im za to.
Forumowicz
 
Od: 18 paź 2020, 23:45
Posty: 302 (3/31)
Auto: Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MT Hikari 2019

Postprzez Li Mu Bai » 27 lut 2023, 17:21

Paweu napisał(a):Muszę się nie zgodzić z taką opinią.
Mazda w swoich broszurach reklamuje się jakością wykończenia. To samo opowiadał mi sprzedawca w salonie.


To czas najwyższy by ktoś przebił Twoją bańkę złudzeń, bo piszesz, jakby którakolwiek z marek gwarantowała w 100% spełnienie tego co obiecuje oraz to o czym nie zostało wspomniane. Wszystko się może zepsuć, a im nowsza i bardziej skomplikowana konstrukcja, tym większe ryzyko awarii. Nie ma marki, z którą ma się pewność, że nie będzie problemów, nawet jeśli miał z nią ktoś wcześniej tylko dobre doświadczenia.

A postaw się w roli handlowca, co byś mówił Klientowi chcąc sprzedać mu samochód, tak by dostać premię od sprzedaży ? "Panie, mazda, jakość? Nie no idź Pan do audi/porsche". On powie to, co chce byś usłyszał, a nie to co chcesz usłyszeć. Po więcej informacji tak naprawdę należy udać się do Internetu, to co wyczytasz dzielisz przez pięć i masz zalążek tego co Cię może czekać :)

Znajomy w styczniu odebrał AUDI A5, w ciągu jednego miesiąca serwis odwiedził już 3 razy, na razie z błahostkami, jak ściąganie auta, kontrolka niskiego poziomu oleju, problem z otwieraniem bagażnika. Komplikacje pojawiły się jeszcze przed odebraniem auta, ale już po podpisaniu umów. Wcześniej to było skakanie wokół klienta, a potem, trzy razy przesuwał się termin odbioru, bo nie dojechały opony zimowe – na letnich w zimie nie mogli wydać – tyle, że nawet nie dzwonili powiadomić o tym, na pytanie dlaczego chociaż nie zadzwonili, to ten sam handlowiec co obsługiwał go wcześniej odpowiedział, a po co mieliśmy dzwonić jak nie dojechały ? <ok>
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2013, 16:38
Posty: 293 (14/16)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 3 BP skyX Enso

Postprzez dark_luke » 28 lut 2023, 09:07

Li Mu Bai napisał(a):
Paweu napisał(a):Muszę się nie zgodzić z taką opinią.
Mazda w swoich broszurach reklamuje się jakością wykończenia. To samo opowiadał mi sprzedawca w salonie.


To czas najwyższy by ktoś przebił Twoją bańkę złudzeń, bo piszesz, jakby którakolwiek z marek gwarantowała w 100% spełnienie tego co obiecuje oraz to o czym nie zostało wspomniane. Wszystko się może zepsuć, a im nowsza i bardziej skomplikowana konstrukcja, tym większe ryzyko awarii. Nie ma marki, z którą ma się pewność, że nie będzie problemów, nawet jeśli miał z nią ktoś wcześniej tylko dobre doświadczenia.

A postaw się w roli handlowca, co byś mówił Klientowi chcąc sprzedać mu samochód, tak by dostać premię od sprzedaży ? "Panie, mazda, jakość? Nie no idź Pan do audi/porsche". On powie to, co chce byś usłyszał, a nie to co chcesz usłyszeć. Po więcej informacji tak naprawdę należy udać się do Internetu, to co wyczytasz dzielisz przez pięć i masz zalążek tego co Cię może czekać :)

Znajomy w styczniu odebrał AUDI A5, w ciągu jednego miesiąca serwis odwiedził już 3 razy, na razie z błahostkami, jak ściąganie auta, kontrolka niskiego poziomu oleju, problem z otwieraniem bagażnika. Komplikacje pojawiły się jeszcze przed odebraniem auta, ale już po podpisaniu umów. Wcześniej to było skakanie wokół klienta, a potem, trzy razy przesuwał się termin odbioru, bo nie dojechały opony zimowe – na letnich w zimie nie mogli wydać – tyle, że nawet nie dzwonili powiadomić o tym, na pytanie dlaczego chociaż nie zadzwonili, to ten sam handlowiec co obsługiwał go wcześniej odpowiedział, a po co mieliśmy dzwonić jak nie dojechały ? <ok>


Napiszę tak. Kupiłem Mazdę i jeśli chodzi o sprzedającego rewelacja. Mam do tej pory dobry kontakt.
Ja jestem na serwisie to zawsze pogadamy. Bardzo dobre podejście. Ale im dalej w las tym ciemnej.
Ostatnio szukałem auta dla żony. Byłem w paru salonach. Poziom obsługi skrajny.
Od niezłej obsługi Nissan , Kia , Seat do beznadziejnej grupa Stellantis oraz niestety Suzuki.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 paź 2020, 12:51
Posty: 148 (4/9)
Auto: CX-30 Hikari SkyActiv-X 2019

Postprzez Paweu » 28 lut 2023, 17:20

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi

To czas najwyższy by ktoś przebił Twoją bańkę złudzeń, bo piszesz, jakby którakolwiek z marek gwarantowała w 100% spełnienie tego co obiecuje oraz to o czym nie zostało wspomniane. Wszystko się może zepsuć, a im nowsza i bardziej skomplikowana konstrukcja, tym większe ryzyko awarii. Nie ma marki, z którą ma się pewność, że nie będzie problemów, nawet jeśli miał z nią ktoś wcześniej tylko dobre doświadczenia.


