Oberwana uszczelka drzwi

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez paweł_TBU » 7 lut 2021, 01:10

Szkoda że to dotyczy HB a nie sedana
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 14:05
Posty: 707 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez lelo28 » 7 lut 2021, 11:02

Jest tak jak wcześniej pisałem, że według mnie zostało to źle zaprojektowane. Tylko pytanie, czy będą masowe wezwania, czy tylko przypadki gdzie sam użytkownik będzie reagował.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 lis 2018, 09:21
Posty: 460 (28/27)
Skąd: Wielkopolska
Auto: Mazda 3 BP 2019, Hikari, 2.0, 122 KM, 213 Nm,
Polymetal Gray

Postprzez kamil_franiu » 7 lut 2021, 12:30

Teraz wiem że miałem rację i dobrze że nie słuchałem tych co nie mają czasu jeździć do ASO że wystarczy smarować uszczelki itp
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 sty 2011, 12:01
Posty: 282 (14/9)
Skąd: OPOLSKIE powiat NAMYSŁÓW
Auto: obecnie mazda 3 Kanjo 2019 wcześniej mazda 6 2011

Postprzez lelo28 » 8 lut 2021, 10:06

Nie mogę się z Tobą zgodzić. Akurat to ja pisałem niejednokrotnie że smaruję uszczelki i dzięki temu trzymam je w odpowiednim stanie ( chociaż nie ukrywam, że też delikatnie haczą) i niejednokrotnie piałem że całość jest źle zaprojektowana ( sprawdź wcześniejsze wpisy). Piszesz że dobrze że nie słuchałeś tych co........ Zwróć uwagę ile osób ( i chyba łączne z Tobą ) jeździło do ASO na naprawę z mizernym efektem. Przerzucając to na moje realia: dojazd do ASO ponad dwie godziny w jedną stronę czyli stracony czas, pieniądze i nerwy a efektu brak. A teraz spójrz na to z mojej strony; problem dotyczy mnie w marginalnym stopniu, nie marnuję czasu pieniędzy i nerwów. Czekam sobie cierpliwie na rozwój sytuacji jednocześnie nie pozwalając na dalsze niszczenie elementów. Poza tym należy brać pod uwagę ewentualność uszkodzenia innych elementów podczas nieudolnych napraw. Ja wybrałem drogę czekania i obserwowania. Czy uważasz że on jest dla mnie zła?

Pisząc jak ja postępuję z zaistniałym problemem, nie nakazuję postępować w ten sam sposób. Każdy dostosowuje się do własnych realiów. Jednemu podoba się córka, drugiemu teściowa.

O ile też dobrze pamiętam to Ty ( ale również mogę się mylić) pokazałeś zdjęcia że po jednej z wizyt uszczelka się zdeformowała ( zdjęcia napewno jest w tym wątku).
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 lis 2018, 09:21
Posty: 460 (28/27)
Skąd: Wielkopolska
Auto: Mazda 3 BP 2019, Hikari, 2.0, 122 KM, 213 Nm,
Polymetal Gray

Postprzez kamil_franiu » 9 lut 2021, 09:24

lelo28 napisał(a):Nie mogę się z Tobą zgodzić. Akurat to ja pisałem niejednokrotnie że smaruję uszczelki i dzięki temu trzymam je w odpowiednim stanie ( chociaż nie ukrywam, że też delikatnie haczą) i niejednokrotnie piałem że całość jest źle zaprojektowana ( sprawdź wcześniejsze wpisy). Piszesz że dobrze że nie słuchałeś tych co........ Zwróć uwagę ile osób ( i chyba łączne z Tobą ) jeździło do ASO na naprawę z mizernym efektem. Przerzucając to na moje realia: dojazd do ASO ponad dwie godziny w jedną stronę czyli stracony czas, pieniądze i nerwy a efektu brak. A teraz spójrz na to z mojej strony; problem dotyczy mnie w marginalnym stopniu, nie marnuję czasu pieniędzy i nerwów. Czekam sobie cierpliwie na rozwój sytuacji jednocześnie nie pozwalając na dalsze niszczenie elementów. Poza tym należy brać pod uwagę ewentualność uszkodzenia innych elementów podczas nieudolnych napraw. Ja wybrałem drogę czekania i obserwowania. Czy uważasz że on jest dla mnie zła?


Pisząc jak ja postępuję z zaistniałym problemem, nie nakazuję postępować w ten sam sposób. Każdy dostosowuje się do własnych realiów. Jednemu podoba się córka, drugiemu teściowa.

O ile też dobrze pamiętam to Ty ( ale również mogę się mylić) pokazałeś zdjęcia że po jednej z wizyt uszczelka się zdeformowała ( zdjęcia napewno jest w tym wątku).


