Płukanka silnika przy okazji wymiany oleju

Postprzez Palmer » 14 wrz 2022, 09:10

Przejrzałem dział, ale nie znalazłem podobnego wątku. Czy zlecacie podczas wymiany oleju silnikowego płukanie silnika? Czy to ma w ogóle jakikolwiek sens w silnikach Sky-G/X jeśli w pełni syntetyczne, nowoczesne oleje mają w swoim składzie dodatki czyszczące i pilnuje się regularnych interwałów wymiany oleju?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2020, 09:21
Posty: 447 (105/28)
Skąd: woj. dolnośląskie
Auto: Mazda3 BP 110 kW, AT '20

Postprzez paweł_TBU » 14 wrz 2022, 11:49

ja do mazdy leje od początku do drugiego auta od 6 lat to drugie jest z 2009 i odkąd leje płykanke silnik w srodku wygląda jak nowy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 14:05
Posty: 707 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez perot » 14 wrz 2022, 13:07

Używam płukanki od kilku ładnych lat. Nie ma różnicy benzyna czy diesel . Mazda jako że nowe auto nie skosztowała płukanki ,ale już przy następnym trzecim przeglądzie skosztuje :). Mam takiego prawie 20letniego diesla na rybki/grzybki wykopki itp. tam stosuję przy każdej wymianie oleju. Auto ma ponad 300 tys. więc płukanki już troszkę było .
Z obserwacji mogę powiedzieć że rzeczywiście czyści silnik, na początku z silnika po płukaniu zlatywaly jakieś czarne grudy/zlepki. Po dalszym stosowani płukanki śmieci zniknęły, olej przez dłuższy czas wygląda na świeży/klarowny.
W innej benzynie już nie ma takiego efektu przy zlewaniu oleju ale to zrozumiałe, jednak i tak stosuję. Nie zaszkodzi a w jakimś stopniu pomoże i przeczyści.
Osobiście używam płukanki Liqui Moly.
Forumowicz
 
Od: 18 paź 2020, 23:45
Posty: 302 (3/31)
Auto: Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MT Hikari 2019

Postprzez zadra » 14 wrz 2022, 17:12

ja stosowałem ale nie mam zdania co do działania płukanek.
Na pewno u mnie nie zaszkodziły, natomiast zawsze stosowałem płukanki znanych marek.
Najważniejsze to odpowiednie interwały wymiany oleju oraz prawidłowy dobór tegoż ostatniego.
Nie przesadzałbym z tą super jakością i namawiam do świadomego wyboru oleju, niekoniecznie firm o rozbudowanym PR omijając zwłaszcza te, które z racji popularności są najczęściej podrabiane..
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 18:07
Posty: 3148 (34/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323