Problem z FSC (I-ACTIVESENSE)

Mazda CX-30 2019–

Postprzez KamilStruzek » 9 cze 2023, 20:55

Witam.
Mam vgate razem z forscan-em.
Problem nr. 1: Czy da się zwiększyć odległość odpalania auta z 0,5cm do pół metra powiedzmy. Widziałem filmik: https://www.youtube.com/watch?v=TSExHhdMSfE Nazwa modułu: SSU. U mnie takowego forscan nie wykrywa. Domyślnie muszę odpalać auto po dotknięciu kluczykiem do przycisku START / STOP ENGINE.
Problem nr. 2: Robiłem już chyba wszystko odnośnie zakładki instrukcji serwisowych w forscan. Resetowałem moduł FSC, ustawiałem dynamiczną kalibrację. Za każdym razem podczas ponownego uruchomienia auta na panelu wyświetla się "Forward Sensing Camera Calibration Mode". Trzeba przejechać z 20 min żeby się skalibrowała. I tak za każdym razem. A i oprócz statycznej kalibracji, bo nie mogłem się doszukać jak to się za bardzo robi. Wgl. Co znaczy szczegóły znajdziesz w podręczniku warsztatowym? Istnieje coś takiego jak podręcznik warsztatowy dla ForScan? Forscan wyświetla polecenie "Distance from the target to the front wheel center, mm:" Po części rozumiem o co mu chodzi (w sensie domyślam się), ale nie mogę znaleźć instrukcji do druku makiety testowej. Bo rozumiem, że przy statyczna kalibracja polega na przyklejeniu powiedzmy na ścianę kartki z jakąś odpowiednią grafiką i podania jaka jest odległość do centralnej części koła? Czy coś takiego. BTW. Dynamiczna kalibracja powinna działać i zapisywać zmienne do pamięci trwałej, żeby po uruchomieniu samochodu znowu zczytać. Nie wiem ja tego za bardzo nie rozumiem. Dodam iż szyba była wymieniana z kamerką.
Załączniki
modules.png
wszystkie wykryte moduły przez forscan
fault.png
błąd DTC I-ACTIVESENSE
STATIC AIMING 1.png
static aiming #1
DISTANCE FROM THE TARGET TO THE FRONT WHEEL.png
static aiming #2
PXL_20230609_214900804.jpg
PXL_20230609_214844277.jpg
Początkujący
 
Od: 9 cze 2023, 19:53
Posty: 1
Auto: MAZDA CX-30, 2019 122KM, Benzyna SKYACTIVE-G

Postprzez dine » 20 cze 2023, 12:16

Nie wiem co ty tu modzisz ale nikt normalny nie musi przykładać kluczyka do przycisku start/stop żeby odpalić auto, tylko działa to z dużo większej odległości. Przykładanie kluczyka do stacyjki w celu odpalenia auta, to procedura awaryjna w momencie kiedy bateria się rozładuje w kluczyku.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2020, 21:37
Posty: 613 (66/26)
Skąd: Brodnica/Warszawa
Auto: CX-30|SkyActiv-X|2019

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9