Ja również mam daleko do ASO 80 km w jedną stronę ale to nie jest argument
I masz rację że po jednej z wizyt uszczelka się zdeformowała ( zdjęcia napewno jest w tym wątku).
Ale gdybym smarowal problemu z nowa uszczelka może by nie było ale to chyba nie oto chodzi aby zadowalać sie półśrodkami Ps i dzięki temu że Ja i inni byli upierdliwi jest konkretne rozwiązanie problemu
Pozdrawiam ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 sty 2011, 12:01
Posty: 282 (14/9)
Skąd: OPOLSKIE powiat NAMYSŁÓW
Auto: obecnie mazda 3 Kanjo 2019 wcześniej mazda 6 2011

Postprzez MM4zda » 20 lut 2021, 19:06

Całą zimę było jeżdżone i 0 problemu, dziś zostawiłem auto na słońcu oraz pojeździłem w słońce i teraz patrzę w garażu a dzwi pasażera mega ściśnięte do tylnych dzwi od strony pasażera w miejscu uszczelki u góry ten rant, 0 luzu. Puklem piescią parę razy ten rant i się odsunęło bo tak by tarło ze by wyrwało uszczelkę przy każdym otwieraniu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 wrz 2019, 15:00
Posty: 313 (3/26)
Auto: Mazda 3 BP Hikari + Luxury Black 2019

Postprzez kkk255 » 10 mar 2021, 00:02

U mnie ta uszczelka utrudnia otwarcie drzwi od kierowcy gdy chcę wyjść z samochodu.
Jest jakiś sposób aby temu zaradzić?
Bez jazdy do Aso
Na zagranicznym forum czytałem ze ktos uciął kawalek uszczelki na łaczeniu i pomogło
Serio haha
Bo to otwieranie drzwi mnie irytuje
Forumowicz
 
Od: 25 sty 2020, 00:26
Posty: 188 (0/3)
Auto: Mazda 3 BP 2019 2.0 122 KM AT6 KANJO

Postprzez czarmi » 10 mar 2021, 16:12

Serio?
Masz gwarancję na autko i nie chcesz jechać z takim problemem do ASO?
Nie to żebym był złośliwy, ale może zamiast uciąć, to ją wyrwij, bo ucięcie może nie wystarczyć :|
Obrazek

Do głowy wpadają pomysły od wewnątrz...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2014, 22:04
Posty: 1410 (38/46)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 BM, 120KM 6MT, SD SkyEnergy, soul red 14'
była ...

Postprzez MM4zda » 10 mar 2021, 20:14

Nic nie wycinać ani wyrywać! Już do ASO to wada fabryczna.. Jest rozwiązanie po nowemu i ASO wymienia, jestem umówiony tylko czekam bo aktualnie brak części w magazynie, u mnie już tak się przesunęło że jest tarcie listwy o listwe. Na szybko nic nie zrobisz bo trzeba wymienić elementy na nowe rozwiązanie.
IMG_20210307_121655.jpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 wrz 2019, 15:00
Posty: 313 (3/26)
Auto: Mazda 3 BP Hikari + Luxury Black 2019

Postprzez Palmer » 11 mar 2021, 14:50

MM4zda napisał(a):Nic nie wycinać ani wyrywać! Już do ASO to wada fabryczna.. Jest rozwiązanie po nowemu i ASO wymienia, jestem umówiony tylko czekam bo aktualnie brak części w magazynie, u mnie już tak się przesunęło że jest tarcie listwy o listwe. Na szybko nic nie zrobisz bo trzeba wymienić elementy na nowe rozwiązanie.


Czy wiesz może czy M3 schodzące z linii produkcyjnej w II półroczu 2020 mają już fabryczną implementację tego "nowego rozwiązania" problemu, względnie serwisy ASO wytyczne producenta (importera) do wymiany tego wadliwego elementu przed właściwym PDI?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2020, 09:21
Posty: 448 (105/28)
Skąd: woj. dolnośląskie
Auto: Mazda3 BP 110 kW, AT '20

Postprzez worn » 11 mar 2021, 17:57

paweł_TBU napisał(a):Szkoda że to dotyczy HB a nie sedana

A w sedanie też ten problem występuje?

lelo28 napisał(a):Tylko pytanie, czy będą masowe wezwania, czy tylko przypadki gdzie sam użytkownik będzie reagował.

Myślę, że odpowiedź można znaleźć w TSB, które podlinkowałem ;)
When you encounter a customer complaint on this concern


MM4zda napisał(a):jestem umówiony tylko czekam bo aktualnie brak części w magazynie

U mnie po prawie roku od wymiany nie ma aż tak wielkiej tragedii jak u Ciebie. Jak już będziesz miał wymienione, to daj znać po jakimś czasie czy jest poprawa. Ja byłem umówiony na wymianę na 15.02, ale kilka dni przed terminem wizyta została przesunięta na bliżej nieokreślony dzień, bo "zamówione części nie dotarły". Czekam do dziś :)

Palmer napisał(a):Czy wiesz może czy M3 schodzące z linii produkcyjnej w II półroczu 2020 mają już fabryczną implementację tego "nowego rozwiązania" problemu, względnie serwisy ASO wytyczne producenta (importera) do wymiany tego wadliwego elementu przed właściwym PDI?