Może trochę niejasno się wyraziłem w moim poście. Nie mam problemu, że coś jest nie tak o ile zostanie to naprawione.
Najbardziej męczy mnie, że muszę 4 raz jechać z tą samą usterką, a pozostałe nieprawidłowe "objawy" z samochodu zostały potraktowane po macoszemu przez serwis.

Wystarczy wejść na jakiekolwiek forum przed zakupem i można bardzo dużo dowiedzieć się o wadach i zaletach auta.
Czytając fora trzeba brać pod uwagę że te usterki czy awarie mogą właśnie mi się przydarzyć. Wiem czego się spodziewać w przyszłości, to daje mi możliwość wyboru kupuję czy nie.
Po to właśnie są fora i chwała im za to.


Dziękuję za radę. Niestety przed wyborem auta skupiłem się na recenzjach na youtube i tym podobnych, a zupełnie pominąłem fora.
Następnym razem na pewno zrobię dokładniejsze rozeznanie przed wyborem samochodu.

Zadzwoń do ASO, może zapomnieli wprowadzić do rejestru. Mi kiedyś nie wpisali wymiany oleju, zadzwoniłem i poprawili.


Dzięki. Jestem już umówiony na poniedziałek z obecnymi problemami. Poruszę wtedy tą kwestię.
Początkujący
 
Od: 25 sty 2023, 23:30
Posty: 4
Auto: Mazda 3 BP Kanjo 150km 2021

Postprzez dark_luke » 1 mar 2023, 08:29

A jest jakieś nowe auto bez awarii problemów czy wad ?
Jakbyś poczytał fora to byś nie kupił ŻADNEGO.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 paź 2020, 12:51
Posty: 148 (4/9)
Auto: CX-30 Hikari SkyActiv-X 2019

Postprzez mskgs » 1 mar 2023, 11:10

Każdy samochód ma swoje bolączki, a wybór konkretnego modelu to jest zawsze kompromis. Nowe nie równa się idealne i Mazda nie jest tutaj wyjątkiem. A nawet można sporo jej zarzucić. ;)
Forumowicz
 
Od: 7 lip 2022, 12:28
Posty: 133 (1/8)
Auto: Mazda3 Kanjo 2.0 150 KM AT6

Postprzez max441 » 1 mar 2023, 12:43

Ja na pewno już nie kupię modelu, który dopiero co wszedł na rynek. Na początku jest bardzo mało informacji na temat auta (nawet tego działu nie było jeszcze na forum jak już miałem to auto), uboga ilość akcesoriów (oryginalna mata do bagażnika sedana pojawiła się dopiero po pół roku), trzeba trochę poczekać na poprawki niedopracowanego softu (ponad rok tempomat, akumulator, klimatyzacja, system zapobiegania kolizjom, MZD Connect itd.), ASO się uczy dopiero na twoim samochodzie, i inne mniejsze pierdoły, które są poprawiane dopiero w kolejnych rocznikach. Na plus to jedynie to, że długo ma się wciąż najnowszy model.
Forumowicz
 
Od: 14 kwi 2020, 19:04
Posty: 111 (0/20)
Auto: Mazda 3 BP Skyactive-G 2.0 MT 122KM 2019 Hikari

Postprzez Li Mu Bai » 1 mar 2023, 13:14

max441 napisał(a):Ja na pewno już nie kupię modelu, który dopiero co wszedł na rynek.


Chyba się przy tym podpisuję, najlepiej modele poliftowe bo tam już powinno być poprawione najwięcej bolączek.
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2013, 16:38
Posty: 293 (14/16)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 3 BP skyX Enso

Postprzez hugo001 » 1 mar 2023, 19:24

Jestem nowym posiadaczem nowej 3-ki od ok.1 miesiąca i są drobiazgi które irytują jak nie otwarcie lewego lusterka gdzie po ok.2 godzinach przy wyższej tem. zewnętrznej wszystko zagrało, innych rzeczy się uczę.Co do zakupu po premierze to bywa różnie ,mazda jest już trzecim nowym samochodem i nie trafiłem na pojazd bezproblemowy zawsze występowały drobiazgi irytujące ale na RR mnie nie stać.Dodam że rodzice eksploatowali 3-VW (nowe) i też bywało nie kolorowo,a mazdę wybrałem za minimalizm form i to coś obym się nie mylił.
Początkujący
 
Od: 27 lip 2022, 20:21
Posty: 28 (0/1)
Skąd: ŚLĄSK
Auto: MAZDA3/2.0/110kW SDN-KANJO+SPORT

Postprzez czik3n » 2 mar 2023, 11:02

Li Mu Bai napisał(a):
max441 napisał(a):Ja na pewno już nie kupię modelu, który dopiero co wszedł na rynek.


