Problem z TSR

Mazda CX-30 2019–

Postprzez Pablo_61 » 3 lis 2023, 16:42

Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem e-Skyactiv X model 2024. Już po tygodniu użytkowania zaraz po uruchomieniu silnika pobudził się komunikat:"Działanie TSR ograniczone. Dane nawigacyjne niedostępne" oraz "Sprawdź kartę SD nawigacji". Komunikat pojawia się prawie po każdym odpaleniu zimnego silnika. Po następnej usterce polegającej na wyłączeniu nawigacji i komunikacie Błąd Systemu i sprawdź kartę SD nawigacji zdecydowałem się na oddanie karty SD do serwisu celem weryfikacji. Ciekawym spostrzeżeniem jest to że przy wyjętej karcie SD pobudzają się dalej komunikaty "Działanie TSR ograniczone. Dane nawigacyjne niedostępne" oraz "Sprawdź kartę SD nawigacji". Czy ktoś spotkał się z takim cudem?
Początkujący
 
Od: 3 lis 2023, 14:53
Posty: 3 (4/0)
Auto: Mazda CX-30 e-Skyactiv X rok produkcji 2023, model 2024, benzyna, AT

Postprzez mxostry » 4 lis 2023, 10:37

Na twoim miejscu nie pytałbym o to tutaj na forum a zostawił samochód w serwisie, pobrał
Zastępczy i niech się bujają i szukają rozwiązania problemu w ramach gwarancji
Forumowicz
 
Od: 24 sty 2018, 11:19
Posty: 235 (2/11)
Auto: Mazda CX-30 AT 2023

Postprzez cichy202 » 4 lis 2023, 15:55

Tak. Zależy też gdzie parkujesz. Ja parkuje w garażu i przy odpaleniu auta, nie ma GPSa i nie może sobie odczytać aktualnego ograniczenia. Pokazuje się ograniczenie 40 ze znakiem zapytania, po wyjeździe z garażu auto odczytuje ograniczenie i jest git. Zdaje się że od rocznika 2024 (po lifcie) nawigacja jest wymagana do pełnego działania TSR. Jeżeli nie ma karty SD to TSR nie działa prawidłowo i ten komunikat będzie się pojawiał.

Dealerowi trafiła się też jedna sztuka z uwalonym czytnikiem SD i karta. Dostałem więc taką informację:
1. Jeżeli komunikat się pokazuje jak odpalasz auto “poza drogą” i wyskakuje ten komunikat, to jeżeli odpalasz nawigację fabryczną i widać normalnie mapę, to jest to “ok”. Auto sygnalizuje po prostu że nie może wykminic ograniczenia i jak sugeruje komunikat działanie TSR jest ograniczone.
2. Natomiast jeżeli dostajesz ten komunikat i otwierasz nawigację i zamiast mapy widać tylko kompas, to może być to problem z kartą lub czytnikiem.

Tak to działa w roczniku 2024.
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2023, 12:34
Posty: 50 (5/3)
Skąd: Dania
Auto: Mazda CX-30 Exclusive line 2.0 150KM aut. '24, Platinum Quartz

Postprzez Pablo_61 » 6 lis 2023, 16:28

Dzięki za wyjaśnienie, właśnie tak to działa ale: zdarzyło mi się jednokrotnie, że w trakcie używania systemowej nawigacji mapa znikła i pojawił się komunikat "Krytyczny błąd systemu" i tym zajmuje się teraz serwis.
Początkujący
 
Od: 3 lis 2023, 14:53
Posty: 3 (4/0)
Auto: Mazda CX-30 e-Skyactiv X rok produkcji 2023, model 2024, benzyna, AT

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Darunia, mskgs i 28 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9