Zgodnie z TSB, które podlinkowałem najprawdopodobniej ASO nie podejmie się wymiany dopóki klient nie zgłosi problemu, więc naprawa podczas PDI odpada. Mi podczas PDI nie wykonali nawet aktywnej w tamtym czasie kampanii serwisowej na SBS.
Zaś co do zmian na linii produkcyjnej, to dalej wnioskując na podstawie treści TSB, zmiana mogła nastąpić w okolicach października/listopada (data wydania dokumentu), ale możliwe też, że przed wydaniem TSB. Krótko mówiąc – niewiadomo.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2020, 20:42
Posty: 325 (28/45)
Skąd: ZS
Auto: Mazda 3 BP
2.0 Skyactiv-X 180 KM MT
Kanjo 2019

Postprzez MM4zda » 21 mar 2021, 13:16

Nadal czeka ktoś z powodu braku części na naprawę po nowemu?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 wrz 2019, 15:00
Posty: 313 (3/26)
Auto: Mazda 3 BP Hikari + Luxury Black 2019

Postprzez kamil_franiu » 22 mar 2021, 12:28

MM4zda napisał(a):Nadal czeka ktoś z powodu braku części na naprawę po nowemu?

Mi naprawili po staremu przy okazji akcji serwisowej
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 sty 2011, 12:01
Posty: 282 (14/9)
Skąd: OPOLSKIE powiat NAMYSŁÓW
Auto: obecnie mazda 3 Kanjo 2019 wcześniej mazda 6 2011

Postprzez worn » 22 mar 2021, 13:37

Po staremu? Przecież to bez sensu, bo za jakiś czas problem pewnie znowu powróci. :|
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2020, 20:42
Posty: 325 (28/45)
Skąd: ZS
Auto: Mazda 3 BP
2.0 Skyactiv-X 180 KM MT
Kanjo 2019

Postprzez AdrianT » 22 mar 2021, 16:41

kamil_franiu napisał(a):
MM4zda napisał(a):Nadal czeka ktoś z powodu braku części na naprawę po nowemu?

Mi naprawili po staremu przy okazji akcji serwisowej


Kiedy byłeś?
Forumowicz
 
Od: 15 wrz 2020, 09:16
Posty: 110 (0/10)
Auto: Mazda 3 BP Sedan 2.0 Skyactiv-X, AT6, Enso

Postprzez MM4zda » 22 mar 2021, 17:26

Ja 2 tygodnie temu w serwisie zbierając kilka problemów.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 wrz 2019, 15:00
Posty: 313 (3/26)
Auto: Mazda 3 BP Hikari + Luxury Black 2019

PostTen post został usunięty przez kamil_franiu 23 mar 2021, 09:56.
Powód: Pomyłka

Postprzez kamil_franiu » 23 mar 2021, 09:56

AdrianT napisał(a):
kamil_franiu napisał(a):
MM4zda napisał(a):Nadal czeka ktoś z powodu braku części na naprawę po nowemu?

Mi naprawili po staremu przy okazji akcji serwisowej


Kiedy byłeś?


12 marca
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 sty 2011, 12:01
Posty: 282 (14/9)
Skąd: OPOLSKIE powiat NAMYSŁÓW
Auto: obecnie mazda 3 Kanjo 2019 wcześniej mazda 6 2011

Postprzez MM4zda » 23 mar 2021, 10:07

worn napisał(a):Po staremu? Przecież to bez sensu, bo za jakiś czas problem pewnie znowu powróci. :|

Potwierdzam powróci, wcześniej miałem wymieniane po stronie kierowcy ponownie i znów jest opór przy otwieraniu dzwi w górnej części, wymiana części po staremu cieszy oko z trochę czasu aż nie będziecie obniżać szyby i podnosić, bo znow sie przesunie i będzie tarcie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 wrz 2019, 15:00
Posty: 313 (3/26)
Auto: Mazda 3 BP Hikari + Luxury Black 2019

Postprzez worn » 23 mar 2021, 13:12

Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś. Ja do tej pory wymieniałem ten element dopiero raz, gdzieś na przełomie kwietnia/maja 2020. Wytrzymało około miesiąc czasu i problem powrócił. Na szczęście nie do tego stopnia co u Ciebie i jakoś z tym na razie żyję. Od tamtej pory miałem kilka wizyt w ASO z innymi problemami i za każdym razem ich męczyłem o te uszczelki aż pewnego razu w odpowiedzi usłyszałem, że "wymiana na ten moment nie ma sensu, bo problem z pewnością powróci, Mazda wie o tym problemie i trzeba czekać aż opracują jakieś sensowne rozwiązanie".
Tak jak już wcześniej pisałem 06.02 na pierwszym przeglądzie po raz kolejny poruszyłem ten temat i okazało się, że rozwiązanie już jest i nawet wiemy już jakie dzięki udostępnionemu TSB. Mając to wszystko na uwadze, nie pozwolę aby serwis mi to wymieniał po staremu, bo mam oklejone słupki B i po pewnym czasie problem znowu na 100% powróci (szczególnie, że zaraz się ociepli) i przyszłoby mi je oklejać.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2020, 20:42
Posty: 325 (28/45)
Skąd: ZS
Auto: Mazda 3 BP
2.0 Skyactiv-X 180 KM MT
Kanjo 2019

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323