Chyba się przy tym podpisuję, najlepiej modele poliftowe bo tam już powinno być poprawione najwięcej bolączek.


Gdybym Ja miał czekać 3/4 lata na lift modelu który mi się podoba to do wyjścia liftu już bym patrzył za totalnie innym autem :D

No ma jakieś tam bolączki ta nowa trójka no i co z tego ? zachowujecie się Panowie jakbyście w życiu żadnym nowym autem nie jeździli, przecież w każdym modelu każdej marki są mniejsze czy większe wkurzające usterki. Do tego dodajmy jeszcze nie zawsze przychylne ASO bo jeden salon drugiemu nie równy, i można się zrazić bardzo szybko.
Więcej luzu :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2021, 18:49
Posty: 204 (6/12)
Auto: 3BP
2.0 Skyactive-G 122KM
KAI

Postprzez max441 » 2 mar 2023, 12:12

Nie chodzi o to żeby czekać 3/4 lata, bo to nie ma większego sensu. Ja po prostu teraz wiem, że jeśli bym kupił to auto pół roku/rok później, to ominęły by mnie akcje typu odwołanie odbioru auta półgodziny przed, bo trzeba wymienić wadliwe nakrętki w kołach i serwis ma problem z ogarnięciem wgrania nowego softu i później kilka akcji serwisowych. Do tego miałbym 150KM a nie 122. Oczywiście nie są to żadne wielkie problemy, ale jeśli by mnie ominęły to byłbym jeszcze bardziej zadowolony z tego auta. Moim pierwszym autem 30 lat temu był maluch i później przerobiłem jeszcze kilka innych wynalazków, więc mam dość wysoki próg akceptacji różnego typu bolączek. Od tego jest to forum, żeby wymieniać się uwagami na temat tego auta i sposobami rozwiązywania różnych problemów. Może dla przeciwwagi dobrze by było otworzyć wątek w stylu najfajniejsze rzeczy w 3 BP :)
Forumowicz
 
Od: 14 kwi 2020, 19:04
Posty: 111 (0/20)
Auto: Mazda 3 BP Skyactive-G 2.0 MT 122KM 2019 Hikari

Postprzez paweł_TBU » 2 mar 2023, 12:22

swoją drogą to mocno się zastanawiam czy modele 2022/2023 maja pousuwane wady z roku 2019, poza tym ze mechanizm lusterek jest nowy to nie do końca jestem przekonany. trzeszczenie deski wychodziło ok 6-8 mcy po zakupie więc to się dopiero okaże
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 14:05
Posty: 707 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez Palmer » 2 mar 2023, 12:24

hugo001 napisał(a):Jestem nowym posiadaczem nowej 3-ki od ok.1 miesiąca i są drobiazgi które irytują jak nie otwarcie lewego lusterka gdzie po ok.2 godzinach przy wyższej tem. zewnętrznej wszystko zagrało, innych rzeczy się uczę.

Gratuluję zakupu. Oby służył jak najdłużej bezawaryjnie. Mam pytanie, czy występują (względnie zauważasz) wibracje w trakcie pracy silnika na dwóch garach?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2020, 09:21
Posty: 448 (105/28)
Skąd: woj. dolnośląskie
Auto: Mazda3 BP 110 kW, AT '20

Postprzez Fasiol » 2 mar 2023, 18:39

max441 napisał(a):Od tego jest to forum, żeby wymieniać się uwagami na temat tego auta i sposobami rozwiązywania różnych problemów. Może dla przeciwwagi dobrze by było otworzyć wątek w stylu najfajniejsze rzeczy w 3 BP :)


Mamy już taki
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 6&t=210823
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 maja 2021, 16:57
Posty: 65 (0/6)
Auto: Mazda 3 BP Hikari 2019

Postprzez hugo001 » 2 mar 2023, 19:18

Co do pracy jednostki napędowej na dwóch garach nie udało się mnie wychwycić drgań o których miałem okazję poczytać na forum,co do lusterek to dzwoniłem do serwisu i po opisie sytuacji poproszono o dalszą obserwacje a co do usunięcia ewentualnej usterki to są dwa sposoby:1-wgranie nowego softu do sterownika lusterek aby mechanizmy działały z większą siłą:2-to wymiana na nowe.
Początkujący
 
Od: 27 lip 2022, 20:21
Posty: 28 (0/1)
Skąd: ŚLĄSK
Auto: MAZDA3/2.0/110kW SDN-KANJO+SPORT

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323