Demontaż deski rozdzielczej

Mazda CX-30 2019–

Postprzez Ma Rek » 27 paź 2025, 15:53

Jestem w trakcie wygłuszania swojej cx30 i chciałbym też wygłuszyć deskę rozdzielczą. Może ktoś natknął się na jakieś video na którym pokazane jest jak zdemontować kokpit krok po kroku? Przeszukałem net i nie udało mi się nic znaleźć:/ każdy instruktażowy materiał byłby dla mnie bardzo pomocny.
Załączniki
Zrzut ekranu 2025-10-27 o 15.46.19.png
Początkujący
 
Od: 21 kwi 2025, 10:53
Posty: 14 (3/0)
Auto: CX-30 e Skyactiv X

Postprzez zadra » 27 paź 2025, 18:13

Kokpit w aucie na linii montażowej zabudowywany jest w całości.
Tzn, kokpit jest przygotowany wcześniej i jako całość (z licznikami, nagrzewnicami, wiązkami przewodów głośnikami i całym ustrojstwem) i później wkładana do auta.
Trudno później to zdemontować, żeby dało się prawidłowo na powrót złożyć.

Ja bym olał demontaż i wygłuszył ile się da bez demontażu.
Przynajmniej nie naraziłbym się na późniejsze trzeszczenia czy problemy z "łącznością" podzespołów.
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548&start=140[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Klubowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3407 (42/93)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez koolczas » 27 paź 2025, 20:30

Na prawdę gruba operacja, tak jak zadra wyżej pisze wyjeżdżasz całą deską z belką i wiązką pod spodem – serwisówka pokazuje co po kolei rozbierać i z tego co widzę nawet podszybie trzeba rozpiąć bo jakaś śruba od strony komory silnika jest :| Powodzenia <spoko>
https://mazdamanuals.com.au/wsm-secure/WSM/D9N5-1A-25C/MME/en-UK/CX-30_DM/DM2W76/100001/WM/SM2744540.html
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2015, 08:57
Posty: 197 (2/14)
Skąd: KOS
Auto: Mazda3 BL MPS '11 2.3T
Mazda3 BM '16 2.0 [*]

Mazda3 BN '18 2.0

PostTen post został usunięty przez Ma Rek 9 maja 2026, 08:42.

Postprzez Ma Rek » 9 maja 2026, 08:44

koolczas napisał(a):Na prawdę gruba operacja, tak jak zadra wyżej pisze wyjeżdżasz całą deską z belką i wiązką pod spodem – serwisówka pokazuje co po kolei rozbierać i z tego co widzę nawet podszybie trzeba rozpiąć bo jakaś śruba od strony komory silnika jest :| Powodzenia <spoko>
https://mazdamanuals.com.au/wsm-secure/WSM/D9N5-1A-25C/MME/en-UK/CX-30_DM/DM2W76/100001/WM/SM2744540.html


A czy mógłbym poprosić Cię jeszcze o link do tej serwisówki z demontażem podsufitki? Bardzo dziękuje
Początkujący
 
Od: 21 kwi 2025, 10:53
Posty: 14 (3/0)
Auto: CX-30 e Skyactiv X


Postprzez Ma Rek » 10 maja 2026, 13:48

koolczas napisał(a):Czołem, link do podsufitki

Dziękuje za pomoc. Powiedz mi, z Twoich linków mogę przeglądać te serwisówki, ale jakbym chciał sam coś wyszukać to nie mogę. Musze być zarejestrowany, czy co?
Początkujący
 
Od: 21 kwi 2025, 10:53
Posty: 14 (3/0)
Auto: CX-30 e Skyactiv X

Postprzez koolczas » 10 maja 2026, 14:07

Podałem Ci bezpośredni odnośnik do instrukcji – z jego poziomu nie ma wyszukiwarki. Trzymaj linka do całości – klikasz na zakładkę Service Manuals i z drzewka wybierasz po kategorii co potrzebujesz :)
https://mazdamanuals.com.au/wsm-secure/WSM/D9N5-1A-25C/
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2015, 08:57
Posty: 197 (2/14)
Skąd: KOS
Auto: Mazda3 BL MPS '11 2.3T
Mazda3 BM '16 2.0 [*]

Mazda3 BN '18 2.0

Postprzez Ma Rek » 10 maja 2026, 20:17

Dzięki wielkie!!!
A tutaj kilka zdjęć z moich prac nad wygłuszeniem i wyciszeniem wszelkiego rodzaju grzechotek mojego auta:
Załączniki
IMG_8923.JPG
IMG_8934.JPG
IMG_8935.JPG
IMG_8936.JPG
IMG_8939.JPG
IMG_8986.JPG
IMG_8987.JPG
Początkujący
 
Od: 21 kwi 2025, 10:53
Posty: 14 (3/0)
Auto: CX-30 e Skyactiv X

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderatorzy

Moderatorzy CX-30 / CX-50 / CX-60, Moderatorzy CX-3 / CX-5 / CX-7 / CX-9