Skyactiv-x zmiana 180 na 186 KM

Postprzez Robert_F » 16 lis 2023, 20:38

Cześć,
w Was moi drodzy ostatnia szansa... Szukam kontaktu do gościa, z którym rozmawiałem na temat zmiany oprogramowania ECU silnika skyactiv-x. Rozmawiałem z nim jakiś rok temu i niestety zaginął mi nr telefonu do niego. Z rozmowy wynikało, że pracował w serwisie ASO mazdy w Warszawie i zmiana oprogramowania silnika jest jak najbardziej możliwa i może się tego podjąć. Dostałem ostatnio taką mazdę w wersji 186 KM jako auto zastępcze i muszę przyznać, że jeździ się nią dużo przyjemniej. Silnik ma wyczuwalnie lepszą charakterystykę na niższych obrotach. Nie chodzi mi nawet o te dodatkowe 6 KM, ile o wyższy moment i przyjemniejszą pracę silnika przy niższych obrotach. Trafiłem do niego przypadkowo, bo Gość oferował zmianę wersji nawigacji w poprzedniej generacji mazdy na taką, która chodzi z AndroidAuto (żona ma trójkę z 2016 roku). Przy okazji wyszło, że zajmuje się też zmianami map ECU. A teraz chciałbym z tego skorzystać i jest problem... Szukajka też nic mi nie znajduje.
Czy możecie pomóc namierzyć ten kontakt?

Dopisano 16 lis 2023, 20:07:

Prawdopodobnie był to kontakt znaleziony na Allegro – chodzi o użytkownika o nicku TaniaCena ale niestety obecnie nic nie wystawia i kontakt przez to jest niemożliwy.
Początkujący
 
Od: 9 sie 2020, 21:12
Posty: 5
Skąd: Górny Śląsk
Auto: Mazda 3 Hikari SkyActiv-X 4x4

Postprzez worn » 17 lis 2023, 18:10

Przecież Skyactiv-X 180 KM vs 186 KM to dwa różne silniki, więc w wersji 180 KM samą zmianą mapy nie uzyskasz parametrów z wersji 186 KM. Dla mnie brzmi to jak jakiś scam.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2020, 20:42
Posty: 333 (28/47)
Skąd: ZS
Auto: Mazda 3 BP
2.0 Skyactiv-X 180 KM MT
Kanjo 2019

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323